Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

SMER-u nevadí, že berú sociálne dávky za nič (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

SMer-SD to je niečo hrozné

Je to hrozné tento SMER-SD je už tak zaslepený mocou, že odmietajú všetko čo navrhne opozícia...A pri tom ten neporiadok to je hanba hlavne na východnom Slovensku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak je to od volieb

to je demokracia a-la meciar.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

odmietli to, lebo socky z presvedcenia, ktorych sa to tykalo su ich volici. o nich sa predsa POSTARA STAT, preco by sa to malo menit? ziadne pracovne navyky, pravidelna socialna davka = isty hlas vo volbach
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veď už v čase keď sa zavádzali aktivačné práce veľký Idiot tvrdil, že je to porušenie základných ľudských práv lebo podmienenie sociálnej dávky prácou je "Nútená práca" zakázaná chartou OSN.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chyba mi tu najpodstatnejsie

Odpocet panov predkladatelov, ako hladali podporu pre svoj navrh v poslaneckom klube Smer, pripadne v inych kluboch a ako sa vyrovnali so zasadnou pripomienkou ministerstva financii.
Predlozit navrh je iba tretina roboty ...
ta najlahsia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

existuje este lahsia cast ...

nechat sa podpisat a nechodit do parlamentu vobec ... respektive valat si gule niekde na jachte ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odpoveď

K stanovisku MF SR by som dodal toľko, že rozpočet na rok 2009 rátal zo zvýšenými výdavkami na aktívnu politiku trhu práce oproti roku 2008 o 75,15 mil. €, čo je nárast o vyše 1/3. Predkladaný návrh zákona automaticky nezakladal zvýšené nároky na štátny rozpočet, nakoľko existujúce nástroje APTP sú vo viacerých opatreniach (§-och) neúčinné, v praxi sa nevyužívajú a neprispievajú k využitiu finančných zdrojov vyčlenených na APTP, ktorá sa z väčšej časti financuje zo zdrojov Európskeho sociálneho fondu. V prípade zvýšenia nárokov na štátny rozpočet existuje možnosť zefektívniť čerpanie finančných prostriedkov v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia ako aj eliminovať zväzkovanie finančných prostriedkov na projekty s pochybnou pridanou hodnotou deformujúce trh (napr. sociálne podniky). K poznámke ohľadom hľadania podpory môžem povedať, že sme vyvinuli snahu o získanie podpory návrhu zákona u poslancov zo všetkých poslaneckých klubov. Okrem toho, všetci poslanci predsa vedia čítať a zaujať stanovisko k predkladaným návrhom, ak samozrejme nehlasujú výlučne podľa príslušnosti k politickej strane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

lavicovy debilizmus v praxi
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán poslanec!

Žial váš blog nič nehovorí o tom, že práve SDKÚ za čias Kaníka predložila návrh zákona o pomoci v hmotnej núdzi.
Zákon o sociálnej pomoci v znení neskorších predpisov hovorí o tom, že ak v spoločne posudzovanej skupine niekto má príjem vo výške približne minimálnej mzdy, potom celá skupina nedostane nič. Ak nemá príjem, potom dostane dávku v hmotnej núdzi, príplatok na bývanie, na to, na ono, nechce sa mi to všetko vymenovávať, ale keď sa so spočíta, tak je to na úrovni sociálneho minima.
Ten ktorý pracuje, ten musí chodiť do práce, musí cestovať, celý deň je mimo, a jeho príjem je nižší, ako keby nepracoval. Keď neveríte, spočítajte si to sám.
Keď som toto osobne pri rokovaniach vytýkal Kaníkovi, prípadne jeho ľuďom, nič sa nezmenilo. Čo sa zmenilo dnes? Štipendium pre školákov sa zmenilo na dávku, ktorý dostane školák za to, že chodí do školy. Pred tým to išlo do školy, a kúpila sa za to strava. Teraz to dostane v dávke vyplatené v hotovosti priamo rodič. Chúďa dieťa zostane hladné.
Všetky slušné rodiny s deťmi sú diskriminované zákonom o sociálnej pomoci. Minulé politické spektrum, tak ako dnešné nemalo dosť odvahy priznať nespravodlivosť páchanú na slušných ľuďoch a zmeniť stav. Žiaľ nie ste sám, kto nesie za to zodpovednosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmotná núdza

Tá Tvoja prvá časť je dosť od veci-sa nečudujem, že Ťa Kaník a jeho ľudia moc nepočúvali, "skupina" (asi spoločne posudzované osoby) sa posudzujú vždy spoločne - a ako inak by sa mali posudzovať ? To predsa Kaník nevymyslel. A hmotná núdza za Kaníka bola nevýhodnejšia v porovnaní s prácou, ako tomu bolo predtým- tak vôbec nie je jasné čo to píšeš.

Tá druhá časť tiež nie je celkom tak, ale dobre teda :-),

Každopádne Tvoj príspevok nereaguje na článok :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čitaj podrobne!

1. hovorím o tom, že pán poslanec chce zmeniť zákon o verejnoprospešných činnostiach, ktorý sa prijal za Kaníka.
2. tento zákon nadväzuje na zákon o pomoci v hmotnej núdzi
3. ak zákon o hmotnej núdzi je kontraproduktívny, teda ak vytvára nevýhodné podmienky pre toho, kto pracuje, tak nemôže očakávať že niekto bude pracovať za mzdu, ktorá je blízka minimálnej mzde,
4. za Kaníka nebola politická vôla zmeniť (opraviť) zákon a podľa všetkého ani teraz nie je, hoci kompetentní vedia o probléme.
5. odporúčam pánovi poslancovi, tak ako aj iní v diskusii, že problém treba najprv lobovať, a potom predložiť ho musí poslanec za koalíciu, lebo ináč nemá šancu prejsť.
Ospravedlňujem sa, že som to nenapísal dosť polopatisticky. Toť vsjo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lobovať - hahaha

to je najobľúbenejšie a najpoužívanejšie slovo za tejto "sociálnej" vlády - a v slovenských podmienkach to neveští nič dobrého..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

komu sa neleni

Hodnoť:   mínus indicator plus

A preto treba zaviest cim skor

odvodovy bonus R.Sulika :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skôr sa treba vrátiť

ku kaníkovskému "naučme ich chytať ryby" namiesto dávania zadarmo. Nech si každý kto môže dávku odpracuje, ak nie je chorý alebo z objektívnych príšin nemôže.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie, nie nie, nesúhlasím so s úvahami, aby niekto, kto dostane dávku, podporu, aby za ňu pracoval. Nesúhlasím a považujem ich za zlé.

Za prácu prináleží mzda. A to mzda v takej výške a práca v takom rozsahu, na ktorej sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodne, každý v súlade so svojou slobodnou vôľou.

Na vykonávanie takýchto prác obciam nič nebráni aby sa združili, vytvorili na to riadnu zamestnávateľskú organizáciu a zamestnávali takýchto ľudí, a nič nebráni ani súkromným subjektom aby vykonávali tieto práce pre obce na objednávku. Nepotrebujú k tomu nič iné, len kúpiť lopaty a metly a zamestnať týchto ľudí, hoci aj na čiatočný úvazok a iba na pár dní do týždňa. V každom prípade by ale malo isť o riadne dohodnutú prácu s riadne dohodnutou mzdou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tento tvoj nápad má dva základné problémy.
1. Združenie takýchto obcí by na to muselo mať prostriedky
2. Títo ľudia, ktorý berú sociálne dávky by museli chcieť pracovať

A táto novela riešila práve tieto dva problémy jednak sprístupni obciam pracovnú silu, ktorú hradia pracujúci ľudia zo svojich odvodov a teda je logické využiť ju v ich prospech, zároveň rieši problém tzv. darmožráčov, korím sa nechce pracovať a vyhovuje im brať podporu. Hlavne si uvedom, že sociálne dávky sa nevyčarujú len tak z nikade, ale sú to peniaze ľudí, ktorý na nich musia tvrdo pracovať. Takže je plne korektné ak sa im ich peniaze vracajú formou aktivačných prác. či nie ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"A táto novela riešila práve tieto dva problémy jednak sprístupni obciam pracovnú silu, ktorú hradia pracujúci ľudia zo svojich odvodov"

Obce platia nejaké odvody? Nuž ja viem že si to nenapísal, ale to sa pýtam "akože".
Odvody odvádzam ja, nie obce. Takže keď už, tak nech pracujú pre mňa, nie pre obce. Práve potrebujem okolo domu vykopať jarok. Ja platím odvody, obce platia akurát obecných policajtov a primátori, starostovia, poslanci sa pritom častujú odmenami z mojich daní. Potom nemajú peniaze aby zaplatili za robotu. Hehe. No v tom prípade nech aj ja mám nárok na prácu zadara.

"Združenie takýchto obcí by na to muselo mať prostriedky"
Áno, obce by museli mať prostriedky. Nemajú. Ale min.soc. prac. má. Inak by nevedeli rozdavať dávky. Prečo ich teda nedajú obciam na tento účel. Snaď nie pre riziko, že to utratia na odmeny, sekretárky alebo ďalšie úradnícke pracovné miesta?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

takže obec je priamo volená samospráva najnižšieho stupňa, takže prakticky ako obyvateľ obce si po schválení tejto novely môžeš kľudne požiadať obec aby ti takýto pracovníci prišli vykopať ten jarok. PS. ja mam osobný názor že by sa sociálne dávky nemali vyplácať osobám, ktoré sú nezamestnané viac, ako rok - pretože je svinstvo aby sto ľudí drelo na jedného flákača a podstatou tejto novely je prinutiť týchto flákačov aby si zaslúžili peniaze ktoré dostanú a sekundárny efekt je že sa naučia pracovať, resp. ak si budú mať vybrať medzi kopaním kanálu pre stavebnú firmu za riadny plat a aktivačnými prácami za mizerné ohodnotenie pričom množstvo práce je u oboch prác rovnaké tak si vyberú tu riadnu a budú z nej riadne odvádzať odvody, aby mali dávky tí, ktorý prišli o prácu dočasne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"je svinstvo aby sto ľudí drelo na jedného flákača a podstatou tejto novely je prinutiť týchto flákačov aby si zaslúžili peniaze ktoré"

Hm. Máš pravdu. Koľkože je tých čo žijú z rôznych soc. dávok? 10-20%?. Tak dobre, nech nedostanú žiadne peniaze od spoločnosti. Ale keďže tento štát patrí aj im, tak im treba dať alikvotnú časť krajiny aj s prirodnými zdrojmi. Majú naň nárok ako ostatní, a tak nech si žijú z využívania zdrojov tejto alikvotnej časti a problém je vyriešený.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME