Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pozor na fanatický ateizmus! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

no, si myslím,
že až také jednoduché to nie je. Je niekoľko vecí, ktoré robia existenciu Boha vysoko prevdepodobnou.
jurij_zivago
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

napriklad?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zmysluplny clanok.

A diskusia k nemu len dokazuje, ze autor trafil do cierneho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pozor zly pes

no uz len tento intaktny smuck tu chybal.
.
a hned o fanatickych ateistoch. ako im chyba laska k veriacim. a co ak iba nemaju nic proti viere, len proti tomu ako sa prejavuje? miluju hriesnika, ale nie jeho hriech - to je snad krestansky koncept, ci nie? veriaci ako "deep cancer tumor" na tele spolocnosti ;)
.
a tu sa nikolova sova vysmieva pietruchovej vrabcovi, ze ma velku hlavu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jedine co sa rozsiruje po 40 rokoch ateizmu je militantny neznasanlivy a archaicky nabozensky fanatizmus neschopny sebareflexie. Jeho privrzenci su natolko zaslepeni, ze bez diskusie nalepkuju, zaraduju a modlia sa za ludi o ktorych vedia prd makovy takymi skvostnymi nalepkami ako - komunista, ateista, vrah deti, svina bolsevicka, vierolomec ale spomenme aj trosku usmevnejsie ako nestastnik, nevernik a kasanova atd. Prave tento fanatizmus si zasluzi mat svoj protipol nakolko ludstvo sa tohto vredu zbavilo dobou, ktora sa nazyva osvietenstvo. Zda sa vsak, ze zlaty stredovek zacina svoju renesanciu ci biblicke vstatie z mrtvych.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kope z posledného
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tolerancia

zlodej kričí chyťte zlodeja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hm, ludia ja vam neviem. mam jedneho priatela, ktory sam seba oznacuje za neveriaceho, ale nie za ateistu, pretoze nepopiera jeho existenciu, len v nu neveri. znie to na prvy pocuv rovnako, ale podla mna "pravy ateista" veri, ze boh neexistuje a ma dobry start na to, aby sa stal tym, co autor nazyva "fanatickym ateistom". lebo ano, podla mna sa vacsina ludi na slovensku radi prave k neveriacim a ti naozaj nemaju potrebu dokazovat ci uz existenciu, alebo neexistenciu a je im to suma-fuk a toto tu je len ukazka diskusie par ateistov a par krestanov, ktori sa snazia ukazat svoju vieru ako pravdivu, co uz len z definicie slova viera je nezmysel. ospravedlnujem sa vsetkym tu, co do toho nespadaju, ale generalizacia je uzitocny nastroj
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Pre mňa je ateizmus viera, že Boh neexistuje."
Pre mna je srnka druh vtaka, co ma pichliace ako dikobraz.

Z tohto predpokladu vychadza tvoj clanok. Tym padom vsetky tvrdenia v nom obsiahnute platia iba vtedy, ak tento predpoklad je pravdivy. Teda neplatia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Radšej si počkám na článok tohto istého autora

ktorý bude mať názov -..pozor na fanatický katolicizmus..
.
Vravte si čo chcete kolegovia diskutujúci, keď niekto v úvode svojej úvahy napíše, že sa hlási ku kresťanstu (ateizmu) a zaoberá sa fanatizmom tých druhých, vždy to vzbudí podozrenie, ktoré sa niekde ku koncu článku potvrdí..
.
A síce, že existuje u nás kresťanov (ateistov) nejaký ten exces, ale čo je u tých druhých - no proste humus.. A nepomôže tomu ani volanie po tolerancii, pretože v takom kontexte slovo tolerancia znamená - uznajte, že by bolo dobre pristúpiť k nazeraniu na problém z nášho uhla pohľadu..

 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

mi to pripomina toho generala alebo plukovnika z Hlavy 22 , ktory "nekritizoval" len radil a ked mu "radili" ini tak ich vyzyval aby boli objektivni :)

zatial som nevidel jedine zlo v "ateistickom fanatizme" zato ten "krestansky fanatizmus" (clovek by povedal ze cim vecsi fanatik tym doslovnejsie bude nasledovat prikazania - ale nezabijes sa na to zjavne nevztahuje) nam priniesol vojny, vrazdy, intrigy,....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Žiadne brvno v oku nie je dosť veľké, aby ti

prekážalo zbadať v oku blížneho triesku..
.
Ja osobne tieto o hovne debaty k o hovne článkom nemám rád. Delím ľudí na normálnych a drbnutých. Každé ďalšie členenie je možné, ale toto je základné a smerodajné..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

trochu alebo viac normálnodrbnutých
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Babylónská rybka, " odříkával tiše Stopařův průvodce po Galaxii, "je malá, žlutá, trochu se podobá pijavici. Je to snad nejpodivnější tvor ve vesmíru. Živí se myšlenkovou energií, přijímanou nikoli od svého nositele, nýbrž z okolí. Má schopnost absorbovat a zpracovávat na živiny veškeré podvědomé frekvence této myšlenkové energie. Do mysli nositele vypouští své exkrementy v podobě telepatické matrice, vzniklé spojením vědomých myšlenkových frekvencí s nervovými signály přijímanými z řečových center mozku, který je vysílá. Praktický důsledek toho všeho je, že když si strčíte babylónskou rybku do ucha, okamžitě rozumíte čemukoliv, ať je to řečeno jakoukoli formou jazyka. Řečová schémata, která skutečně slyšíte, se dekódují podle myšlenkové matrice, kterou do vaší mysli uložila babylónská rybka.
Skutečnost, že se něco tak nepochopitelně užitečného mohlo vyvinout pouhou náhodou, je tak bizarně nepravděpodobnou shodou okolností, že někteří myslitelé se rozhodli považovat to za konečný a nezvratný důkaz Boží neexistence.
Argumentace vypadá následovně: „Odmítám prokazovat svou existenci,“ praví Bůh, „protože důkaz je v rozporu s vírou a bez víry nejsem nic.“
„Jenže,“ namítne člověk, „babylónská rybka, to byla smrtelná chyba. Nemohla se přece vyvinout náhodou. To je důkaz, že existuješ, a tudíž, podle tvého vlastního tvrzení, neexistuješ. Q.E.D.“
„Ach jo, to mě nenapadlo,“ řekne Bůh a promptně zmizí v obláčku logiky.
„To to ale bylo snadné,“ libuje si člověk, a protože ještě nemá dost, dokáže, že černé je bílé, a na nejbližším přechodu ho zajede auto.

Většina předních teologů tvrdí, že celý tenhle spor je naprostá ptákovina. To ovšem nezabránilo Úlonu Colufidovi, aby nevydělal slušné jmění na knize Bůh to může zabalit, v níž použil této debaty jako ústředního motivu. Douglas Adams: The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

niekedy má človek šťasti sa s ňou stretnúť ...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Krestansky fanatizmus v akejkoľvek podobe je nebezpečný a odsúdeniahodný. Krestenstvo vedie človeka k slepote, jednostrannosti a neschopnosti viesť dialóg s ľuďmi iného názoru, rasy, pohlavia, alebo vierovyznania. Ak je krestansky fanatizmus systematicky živený slepou nenávisťou, tak prerastá do agresivity ako tomu môžeme byť momentálne svedkami vo Vatikane . Vo vzácnom filme Latter Days , je možné vidieť, ako ľahko sa nenávisť a fanatizmus šíri. Zhliadnutie tohto filmu je zážitkom, ktorý s človekom iste pohne a rozšíri jeho pohľad na svet. V slovníku kozervativneho krestana človeka sa fanatizmus spája skoro výlučne s antikretnstvom. Zamysleli ste sa už niekedy, že aj ekumenizmus môže byť fanatický? Krestansky fanatizmus je rovnako nebezpečný ako fanatizmus fasisticky Som prekvapený, že sa na Slovensku začína rozmáhať práve fanatický teizmus. Osobne ako antikresťan nemám rad krestanov.

Ako hlavný ideológ fanatického teizmu na Slovensku sa profiluje pan kardidal tomko . Rešpektujem jeho opačný názor na umelý potrat. Nepáči sa mi však, že rozdúchava nenávistné emócie voči ľuďom, ktorí neveria v amoaneho nazaretskeho . Jeho najdôležitejšie posolstvo je manipoulocta ľudí a verit v iluziu akehosi pofiderneho boha . Je to otroctvo , ktore degeneruje cloevka . Ti ktori boli nasilne inoktrinovani alebo boli slabi a nechal isa nainfektovta ňou musía nasilu kráčať. Preto je pravdive zovšeobecňujúce tvrdenie, že úprimní kresťania sú náboženskí fanatici. Odmitave vyjadrenia na stranu kresťanov vyjadrujú vsetci rozumni ludia , kedze medzi krestanmi nie je mozne najst úprimných priateľov.
Matka Tereza nielen tvrdila, že zarabat peniaze pre sirenie kretsbtva su vhodne aj amorlane sposoby a vtieranie sa do pozornosti dikttaorom . Dovolím si tú myšlienku rozvinúť. Antikrestansvo bez rešpektu a úcty k fanatickym veriacim akéhokoľvek vyznania, teda bez tolerancie ich indoktrinacnych a manipulacnych praktik je spravny .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nerozumiem

citujem: ... Nikto ňou nemusí nasilu kráčať. (cestou nabozenstva) ... preto nerozumiem, preco chce tento samozvany ochranca tradicnej rodiny, hodnot a spolocnosti ako harmonickeho a ekonomicky najvykonnejsieho celku vnucovat ludom svoje nazory a hlavne zakazovat slobodnym zenam v slobodnom svete cokolvek a z akehokolvek dovodu. Som vzdy za pravo volby. Mozno ze sa ten pan zobudi, az mu dieta povie, ze je homosexualne orientovane a premysli si svoje vyroky. Zakaz je cesta spat do stredoveku, k inkviziciam a podobne, lebo kto bude posudzovat pripady opravnenych potratov? Asi nejaka komisia. kto bude jej clenmi? to uz sa pytal pan Lasica v jednej so svojich bodiek, on ma rad komisie ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

s rozdielom te ateizmus aj ked je semtam fanaticky nikoho nezabija...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kresťanstvo nám neprinieslo nič dobré len popiera prírohu, uráža človeka a brzdí náš vývoj. Náboženstvá hlavne teda monoteistické sú a vždy boli hlavne nástrojom politiky a nikdy neviedli k ničomu dobrému. Tak mi niekto skúste vysvetliť čo je zlé na popieraní náboženstva? A to že nemôžme dokázať existenciu boha je sprostosť. Jediným dôkazom existencie boha je kniha plná klamstiev v ktorej mene ktorej boli páchané zverstvá pri ktorých gestapo vyzerá ako klub svätcov. A hlavne netreba dokazovať že niečo neexistuje ak nieje žiadny dôkaz že to existuje. Keď niekoho obvyním z vraždy: zavrú ho preto že nevie dokázať že nikdy nikoho nezabil alebo ostane na slobode lebo nieje žiadny dôkaz že niekoho zabil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

už slovné spojenie

ateistický fanatizmus je nezmyslom
ateizmus, je odmietanie existencie Boha
a teda, pokiaľ niekto nedokáže existenciu Boha, jeho odmietanie nemôže byť označované za fanatické
fanatickým by sa odmietanie stalo až ignorovaním dôkazov o Božej existencii,
takže je zrejmé, že pisateľ toho nenávistného článku nerozumie výrazom ktoré používa
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Donovaly chcú byť Dubajom 1 764
 2. Zuzana Roy: Kto je naozaj zodpovedný za čiernu stredu pri Nitre a v Revúcej? 1 480
 3. Andrea Rúfusová: O vlkoch a medveďoch nielen na salaši 1 100
 4. Milan Kuruc: V UniCredit Bank už nevedia, čo od dobroty 1 085
 5. Michael Laitman: Prečo má naša strava takú zlú kvalitu? 712
 6. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Komplexy zničia každú príležitosť 654
 7. Miro Jankes: Pokuta z Nemecka 544
 8. Juraj Paškuliak: Fajčiari v obchodoch 506
 9. Soňa Kallová: Ako sme chutnali talianske tiramisu 486
 10. Dana Árvayová (Dvořáková): Ešte ste nespadli v zime do Popradského plesa? Tak poďte s nami 477

Rebríčky článkov


 1. Denis Jacko: Dážď
 2. Patrik Mackových: Za socializmu sme si mohli kúpiť menej ako dnes. Čísla hovoria jasne
 3. Štefan Vidlár: Štěpán Harašín: Jeho vlasť
 4. Attila Agócs: Regionálne anjel, celoštátne diabol?
 5. Milan Koval: Pán Šebej, tak ako je to s tou chudobou na Slovensku?
 6. Ján Slovák: Deň otvorených dverí - 5.12. 2019 na Súkromnej škole umeleckého priemyslu animovanej tvo
 7. Štefan Vidlár: Ludský odpad
 8. Martina Meriačová: Dážď sú slzy. .
 9. Stanislav Mičev: 400 000 ľudí versus 1 arogantný mladík
 10. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie.

 1. Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)
 2. Mladíci, ktorí zbili pár v bratislavskom autobuse, sa postavili pred súd
 3. Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek
 4. Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti
 5. Vodič havarovaného nákladného auta je už doma
 6. Čaputová pristala na ľudovú zábavu
 7. Z justície odchádza prvá sudkyňa pre Kočnerovu Threemu
 8. Zachraňovali zvieratá z útulku. Tri ženy, ktoré v Revúcej strhla voda, prišli o život
 9. Cesta pri Nitre je po nehode opäť prejazdná, polícia začala stíhanie
 10. Kočner je len obyčajný mentálne zaostalejší hochštapler tretej triedy

 1. Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina
 2. Za čiarou: Tragické vyústenie politického angažovania kňaza Mariána Kuffu
 3. Stratégia nie s Ficom má jednu slabinu. Pat. Kto dostane Mat?
 4. Predseda Etickej komisie Sedlák: Pre Trnku som sa hanbil, že som prokurátor
 5. Šanta: Keď som stretol Kočnera, aj Trnku prejdem na druhú stranu chodníka
 6. Zsuzsová a jej komplici ostávajú vo väzbe
 7. Demokrati si urobili z procesu impeachmentu voči Trumpovi volebnú kampaň
 8. Lyžovačka v lete. Obec hovorí o prínose, ľudia na Donovaloch halu nechcú
 9. Pred 10 rokmi Benedikt XVI. rozšíril možnosti prestupu anglikánov ku katolíkom
 10. Tradičné spojenia

Už ste čítali?