Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stručné P.S. váženému pánovi Ficávezovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyvlastnenie nieje znarodnenie...

Je všeobecne známe že strategické podniky boli pri predaji úmyselne podhodnotené dzurindovskými tzv privatizačnými poradcami (královsky preplatenými).Jasné že kúpnu cenu už majú privatizéri vrátenú.Teraz ide o to len čo najviac vymačkat zisku od tých čo žijú od výplaty do výplaty...Za toto by napr vo Francúzsku dzurindbandu občania už dávno zlynčovali...Takže vidím dovod aby aj oligarchovia držali disciplínu a zreálnili ceny s europskymi,ked už teda nemáme tie europske platy...Treba vynucovat právo aj od zbohatlíkov aj za cenu extrémnych postupov.Mimochodom,prečo asi miklošbanda utajila obsah zmlúv?Komu to prospieva?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Privátne nieje vždy dobré!

No v tej obci vo Švédsku čo ja bývam prišli privátne záujmy a chceli kúpiť tepelnárne za niekoľko fantastickým miliónov. Ale naša obec to zamietla. V našej obci je energia vďaka tomu pomerne lacná a zároveň sa obec zbaví obyčajných roztriedených smetí tým že ich páli a vyrába z nich teplo a elektriku. Privátne alternatívy nie sú vždy najlepšie. V Amerike napríklad je elektrika v privátnych rukách. Ùdržba stlpov a káblov ktoré vedú prúd je mizerná. Je to tak preto, lebo energetické firmy chcú zarobiť čo najviac a tak sa mnoho potrebných vecí správne neudržuje ako napríklad i železničná trať v Anglicku a najmä v Londýne kde sa ukázali strašne nedostatky. Hlavná vec že firmi majú astronomické zisky.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z časti máš pravdu, ale...

...treba zásadne rozlišovať medzi vlastníctvom štátu - to znamená, že taký majetok de fakto nepatrí nikomu a je ideálnm semenišťom bohapustej korupcie a tunelovania - a majetkom konkrétnej komunity, v spomínanom prípade obce.


A keby som hneď aj prižmúril "všetky oči" a čo ako neochotne pripustil vlastníctvo štátu, tak rozhodne nepovažujem za civilizované riešenie vývrtky v štýle Huga Cháveza (či predtým dávno Alliendeho v Chile). Jednoducho to nie je férové - a ja si neželám, aby vláda štátu, v ktorom žijem, sa správala neférovo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z časti pravdu?

Neviem čo tým myslíš že majetok nepatrí nikomu. Vôbec tomu nerozumiem. Ten majetok patrí predsa nám občanom v obci. O tunelovaní tu nemôže byť ani reči a to nielen že neexistuje, ale je to absolútne neprístupné a trestané. Ten obecný výrobca tepla robí všetko pre to aby bolo potrubie v čo najlepšom stave a aby bol kilowat energie čo najlacnejší a aby sa do ovzdušia nevypúšťali emisie. V porovnaní s niektorými inými obcami kde predali tepelnáreň do privátnych rúk je energia v našej obci o 50 halierov lacnejšia za kilowat. Takže neviem o čom je vlastne reč. Ak si niečo ľudia v obci spoločnými silami z daní a poplatkov vybudovali, tak prečo by to mali predať do privátnych rúk?
A o konkurencii tu napríklad pri dodávaní tepla nemôže byť ani reči. Ten kto niečo kúpil má monopol všade tam kde je zavedené potrubie. Preto je mať najlepšie nad takýmito zariadeniami občiansku kontrolu.
Čo sa Chaveza týka tak je to zdravá reakcia na vyčínanie Ameriky a multipodnikov, ktoré kašlú na morálku, podplatia vládu v tom či onom štáte a zakiaľ žije obyvateľstvo v chudobe tak sa tieto privátne podniky obohacujú.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME