Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Písať alebo čítať? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

nedá mi

než súhlasiť s autorom, že treba čítať, a to veľa. priam to kričí z viacerých príspevkov, že autori nečítajú. neovládať ani len pravopis slovenského jazyka (to, že nezačínam vetu veľkým písmenom, nie je z nevedomosti. ako bloger by som to nerobil) je veľmi smutné, najmä ak sa ešte niektorý z autorov vyjadrí, že má v úmysle sa písaným slovom živiť (alebo, nedajbože, už sa aj živí!)... keby aspoň "i" a "y" používali správne!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak to je zas iná kapitola...
daktorý mladý ludia majú pocyt, že stačý, ak pýšu megčene... :)

Minule sa na blogoch našiel jeden mladý autor, ktorý nemal potrebu oddelovať od seba jednotlivé vety.. takže bodku nahrádzal slovíčkom "a". :)) To bol zážitok si to prečítať.. normálne mi raz nestačilo.

Ale inak celkom pekný článok, snáď si ho prečíta viac ľudí, a ešte lepšie, keby si z neho niečo aj vzali..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to bol "uplne genialny clanok",ta forma a obsah- nieco nenapodobitelne ale autor ho stiahol :-( Som z toho konsternovana. Mala som si ho skopcit :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neprečítal so

lebo práve nemám čas, ale určite sa sem vrátiť, lebo ma takáto úvaha zaujíma.. Je to asi dilema, ktorá si nájde riešenie sama od seba... :) Zatiaľ dávam predbežné k+
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V tej rýchlosti.....

som urobil ďalšiu chybu, že som to po sebe neprečítal..... hrozné! :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nic si

z toho nerob, Jozko, to sa stane aj konovi, ze sa potkne a ma styri nohy...:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som to

precitala cele, paci sa mi clanok, je to naozaj tak, ako hovoris...niekedy sa zda, ze blogy su vlastne pre blogerov take terapie, tu sa vykecaju zo svojich boliestok a nemusia chodit k psychologovi...:-)...ale su tu aj zmysleplne blogy, ktore stoji za to ich citat...:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem, Danka,

súhlasím.
Tvoj blog považujem tiež za zmysluplný, občas dokonca aj zmyselný ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

fiha...

ale dufam, ze Ti to nevadi...:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie,

aj to patrí k životu.
A keď sú veci pomenované s citom, kultivovane, je vnímanie takýchto impresií obohacujúcim zážitkom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zaujímavé

Ak by som vychádzal z myšlienky, ktorá býva v závere článku, tak mal autor za cieľ "napísať článok" dlhý tak akurát, aby príliš neunavil... :)

Problém čítania a písania (blogov) je trochu zložitejší, aby sa dal popísať v jednom krátkom a navyše aj zaujímavom článku, lebo prístupov k písaniu je veľa i motivácie sú rôzne. Nedá sa povedať, že existuje len tu načrtnutý postup, ako sa vypracovať zo slabých článkov k lepším, lebo je to aj otázka talentu a samozrejme aj množstvo načítaných vecí..

Úprimne, človek môže vymyslieť nový postup len vtedy, keď pozná všetky staré, inak je to len náhoda. To je princíp učenia (čítania). Aj to by bola zaujímavá téma, ako sa človek účí, ako stavia na "múdrosti ľudstva", na skúsenosti svojich predkov. Keby toho nebolo, žili by sme stále rovnako, ako opice...

Veď som povedal vyššie, že fenomén zverejňovania vlastných (aj cudzích) múdrostí v blogoch (aj inde) je zložitá a takmer nepopísateľná téma, ktorú nemožno vyčerpať jedným článkom, ani pár vetami v diskusii, možno len do nej načrieť menšou, či väčšou lyžicou, ako sa o to pokúsil autor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vďaka

za peknú, obsažnú reakciu.
Tiež sa snažím podľa možnosti stavať na "múdrosti ľudstva", ale nesnažím sa o vysokú atraktívnosť (čítanosť) článkov na prvom mieste. Nezaujímam sa o overené návody, ako zaujať. Stačí mi, keď vidím, aké články sú najčítanejšie, a je mi jasné, že na podobné témy a v podobnom štýle by som písať nechcel.
Radšej budem mať dobrý pocit z vlastného vnímania kvality, než by som mal vyhľadávať egu lichotiace pocity, aké by vyplývali z vysokej čítanosti a karmy.
Vyčerpať problematiku som samozrejme nemal v úmysle, skôr nadhodiť tému a niektoré javy pomenovať.
(Diskusii sa medze nekladú.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME