Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O kočovnom divadle, v ktorom stále diváci tlieskajú našej vláde.... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

kočovné divadlo na pokračovanie

MINISTER PROKOPOVIČ BUDE TAJIŤ ZMLUVU O PREDAJI TELEKOMU AŽ DO KONCA VOLEBNÉHO OBDOBIA
13. Jún 2006 - 12:06
Články, tlačové správy, vyjadrenia pre tlač z roku 2006
Tlačová správa združenia Občan a demokracia, 12.6.2006
Ani po takmer štyroch rokoch vo funkcii nezverejnil minister dopravy Prokopovič podmienky, za ktorých štát predal jeden z najväčších slovenských podnikov – Slovenské Telekomunikácie. Minister navyše v uplynulých dňoch v rozpore so zákonom ignoroval odvolanie proti nesprístupnení zmluvy, ktoré podalo združenie Občan a demokracia, a nechal márne uplynúť lehotu na rozhodnutie stanovenú zákonom. Združenie sa preto bude musieť znovu obrátiť na súd. Na súde už vec raz bola – po trojročnom súdnom konaní vrátil Najvyšší súd minulý rok vec ministerstvu na opätovné posúdenie, pretože minister v rozpore so zákonom dostatočne nevysvetlil, prečo zmluvu utajuje.
Slovenské Telekomunikácie boli ešte v roku 2000 predané nemeckej spoločnosti Deutsche Telekom. Odvtedy ministerstvo dopravy vyhlasuje privatizačnú zmluvu za „štátne tajomstvo“ a odmieta oficiálne zverejniť informácie zo zmluvy. Ide o nebezpečný precedens – žiadna zmluva so súkromnou spoločnosťou dovtedy nebola vyhlásená za „štátne tajomstvo“. Vyhlásenie aj iných zmlúv za štátne tajomstvo by mohlo viesť k veľmi ťažko prekonateľnému tajeniu informácií o nakladaní s majetkom štátu.
Právnik Peter Wilfling zo združenia Občan a demokracia hovorí: „Ignorovanie odvolania a pripustenie márneho uplynutia lehoty po štyroch rokoch súdnych sporov je výnimočnou aroganciou ministra. Minister Prokopovič navyše v predchádzajúcich rozhodnutiach napriek našim výzvam vôbec neuviedol, pod akú konkrétnu formuláciu zoznamu utajovaných skutočností zmluva podľa neho spadá a ani to, ako by zverejnenie zmluvy ohrozilo záujmy Slovenskej republiky. Je to bohužiaľ už osvedčená taktika ministra – vedome vydať nejasné rozhodnutie, naťahovať čas alebo zostať úplne nečinný. Táto obštrukčná taktika sa ministrovi osvedčila a naozaj pomocou nej dokázal utajovať zmluvu až do konca svojho funkčného obdobia. Tieto praktiky sú prejavom neúcty voči občanom a voličom. Občan oprávnene nadobúda dojem, že ho minister ťahá za nos alebo ho považuje za hlupáka. Ak sa občanom ani počas celého volebného obdobia nepodarí zistiť, ako politici hospodárili s verejným majetkom alebo či uzavreli výhodné alebo nevýhodné zmluvy, vyvodzovanie zodpovednosti voči týmto politikom vo voľbách a celá demokracia sa stávajú iba iluzórnymi.“
kontakt: Peter Wilfling, Združenie Občan a demokracia, ul. 29. augusta 38, 81109 Bratislava
tel.č.: 02/ 5292 0426
© 2006 Občan a demokracia
Ale týmto divadelníkom to už bolo zrátané.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

.. .

..ak niekto číta medzi riadkami, možno príde na to, že SLOVENSKO VOBEC NEPREDALO EMISIE POD CENU, pretoze vysvetlenie (ze je to len cast zisku, ved zmluvu robili vojenski odbornici, ci nie?) moze byt skryte v tajnicke premierovho citatu: "viete, niekedy to aj tak je, sme získali informácie zboku, že niekedy, keď sa predávajú emisné limity, tak sa nevypláca cash - hotové peniaze, ale môže to, napríklad, byť rozložené tak, že povedzme polovička sú cashové peniaze - hotovostné a druhá polovička môžu byť ofsetové programy. A potom úplne inak cena vyzerá."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tá druhá polovička z ceny bude

zrejme tá garáž vpravo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aspon

sa nenudime
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME