Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slobodu slova aj pre neonacistov ? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pre mna osobne, prochazkova ci kotleba, vsetko jedno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nepoznal som môjho starého otca...

môjho dedka... nezomrel na starobu, nebol chorý... zomrel ako mnoho iných Európanov v koncentračnom tábore... konkrétne v apríli 1945 (!) v rakúskom Mauthaussene... Ako chceš mňa, resp. môjho otca a jeho brata z ktorých sa tak po smrti ich mamy stali úplné siroty, presvedčiť o oprávnenosti hlásania týchto myšlienok??? Ono sa to ľahko hlása v US... Ale choď do Bosny a presviedčaj ich o práve Srbov na ich názor na riešenie národnostnej otázky... a všetky tie deti a matky a ženy a chlapov s rozorvanými srdcami, ktorí stratili najbližších len preto, že niekto prekročil hranicu medzi myšlienkou a činom... Skús ich presvedčiť, že tentokrát sa to nestane - že už dokáže ľudstvo zostať len pri neškodných myšlienkach... Skús to...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujatý názor nikdy nebude inteligentný, ani správny, a nevzíde z neho nikdy nič správne (veď práve kvôli zaujatosti sa za vojny vraždilo)!! Zakomplexovanosť ešte nikdy nikomu nepomohla, a smútok nikdy nebude dobrý. Nedovolila by som si ťa teraz presviedčať aby si nebol nahnevaný, ale rozhodne by som nedovolila takým zaujatým ľuďom o konkrétnej veci rozhodovať. Takže argumenty tipu: "skús sa opýtať obete..." napokladám za dôležité. A k veci: V žiadnom prípade nepresadzujem fašizmus, ale POCHOD ZA NÁROD s ním nemal nič spoločné!! Na pochode za národ neboli "vygumované mozgy s bejzbolkami", ako sa vám to snažia vykresliť "objektívne médiá", ale boli tam nacionalisti, ktorý milujú svoj národ!! A bez takých by ste možno dnes ani nerozprávali po Slovensky!! Takže nebuďte hlúpi, skúste sa zamyslieť, zvážiť priority a vážiť si, čo aspoň zatiaľ máte!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nejdem

sa nikoho zastavat a nikoho obhajovat..ale vsetky extremisticke skupiny, nie len tie neo-nacisticko a rasisticko ideologicke..ked tak, tak vsetky. zakon musi byt pre vsetkych a nie len pre urcitu skupinu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Máš v podstate pravdu, ale prečo by sme mali robiť kompromisy, že keď už... Ono sa to dá, len treba chcieť! A nie je demokracia práve o tom, nechať každého povedať svoj názor?? Tí múdrejší sa poučia z minulosti a prinajlepšom nebudú počúvať tie nezmysné drísty, ale čo ak sa mohlo zrodiť niečo lepšie, a len kvôli cenzúre sme 100 rokov za opicami. Alebo ide tejto vláde práve o to, udržať ľudí blbých, a tým poslušných?? Pretože práve človek bez vlastného názora si inú ideu. A keďže cenzúra všetko utlče, ostane len pár pytomých a potom si musia vybrať tie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

súhlasím

každý súdny človek hovorí - NIE!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K mladosti patrí chuť rebelovať, experimenty s prekračovaním hraníc a revolta voči status quo. Pre mladého človeka, ktorý hľadá ten svoj spôsob rebélie a revolty môžu byť "zakázané" názory príťažlivé.
myslím, že normálny mladý človek vyjadruje svoju revoltu trochu inak ako neonacizmom.
A dodala by som, že pre primitívneho, vypatlaného, zakomplexovaného mladého chalana nie je nič jednoduchšie, ako obuť si kanady, obliesť si bomberu, začať sa učiť nenávidieť a začleniť sa do stáda seberovných. lebo iba v skupine sa týto zakomplexovanci cítia silní... v početnej prevahe zmlátiť niekoho len preto, že je čierny, napadnúť a zmlátiť mladú babu, to je zbabelosť a úbohosť najvyššieho rangu.
A nesúhlasím s tebou, že my ideme cestou represie, lebo tá tu síce oficiálneje, ale v skutočnosti sa neonaciznmus toleruje, políciou, súdnictvom atď...
Ak necháme slobodu slova neonacistom, nechajme potom slobodu slova všetkým, ktorí ponižujú, ubližujú, nenávidia, bijú, tyranizujú a zabíjajú iných. Prečo potom odsudzovať násilie ako také, nechajme slobodu slova aj ostatným vrahom, sadistom, pedofilom, veď aj tí majú právo na názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

slobodu slova ma pedofil, vrah, sadista...

nepochopenie problemu.

Ked ma slobodu slova bolsevik, ktory moze verejne v televizii hlasat bolsevicke bludy, moze na namestiach kricat o triednom boji a spievat internacionalu a zdravit sa cest praci, preco by Kotleba nemohol na namesti zakricat Na straz ? A myslis, ze bolsevizmus ma na svedomi menej mrtvych v mene zvratenej ideologie, ako napriklad narodny socializmus ?

vidis nejaky rozdiel ?

Dovolim si tvrdit, ze za I. Slovenskej republiky sa mali Slovaci ovela lepsie ako za komunizmu.

Cize ked potlacit nejaky nazor, nejaky prejav, a kriminalizovat ho v okamziku zrodu, tak vsetky, ktore nemusia z roznych pricin vyhovovat.
Uverejnit zoznam povolenych nazorov, myslim, ze ovela jednoduchsie to bude kontrolovat, ked niekto vyslovi nazor, ktory nebude v povolenom zozname.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

asi sme skôr mysleli slobodu slova v zmysle legality tachýchto neonacistickcých organizácií, v súkromí nech si tí zakomplexovanci rečnia o krásach fašizmu, koľko len chcú,,, ale ide o to nepovoliť to verejne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviete o čom drístate!!

Kto na pochode za NÁROD ospevoval fašizmus?? Predpokladám že si tam nebola, a že informácie máš tak maximálne z nejakého "objektívneho" média!! A potom čo tak sa zamyslieť, že aj to, čo robí vláda nie je tak celkom v poriadku, veď aj za komunistov im boli prirodzení eštebáci a každodenný teror a teraz to každý odcudzuje. Čo ak za 50 rokov budú všetci považovať tento systém za zvrátený ... a zamysli sa a zistíš že aj opodstatnene.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dovolím si tvrdiť

vcelku si to vystihol,len trošku menej emócií a viac faktov:))Komunizmus sme nikdy nemali...žili sme v socializme,čo je predstupeň ku komunizmu:)Ak by si žil v komunizme,určite by si sa nesťažoval,ale to je potrebné najskôr pochopiť jeho ideológiu :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pochop...

autor,nenapísal že s ich názormi súhlasí,len poukazuje na princípy demokracie....totalita perzekuuje všetky iné názory než ktoré sú v súlade s predpísanými pravidlami.Ak toto robí aj demokracia....potom aký je v nich rozdiel?...aký im dáme príklad,keď silou budeme všetko riešiť?
Motto demokracie:"Nesúhlasím s tvojím názorom,ale budem bojovať za to aby si ho mohol vysloviť":)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skús si predstaviť nejakého

nácka a seba, v podmienkach, že hrá prvé husle on..
Stál by Ti okovanou kanadou na papuli a vôbec by sa netrápil úvaham, či máš alebo nemáš mať slobodu slova..
Takto skús rozmýšľať a celé uvažovanie bude kratšie a najmä jasnejšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kdekto sa oháňa

slobodou slova a ľudskými právami ale to nám nedáva právo na sprostosť a propagáciu názorov ktoré slobodu a ľudské práva šliapu bagančami
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sloboda slova!!

Tým, že niečo povieš, asi ťažko porušíš niečie ľudské práva, ale tým že niekomu zabrániš v tom, aby niečo povedal, ľudské práva porušíš!! A ak nie je niekomu dovolené sa zhromaždiť alebo vyjadriť, tak tento štát nemá právo sa nazývyť demokratickým !! A názory nikdy žiadne ľudské právo neporušili, to skutky!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V celku...

to autor vystihol.Nemôžme o sebe tvrdiť že žijeme v demokratickej spoločnosti,ak nebudeme demokraticky pristupovať k iným názorom a presvedčeniam.Úlohou demokratickej spoločnosti je nenásilnou formou formovať vedomie spoločnosti a na základe faktov a argumentov presviedčať svojich oponentov o nesprávnosti ich názorov.Použitím sily a nesprávnym aplikovaním zákona neprezentujeme demokraciu,ale totalitu.Nie som zástancom neonacizmu,nacionalizmu alebo alebo hoc ktorej inej extrémistickej skupiny,no nikto mi doteraz nevysvetlil, aký máme meter pri posudzovaní legálnosti alebo nelegálnosti jednotlivých názorov a ideí.Ak sa odvolávame na minulosť....prosím...zakážme RKC aj komunistov,lebo obe skupiny sa v minulosti dopustili zločinov.
Pozdrav Na S.... podľa mňa nie je propagáciou fašizmu a ani nenavádza na potlačovanie ľudských práv a slobôd.Tým pádom hodnotím zákrok polície ako neopodstatnený a účelový.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

,,Úlohou demokratickej spoločnosti je nenásilnou formou formovať vedomie spoločnosti a na základe faktov a argumentov presviedčať svojich oponentov o nesprávnosti ich názorov,,
Táto veta nemá nič spoločné s fašizmom, ten sa nezačal rodiť ako nový názorový prúd v demokratickej spoločnosti .Ten tu už nejaký tie rôčky dozadu na tejto našej peknej zemičke bol.To nie len názor a idea, to je obyčajné primitívne zlo, ktoré vyvraždilo milióny ľudí, a dnes používa fašistickú ideu niekoľko vypatlaných zakomplexovaných chudákov v bombere a v kanadách na svoje frustrácie.
Absolutny zákaz a nulová tolerancia voči tomuto nemá nič spoločné s nedemokratickým potlačovaním názoru, pokiaľ sa jedná o takéto zvrátenosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nikto netvrdí že to nie je zlo...ale budeme proti zlu bojovať zlom?...čo tým dosiahneme?...iba posilnenie toho zla.Nie je to naša chyba že sa títo mladý ludia tak prezentujú a hovoria o niečom čomu ani nerozumejú?
Nebolo by lepšie zlepšiť informovanosť na školách o dejinách?
Dobre pristúpim aj na tvoju variantu....presaď absolútny zákaz a nulovú toleranciu voči napr. RKC,lebo cirkev spáchala v minulosti viac zločinov ako nacisti a komunisti dokopy:)
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME