Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Milan Rúfus konečne laureátom medzinárodnej ceny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem pekne

za výborný článok - napísaný ľudsky a s úctou, za možnosť prečítať si výborný príhovor a za sprostredkovanie fotografií. K+++
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som zas čítal

o inom Milanovi, spisovateľovi a prekladateľovi, že dostal nórsku cenu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no K+

je to pekne uctit si tvoriveho človeka. a ešte lepšie je to urobit verejne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za váš názor.

Tá moderátorka urobila možno iba chybu, že trvala na scenári, hoci pre pána Rúfusa už bolo sedenia priveľa. Ona mu mala totiž položiť tri otázky a pán Rúfus s tým vopred súhlasil. Ibaže nešťastné usporiadanie scény, kde stôl napriek mojej predstave postavili tak, že pána Rúfusa bolo zle vidieť (nižší stôl v celej Astorke nemali, žiaľ) a že musel veľmi obracať hlavou, aby počul na ľavé ucho, urobili svoje... Aj tie dlhánske prejavy obidvoch Taiwancov - ba možno aj môj príhovor bol pridlhý...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Táto informácia ma potešila... :-)

Zo všetkých našich skutočných kultúrnych osobností je Rúfus jednou z mála, ktorá by si podľa mňa zaslúžila aj Nobelovku za literatúru. Kiežby... Ale jemu určite nechýba, je to skromný a úprimný Pán Poet.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

,-)

gratulujem aj vám k udeleniu prestížnej nórskej ceny za preklady Sigrid Undstetovej a Bjornsterne Bjornsona. Aj keď ja som asi čítala staršie preklady - sú to perly literatúry ,-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem, pani Domanská.

Tá správička v novinách je niekde citovaná nesprávne ("romány Sigrida Undseta" - hoci vieme, že to bola laureátka Nobelovej ceny Sigrid Undsetová, a ja som preložil iba jeden jej román Idu Alžbetu) a dôraz by sa mal klásť na "rozvoj vzťahov medzi Nórskom a Slovenskom, najmä v kultúrnej oblasti". Nikde sa neuvádzajú dve knihy Josteina Gaardera (V zrkadle, v záhade a Vita brevis), ale to naozaj nie je podstatné. Mňa toto ocenenie potešilo, ale nepatrím k tým, čo si potrpia na vyznamenania, takže si ich odkladám kamsi hlboko do skrine v spálni a potom neviem nájsť, keď napr. mám ísť niekam vo fraku alebo smokingu a ten rad by sa mal "prevetrať" (myslím teraz na Zlatý čestný rad za zásluhy o Republiku Rakúsko, ktorý mi udelil v r. 2002 rakúsky spolkový prezident).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pripojte si prosím

k tomu vyznamenaniu a radu také malé pomyslené blikajúce srdiečko s nápisom ,,sme na Vás hrdí ,-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rúfusa poznám,

jeho poéziu milujem už od tej, čo uverejnil v prvej zbierke. Rada by som vedela, do akej spoločnosti sa dostal prijatím tejto medzinárodnej ceny.Nemohli by ste uviesť ˇalších laureátov ceny Crane Summit?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rúfus je zatiaľ prvým laureátom

Ceny Crane Summit. Ako však poznám členov poroty, ktorí budú rozhodovať o tejto cene na budúci rok, laureátom sa znova stane veľký básnik svetového formátu. Pán Rúfus určite bude postupne v spoločnosti tých najlepších a najznámejších básnikov sveta.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME