Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Diskriminácia a predsudky voči ateistom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

jak gdo?
šeci preci, né?
morgul
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Praveze to skor vyzera tak,

ze upalovat bude Chmelar. Zacne s P.Shutzom, ale este predtym mu riadne nafackuje.
 
Hodnoť

 

Ludia potrebuju verit volovinam, aby si nemuseli uvedomit, co su a cim je svet naozaj. Ateizmus je rozhodne narocnejsi postoj, neutesuje a nedava vlastne ziadnu nadej. A tak to ma byt.
 

 

Každý nech si vyberie, čo chce. Ja som ateista, lebo nechcem po smrti celú večnosť stráviť spievaním chválospevov v nebeskom kráľovstve. Tiež ma neláka 77 panien, keďže som hetero a nadôvažok sa mi nechce ani inkarnovať do dážďoviek a iných potvor. Ja chcem jednoducho po smrti normálne zomrieť. :)
 

no veru

a navyse tam hore v tom co volaju raj su vsetci bezpohlavni! teda presnejsie, ked nadvihnu to biele rucho co tam nosia, tak tam dole vyzeraju ako babiky barbie. to ak by nahodou niekto nevedel.. takze vazeni, radsej do pekla, tam je vacsia sranda :)
 

:)

Nebodaj myslíš, že to, čo ne/bude "potom" závisí od toho, čo kto z nás chce či nechce? :)
 

 

mam z teba pocit, ze ta babka nutiala chodit do kostola ked si mala pat rockov no a tebe sa nechcelo..
tak mas z toho dodnes traumu a teraz tu hadzes take hlasky, ze im zrejme myslienka nepredchadzala..
 
Hodnoť

No, neviem, neviem

zdá sa ti, že ateisti sú diskriminovaní? Podľa mňa je to skôr naopak.
V prvom rade, musím povedať, že som jednoznačne za náboženskú slobodu, ktorú považujem za neodňateľné ľudské právo. Sloboda svedomia a vyznania musí byť základný pilier občianskej spoločnosti (vrátane ateistického presvedčenia).
Ďalej mi nie je jasné, za koho hovoríš. Existuje u nás nejaká skupina humanistických ateistov? Možno pár intelektuálov. Majú nejaké spoločné hodnoty? Je to naozaj taká skupina, pre ktorú by bolo potrebné samostatné TV vysielanie? Väčšina ateistov u nás sú ľudia, ktorých Boh nezaujíma. Pre týchto je robených 90% TV vysielania. To je zhruba percento TV programov, kde sa o Bohu vôbec nehovorí, ako keby neexistoval. Teda čistý ateizmus.
V značnej časti článku vymenúvaš rôzne prenasledovania ateistov. Je smutné a odsúdeniahodné každé prenasledovanie ľudí za iný svetonázor a je mi ľúto každého prenasledovania, ktorého sa kresťania dopustili. Zachovajme však aj určité proporcie. Vykresľovať prenasledovanie ateistov v modernej dobe, ako jedinečnú krivdu je neférové oproti stovkám miliónov zabíjaných, mučených, väznených a inak diskriminovaných kresťanov v Rusku a jeho satelitoch, v Číne, Kambodži, Vietname, Kórei aj v samotnom Československu. Prečítaj si čo prežila napr. sestra Zdenka (v knihe Za mrakmi je moje milované slnko). Potom hovor o diskriminácií.
Jeden môj priateľ, už nebohý – zomrel na rakovinu, strávil 9 rokov svojho života na nútených prácach v uránových baniach len preto, že sa chcel stať kňazom. A to je len jeden z mnoho tisícov s podobným osudom.
Spomínaš prenasledovanie ateistov Hitlerom. Hitler prenasledoval všetkých, ktorí neboli zaňho a popri Židoch a Rómoch sa zvláštnemu záujmu tešili aj katolíci a hlavne kňazi. Množstvo ich odvliekli do koncentrákov. Za všetkých spomeniem len jedného Pátra Kolbeho.
Ani dnes, dvadsať rokov po páde boľševizmu, byť veriacim, hlavne medzi mladými ľuďmi, ale nie len, nie je „cool“. Často to vyžaduje určitú dávku osobnej statočnosti prihlásiť sa ku kresťanstvu. Nesťažujem sa, podľa mňa je to prirodzené. Chcem len povedať, že bedákať v tejto situácií nad diskrimináciou ateistov sa mi zdá scestné.
Každý človek, čo vytŕča z davu, je spoločnosťou vždy viac, či menej nejakým spôsobom marginalizovaný bez ohľadu na to, či je veriaci, či neveriaci.
Ak však považuješ za diskrimináciu vyhlásenie biskupov Gálisa a Tondru o potrebe boja so sekularizmom tak je to veľké nedorozumenie. Pod sekularizmom v tomto kontexte sa myslí vypudenie Boha z bežného života. Prostredie súčasnej spoločnosti s extrémnym dôrazom na konzum, pôžitok a materiálne zabezpečenie vytvára na veriacich permanentný tlak na opúšťanie predstavy Boha ako integrálnej súčasti celého života. Ľudia si síce myslia, že veria v Boha, ale prakticky žijú tak, ako keby Boha nebolo. Nechcem sa tu teraz rozvíjať diskusiu, či to je dobré alebo zlé. Je však úplne legitímnou témou biskupov na toto upozorňovať a to zvlášť na kongrese o pastorácií. Ide tu o to, aby sa ľudia nenechali celkom preniknúť egoizmom, ktorý ako jedinú hodnotu uznáva samého seba. Pritom ako riešenie nenabádajú k nepriateľstvu voči ateistom (fakt nechápem, ako si k tomu mohol dospieť) ale k intenzívnejšiemu spojeniu s Bohom a k hlbšiemu spoločenstvu medzi veriacimi. Ak toto považuješ za prejav diskriminácie, tak potom sa asi nemáme o čom rozprávať.
Čo sa týka toho, že sa inšpriovali spoločným vyhlásením Benedikta XVI a Christodoulosa tak tam o boji proti sekularizmu nie je ani zmienka. Zrejme si sa dostal k výrazne skresleným informáciám.
 

Ešte pokračovanie

Píše sa tam toto: "Predovšetkým slávnostne obnovujeme svoju túžbu ohlasovať svetu evanjelium Ježiša Krista hlavne novým generáciám, pretože láska nás pobáda pomôcť im nájsť Pána (Krista), ktorý prišiel do nášho sveta, aby všetci mali život a aby ho mali v hojnosti. Je to zvlášť dôležité v našich spoločnostiach, kde rôzne myšlienkové prúdy odvádzajú od Boha a ľudské bytie stráca zmysel. Chceme ohlasovať evanjelium milosti a lásky, aby všetci ľudia dospeli k spoločenstvu s Otcom, Synom a Duchom Svútým, aby mali dokonalú radosť."
Teda ohlasovanie evanjelia lásky, aby ľudia dospeli k šťastiu. Ak si proti tomuto, tak sa sám stávaš potlačovateľom náboženskej slobody.
Okrem toho v dokumente lídri vyjadrujú názor, že náboženstvá by mali byť garantom mieru vo svete a v „žiadnom prípade nesmú byť ohniskami intolerancie ani násilia“. Následne vyzývajú na budovanie spoločnosti preniknutej bratstvom a solidaritou. A pokračujú, že v tomto chcú kresťania „spolupracovať so všetkými ľuďmi dobrej vôle (rozumej ateistami) v duchu solidarity a bratstva“
Takže ak už sa k tomu dokumentu chceš naozaj vyjadriť, ako od ľavičiara a humanistického ateistu, by som očakával skôr ocenenie ako kritiku. Zvlášť, keď sa v závere dokumentu píše že: „vyzývame bohaté krajiny, aby boli pozornejšie voči rozvojovým a chudobným krajinám v duchu solidárneho zdieľania...“ a ďalej: „Apelujeme na všetkých, ktorí zastávajú zodpovedné miesta v spoločnosti, a na všetkých ľudí dobrej vôle (rozumej na všetkých dobrých ľudí bez rozdielu vyznania), aby sa zasadili za citlivé a ohľaduplné spravovanie stvorenstva (rozumej všetkého), aby sa to dialo v duchu solidarity, zvlášť vo vzťahu k národom, ktoré žijú v biede a aby budúcim generáciám zanechali reálne obývateľnú planétu.“
 

 

Plane recicky, ide im o svoje miestecka, svoje bludy a svoje ovecky.
 

 

To ohlasovanie sa meni na snahy o zmeny zakonov. A to uz nie je len ohlasovanie!
.
A napisal si:
"Ide tu o to, aby sa ľudia nenechali celkom preniknúť egoizmom, ktorý ako jedinú hodnotu uznáva samého seba. Pritom ako riešenie nenabádajú k nepriateľstvu voči ateistom (fakt nechápem, ako si k tomu mohol dospieť) ale k intenzívnejšiemu spojeniu s Bohom a k hlbšiemu spoločenstvu medzi veriacimi. Ak toto považuješ za prejav diskriminácie, tak potom sa asi nemáme o čom rozprávať."
.
Takze ateisti su pre veriacich ludia preniknuti egoizmom? A uznavaju hodnotu len sameho seba?
Vsak to je urazanie inych ludi!
Nielen on k tomu dospel!
A kto to povazuje za diskriminaciu, s tym sa nemas o com rozpravat. Asi len rovno si davat nabozenstvo aj do zakonov bez diskutovania s egoistami.
 

To nie veriaci majú predsudky

ale neveriaci voči kresťanom.
Kde som povedal, že ateisti sú ľudia presiaknutí egoizmom? Skús sa na môj príspevok pozrieť bez predsudkov.
 

 

Aj bez logiky, si chcel povedat.
Namyslenost veriacich je neporovnatelna s nejakou namyslenostou neveriacich.
 

Zase predsudky,

argumentuj vecne prosím.
 

Myslím,

že tie predsudky sú obojstranné (neveriaci voči veriacim aj naopak) ... aj keď sú výnimoční jedinci na oboch stranách, ktorí predsudky nemajú, resp. s nimi poctivo bojujú :)
.
Jednoducho každý si väčšinou robíme obraz o iných podľa svojich predstáv, nie podľa skutočnosti, ktorú zväčša nepoznáme (lebo zmýsľame inak, a často sa nedokážeme pozerať z viac ako jednej strany). Teda to, čo vidíme na druhých je skôr naše zrkadlo (že, pán autor :), než pravda o nich ...
 

Ja mám predsudky a odpor...

...len voči patologicky bezcitným a namysleným debilom... Takí zaviedli ľudstvo vždy len do sra****.
 

ani ja neviem...

tiez sa necitim diskriminovany ako ateista, ale to neznamena, ze nim niesom. aj za komunizmu som sa necitil diskriminovany, aj ked som nemal spravny robotnicky povod. ale mam kamaratov, ktory sa kvoli tomu nedostali na VS, takze skupina "nerobotnikov", ku ktorym som patril diskriminovana bola
ked uz chces nejaku "rovnovahu" myslim si, ze za starocia bolo zabitych ovela viac ludi v mene viery ako v boji proti nej. vychadzam z toho, ze viera tu existuje ako veduca ideologia uz minimalne 2000 rokov. myslim si, ze podstatne je uvedomit si, ze ideologie, ktore povazuju svoju za nadradenu sposobuju obete. zial krestanstvo takou idealogiou historicky je. ale drzim palce vsetkym biskupom v snahe zmenit to.
co sa tyka byt mladym a byt veriacim, tak osobne som zazil, ze mlada generacia (
 

...

co sa tyka byt mladym a byt veriacim, tak osobne som zazil, ze mlada generacia (mladsia ako 20) s tym nema absolutne problem. verejne sa medzi sebou rozpravaju, kedy pojdu do kostola, ako bolo na spovedi, atd. nemozem generalizovat, hovorim len na zaklade mojej osobnej skusenosti, mozno existuje nejaka studia, ktora moje tvrdenie vyvrati. je pravda, ze v starsej generacii, poznacenej socialistickou vychovou, je to stale troska tabu a vyzaduje si to spominanu osobnu odvahu sa k tomu prihlasit, myslim, ze je to hlavne preto, lebo si pamatame, kto sa ako spraval a co hlasal pred 89-tym a odrazu sa verejne hlasil ku krestanstvu a zacal moralizovat a odsudzovat ateistov.
mozno aj preto ma pre mna viera pachut pokrytectva v style - clovek ma zit skromne, ale nie ja. jedna veriaca mi raz prezradila, preco sa jej znechutila cirkev. spievala v cirkevnom spevokole a raz ich pozvali do vatikanu. prisla tam a vsetko bolo vykladane zlatom, dvere mali zlate klucky a neviem, co este. jednoducho v "ustredi" krestanstva, ktore hlasa, ze krestan ma zit skromne, nasla najvacsie bohatstvo, ake kedy videla. neprestala vsak verit v boha...
Rad by som vedel, co je povazovane za boj so sekularizmom, lebo vysvetleniu, ze je to boj proti vypudeniu boha z bezneho zivota, celkom nerozumiem. Mysli sa tym, ze v telke ma byt v kazdom filme prezentovana nabozenska filozofia? Ze sa ludia maju v praci zdravit pan boh daj stastia? Alebo sa tym mysli, nabor co najviac oveciek?
ako ateista mam pocit, ze tato veta je namierena proti mne: "Je to zvlášť dôležité v našich spoločnostiach, kde rôzne myšlienkové prúdy odvádzajú od Boha a ľudské bytie stráca zmysel."
 

Už som napísal,

že bojovať proti sekularizmu znamená prehĺbenie osobného vzťahu s Bohom a vytvorenie bratského spoločenstva s inými ľuďmi.
Čítaj poriadne pred tým, než niečo napíšeš. A skús sa zbaviť predsudkov :-)
 

S tým počtom obetí

by som bol opatrný. Solženicyn uvádza, že počet obetí španielskej inkvizície za asi 110 rokov jej existencie vyrovnala ruská ateistická revolúcia na justičných vraždách za prvých 10 mesiacov.
 

rad by som

poznal dvovod, preco by mali byt teda zakazane interupcie a su marene vyskumy novych liecebnych postupov pre vsetkych, teda aj neveriacich.
Sloboda vierovyznania je prima, ale co ja?

Ako ateista neverim, ze na toto dokazete argumentovat.

Nech sa paci,
za odpoved vopred dakujem.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Transparency International Slovensko: Čo je za úspechom kampane Kotlebovcov? 4 414
 2. Tomáš Ďuriš: SAD Zvolen vs. BB SK = Hlava 22? 2 380
 3. Ivan Holko: Ktoré korenie je bezpečné pre psy? 2 043
 4. Jozef Kmeto: Kotleba cigánov miluje! 1 836
 5. Martin Borguľa: Kde je bývanie, tam vzniká rodina 1 613
 6. Tomáš Blahuta: ĽS-NS to natrela liberálom a drvivo vyhrala voľby! A čo teraz? Ako ďalej? 1 573
 7. Radovan Bránik: KOTLEBUS, alebo ako to bolo s autobusom ĽSNS 1 555
 8. Stanislav Martinčko: Pôjde vo voľbách SMER- SD proti SMERU- SD??? 1 383
 9. Pavel Weiss: Ako pomôcť zvládnuť obyvateľom prudký nárast cien bytov? 1 300
 10. Alexandra Pavelková: Moje rokovanie so SAD Zvolen 1 199

Rebríčky článkov


 1. Zdeněk Kedroutek: Příběh „nových členských průkazů DPO SR“ – jeden velký podraz!
 2. Peter Slivovic: Tip na unikátne a pútavé čítanie
 3. Ivan Švajlen: Nenávidel. Teraz ku každému pristupuje so súcitom.
 4. Štefan Vidlár: Jak mňa zbili
 5. Ľudovít Herman: Ak prechovávame k deťom nevhodné romantické city, vôbec nie sme psychopati
 6. Martin Žilinčík: Čo najviac popudilo tento týždeň počas procesu
 7. Ján Buocik: Tešíte sa na nový obchvat Bratislavy D4R7? Zbytočne! Ešte roky bude fakticky nepoužiteľný.
 8. Víťazoslav Würschner: MUŽ TVORÍ A VYCHOVÁVA SVET (muža však vychováva žena)
 9. Ľuboš Šimún: Fašizmus náš každodenný
 10. Milan Lacúch: Ako správne konať dobro?

 1. Polícia zadržala po incidente v reštaurácii ministra Sólymosa
 2. Petra Vlhová predviedla skvelý výkon v zjazde, v Bansku skončila šiesta
 3. Minister Sólymos sa ospravedlnil a podáva demisiu
 4. Brilianty a kompromateriály. Tóth doniesol polícii prehľad Kočnerovho biznisu
 5. Miliónová firma bývalej čašníčky z cukrárne sa našla v dome jej rodičov
 6. Erik Kaliňák: Prečo by mi malo prekážať, že bol Fico v byte na Vazovovej?
 7. KIA bola plná stôp. Pozrite sa, čo policajti našli v Kočnerovom aute
 8. Vlhová v druhom zjazde atakovala elitnú desiatku, Shiffrinová na pódiu chýbala
 9. Prvý McDonald´s na diaľnici je realitou. Pozrite sa, ako vyzerá
 10. Svedok incidentu ministra Solymosa: Bili sa, kopali, nadávali na seba (video)

 1. Ožobračujú národ: Pellegriniho ľudia a oligarchu Výboha postavili pálenicu za štátne
 2. Ako Kotlebova desiatka Šimko ovládol Rimavskú Sobotu, jej obyvateľov aj majetok mesta
 3. Dôchodcovia živoria: Kamarát expremiéra Fica Miroslav Výboh si užíva v Monaku
 4. Hlavným volebným programom nového Smeru je chrániť našich ľudí ako je Bašternák
 5. Učitelia dostali omrvinky: Firma oligarchu Výboha bude opravovať pošty za milióny eur
 6. IQ 88,14
 7. Vdova po džihádistovi položila nórsku vládu
 8. Trnka priznal, že sa nechal Kočnerom opakovane korumpovať: Aj tak si chodí po slobode
 9. Trnka vypovedal v NAKA viac ako osem hodín: Nechá Smer Trnkovu výpoveď skartovať?
 10. Pochodu za život vo Washingtone sa prvý krát v histórií zúčastní aj prezident Trump

Už ste čítali?