Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Príjemný závan slušnosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobre, fajn.

Budem to skusat zas a znovu. Co ma spolocne so slusnostou, pokorou a charakterom, obhajovanie a podporovanie, vojen, okupacii, zabijania, mucenia, veznenia bez sudov, koncentrakov, ci sialenych diktatorov? Dockam sa niekedy odpovede od milovnikov slusnosti a moralky? Asi nie. Lebo jedno je hrat sa na slusnost a moralku a druhe je skutocna slusnost a moralka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemeň tému

a skús porovnať reakciu Radičovej na jej vlastné zlyhanie a reakcie ministrov, na ich vlastné zlyhania. O tom ja hovorím. Neirešim tu medzinárodné politické súvislosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

slovenský dobrovoľník+logistics+vrbovcan

V tej pesničke je otázka: Kradol ? - ODŤAŤ! Aj sa odťala ! Sama a prvá. Prichytených už bolo dosť, ale ona je prvá a ostane prvá, ktorá to dokázala. Zaviedla do parlamentu novú kultúru, len aby to pochopili všetci poslanci, aj tí čo podpisujú aj tí čo berú, skrátka VŠETCI.
Hoďte do nej kameňom, ktorí si myslíte, že ste bez chyby!
A vy traja, Vy sa kde vidíte?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mýliš sa...

...nie je prvá. Prvý bol Košťa, druhý bol Gaulieder (ktorý si to ale zrazu "rozmyslel") a IR je, žiaľbohu, až tretia :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Slusnost a moralka... ale az ked nam na to pridu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

-:) Suhlas
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja to tiež skúsim dať na pravú mieru.

Hlasovala za iného poslanca. To je priam v samom základe demokracie neprípustné. Zrejme to robievala aj pred tým a preto to v podvedomí urobila aj teraz a sama si neuvedomila, čo vykonala. Lebo to bol rutinný úkon. Preto verím, že jej to bolo úprimne ľúto, lebo to nebol premyslený krok ale zo zbrklosti nepremyslený.
Ešte raz opakujem: neprípustné v samom základe zastupiteľskej demokracie.
Až bola prichytená, vyjadrila úprimnú lútosť. Dovtedy ani slovo.
Keď teda podvodník úprimne oľutuje svoj čin, za ktorý ho sudca chcel odsúdiť, vina stále zostáva na vinníkovi a spravodlivosť na sudcovi. Nie opačne. Lebo už sa tu dejú akési útoky na p. Zmajkovičovú a velebenie p. Radičovej. To je už choré.
Pritom p. Radičová to urobila len preto, že by sa od hanby prepadla, keby to po jej apeloch na slušnosť neurobila. Tie bilboardy tam hádam ešte sú, ktoré vyzývajú, aby sa všetci slušní ľudia k nej pridali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo je prípustné

Áno Radičová urobila chybu. Všetci politici robia chyby. Rozdiel je len v tom, ako sa zachovajú, keď tieto chyby vyjdú na povrch. Radičová sa vzdala mandátu poslanca, prve preto lebo cháže, to čo píšeš: "neprípustné v samom základe zastupiteľskej demokracie". Reagovala primerane.

Myslíš že reakcia na falšovanie Slotoveho pdopisu, nástenkový tender Harabinove klamstvá, ... boli ich nostiteľmi primerné. Podľa mnňa nie. Budú klamať, zľahčovať, zahmlievať, ukazovať na iných. Zaprú aj vlastný nos medzi očami, len aby sa udržali. Preto Radičovej reakcia na jej vlastné zlyhanie je oproti ich reakciám na ich vlastné zlyhania skutočne unikátna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bohužiaľ.

Citujem Teba: "Radičová sa vzdala mandátu poslanca, prve preto lebo cháže, to čo píšeš:"
Musím zopakovať to isté.
Citujem: "p. Radičová to urobila len preto, že by sa od hanby prepadla, keby to po jej apeloch na slušnosť neurobila."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No

Daj na váhu dvve veci.
Jeden poslanec spraví brutálnu chybu a podvod. Ospravedlní sa za to a vzdá sa mandátu.
Druhý poslanec spraví brutálnu chybu a podvod. Neospravedlní sa, zatĺka, klame, popiera.

Ktorý z nich je lepší?

To že by sa Radičová od hamby prepadla, key po tom všetko neodstúpila je výborná správa. Znamená to, že má charaketr a je slušná. Sú takí, ktorí by sa tiež mali od hanby prepadnúť, vzdať sa svojich mandátov, ale nerobia to. Veselo sedia na ministerstve spravodlivosti, v prezidentskom paláci a neviem kde ešte ďalej. To je zlá správa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mozes to nazvat ludskym skratom, politickym pochybanim, ako len chces. No najlepsie to vystihuje slovo podvod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bohužiaľ.

To že by sa Radičová od hamby prepadla, key po tom všetko neodstúpila je výborná správa.
Až bola prichytená, vyjadrila úprimnú lútosť. Dovtedy ani slovo.
To je zlá správa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ostane

faktom dobrá správa, že je prvá, ktorá má v sebe silu a odstúpila. Treba ju utopiť, upáliť, bosorku jednu, ešte nám nakazí celú snemovňu. Takú veselohru si nezaslúžime, aby každý pochybený poslanec odstúpil. Kde by sme brali náhradníkov, veď nás je len 5 milionov aj s maďarmi aj s rómami aj s ficom aj so slotom aj s mečiarom. Čo dodať... MAROKO!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

súhlasím

nateraz je veľký pokrok, že politici/poslanci riešia sami od seba svoje prešľapy aspoň kým sa dostanú na svetlo. To je pre začiatok a na naše pomery luxus, ktorý by sme si mali vážiť a oceňovať.
ˇ6e budú politici odstupovať aj za prešľapy,. ktoré nikdy neuvidia svetlo sveta a nebudú zverejnené, na to môžeme čakať ďalších 1000 rokov, ale bolo by pekné, keby to prišlo skôr. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"ˇ6e budú politici odstupovať aj za prešľapy,. ktoré nikdy neuvidia svetlo sveta a nebudú zverejnené, na to môžeme čakať ďalších 1000 rokov, ale bolo by pekné, keby to prišlo skôr. :-) ". Toho sa nikdy nedočkáme. Predstav si, že prekročíš rýchlosť na ceste a potom sa pôjdeš udať policajtom. Prečo by si ju potom prekračoval. Blbosť. Nie?
Mňa zarazilo, že ona si v tom momente neuvedomila, že koná nesprávne. Je to z dôvodu, že tak už niekoľkokrát ona alebo jej kolegovia konali.
Predstav si, že kradneš bycikel. V tej chvíli Ti nie je všetko jedno. Ak ale sa to potom stane Tvojou recidívou, konáš akoby automaticky rutinne a chováš sa pritom prirodzene, vlastne konáš v podvedomí akoby si si bral vlasne svoj vlastný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tak, anjeli v politike nikdy nebudú. Preto Radičovej reakcia je tou najlepšou, aká na vlastné zlyhanie za posledné roky v parlamente bola. S bicyklom sa to nedá porovnať - ona hlasovala s vedomím a v súlade s vôľou poslankyne, za ktorú hlasovala. Porovnateľné je to asi tak, že cudzie bycikle sa síce brať nesmú, ale ona ho zobrala s vedomím a sphlasom jej majiteľa. Keby hlasovala s rozporom jej vôle, tak je to porovnateľné. Radičová má proste smolu - konala protizákonne, aj keď tým vlastne tej poslankyni pomohla a reálne jej skutok nemá nijaké negatívne následky na žiadnu osobu. Kým predstavitelia koaličných strán formálne dodržujú zákon, ale morálke a etike davajú zvesela kopance medzi nohy, pred očami všetkých občanov, s úsmevom na tvári.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Názov titulky blogu

by mal byť "Závan smradu z voňavkového testera"...IR bola pri svojom podvode prichytená, v opačnom prípade by jej tzv, slušnosť zostala skrytým podvodom. Teraz po prevalení podvodu sa pasuje za najslušnejšiu političku....lol. To ako keby pedofil prichytený po čine prznenia detí, sa ospravedlnil a presviedčal verejnosť, že on síce przní deti, ale ich aj miluje. Tak aj p. IR prehlasuje o sebe, že z politiky neodchádza a že v budúcnosti, čiže pravdepodobne v budúcich parlamentných voľbách sa bude uchádzať o dôveru verejnosti, čiže hlasy voličov.....To ako keby pedofil - przniteľ prehlásil, že on síce bol przniteľom detí, ale od zajtra ich bude už iba milovať a neprzniť a preto nech mu verejnosť drží palce....lol
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neporovnateľné

Slušnosťou je jej reakcia na ten podvod, nie samotný podvod. Ale porovnávať to s pedofilom...to je dosť choré. To ako tým hlasovaním zneuctila demokraciu, ktorá teraz až do smrti tým bude trpieť? :-)
Ano, ale tie dôsledky, ktoré z toho vyvodila, je na našej politickej scéne unikátna. Schovala tým celú koaláciu do vrecka a ukázala im, ako na zlyhania má reagovať človek, ktorý má svedomie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Myslím,

že Ťa začínam chápať.
"Schovala celú koalíciu do vrecka." Ty si jednoducho len zaujatý proti koalícií.
Opozičný politik bol prichytený pri podvode, priznal sa, a tým schoval do vrecka celú koalíciu. Tomu sa hovorí logika.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME