Kto je vlastne vinný?! Matka alebo Dcéra?

Písmo: A- | A+

Dodnes má hrôzu jedna Matka z toho, že v novembri 2013 ju polícia v Senici predvolala na výsluch (okr. SE), následne nato si to páni policajti len tak rozmysleli a matku uväznili. A dôvod?

Lebo si tak páni policajti svojvoľne rozhodli - obvinenia mali (od bývalého manžela), dôkazy nemali, len proste konali. Nemali ani ROZSUDOK SUDU , ABY JU UVAZNILI .

Otecko si podal okamžite po zadržaní matky "Návrh", aby mu bola maloletá zverená do starostlivosti - ako sa o tom dozvedel je dodnes otázne!

Zalarmoval políciu, sociálny úrad, aby mu asistovali pri odobratí maloletej od starých rodičov u ktorých matka s dieťaťom bývali. " Úradníci mu pri tom asistovali a chceli dieťa odobrať bez toho, aby si všimli, že nie je žiadny rozsudok o vykonateľnosti a odobratí maloletej z miesta svojho bydliska."

Pomohli sme ochrániť matku i jej dcérku (vtedy ako 4r.) Dieťa muselo byť schované celú dobu čo bola matka zadržaná- trvalo to 24 hodín kým sa nám podarilo, aby matku prepustili.


Dôvod podávania trestných oznámení na matku od bývalého partnera je ten, že jeho vlastná dcéra nechce k nemu chodiť na kontakty - dôvod - jeho dieťa sa ho bojí.

Prečo?

Pretože milujúci otecko svoju vlastnú dcéru ešte ako 3 ročnú zatváral po tme na WC alebo ju v noci vyviezol na pole a vysadil ju z auta so slovami tak si teda za ňou choď len preto, že plakala za mamou..len preto, že rozliala kakao ..len preto, že svoju mamu ľúbi.


Otec na matku podal už viac ako 350 trestných oznámení za marenie výkonu súdneho rozhodnutia.

Osobne som sa zúčastnila toho ako si otec preberá svoju dcérku.

Matka obliekla maloletú tak ako každý víkend a pripravila ju na kontakt s otcom. Rozprávala jej, že príde ocko, že sa s ňou chce hrať ...Dcérka sa odmietala obliecť so slovami, že ona k nemu nechce ísť..rozprávali sme jej že ocko ju má rád a chcel by byť aj on chvíľu s ňou...že sa s ňou bude hrať, pôjdu na prechádzku...

Vyšli sme von na dvor...maloletá prišla do prostred dvora a odmietala ďalej ísť..k bránke sme ju nedostali

Prišiel ocko, ktorý od brány na dcérku vykrikoval, aby išla s ním...žiadny pozdrav ..žiadne ahoj miláčik ako si sa mala ...poď budeme sa spolu hrať...pôjdeme spolu na prechádzku aj babička ťa čaká a teší sa na teba...

Namiesto pekných slov k dcérke Otec slovne napádal matku pred jeho jediným dieťaťom.

Išla som za ním s návrhom, aby sme išli s dieťaťom na neutrálnu pôdu, napríklad materské centrum, nakoľko pršalo a spoločne sa budeme snažiť o to, aby sa s ním dcérka hrala a rozprávala ... najprv ocko súhlasil, ale neskôr povedal, že si ju zoberie aj tak ..

Povedala som mu, že najprv musíme docieliť to, aby si dcérka našla k nemu cestu späť, že to skúsime spoločnou hrou a aby sa aj on zapojil a ak bude sama chcieť s ním ísť tak samozrejme nevidíme dôvod, aby sa tak nestalo a dieťa si môže vziať ...


Na to ocko povedal, že nie ...že on si svoju dcéru zoberie či chce alebo nie.


Záver:

z pozorovania kontaktu vyplynulo tak, že dieťa má panický strach z otca a nechce prísť do jeho blízkosti a ani len pristúpiť k bránke, kde na ňu čakal.

Otec nechcel urobiť ústretový krok ani za prítomnosti cudzích ľudí a polície, čo negatívne pôsobí na maloletú.

Obviňuje všetkých, že mu bránime v styku s jeho dcérou čo sa nezakladá na pravde, nakoľko aj Sociálny odbor aj naše združenie bolo nápomocné podporiť pozitívny vzťah medzi dcérou a otcom.

Avšak prihliadame na ochranu dieťaťa, ktoré na základe negatívnych spomienok počas návštev u otca odmieta ísť na samotný kontakt.

Negatívny prístup otca k maloletej je taký, že pred svojou dcérkou slovne napáda jej maminu a vyjadruje sa pred dcérkou, že jej matka pôjde do väzenia, privoláva každý víkend políciu, aby mohol na matku podať len ďalšie trestné oznámenie a tak si získal svoju dcéru.

Zanedlho má padnúť rozsudok o vine a treste matky na Okresnom súde v Senici...

Kto je vlastne vinný ?!

Matka?

Ktorá svoju dcéru pripraví na každý jeden kontakt s otcom /dôkaz nahrávky z kontaktov s otcom, ktoré súd a ani políciu nezaujímajú a ani ho neberú ako dôkazový materiál /

Dcérka?

Ktorá sama marí kontaktu so svojim otcom, nakoľko sa ho po zážitkoch s ním bojí

Zlatka Mandáková

Skryť Zatvoriť reklamu