Modlitba za pána Fica

Písmo: A- | A+

"Pán premiér, poslednou dobou sa kolo vás točí slovenský svet. Otvorím Facebook a skrolujem, čo také prežívali moji priatelia posledný deň. V ten deň, kedy som tu ja, ste tu i vy, či už vo forme článku, videa, či karikatúry. Nikdy som sa nestretla s niečim, čo by o vás hovorilo niečo dobré. Včera ste ste si na futbale ublížili, vraj sa vám natrhla achillová šľacha. Pre niektorých konečne nejaká dobrá správa.

Odrazu som sa našla ako čítam komentáre pod článkom, ktorý o tom informoval (samozrejme zdieľali ho moji priatelia s nejakým uštipačným komentárom) a akosi ma to baví, plávať očami v jede ukrivdených Slovákov. Nie kvôli ich trápeniu, ale kvôli zhromaždujúcej sa energii namierenej proti vám. Pravdu povediac tiež som už dávno nevidela toľko zloby, hnevu a zlých prianí na jednom mieste. Ľudia hovoria o polovičatej práci, že prečo vás niekto nedorazil, že ste si mali radšej zlomiť väz, dostať kopanec do hlavy. Pri vašej operácii vám želajú zažiť zdravotníctvo, aké sa dostáva nám bežným občanom. Niektorí ľudia dokonca veria, že úraz je súčasťou vašej kampane! Dobré nie? Tak ďaleko sa vám podarilo dostať.

 

Keď vidím, koľko ľudí vás priam neznáša, nechcela by som byť vo vašej koži. Tiež som voči vám zatrpknutá, aj keď o tom zlom, čo robíte som počula len z médií.

 

Včera večer sa však čosi stalo. Povedala som si "dosť bolo" prechodu strachu, hánlivých slov a zla strieľaného na vašu osobu cez moje prežívanie. Zbytočné plytvanie energie. Pravdu povediac, dlho som sa už nemodlila ani si nič nepriala. Včera som však pred spaním venovala myšlienky vám. Zašla som za vami do nemocnice a pri nemocničnom lôžku som vám úprimne želala, aby operácia prebehla úspešne, aby ste sa čoskoro vyliečili a mohli si opäť zahrať futbal, alebo čokoľvek iné. No želám si pre vás EŠTE JEDNO UZDRAVENIE, uzdravenie vášho vnútra. Nevieme, čím ste si prešli, keď ste boli malým chlapcom, či mladým mužom. Možno vám niekto natrhol duševnú achilovku a vy ste túto trpkosť premenili na to, čo robíte dnes. Z hĺbky svojej duše vám želám, aby ste sa vyliečili, zmenili, aby ste začali mať radi túto krajinu a jej občanov, keď už vám a vašej strane niektorí ľudia zverili dôveru. Bolo by skvelé, keby ste skutočne "kopali za Slovensko", predsalen budete vo vláde ešte minimálne 2 roky."

 

Skúsme sa večer všetci zamerať myšlienkami na niečo pozitívne. Skúsme si predstaviť, že sa "ten ktorého meno už netreba toľko skloňovať" zmení, alebo odíde aj s ostatnými, ktorí túto krajinu vykorysťujú. Buďme si vedomí toho, čo sa deje, avšak nepreciťujme strach, krivdu a hnev. Lebo takto sa meníme len na štekajúcich psov, ktorí aj tak nič nezmôžu, lebo sú za bránkou.

Skúsme prevrátiť emócie naruby a predstavovať si presne takú vládu akú chceme, takú ktorá bude spravodlivá, čestná, inteligentná, zapálená pracovať s hrdosťou a v záujme našej krajiny.

Verme, že sa to dá.

 

AMEN

 

 

 

(Utópia? Možno, ale aspoň sa lepšie vyspím.) :)

Skryť Zatvoriť reklamu