Di Matteo a jeho modrá misia: Dokáže získať ušatú trofej?

V nedeľu 4. marca sa rozhodlo vedenie Chelsea FC rozviazať zmluvu s doteraz najdrahším trénerom histórie futbalu. Mladého Villas-Boasa vystriedala klubová legenda. Di Matteo podpísal zmluvu s jednoznačným cieľom - 4. miestom. 4 kolá pred koncom sa však londýnsky klub nachádza na nelichotivom 6. mieste a na štvrtý Newcastle stráca 4 body. Kde sa stala chyba?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Dočasný tréner prvého tímu

Na to, aby sme dobre pochopili celú situáciu, musíme poznať všetky súvislosti. Aj napriek tomu, že ostatné tímy Ligy majstrov postupne vzdávajú hold Di Matteovi, fanúšikovia Chelsea stále nepoznajú trénera, ktorý bude viesť Londýnčanov v budúcej sezóne. Zmluva talianskeho kormidelníka platí totižto len do konca sezóny.

Ultimátum - 4. miesto: Je také nedosiahnuteľné?

Ak je niečo, čo zároveň ťahá aj ničí Chelsea, tak sú to obrovské ambície. Len málokto bol skutočne prekvapený, keď bol Ancelotti, jeden z najúspešnejších trénerov The Blues, vyhodený. Double v podobe poháru FA Cup aj titulu Premier League zo sezóny 2009/2010 zostalo v úzadí a mužstvo sa po neúspechu v ročníku 2010/2011 rozhodlo hľadať nového vodcu. Opäť. Ako je teda možné, že tím, ktorý v predchádzajúcich rokoch bral tretie miesto ako blamáž, je momentálne ešte o tri miesta nižšie? Odpoveď je jednoduchá. Di Matteo pozná vedenie Chelsea. Vie, že ak by vypustil zápas s Neapolom a takisto aj FA Cup, 4. miesto by mu veľmi nepomohlo. Triumf v Lige majstrov už však zaručene áno. Príliš obrovské ambície? To sa hovorilo aj pred zápasom s Barcelonou...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Anatómia víťazstva

Ciele Taliana sú skutočne vysoké. Pozná však anatómiu víťazstva? Ako vlastne rozpoznáme trénerov, ktorí ju ovládajú?

"Nosia tri čapice. Schopnosť výberu. Tréning. Manažment. Schopnosť výberu znamená, že špičkoví tréneri dokážu vyberať, čo znamená viac než len utvárať základnú jedenástku. Znamená to aj rozhodovanie ohľadom nákupov nových posíl. Znamená to vybrať si skautov a ďalších ľudí, ktorí zostávajú v pozadí. Potom je tu trénerská čapica, čo znamená trénovať hráčov tak, aby podali lepší výkon a stmelili sa v jeden celok. Ak chcete úspešne nosiť manažérsku čapicu, musíte byť schopný hráčov zvládať, udržovať disciplínu, poriadok a tak ďalej."

Skryť Vypnúť reklamu

Andy Roxburgh (technický riaditeľ UEFA)

Príliš riskantné staviť všetko na jednu kartu? Možno, no cesta do Mníchova je stále ešte otvorená.

Martin Decký

Martin Decký

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Hráč, fanúšik a redaktor najkrajšieho športu na svete - futbalu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu