Ľudia si zaslúžia viac ako sú sociálne balíčky rok pred voľbami

Koalícia tri roky kašle na svojich voličov a potom rok pred voľbami ide rozdávať sociálne balíčky. Volebná korupcia ako remeň!!! Inými slovami tri roky tu koalícia nič nerobí, a len aby sa nepovedalo, ide rozdávať milodary

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Samozrejme, že pre ľudí v tejto krajine je to lepšie ako nič, ale v konečnom dôsledku to nie sú systémové riešenia, ktoré by ľudom naozaj pomohli a uľahčili život v tejto krajine, aby tu mohli pokojne a slušne žiť, pracovať a tvoriť hodnoty. 

MY MUSÍME ZAČAŤ ZNIŽOVAŤ DANE A ODVODY PRE FYZICKÉ OSOBY

jedno zo systémových riešení je napríklad aj tvrdé znižovanie daní a odvodov pre fyzické osoby. Čím viac ostane ľudom z ich ťažko zarobených v peňazí v peňaženkách, tým ľahšie sa im bude dýchať. Zároveň sa bude zvyšovať spotreba a v nadväznosti na toto zasa výroba, čo bude znamenať značný impulz aj pre samotný rast ekonomiky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

MUSÍME ĽUĎOM POSKYTNÚŤ STRECHU NAD HLAVOU

V dnešnej dobe je extrémne ťažké sa dostať k vlastnému bývaniu. Mladí ľudia odkladajú zakladanie rodín, u rodičov bývajú do 30 rokov ( sme na chvoste EÚ čo sa tohto týka ), pričom ako jeden z primárnych dôvodov je nedostupnosť vlastného bývania. Preto musíme pre mladé rodiny ( ktoré si nedokážu zabezpečiť vlastné bývanie ) začať stavať nízko nákladové a moderné bývanie z regulovaným nájomným. Medzi základné efekty bude patriť zvýšenie mobility práce ( ľudia nebudú viazaní na jedno miesto ),ako aj zvýšenie pôrodnosti ( zvýšime demografickú krivku a spomalíme starnutie obyvateľstva ). Pričom ak v ňom človek vydrží v bývať aspoň 20 rokov, môže si ho odkúpiť za zostatkovú hodnotu do výlučného vlastníctva ( ako pri hypotéke )

SkryťVypnúť reklamu

MUSÍME OSEKAŤ VEREJNÚ/ŠTÁTNU SPRÁVU A UŠETRENÉ PENIAZE VRAZIŤ DO ŠKOLSTVA A ZDRAVOTNÍCTVA

V dnešnej dobe je verejná a štátna správa zbytočne veľký a nemotorný kolos, ktorý nás stojí nenormálne peniaze. V dnešnej rýchlej a digitálnej dobe nepotrebujeme jedného úradníka na jedno tlačivo. Je nevyhnutné čo možno najširšie spektrum komunikácie zo štátom elektronizovať. Jednoducho všetko vybaviť z domu na pár "klikov" tak, ako to funguje modernom svete ( napr. živnosť, podanie daňových priznaní, prihlásenie auta, kataster, atď. ). Takto ušetrené peniaze potom vraziť do absolútne poddimenzovaného školstva a zdravotníctva ( zvýšenie platov učiteľov a lekárov, renovácia nemocníc, kúpa nových prístrojov )

SkryťVypnúť reklamu

Milí priatelia toto je len vzorka tohto, čo sme schopní urobiť, aby sme tu mohli žiť naozaj slušný a dôstojný život. Ale to čo dnes predvádza koalícia považujem za urážku. Oni si myslia, že sme asi fakt padnutí na hlavu, že nevidíme, čo naozaj týmito "sociálnymi opatreniami" sledujú. Jedine o čo im ide, je nahnať si voličské hlasy, aby mohli následne po voľbách zasa štyri roky len kradnúť a kašlať na ľudí.

Verím ale, že ľudia sa nenechajú takto cynicky vodiť za nos a v roku 2020 im to spočítajú aj s úrokmi.

https://www.facebook.com/D%C3%A1vid-B%C3%A9re%C5%A1-Hnutie-Sme-rodina-288067018523437/?modal=admin_todo_tour

Dávid Béreš

Dávid Béreš

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

som právnik, poslanec Miestneho zastupiteľstva v Bratislave, a kandidát do NR SR č. 77 za Hnutie SME RODINASom presvedčený, že základným účelom politiky nie je získať vlastnú moc, vplyv alebo prospech. Základným účelom politiky je služba a pomoc ľuďom.Zároveň spojene demokracie a internetu ("smart governance") považujem za budúcnosť moderného riadenia štátuZákladné prvky tohto systému sú: i) vyššia účasť občanov na správe veci verejných ii) kvalita verejných a sociálnych služieb a iii) transparentné a otvorené vládnutie. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu