Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Deň keď odpočíva Boh (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

to jeden z veľa prešľapov katolíckej sekty, že svätí nedeľu a ni

sobotu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nedelu zaviedli - Konštantín a Metod v roku 863 n.l.

A dovod, to bol rovnako politicky dovod ako vsade na svete. Potrebovali odlisit Katolikov od Zidov a Moslimov. (Modlimova od roku 610 n.l. ako den odpocinku maju piatok). A teda mali svojich veriacich pekne pod kontrolou. V Jednom mas pravdu, ak prijme krestanstvo zid, mal by zachovavat cely Mojzisov zakon. Prosim si aj ty nasledovnik Krista a zaroven ZID /lebo zidom sa rodis, Krestanom sa stavas/. Zi teda so ZIDOV?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

celý Mojžišúv

zákon i se zviřecími obětmi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty sa pytas mna? Ja som sa pytal q....maximusa.

Moja otazka znela ci je zo Zidov. Ak by mi odpovedal mohol som pokracovat dalej. Teda asi tak. Alebo Mojzisov zakon na Krestanov neplati? Ani ked su zidia? A ak ano co plati a preco? To bola moja otazka. Mozes, vies mi na to odpovedat?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

teokrat, poznamka k tvojmu tvrdeniu: bud klames alebo si v tejto veci nevzdelany. zaver: posvätnost a slavenie prveho dna v tyzdna, nedelu, pre krestanov v cirkvi nezaviedli ani cisar konstantin ani cyril a metod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

teokrat pokus sa konkretizovat svoje tvrdenie: ktoze to nedelou potreboval odlisit katolikov od moslimov?
ps. uz teraz sa tesim na tvoje "historicke" konšpirácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Draha heureka. najprv Konstantin = Cyril.

Cisar Konstantin s rokom 863 n.l. nema asi nic spolocne, alebo ano?
Otazka znie, kto zaviedol volnu Nedelu a preco? Spravne to chapem?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zle chapes, teokrat. otazka neznie, kto v rimskej risi nastolil zakon, ze v nedelu ani na otroka ani na sluhu otrokar ani "pan" nesmie viazat tazkou pracou, ale preco posvatnost a slavenie prveho dna tyzdni nachadzame u cirkvi od pociatku?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak teda nerozumiem. Ale asi ti ide o toto.

Ked Kristuszomrel, jeho nasledovnici /Zidia/ zachovavanie Sabatu nikdy neprikazali. Sabat nebol ani mezi poziadavkami, zo Skutkov 15:28, 29, ani medzi tymi ktore boli stanovene neskor. Apostolovia ani nezaviedli Novy Sabat — „den Pana“. Kristus bol totiz vzkrieseny v nedelu, a nikde Biblia ani nenaznacuje, že by sa tento den mal slavit ako „nový“ Sabat alebo inak. Ako zaklad na zachovanie Nedele ako Sabatu niektori povazuju slova 1. Korinťanom 16:2 a Skutky 20:7.
V Prvom texte Pavol len nabada aby si bratia odkladali peniaze pavidelne na pomoc chudobnym bratom v Jeruzaleme. A v Skutkoch je to pochopitelne nakolko Pavol sa chcel s bratmi v Troade zist prvy den v tyzdni, pretoze v pondelok odchadzal. Bol to posledny den jeho pritomnosti a nahodou to bola Nedela. Teda ziadny novy sabat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 


tak aby si rozumel, ide mi o toto : "nedelu zaviedli konstantin a metod v roku 863 n. l. ... " tvrdi nick teokrat na tomto blogu . teokrat, opakujem, toto tvrdenie je klamstvo a prepacenim "somarina". ty tejto hluposti veris? ty nemas problem toto klamstvo sirit?
zaver: sv. konštantín-cyril a metod nezaviedli v cirkvi v roku Pána 863 posvätnost nedelneho dna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Konstantin též navrhl používání kříže

doslovné zachovávání Sabatních dnů a let nebylo v 1. století součástí křesťanství. Teprve až v roce 321 n. l. nařídil Konstantin, aby se neděle (lat. dies Solis, starý název, který byl spojován s astrologií a uctíváním slunce, tedy ne Sabbatum [Sabat] nebo dies Domini [den Páně]) stala dnem, kdy všichni kromě zemědělců mají odpočívat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a/mirekb, tvrdis, ze posvätnost prveho dna tyzdna t. j. nedele nebola sucastou zivota prvotnej cirkvi?
b/ terninom " konštantin" mienis rimskeho cisara, tohto mena, ktoremu historia dava pridavne meno "Veľký". ak ano, tak spor nie je o tom, ci konstantin cisar v 4. storoci nariadil v rimskej risi "pracovni odpocinok" vramci nedele, ale spor je historickej lzi, kde niekto veri i tvrdi, ze cirkev neslavila do roku 321 posvatnost dna nedele a ze to az konstantin, rimski cisar zaviedol do cirkvi. toto tvrdenie je KLAMSTVO.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

heureka ty mi připomínáš horlivost apoštola Pavla

apoštol Pavel je můj
nejoblíbenější
,,žádna lidská ZLOBA nenastolí BOŽÍ spravedlnost"
.
za
a/ nevím co máš na mysli když říkáš ,,prvotní církev
.
pokud myslíš křesťany v prvním století ti žádný speciální
den nemněli. Tím myslím že by jeden den nesměli pracovat.

(Kolosanům 2:16–17) 16 Ať vás tedy nikdo nesoudí v jídle a pití nebo s ohledem na nějaký svátek nebo zachovávání novoluní či sabatu; 17 ty věci jsou totiž stínem budoucích věcí, ale skutečnost patří KRISTU.. . 
.
b/pokud jde o lhaní. Bojím se Boha a úmyslně nelžu.Císař Konstantin když chceš,, velký!"
Sám pohan určil Křesťanstvo jako statní náboženství.
Stále pohanem sám předsedal prvním koncilům zavedl kříž jako symbol
Určil neděli.
Doslovné zachovávání Sabatních dnů a let nebylo v 1. století součástí křesťanství. Teprve až v roce 321 n. l. nařídil Konstantin, aby se neděle (lat. dies Solis, starý název, který byl spojován s astrologií a uctíváním slunce, tedy ne Sabbatum [Sabat] nebo dies Domini [den Páně]) stala dnem, kdy všichni kromě zemědělců mají odpočívat.

 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ano, za prvotnu cirkev, povazujeme krestanov 1. a 2. storocia. to su apostoli, apoštolskí otcovia a otcovia citvi, tak ich tituluje patristika.
to, ze uz v ich dobe, den pana, t. j. nedela, bola v prvotnej cirkvi slavena. svedcia o tom zachovane dokumenty tej doby, ktore su predmetom teologickej discipliny-patristiky. jeden z najstarsich spisov tohto obdobia DIDACHE, v kapitole XIV. hovori jasne, co cirkev kona v DEň Pána. medzi inymi poucna je i sprava pohana, rimskeho miestodrzitela plínia ml. svojmu panovi cisarovi trajanovi. v tej sprave je nieco aj o krestanov, aj o tom, co konaju v nedelu atd.
Záver: mirku, mne nevadi, ak si clenom spolocenstva, ktore neslavi nedelu, ale drzi sa soboty. to mi naozaj nevadi. ale ak niekto, konkretne aj ty, budete tvrdit, ze u prvotnej cirkvi den pána nebol slaveni, a ze ho zacala slavit az po tom, ako jej to nariadil cisar konstantin, tak to mi vadi, lebo to je loz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mirku po a/
cisar konstantin, primenim velky, je to tak preto, lebo mu tento titul dava historia a nie ja. ja to iba respektujem. respektuj to aj ty, inac budem mat pochybnost, ci si naozaj iba "jednoduchy" clovek, ako si seba sam charakterizoval.
ps: medzi znaki "jednoduchosti" patri i pokora.
mirku po b/
cisar konstantin velky, krestanstvo nikdy nevyhlasil za statne nabozenstvo. on milanskym ediktom vyhlasil "toleranciu" rimskej moci voci krestanstvu. nic viac, nic menej. krestanstvo bolo zrovnopravnene s ostatnymi nabozenstva rimskej rise. inymi slovami, od roku 313 i v Rime zacalo platit, ze byt krestanom, neznamena byt zlocincom. toto nie je môj nazor, ale historicka skutocnost. ako "jednoduchy" clovek, pokus sa to prijat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nieco o patristike.

Patristika je spoločný názov pre pôsobenie tzv. cirkevných otcov v rámci stredovekej kresťanskej filozofie, chronologicky spadajúcom do obdobia medzi 2. až 8. storočím. Vyznačuje sa apológiami (obranou) kresťanstva pred pohanskými a heretickými prúdmi, ako i dôležitou konfrontáciou kresťanského evanjelia s antickou filozofiou. Úzko súvisí s postupným náboženským i intelektuálnym presadzovaním sa kresťanstva v európskej civilizácii.
.
Chronologické rozlíšenie
1. Raná patristika (2. storočie – 325);
2. Vrcholná patristika , jej rozkvet (325 – 451)
3. Neskorá patristika, jej doznievanie (451 – 636 / 750)
.
teda prve storocie ktore nas najviac zaujima tam ocividne nepatri.
.
zdroj http://sk.wikipedia.org/wiki/Patristika
.
teda asi tak, kto tu klame, vzdelance.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A teraz nieco o DIDACHÉ.

Kedy bolo napisané? Podla zdrojov ktore mam ja k dispozicii datum vzniku je neistý. Je to mozno na konci prveho, alebo v druhom storoci. 100 rokov hore/dolu. Alebo mas presnejsie informacie? Ak ano napis ich! Podloz svoje tvrdenia dokazom. Ani raz si mi na moje otazky neodpovedal, len spochybnujes a spochybnujes. Uz som tu raz napisal, ak mas nieco lepsie sem s tym. A ak je to nad slnko jasnejsie od zajtra sme vsetci katolici. Teda skus napisat tie tvoje dokazy, vzdelanec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nielen DIDACHE, ale aj ostatne spisy patristiky, potvrdzuju to hlavne. ze to co dnes verim a zijem v cirkvi, verili a zili moji prví bratia a sestri vo viere Pána a Boha Ježiša Krista. chapem, ze ti
to, teokrat, "hore/dolu" nevoňa.
ps: a k tomu titulu vzdelanec. moc by som sa nim neochanal, lebo "otec lži a klamstva" je tiez vdelancom. som presvedceni, ze tento prvy "teolog" ma take vedomosti z biblie, ze mna i teba, teokrat, ako sa hovori, strci vies, kde...
radsej budem stat o bozí dar, mudrosti, aby som svätosť"neodlozil" na to "zajtra".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

patristicky spis DIDACHE / preklade- nauka 12 apostolov / je rannou katechézou prvotnej cirkvi. kapitole XIV. je jasne potvrdenie skutocnosti, ze cirkev Deň Pána, t.j. nedelu slavi a kona Eucharistiu.
teokrat, nech je tento spis aj z roku 100 - hore/dole, ako si napisal, ale aj to ta usvedcuje, ze tvoje tvrdenie: cisar konštantin velky v roku 321/ a to je uz 4. storocie/ vnutil cirkvi svätenie nedele, je klamstvo.
ps: k tomu poznanie az tak netreba. staci pouzit rozum, co nazyvame logikou.
Záver: ludia cirkvi svojim vyznanim a zivotmi "dali" v 4. storočí i rimskej risi posvätnost nedele ako nieco nove, co rímski svet, dovtedy nepoznal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

heureka

,,žádna lidská ZLOBA nenastolí BOŽÍ spravedlnost"

(Efezanům 6:12–13) 12 protože nezápasíme proti krvi a tělu, ale proti vládám, proti autoritám, proti světovládcům této tmy, proti ničemným duchovním silám v nebeských místech. 13. . .
.
K čemu vede neuplatňování tohoto textu ?
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME