.skoré ranné vstávanie a ako na to!

už niekoľko dní sa snažím vstať skôr. ja som ranné vtáča, vždy som bola, a pre mňa ideálne je chodiť spať okolo jedenástej večer, zaspať s knihou v ruke a vstať pred šiestou. ale odkedy nie som iba ja sama pánom svojho času a spánku, veci sa skomplikovali a zdá sa mi, že som vkĺzla do takého pohodlného mechanizmu, keď vstávam podľa toho, kedy idem spať, koľko spím, a hlavne, ako dobre spím! (zas vstávať neskôr ako o siedmej - sedem tridsať ráno mi nehrozí, mám tu totiž Kýblika, kt. si vzal vážne k srdcu budenie rodiny!)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
© www.babicsdenisa.com/blog
© www.babicsdenisa.com/blog 

prvé ráno som spravila základnú chybu; nechala som vyzváňajúci mobil na dosah ruky. amen. vypla som. otočila som sa na druhú stranu so strašne dobrým pocitom, že sa vzopieram budíku. ha!

druhý deň som budík zas položila príliš ďaleko, a keď som ho začula zvoniť, dobre, že som sa nezabila, ako som utekala, aby som ho vypla pred tým, ako sa zvyšok rodiny zobudí. to by som veľa z môjho skorého rána nemala!

tomu, kto sa pýta, aký je benefit na zdraví z toho, že sa človek budí skoro, aj bez toho, aby bol nútený, poviemsprávna otázka! asi žiaden.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

ale ja milujem svoj ranný rituál a som naň skúpa, najradšej si ho užívam sama.

okrem čvirikajúcich vtákov ticho. cítim sa byť súčasťou prírody, jeden boží tvor. vnímam vlastný dych a tlkot srdca. pocit mať celý deň pred sebou, premyslieť si veci, kt. chcem počas dňa spraviť, sadnúť si raňajkovať, vypiť šálku kávy, kým sledujem východ slnka a ten úžasný dojímavý pocit vďaky za všetko: za nový deň, za rodinu, kt. ešte spokojne vyspáva, za to, že som.

denisa babics

denisa babics

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

*matka a blogerka @ www.babicsdenisa.com/blog*exhadzanarka s vasnou pre fotografiu a technologiu*sebaironicka blondinka so zmyslom pre styl Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu