Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

MUDr. Lamoš a Mišo Fekete (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

pekné,

len mi to nejako nesedí na súčasnú dobu. Pacient sa už zväčša neberie ako člove, ale iba ako klient, ako majetok nejakej súkromnej krankasy. Tak to si ja pamätám. Moja mama si pamätá, keď chcela nejaké vitamíny musela platiť do krankasy, potom nejakú "zajacovku" sestričke, že mohla čakať v čakárni, potom lekárovi za vypísanie receptu ďalšiu bankovečku. A potom poďho s receptom do apatéky. Tam sa síce čakalo zadara, ale za recept nejaká tá mäkučká korunka a potom za tie vysnívané vitamíniky nejaké "hradčany".
To o čom píše autor iste muselo byť ešte za totality, alebo dokonca za feudalizmu - mali vtedy lekári koče alebo autá? ktožeho vie.?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

citaj pozorne autor pise ze ked sa po II. sv. vojne odovzavali dorobene potraviny na kontigent....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako kde

lekárom v strediskových obciach (aspoň čo ja poznám) ľudia z okolitých dedín nosia všetko. Od vajíčok cez bravčovú masť až po svadobné koláče. A neberú to ako úplatok. Kým sa sťažujú na zdravie, tak pomedzi to stihnú prebrať aj rodinné starosti a pletky :o)
Pekný článok. Pripomenul mi scény zo starých českých filmov.
Chýbajú tu Vaše články.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

věsničko, má středisková
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jo

a doktor Skružný :o)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý Mariánko zdravíme Ťa

a k piatočnému obedu Ti želáme dobrú chuť. My máme "šmykance" a Vy?
Pán doktor Lamoš bol veľmi známou a zaujímavou postavou- a nielen v Častej a v okolitých dedinách.Babka Rozárka na neho často spomínala. ja som ho zažila osobne len niekoľko rokov, keď som babku doprevádzala k doktorovi a potom neskôr, keď som prišla učiť do Častej.Tetička Schwarzová spomína aj nato, keď boli o ňom točiť film,len škoda, ženemáme možnosť ísť do archívu Tv ...bolo by zaujímavé si to teraz pozrieť....pac a pusu celé Svatoplukovo království
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

velmi milé

a nostalgické.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Potesili ste ma,

mam pocit, ze som Vas privolal, aby ste napisali mily clanok. niekolko dni na Vas myslim :_), a rozmyslam, preco ste tak dlho nenapisali...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dlho som sa neozýval, to je pravda...

Snáď už začnem. Ja som písal, ale také, čo by tuná iba málo ľudí zaujímlo.Som rád, že som niektorým ľuďom chýbal. Možno som chýbal aj "vrtákom", ale tým budem chýbať aj naďalej. Keďže som sa tu ešte tento rok poriadne ani neobjavil, asi zverejním ešte môj novoročný vinš - samozrejme, v mojej rodnej častovčine. Bude patiť aj Tebe.
P.s.: A nevykaj mi, prosím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž veď sa na okolí aj hovorilo,

že "si múdry jak Lamošov Mišo" :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je pravda, hovorilo sa to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Výborný

a úsmevný príbeh :-))). ten doktor má veru môj obdiv ,vôbec nebol "ješitný":-))))))))). Som rada, že Ťa opäť "vidím":-).Pekný víkend.Dnes ráno som po prvý krát počula vtáčiky a aj ďateľ zaklopkal. Už príde jar :-).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem

Už som ani neveril, že tu budú ešte "staré" známe mená. Teší ma to, no ešte stále nemám toľko času, aby som celý rok všetko popozeral a prezrel a prečítal. Ale budem sa snažiť. S tými vtáčikmi to praktikujem aj ja. No momentálne vstávam oveľa skorej, ako oni ( či ony?). Keď sa dni trochu predĺžia a vtáky budú skorej vstávať ako ja, oznámim Ti to.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME