Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pápeži nie sú apoštoli (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

protestantizmus vznikol z opozície proti Katolicite Cirkvi .... a hoci je jej "protikladom", napriek tomu je s ňou úzko spätý, predovšetkým čo sa týka otázky svojej existencie. Silu, zmysel a význam má totiž len dovtedy, pokým má silu Katolícka cirkev a pokým je zakorenená vo vedomí národov. akonáhle sa však katolicizmus vyčerpá a upadne, opotrebuje sa aj protestantizmus... pri živote ho udržiava neustále oponovanie proti katolicizmu, no keď Katolícka cirkev zoslabne a stratí podporu národov, zamĺkne aj protestantizmus a nejaví už nijaké známky života.
.
ps: pavolba, už si dosť mladý pre večnosť, aby si chápal, že protestantizmus nie je cesta spásy.
pavolba, maj "ba"!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ono je to presne naopak

dnes historici hovoria o tom, že keby nebolo Luthera nebolo by už dnes ani r.katolíckej cirkvi. Len on a jeho reformácia dali r.katolíkom silu na pozviechanie sa a protireformáciu. A nemýľ sa pokiaľ bude žiť čolen jeden protestant a bude sa modliť crédo- verím v Cirkev všeobecnú =katolícku, zatiaľ katolícka Cirkev bude žiť, aj keby rkc skončila - má už predposledného pápeža podľa sv. Malachiáša... Kresťania možno sa umenšia a pretransformujú, ale nezaniknú. Inak veľmi dobre napísaný článok, až na pár maličkostí K+
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to "vysvetľuj" niekomu inému. ten "iný" už prekročil prach nádeje.
.
ps:od "historikov"/ riadni terminologický dryst / som čítal už všelijaké ideologické "chcenia" vydávané za realitu.
.
aby sme boli presní katka, podľa biskupa cirkvi sv. malachiáša a jeho videnia je to predposledný pápež cirkvi ježiša krista pred koncom časov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

všetci žijeme pred koncom časov

v posledných dňoch. len nevieme kedy nastane koniec. ten môže prísť pekne dlho po páde rkc, ktorá je tiež Kristovou cirkvou... nakoniec všetko je v Božích rukách....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"aj božie dopustenie je v božích rukách", katka.
.
božím dopustením si vysvetľuješ koniec časov ako aj koniec katolíckej cirkvi. neboj sa, "vytriezvieš".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mýliš sa

ja si nič nevysvetľujem a bavíme sa len o rkc a nie o Katolíckej Cirkvi. Keby si to dokázal prijať, možno by si dokázal bez invektív a chytania za slovíčka diskutovať aj sľuďmi ako je Ondera a ja. Heuréka všetci sme v situácii, že dom nám horí... Už pekne dlho je čas na pobalenie vecí - tých najnutnejších... možno jediných. Otázka je čo si zabaliť ,aby to nebolo len pre mňa ,ale aj pre tých pár ľudí s ktorými budete žiť ,aby ste sa ich vôbec naučili akceptovať... Mojou úlohou je iba volať horí...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

som presvedčení, že sa máme "baviť" o videní biskupa Cirkvi sv. Malachiáša, ktoré si ty vytiahla a o tvojej interpretácii jeho videnia.podľa tvojho chcenia je toto videnie o konci RKC. čo je nezmyslom, lebo videnie sv. malachiáša je o niečom úplne inom.
.
katka, musím sa ťa spýtať, čítala si vôbec "vydenie"/ podľa lignum vitae/ biskupa malachiáša?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neodbočuj :-)

článok je o neomylnosti pápežov a ich apoštolskej postupnosti. Ja som uviedla ,že podľa sv. malachiáša by mal byť tento rímsky biskup =pápež predposledný...:-) Nebavíme sa o presnej citácii. Lignum vitae nepoznám -neviem latinsky. Preto sa musím spolahnúť na citácie a preklady, ktoré môžu byť nepresné. Zatiaľ si okrem invektív voči autorovi článku nepodal žiadny argument, žiadne vysvetlenie vlastné ani cudzie k prípadu Formosos a teda nič k meritu veci...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

s pavlomba sa budem baviť až v tedy, keď na mňa zareaguje. teším sa.
.
teraz polemizujem s tebou. a označujem tvoje tvrdenie, že biskup malachiáš so svojom videní, predpovedal koniec RKC, za nezmysel.
.
zaráža ma tvoje správanie. na jednej strane priznávaš, že si nečítala malachiašové videnie, ale to ti nezabráni, aby si tvrdila, že koniec RKC je tu, veď o tom píše i biskup malachiáš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie nepredpovedal koniec rkc

predpovedal biskupa B16 ako predposledného. Preto posledný pápež ,,možno" znamená koniec, alebo pretransformovanie rkc a celej Cirkvi. Nič viac a nič menej nehovorím - opakujem ja nič netvrdím, lebo neviem - to isté sa dá povedať aj o tebe a vráť sa k téme .Bavme sa o Formosovi -alebo tam ti dych končí ? :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Formosus...

Formosus (891-896) Najskôr ho Ján VIII. zosadil z biskupstva a uvrhol do kliatby. Neskôr ho Martinus I. rehabilitoval. V r. 891 bol Formosus zvolený za pápeža. Po jeho smrti v r. 897 ho Štefan VI. nechal exhumovať, odsúdil, zohavil a nechal hodiť do Tiberu. Zrušil všetky jeho úkony a vysvätenia vyhlásil za neplatné. Štefan bol pobúreným rímskym ľudom zosadený a neskôr vo vezení zadusený. Theodorus II. Formosove telesné pozostatky znova náležite pochoval. Synodom v Ríme r.898 bol znova Formosus rehabilitovaný. R.904 Sergius III. znovu prehlásil všetky jeho svätenia a úkony za neplatné....
Teda jeden z dlheho radu gaunerov na papezskom stolci..
Co z toho vyplyva? Ak existuje Boh, tito gauneri to uz maju davno spocitane..ak neexistuje Boh, su to genialni kaukliari vyuzivajuci ludsky strach z neznameho, ludske slabosti a pod. Aj papez je len clovekom, Boh nam udajne dal rozum nie na to aby sme mali niecim naplnenu hlavu, ale dal nam tym dar (mozno danajsky) aby sme si zivot zariadili podla svojho vedomia a svedomia. Aby sme mali aky taky navod, udajne spisal desatoro, mimochodom genialnych desat bodov ako zit a nechat zit... - len si myslim ze clovek nie je "stavany" na dodrziavanie desatora, cest vynimkam. Ak Boh je, on usudi ako sme si na tomto slzavom udoli zvanom Zem pocinali...nechajme to nanho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takže ako vidíš

aj z tohoto článku ,čo mi z toho vyplýva, že pápežská neomylnosť je asi najväčším omylom pápežstva a apoštolská postupnosť aj vďaka ďaľším exkomunikovaným pápežom je len chiméra. Pre mňa je to niečo ako, keby mal hypotetický netalentovaný potomok da Vinciho tvrdiť, že on je následnikom a dedičom maliarských vízií da Vinciho a nie talentovaný Dalí alebo Picaso, pretože nemajú jeho krv. Postupnosť apoštolská je o nasledovaní a tými skalami určite boli rôzni svätí a učitelia aj v rkc ,rozhodne však nie mocenskí zhýralci, ktorí nedali svetu nič, okrem uzurpovania si moci. Aj na tomto stolci však sedeli aj svätí muži, boli však len výnimkou...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v roku pána 1095 sa v írskom Armagh narodil istý malachiáš. mních a od roku 1125 biskup RKC v írsku, ktorý sa zaslúžil pri obnove cirkevnej disciplíny. počas svojej cesty do ríma za pápežom inocentom II., ktorý ho poveruje obnovou cirkvi v írsku hodnosti jeho legáta, sa stretáva so svätým bernardom z clairvaux. v roku 1148 sa opäť vydáva na púť do ríma, a počas spiatočnej ceste v Claivaux, 2.11. 1148, na rukách sv. bernárda zomiera. papež klement III. ho v roku 1190 vyhlasuje za svätého.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pri jeho životopise, ktorého autorom je sv. bernard, sa uvádza jeho videnie o pápežoch. v malachiašovom proroctve je uvedených 111 pápežoch, počnúc Celestínom II., ktorý zomrel v r. 1144.
.
mena a hesla pápežov v 20. a na začiatku 21. storočia podľa videnia biskupa RKC sv. malachiáša:
102. Lumen in coelo / svetlo z neba/, lev XIII., pápežom 1878-1903.
103. Ignis Ardens /horiaci oheń/ , piux X.,pápežom 1903-1914.
104.Religio depopulata / zdeptané náboženstvo/, benedikt XV.,pápežom 1914-1922.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

fajn

ešte uveď tie posledné dve....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

105. Fides intrepida /neochvejná viera/, piux XI., 1922-1939.
106. Pastor Angelicus /anjelský pastier/, piux XII.,1939-1958.
107. Pastor et nauta / pastier a kormidelník/, Ján XXIII., 1958-1963.
108. Flos Florum /kvet kvetov/, Pavol VI.,1963-1978.
109. De Medietate Lunae / od stredu mesiaca/, Ján-Pavol I., 1978-!
110. De labore solis / z práce slnka /, Ján-Pavol II.,1978-2005
111. De Gloria olivae / sláva olivy//, Benedikt XVI., 2005- ?
po 111. hesle pápeža RKC je písané: V poslednom prenasledovaní Svätej Rímskej Cirkvi sedí Peter Rímsky, ktorý pasie ovce v mnohých súženiach, ...... a Sudca bude súdiť ľud. Amen.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no len dokonči

ten posledný citát - neuviedol si ho celý :-)a môžeš aj latinsky - originál mám aspoň si porovnám či je presný :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kľudne si daj zničenie mesta siedmych pahorkov v latinčine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuz...

Sledujuc tak Benediktov vek...pomaly to tu mozeme zabalit...

;-)

Dovidenia priatelia pri dalsom Stvoreni sveta...mozno to Panu vyjde lepsie nez tento jemne povedane nepodareny pokus.
Jedine ak to vsetko mily Malachias spisal pod vplyvom omamnej latky, co ale nie je dokazatelne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak niekto nechápe "prvé" stvorenie, nemá právo na to druhé. / bert odporúčam zhliadnuť film krystofa zanussiho- život ako smrteľná choroba prenášana pohlavnou cestou/.
.
ak podľa "videnia", stvorenie končí mierou Spravodlivosti, prečo ti máš pocit nepodarku?
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Veronika Remisova: Kandidát na sudcu Ústavného súdu potichu prihral zmluvu SBS Bonul oligarchu Bödöra 5 471
 2. Daniel Borský: Bude z nadržaného Maznáka ohrdnutý paroháč? 3 041
 3. Erich Mistrík: Kam týmto smeruje r.-k. cirkev? 2 332
 4. Martin Droppa: Blaha mi napľul do tváre 1 759
 5. Eva Meszárosová: Ružovo-modré detstvo? III. časť - Prieskum u nás 1 709
 6. Juraj Peteja: Bohatí a skromní, slepí a bezstarostní. 1 709
 7. Martin Ondráš: Otrávená voda Žitného ostrova - pijeme ju všetci ! 1 424
 8. Monika Nagyova: Na tento celebritný večierok len tak nezabudnem 1 396
 9. Blanka Ulaherová: (Nielen) o mužovi, čo si dal radšej odrezať nohu namiesto... (Egypt 2019) 1 005
 10. Věra Tepličková: Podpredseda parlamentu Glváč nie je chlipník, je len citlivý koordinátor. 905

Rebríčky článkov


 1. Kristián Babic: Médiá, nálepky a Harabin
 2. Martin Bielik: Štátny príspevok pre mladých na hypotekárnom úvere
 3. Marek Kytka: Načo by sme nemali zabúdať ? – VODA
 4. Katarína Holeková: Ranný vlak
 5. Jakub Tinak: Pravda za Dávida- časť 1 (fakty o čine)
 6. Roland Ondrus: Maznák
 7. štefan michalík: Orwell po 30. rokoch
 8. Patrik Mackových: Čína pumpuje do ekonomiky obrovské sumy. Tá však spomaľuje a ohrozuje ju aj rastúci dlh
 9. Katarína Holeková: Správny čas
 10. Marek Kytka: Objem, redukcia tuku tipy, rady, ako zostaviť jedálniček ?

 1. Minúta po minúte: Fico prišiel na vypočúvanie. Tvrdí, že pri kandidatúre neváhal
 2. Zadržali aj Zsuzsovej šoféra, razia má súvisieť s vraždou exprimátora
 3. Glváč zaťahuje do vysvetľovania svojej komunikácie so Zsuzsovou aj Čižnára, ten ho nepodržal
 4. Kočnerovi zomrel otec, na pohreb ho nepustia
 5. Nezvestný Sala poslal správu počas letu: Lietadlo sa rozpadá, mám strach
 6. Tóth dal polícii aj Kočnerove mobily spolu s dokumentmi k Technopolu
 7. Počas zatmenia do Mesiaca narazil meteoroid. Zachytili ho na videu
 8. Šatan nepotvrdil Bokrošov koniec, výkonný výbor kritizoval Pospíšila s Fafrákom
 9. Už som bola skoro v šatni a teraz som víťazka, nechápala Plíšková
 10. Najväčšia sieť čerpacích staníc v Česku vstupuje na slovenský trh

 1. Podvodníci zneužívajú kresťanské združenie, ktoré údajne rozdáva pôžičky
 2. Ďalšie škandalózne dotácie ministerky školstva Lubyovej
 3. Vládol Slovensku Marian Kočner?
 4. Alena Zsuzsová: Meno tejto ženy sa aktuálne skloňuje v súvislosti so štyrmi vraždami
 5. Zahraniční podvodníci okrádajú Slovákov s falošnou bankou
 6. Fico robil obštrukcie ako treťotriedny mafián
 7. Komunisti ho odsúdili na doživotie: Najstarší bývalý politický väzeň na Slovensku
 8. Nadřízení v Rusku znásilnili policistku. Pro porušení kázně ji propustili
 9. Výrobca kanónov dostal od SNS peniaze na výskum srdcových chorôb
 10. Mistrík a Čaputová sa dohodli

Už ste čítali?