Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pápeži nie sú apoštoli (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

protestantizmus vznikol z opozície proti Katolicite Cirkvi .... a hoci je jej "protikladom", napriek tomu je s ňou úzko spätý, predovšetkým čo sa týka otázky svojej existencie. Silu, zmysel a význam má totiž len dovtedy, pokým má silu Katolícka cirkev a pokým je zakorenená vo vedomí národov. akonáhle sa však katolicizmus vyčerpá a upadne, opotrebuje sa aj protestantizmus... pri živote ho udržiava neustále oponovanie proti katolicizmu, no keď Katolícka cirkev zoslabne a stratí podporu národov, zamĺkne aj protestantizmus a nejaví už nijaké známky života.
.
ps: pavolba, už si dosť mladý pre večnosť, aby si chápal, že protestantizmus nie je cesta spásy.
pavolba, maj "ba"!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ono je to presne naopak

dnes historici hovoria o tom, že keby nebolo Luthera nebolo by už dnes ani r.katolíckej cirkvi. Len on a jeho reformácia dali r.katolíkom silu na pozviechanie sa a protireformáciu. A nemýľ sa pokiaľ bude žiť čolen jeden protestant a bude sa modliť crédo- verím v Cirkev všeobecnú =katolícku, zatiaľ katolícka Cirkev bude žiť, aj keby rkc skončila - má už predposledného pápeža podľa sv. Malachiáša... Kresťania možno sa umenšia a pretransformujú, ale nezaniknú. Inak veľmi dobre napísaný článok, až na pár maličkostí K+
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to "vysvetľuj" niekomu inému. ten "iný" už prekročil prach nádeje.
.
ps:od "historikov"/ riadni terminologický dryst / som čítal už všelijaké ideologické "chcenia" vydávané za realitu.
.
aby sme boli presní katka, podľa biskupa cirkvi sv. malachiáša a jeho videnia je to predposledný pápež cirkvi ježiša krista pred koncom časov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

všetci žijeme pred koncom časov

v posledných dňoch. len nevieme kedy nastane koniec. ten môže prísť pekne dlho po páde rkc, ktorá je tiež Kristovou cirkvou... nakoniec všetko je v Božích rukách....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"aj božie dopustenie je v božích rukách", katka.
.
božím dopustením si vysvetľuješ koniec časov ako aj koniec katolíckej cirkvi. neboj sa, "vytriezvieš".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mýliš sa

ja si nič nevysvetľujem a bavíme sa len o rkc a nie o Katolíckej Cirkvi. Keby si to dokázal prijať, možno by si dokázal bez invektív a chytania za slovíčka diskutovať aj sľuďmi ako je Ondera a ja. Heuréka všetci sme v situácii, že dom nám horí... Už pekne dlho je čas na pobalenie vecí - tých najnutnejších... možno jediných. Otázka je čo si zabaliť ,aby to nebolo len pre mňa ,ale aj pre tých pár ľudí s ktorými budete žiť ,aby ste sa ich vôbec naučili akceptovať... Mojou úlohou je iba volať horí...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

som presvedčení, že sa máme "baviť" o videní biskupa Cirkvi sv. Malachiáša, ktoré si ty vytiahla a o tvojej interpretácii jeho videnia.podľa tvojho chcenia je toto videnie o konci RKC. čo je nezmyslom, lebo videnie sv. malachiáša je o niečom úplne inom.
.
katka, musím sa ťa spýtať, čítala si vôbec "vydenie"/ podľa lignum vitae/ biskupa malachiáša?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neodbočuj :-)

článok je o neomylnosti pápežov a ich apoštolskej postupnosti. Ja som uviedla ,že podľa sv. malachiáša by mal byť tento rímsky biskup =pápež predposledný...:-) Nebavíme sa o presnej citácii. Lignum vitae nepoznám -neviem latinsky. Preto sa musím spolahnúť na citácie a preklady, ktoré môžu byť nepresné. Zatiaľ si okrem invektív voči autorovi článku nepodal žiadny argument, žiadne vysvetlenie vlastné ani cudzie k prípadu Formosos a teda nič k meritu veci...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

s pavlomba sa budem baviť až v tedy, keď na mňa zareaguje. teším sa.
.
teraz polemizujem s tebou. a označujem tvoje tvrdenie, že biskup malachiáš so svojom videní, predpovedal koniec RKC, za nezmysel.
.
zaráža ma tvoje správanie. na jednej strane priznávaš, že si nečítala malachiašové videnie, ale to ti nezabráni, aby si tvrdila, že koniec RKC je tu, veď o tom píše i biskup malachiáš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie nepredpovedal koniec rkc

predpovedal biskupa B16 ako predposledného. Preto posledný pápež ,,možno" znamená koniec, alebo pretransformovanie rkc a celej Cirkvi. Nič viac a nič menej nehovorím - opakujem ja nič netvrdím, lebo neviem - to isté sa dá povedať aj o tebe a vráť sa k téme .Bavme sa o Formosovi -alebo tam ti dych končí ? :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Formosus...

Formosus (891-896) Najskôr ho Ján VIII. zosadil z biskupstva a uvrhol do kliatby. Neskôr ho Martinus I. rehabilitoval. V r. 891 bol Formosus zvolený za pápeža. Po jeho smrti v r. 897 ho Štefan VI. nechal exhumovať, odsúdil, zohavil a nechal hodiť do Tiberu. Zrušil všetky jeho úkony a vysvätenia vyhlásil za neplatné. Štefan bol pobúreným rímskym ľudom zosadený a neskôr vo vezení zadusený. Theodorus II. Formosove telesné pozostatky znova náležite pochoval. Synodom v Ríme r.898 bol znova Formosus rehabilitovaný. R.904 Sergius III. znovu prehlásil všetky jeho svätenia a úkony za neplatné....
Teda jeden z dlheho radu gaunerov na papezskom stolci..
Co z toho vyplyva? Ak existuje Boh, tito gauneri to uz maju davno spocitane..ak neexistuje Boh, su to genialni kaukliari vyuzivajuci ludsky strach z neznameho, ludske slabosti a pod. Aj papez je len clovekom, Boh nam udajne dal rozum nie na to aby sme mali niecim naplnenu hlavu, ale dal nam tym dar (mozno danajsky) aby sme si zivot zariadili podla svojho vedomia a svedomia. Aby sme mali aky taky navod, udajne spisal desatoro, mimochodom genialnych desat bodov ako zit a nechat zit... - len si myslim ze clovek nie je "stavany" na dodrziavanie desatora, cest vynimkam. Ak Boh je, on usudi ako sme si na tomto slzavom udoli zvanom Zem pocinali...nechajme to nanho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takže ako vidíš

aj z tohoto článku ,čo mi z toho vyplýva, že pápežská neomylnosť je asi najväčším omylom pápežstva a apoštolská postupnosť aj vďaka ďaľším exkomunikovaným pápežom je len chiméra. Pre mňa je to niečo ako, keby mal hypotetický netalentovaný potomok da Vinciho tvrdiť, že on je následnikom a dedičom maliarských vízií da Vinciho a nie talentovaný Dalí alebo Picaso, pretože nemajú jeho krv. Postupnosť apoštolská je o nasledovaní a tými skalami určite boli rôzni svätí a učitelia aj v rkc ,rozhodne však nie mocenskí zhýralci, ktorí nedali svetu nič, okrem uzurpovania si moci. Aj na tomto stolci však sedeli aj svätí muži, boli však len výnimkou...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v roku pána 1095 sa v írskom Armagh narodil istý malachiáš. mních a od roku 1125 biskup RKC v írsku, ktorý sa zaslúžil pri obnove cirkevnej disciplíny. počas svojej cesty do ríma za pápežom inocentom II., ktorý ho poveruje obnovou cirkvi v írsku hodnosti jeho legáta, sa stretáva so svätým bernardom z clairvaux. v roku 1148 sa opäť vydáva na púť do ríma, a počas spiatočnej ceste v Claivaux, 2.11. 1148, na rukách sv. bernárda zomiera. papež klement III. ho v roku 1190 vyhlasuje za svätého.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pri jeho životopise, ktorého autorom je sv. bernard, sa uvádza jeho videnie o pápežoch. v malachiašovom proroctve je uvedených 111 pápežoch, počnúc Celestínom II., ktorý zomrel v r. 1144.
.
mena a hesla pápežov v 20. a na začiatku 21. storočia podľa videnia biskupa RKC sv. malachiáša:
102. Lumen in coelo / svetlo z neba/, lev XIII., pápežom 1878-1903.
103. Ignis Ardens /horiaci oheń/ , piux X.,pápežom 1903-1914.
104.Religio depopulata / zdeptané náboženstvo/, benedikt XV.,pápežom 1914-1922.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

fajn

ešte uveď tie posledné dve....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

105. Fides intrepida /neochvejná viera/, piux XI., 1922-1939.
106. Pastor Angelicus /anjelský pastier/, piux XII.,1939-1958.
107. Pastor et nauta / pastier a kormidelník/, Ján XXIII., 1958-1963.
108. Flos Florum /kvet kvetov/, Pavol VI.,1963-1978.
109. De Medietate Lunae / od stredu mesiaca/, Ján-Pavol I., 1978-!
110. De labore solis / z práce slnka /, Ján-Pavol II.,1978-2005
111. De Gloria olivae / sláva olivy//, Benedikt XVI., 2005- ?
po 111. hesle pápeža RKC je písané: V poslednom prenasledovaní Svätej Rímskej Cirkvi sedí Peter Rímsky, ktorý pasie ovce v mnohých súženiach, ...... a Sudca bude súdiť ľud. Amen.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no len dokonči

ten posledný citát - neuviedol si ho celý :-)a môžeš aj latinsky - originál mám aspoň si porovnám či je presný :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kľudne si daj zničenie mesta siedmych pahorkov v latinčine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuz...

Sledujuc tak Benediktov vek...pomaly to tu mozeme zabalit...

;-)

Dovidenia priatelia pri dalsom Stvoreni sveta...mozno to Panu vyjde lepsie nez tento jemne povedane nepodareny pokus.
Jedine ak to vsetko mily Malachias spisal pod vplyvom omamnej latky, co ale nie je dokazatelne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak niekto nechápe "prvé" stvorenie, nemá právo na to druhé. / bert odporúčam zhliadnuť film krystofa zanussiho- život ako smrteľná choroba prenášana pohlavnou cestou/.
.
ak podľa "videnia", stvorenie končí mierou Spravodlivosti, prečo ti máš pocit nepodarku?
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Robert Puk: Bude primátor Bratislavy Matúš Vallo poslúchať svojich sponzorov? 461
 2. Jakub Miakyš: Pán Blaha - toto ste neustáli (Smútok za Ľuboša) 223
 3. Liga za ľudské práva: Hoaxy verzus fakty: Tisíce migrantov z Afriky smerujú na Slovensko 157
 4. Karol Labaš: Testoval som Šefčoviča. Na prezidenta nedozrel 130
 5. Marko Salini: Barón a jeho cukrovar 122
 6. Jozef Kmeto: Michael Jackson bol pedofil !? Nový dokument odhaľuje príbeh jeho sexuálneho obťažovania. 82
 7. Marek Strapko: Za čo to hlasoval a čo koordinoval Maroš Šefčovič? 75
 8. Andrea Pauliková: Obete prezidentskej kampane 52
 9. Ján Mrva: Pán MIKLOŠKO, väčšina kresťanov Vám kresťanovi v politike určite úprimne ĎAKUJE. 49
 10. Jozef Kmeto: Vražda v Dobšinej nesmie vyvolať kolektívnu vinu 45

Rebríčky článkov


 1. René Molnár: Fikcia: Ako si kúpil Kiska od Čaputovej amnestiu za 40% hlasov z nebankoviek
 2. Eva Žáková: Sebaláska - Self love
 3. Milan Lacúch: Ako sa zázračne uzdraviť? Návod
 4. Peter Biščo: Vysmiaty Jánošík je na očiach...
 5. Karol Berta: Pár rád ako cvičiť s radosťou dlhodobo a nie krátkodobo
 6. Ján Franz: Silvestrovské lyžovanie v Srbsku
 7. Pavol Dančanin: Hypotéza zjednotenia
 8. Sonya Haraszti: Veľkonočné Škótsko - Glasgow.
 9. Pavol Dančanin: Vlastnosti priestoru, expanzia vesmíru a gravitácia
 10. Jozef Bakša: Majiteľ Penty ako dobrák ochotný pomôcť vyšetreniu vraždy ? Zabudnite!

 1. Čaputová alebo Šefčovič? Pozrite si, ako sa volilo vo vašej obci
 2. Odborník: Šefčovičova manželka sa správala až detsky
 3. Volkswagen má veľké plány. Bratislavský závod je zatiaľ mimo hry, prepúšťa ľudí
 4. Kiska plánuje stranu, napriek ponuke Štefunka s Beblavým
 5. Agresívni politici stvorili silnú ženu (píše Marek Maďarič)
 6. Číž: Šefčovič nám odkázal, že s politikmi Smeru počas volebnej noci nechce byť
 7. Kedysi zmierňoval strach z utečencov, kritizoval Rusko. Dnes Šefčovič mení rétoriku
 8. Jeden boj sa ešte neskončil a už sa môžeme chystať na druhý (píše Samo Marec)
 9. Brexit narazil na ďalšiu prekážku: Ako obísť predpis z roku 1604?
 10. Proti Šefčovičovi je aj svätý Pavol šuviks

 1. Desatoro prikázaní v podaní birmovaného Šefčoviča
 2. Komentár Daga Daniša: Hlina ukázal neuveriteľnú aroganciu
 3. Kam sme sa to v školstve dostali…
 4. Palko: Druhého kola sa nezúčastním. Čaputovej prostredie má problém zvládnuť úspech
 5. František Mikloško: Kuffa s Harabinom hazarduje, s Hlinom sme inde
 6. Kiska vypovedal na polícii. Predložil dôkazy, ktoré hovoria o tom, že ho Fico vydieral
 7. Alfi píše Zuzane Čaputovej
 8. Časť Mikloškových podporovateľov chce voliť Čaputovú. Pre Palka je neprijateľná
 9. Palko: Prichádza liberálne Slovensko. Čaputová pochádza z neomarxistickej strany
 10. 26 signatárov výzvy na kandidatúru F.Mikloška podpísalo vyhlásenie, ako sa rozhodnú v druhom kole.

Už ste čítali?