Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo som vystúpil zo Syndikátu slovenských novinárov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Smiešny Syndikát slovenských novinárov

Podobne ako autor článku, mal som problémy s prihláškou do SSN. Intenzívnejšie som začal publikovať až v roku 1986, a v roku 1989 som už bol plateným dopisovateľom Slobodnej Európy, tiež vydavateľom samozdatového periodika Pravde nahlas, ale súčasne som publikoval aj v pololegálnych a legálnych časiopisov. Po novembri 1989 mi neoficiálne ponúkali akékoľvek štúdium v zahraničí (za socializmu nemalo pre mňa význam štidovať humanistické odbory). Mohol som si vybrať žurnalistiku, históriu, filozofiu. Myslel som si však, že treba viac bojovať doma. Po skúsenostiach s demokratúrou, lžidemokraciou v rokoch 1989 - až dodnes by som sa bol rozhodol inak...

Každý, kto ma poznal a nenašiel ma medzi menami nových pohlavároch bol by stavil vysoko na to, že po r. 1989 nemôžem mať žiadny problém so vstupom do novinárskych združení. Chyba! Ešte začiatkom roku zakladal Jozef Sitko Združenie nezávislých novinárov. Dnes už nebohý Imro Demovič, prdtým Smenár, v r. 1990 zakladateľ významného vydavateľstva a Slobodného piatku mi hovoril, že boli schopní odhlasovať zamietnutie mojej príhlášky, kým nestratil pár slov za mňa on. Zamietnutie mojej prihlášky zdôvodňovali bývalí súdruhovia tým, že vraj "Nagy nie je stúpencom nežnej revolúcie a VPN!!!"

Podobné srandy si dovoľovali aj pri prijímaní ma za člena v Syndikáte slovenských novinárov. O tom, ma informoval spisovateľ Anton Baláž, do roku 1990 aj protagonista Strany slobody.

Predsa len ma prijali do oboch združení, neviem v akom pomere hlasov. Do syndikátu som tiež prestal prispiebvťa členské príspevky na protest.

Azda nikto iný u nás nezažil cenzúru na nete už v roku 1997 a nikto iný, bez toho, aby porušil akýkoľvek zákon, aby použil vulgarizmu, či písal od veci, alebo len útorčil na iných diskutujúcich nezažil toľko represálií, ale aj zosmiešňovania, ako ja. Postupne budem aj tým zapĺňať stránku http://www.cenzura.estranky.sk... Samozrejme, že aj mnohými inými. Článok Alexeja Lešnika v PROP-e o cenzúre som zaradil skôr než som natrafil na tento blog.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME