Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo sa politici boja riešiť rómsky problém? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Rétorické cvičenie ?

"Predovšetkým, demokratickí politici sa tvária, ako keby problémy v tejto oblasti neexistovali"
Neviem kto, ale čo viem, tak sa netvária, že problémy neexistujú - nevedia, ako to riešiť.A neviete to ani Vy, ukážem prečo :
"Opakujúce sa záškoláctvo, fetovanie a kriminalita niektorých detí dokazuje neschopnosť rodičov vychovať ich. V takomto prípade by zodpovednosť za výchovu detí mal prevziať štát"
.
A štát vie vychovávať deti ? Odkedy ? Neexistuje právo dieťaťa na rodinu ? Ako by sme ju dokázali zabezpečiť, Keď teraz máme ešte množstvo detí v decákoch a adopcie klesajú ? Máme dostatok pestúnskych a profesionálnych rodín ? Aká je úspešnosť sanácie rodín v SR ?
Nemožem inak len napísať, že ponúkate rovnaký postup ako extrémisti . A rovnako bez znalosti toho, čo navrhujete...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milan1, čiastočne podobný začiatok

reakcie na článok pána Kužmu som chcel mať.

Spočiatku som mal pocit, že ide dobrým smerom. Problémy treba pomenovať, poznávať. Cigánsky problém je špecifický a nemožno ho dávať dokopy s problematikou asociálov ako to urobila myslím p. Hanzelová.
V tom má autor pravdu. Aj v tom má pravdu, že akékoľvek ďalšie pumpovanie peňazí bez ďalšieho zámyslu situáciu len zhoršuje. A tu si treba dať otázku, aký má byť ďalší efekt. Odpoveď je tiež jasná, naučiť ich pracovať, pochopiť, že pokiaľ tu majú žiť v mieri a dlhodobo prežívať, musia pracovať, starať sa o svoju budúcnosť.

Je otázka, či spôsobmi autora toto pôjde. Osobne som presvedčený, ako Vy Milan1, že nie !!! Niekoľkokrýt som v posledných reakciách napísal, že jediné riešenie je akési národné-etnické obrodenie cigáňov. A k tomu je potrebná ich inteligencia, ktorá sa za nich hanbí ... Tu treba podľa mňa hľadať cestu, nie v mentorských prístupoch ... Tie veci len zhoršia, nevraživosť len znásobia !!! V tom má a jednoznačne Milan1 pravdu ...

No a decáky, adopcie ??? Adopcie možno, ale k tomu, aby neničili aj osudy adoptívnych rodičov je ešte cesta dlhá !!! Decáky - najlepší decák je podľa skutočne kompetentných omnoho horší ako najhoršia rodina !!! Preto tento návrh bude len viesť k "výchove" absolútne odľudštených a necitlivých monštier ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prvým krokom efektívnej pomoci Rómom

je zastaviť, alebo aspoň pre začiatok spomaliť obrovský nárast populácie, ktorá je dlhodobo odkázaná na štát. Inak naše deti budú mať zo Slovenska druhý Balkán. A tomu sa dá zabrániť jedine vtedy, ak tí čo sa absolútne nezodpovedne stavajú k otázke plánovaného rodičovstva budú za to trestaní a nie odmeňovaní. Čo najskôr by sa mal prijať zákon, ktorý by bez spätnej účinnosti do budúcnosti stanovil, že rodinné prídavky budú len na dve deti a ďalšie rodinné prídavky budú vyplácané len cez úľavy na dani z prijmu druhého rodiča. Ostatné veci, ktoré spomína autor, sú síce dobré, ale až sekundárne. Zásadný problém neriešia, iba zmierňujú, alebo oddiaľujú katastrofu.

Odporúčam do pozornosti článok na burkert.blog.sme.sk: Prvy krok k efektivnej pomoci Romom
http://burkert.blog.sme.sk/c/1...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Burkert,

som otcom 10 detí ... Moja manželka je matkou tých istých 10 detí ... Ktoré máme podľa vás postaviť k múru ?????

Navyše, z tých detí 5 (slovom päť zmaturovalo v riadnom termíne, piate dieťa v sučanoch na GBASe. ostatní v Nitre, šiesty bude za rok maturovať na Gymnáziu Jura Hronca na Novohradskej, ďalšia dcérka ide do 4.ročníka 8-ročného gymnázia v nr u pána opačitého a vyhráva mat.olympiády, ďalší chlapec nastupuje na informatiku tiež na gymnázium v nr u pani Rácovej ... Ostatné dve deti sú ešte maličké, ale v ročníkoch patria k najlepším žiakom (možno ťažia z mena svojich starších súrodencov :))) Starší - jeden už konečne skončil vš, na mff ku (karlova univerzita), odbor matematické metódy a modelovanie vo fyzike, čtvrtý v poradí na fei v ba práve dostal bakalára, tretia dcéra diaľkovo študuje v nr, tá piata zo sučian je na architektúre v prahe, v čase keď ju skrátili zo 6 na 5 rokov. Je strašne skromná, ale jasne cítim, že učitelia ju pokladajú za mimoriadny zjav ... A napíšem Vám, že je jedna z milióna, je to dievča, bnepredstaviteľne múdre, pracovité, sromné, a aby som vás nazlostil, aj prekrásne ...

Poraďte, koho mám podľa vás postaviť k múru ????? horší ako ficzo a keltošová - tí dali limit 4 deti ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

eugenm obávam sa, že ste nepochopili ten príspevok, bol proti tomu, aby sa všelijaké príspevky na deti, socialne dávky zneužívali spôsobom, že čím viac detí, tým viac peňazí.
a myslím, že máme mať toko detí, kolko ich zvládame vychovať...a aj financovať, ak vy máte desať detí a zvládate ich uživiť, tak potom, kde je problém?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mihelle1,

problém je tam, že na jedno dieťa máte teraz cca 1000-1100 sk mesačne na bonuse a rp. To je cca 25-50% sumy, ktorá je minimálne nutná na jeho slušnú výchovu. Ekonomika je nastavená tak, že je veľmi ťažké tieto prostriedky získať inak ... Absencia týchto prostriedkov by napríklad mne rozbila mimoriadne napätý rozpočet povedzme vo výške 10-15% ... (a to momentálne poberánňm ako buržuj len RP bez príplatku, ktorý ani neviem aký je, ale myslím že asi 50% základu ...)

Tam je problém ... Ak sa veci zmenia tak, že nebudú vôbec RP, že bude napr. všetko v bonuse, tak prosím (ale myslím si, že ten negatívny je absolútny nezmysel), dokonca aj keď si myslím, že zle by bolo, zrušiť aj daňový bonus (akurát by sme začali bezbreho podporovať "inakších" ...)

Na druhej strane, ha som so všetkými riizikami v biznise ... Aj s jedinou "výhodou", že si môžem prejedať prostriedky teraz a nesporiť ich na penziu (ako správny cigáň :(((. Lenže, prečo sa nesmú zamestnanci slobodne rozhodnúť mať veľa detí ??? Lebo oni majú fakt v takom návrhu ešte zúžený manévrovací priestor ...

No a nakoniec, pripomeniem ešte jeden nesmierne opomínaný fakt - verejnú mienku ... Kým sme bývali v Podbrezovej, už si tam na nás zvykli, ako aj v Brezne ... Postupne všelijakí exoti poodchádzali s verejných funkcií, ktorí nás automaticky brali ako asociálov, ostatní pochopili, že nie sme ... Už sme si vec až tak neuvedomovali ...
Keď sme sa presťahovali ku Nitre, zasa sme silno pochopili, že predsudky voči veľadetným rodinám sú silné ... )Ze sme to za tých 7rokov zmenili a aj tu nás berú tak, ako si myslím zaslúžime, je verím naša zásluha, ale nie takýchto "kampaní" ... A takáto "kampaň" to teda naozaj riadne ale riadne sťažuje veľadetným rodinám. A myslím, že ani Jendruchovci už nemienia robiť zo seba cirkusové atrakcie, aby sa vec zmenila !!! Takže toto je druhý a podľa mňa najdôležitejší problém !!! Podkutý ešte aj ficzovou polmilionárskou daňou, ktorú poctivo platím na bu..rantov, aby tu prosperovali !!! !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ktorú poctivo platím na bu..rantov, aby tu prosperovali? tej vete nerozumiem.
ale predsudky sú na obidvoch stranách... tým, ktorí deti menajú, alebo majú len jedno, je vyčítané, že sú sebci a karieristi...a prvda môže byť úplne iná. A zase tým, ktorí majú viac detí, sa vyčíta nezodpovednosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja, otec 10 detí

si nemôžem dovoliť mať malý príjem ... Z toho dôvodu mi ficzo pomohol tak, že mi zobral nezdaniteľnú časť, čo činí cca 19000 ročne ak vezmeš do úvahy fakt, že si môžeme dovoliť mať len lacné topánky, sú to po 3-4 páry za rok pre každé dieťa !!!!! Namiesto toho si tí, čo si "užívajú", môžu aj za 25tisícový plat "zariaďovať" všelijaké zvrátené orgie ... Za 19000 sa už niečo dá ...

Ja by som za tie peniaze okrem topánok mohol zariadiť jednu detskú izbu, mohol by som dať deťom 1500 mesačne na literatúru, mohol by som im kúpiť náučný lego robot, mohol by som im zariadiť jednu náučnú dielňu ... Nie žiadne "prípravky" na strkanie do zadku !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

prepáč, Eugen, ale ja strácam prehlad a nechápem, ako suvisia finančné problémy rodín s deťmi s homosexuálmi...okrem toho, posledná veta je zjavne netaktná voči nim, rovnako netaktné až vulgárne by bolo, keby sa niekto o tebe ako o heterosexuálovi a strkaní niečoho takto vyjadroval.

čo sa týka nezdanitelnej časti, áno, súhlasím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

michelle1,

a nemáš pocit, že je taktné sa takto obúvať do veľadetných rodín ??? Myslíš naozaj, že je to čo len trochu taktné ???

Nech si homo robia čo chcú, len nie s mojimi deťmi !!! A preto ani s inými deťmi, aby nevytvorili "rutinu" !!! A taktiež nech to nerobia na úkor spoločnosti !!! My tu vychovávame deti, aby boli plnohodnotnými občanmi. Vychovávame aj "daňových poplatníkov"
A neustále nám je dodsúvané, že ostatným uberáme "životný priestor" !!! Keď budeme starí, (ja nebudem, lebo skôr umriem), tak zasa budú mať plnú pusu rečí, ako je každý povinný .. (jeden to už dokonca ako 30 ročný tu vypisuje, že on už zarobil na generácie ...) Ale to nielen homo, aj tí, čo naozaj nechcú mať deti, lebo vraj doba "nepraje" !!!
Spýtaj sa všetkých vš manželstiev, ako nám doba "priala" !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

prosém ťa , Eugen, ak máš negatívne skúsenosti s ludskými predsudkami, čo sa týka tvojej mnohodetnej rodiny, je to smutné....ale čo s tým majú homosexuáli? nemáš aj ty nejaký predsudok voči nim...a podla tónu, aj averziu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mechelle1,

príliš Ťa zaujíma môj vzťah k homo ... Dokonca omnoho viac, ako je vhodné na vážnosť mojej poznámky ... Ale dobre :

- za mladi mi jeden spôsobil incident, absolútne som na to nebol pripravený, odvtedy som si uvedomil, akú traumu môžu mať ženy, keď ich po autobusoch obťažujú rôzni úchyláci ... Dovtedy som ani nevedel, že nejakí homo sú ... Asi mám čudnú rodinu, kde sa doteraz nevyskytovali ..

- pri čítaní tých ich požiadaviek sa hrozím, že ak sa niektoré z mojich detí dostanú do dd (môže sa stať ..., trom to stále reálne hrozí) je požiadavka, aby si ich mohli adoptovať homo ... Pokladám takéto "rodiny" za zvrátené, celé to prostredie za zvrátené ...

- Napokon, pozri, že aj na sk cca 70% všetkých prípadov aids je homo ... To zjavne svedčí o ich promiskuite (inak, aj hetero promiskuitu pokladám za zvrátenú ...) a jasne svedčí o tom, že nejakí homo, čo sa 30 rokov držia tí istí dvaja za zadočky sú viac-menej výnimka ...

- Ďalej pokladám za zvrátené hľadať prakticky u každého vedca, filozofa aj z antickej doby, že bol homo len preto, že založil nejakú školu ... (v zásade netvrdím, že nemohol byť niektorý homo, ale robiť z toho zásadu ...)

- no a v neposlednom rade ... V prírode je to tak zariadené, že pôžitok pri sexe je sprievodným javom, ktorý má zabezpečiť kontinuitu a neprerušenie reprodukčného procesu ... Jedno bez druhého by nemalo byť - pôžitok a sex bez potomstva ... Akékoľvek nabúranie tohto generuje problém ... ak je ten problém v medziach, dá sa ... Ak sa vymkne spod kontroly, je zle ... Ak cigáni nevychovávajú sebou plodené deti, je problém ... Ak ľudia nemajú potomstvo, je problém ...

Dnes sú tu oba problémy v jednom štáte !!! ak ten druhý podporíme povznášaním homo sexu a vzťahov a dokonca verejným propagovaním, že je to sex bez "rizík" následnej zodpovednosti, tak je spoločnosť v obrovskom probléme !!!
tj nestačí, že si mladí chcú ôužiť", nestačí, že sa dostávajú do obrovského rizika onkologických ochorení následkom užívania rôznych antikoncepcií (jasne a exaktne sa zvyšuje a pomerne dosť tento druh ochorení u mladých žien), morálnu ranu dostávajú mladí ešte aj glorifikáciou takýchto "bezrizikových" a reprodukcii neprispievajúcich vecí ...

Takže súvisí a veľmi !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

eugen, tažko sa ktomu vyjadriť...snd len, že hociktoré z tvojích detí môže byť homosexuálne....homosexualita je orientácia, ktorá niekomu neubližuje, pre vzťah sa rozhodujú dvaja dospelí, svojprávni jedinci, ak ti ublížil nejaký homosexuál, ver tomu, že medzi hetrosexuálnou majoritou je množstvo násilníkov, ktorí ublížili ženám, takže podla jedného tvojho zážitku ich nebudeme paušálne všetkých odsudzovať. rovnako, ako nebudeme tvrdiť, že všetci heterosexuálni muži sú násilníci. rovnako je aj v hetrosexuálnej majorite vysoká promiskuita, takže platí to pre obidve strany.
A čo sa týka tvojej ťažkej situácie, neviem o čo ide, prečo tvojím trom deťom hrozí detský domov, takže ťažko sa k tomu vyjadriť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

oprava: homosexualita je orientácia, ktorá nikomu neubližuje, na rozdiel od deviantov, pedofilov, atď...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

michelle1,

dd trom mojim deťom - pôjdem so ženou v aute a zrachuje nás kamion ... To napokon hrozí každému ...

promiskuita ... Neviem, či vysoká, niekde som čítal, že cca 80% populácie nemá snahu neustále meniť partnera ... Napriek tomu je pomaly 50% rozvodovosť ... Zamysli sa, prečo ...

homosexualita ... Ja som vždy vedel, že každý človek má v sebe "latentnú" homosexualitu ... Napokon podporovatelia úplného nadradenia homo partnerstiev nad hetero nevravia o dvoch pohlaviach, ale o množine medzipohlaví ... Takže vychádzam len z toho, čo tvrdia oni ... Každý človek by mal niečo robiť, aby splnil jednu zo svojich zásadných povinností - zachovanie rodu ... Medzi tým robením je aj stráženie svojej sexuálnej orientácie ...

Ak tak nečiní, mal by spoločnosti priniesť aspoň niečo mimoriadne ... Ale myslíš, že nejaký pražský alebo ba kaderník bez vzdelania, predvádzajúci sa v tv, ako jeho baby nezaujímajú a on je len na chlapcov a oblieka sa ako papagáj, niečo výnimočné prinesie ???? okrem ďalšieho aids a narko prípadu pre našu medicínu a základný výskum ???

Prečo 5% homo orientovaných generuje nielen u nás, ale celosvetovo 70% prípadov aids ??? asdi je tam promiskuita zásadný problém ... asi omnoho, rádovo zásadnejší ako u hetero !!! Podobne je to aj s inými úchylkami ...

Napr o araboch sa vravelo, že cez deň sú na chlapcov a v noci na baby äkeď som bol na mlynoch ...)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

eugen, máš v telke jedného dmentného momosexuálneho kaderníka, ok, ale máš tam aj množstvo tých naších dementných blonďavých jebliniek, všetky tie ďurianové a belohorcové a to sú hetero, takže zase tvoj argument neplatí, lebo potom by sme mohli povadať, že všetci homosexuáli sú ako ten kaderník a všetky ženy sú ako tie naše celebritky.
s homo sa rodíš, s tým nič neurobíš, nepleť si to s bisexualitou, to je niečo iné. A môže sa to stať aj tvojmu dieťaťu, že sa narodí ako homosexuál.
A čo sa týka argumentov o plodení potomkov, už tu viackrát také debaty boli, nechce sa mi to rozoberať, nájdeš to na blogu Roman Daniela Baránka.
AIDS, dnes je prenosný aj medzi heterosexuálmi.
Trošku menej predsudkov a viac citlivosti by bolo treba pri hodnotení tých, ktorí sa narodili ako homosexuáli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

michelle1,

naozaj sa už o tom nemienim baviť ... ale čísla hovoria svoje ... fakt, že promiskuita u homo je mnohonásobná oproti promiskuite u hetero, je dokázaný fakt ... To, že u homo sú jednoznačne nazvime to teda deviácie v omnoho väčšom percentuálnom rozsahu, je taktiež fakt ... To že je snaha predvádzať sa homo omnoho bližšia ako u hetero, tiež je známe ...

No a to, že by som v prípade smrti nechcel, aby sa moje deti po adopcii dostali k homo, je tiež fakt. Ak to nazývaš mojím predsudkom, prosím, ale taktiež si želám, aby svoj zväzok nenazývali manželstvo ... To tu je na zväzok medzi mužom a ženou, ktorého primárnou funkciou je zabezpečiť kontinuitu ľudstva ... Ak je to môj predsudok, nech je ... Prosím, ale ja si to tak želám ... Ak niekto chce, aby sa jeho deti po jeho smrti dostali k homo, prosím, pokiaľ to nebude ohrozovať moje deti, že by mali podobný osud ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte michelle1,

jasne som vyššie napísal, že ma netrápi pirodzená "averzia" okolia voči viacdetným rodinám. Bez väčších problémov sme ju prekonali ...
Čo ma trápi, je fakt, že sa až príliš medializujú také názory, ako tu v prvej reakcii propagoval, ako aj autor článku ...
A nie raz dostávajú priestor aj na politickej scéne - keltošová to už zaviedla ... ficzo to použil v jednej predvolebnej kampani ... Našťastie vtedy nebol zvolený a aj sa proti nemu zdvihla vlna odporu ... Napriek tomu teraz zaviedol "polmilionársku" daň !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte k Tvojmu poslednému ...

vyčítať nezodpovednosť tu začal niekto iný, Ty si sa pridal ... Ja som len prízvukoval, že je a množstvo a čuduj sa svete, väčšinou sa grupujú medzi veľmi vzdelanými ľuďmi okolo 50-tky veľadetných rodín, ktoré vychovávajú excelentne svoje deti ... Keby nemali hádzané polená pod nohy (však oni sa nejako zmátoria), tak by tie deti boli naozajstnými leadermi tejto spoločnosti ... Napokon, z koľkých detí pochádzal Štefánik, kto boli jeho rodičia ??? Zrejme to je problém tých karieristov ... Nevedia si predstaviť, že niekto zo skutočne správnych pomerov by im dýchal na chrbát !!!
A k bezdetným a málodetným - ja som mal prastrýca ... Nemohli mať deti ... Ako špičkový krčný chirurg bol v hu akceptovaný komunistickou mocou napriek tomu, že pomerne otvorene dával najavo svoju nevôľu s režimom ... Predtým bol dokonca poslancom ich parlamentu (nebol komančizmus ...) Ale nikdy, opakujem nikdy neponižoval rodiny s deťmi ... Môjmu otcovi, jeho krstnému synovi pomáhal aj finančne pri štúdiách (otec najmä potom ako komanči po... starého otca za to, že bol notár žili v nepredstaviteľne skromných pomeroch) a vždy, opakujem vždy rozdeľoval na tých, čo sú slušní a zodpovední a na tých ostatných !!! Opakujem, aj u tých ostatných sa vždy snažil pochopiť, prečo majú problém !!! Možno práve preto ani len nevedel počúvať o "správnosti" eutanázie !!!

To je vedecký a moderný prístup !!! A nie to, čo tu autor produkoval a tí, čo "riešia" cigánsky problém a problém pupkatých kapitalistov tak, ako riešia !!!!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otázky na p. Eugena.

- Hovoríte o Indoch, že oni majú tiež veľký nárast populácie a napriek tomu údajne prosperujú. Dá sa podľa Vás porovnávať zmýšľanie, správanie, duchovné hodnoty Indov s tými ktoré majú dnes 90% Rómov z osád? Samozrejme, iná je otázka do akej miery tomu dopomohli politici, ktorí sa boja prijímať nepopulárne ale potrebné opatrenia.
- Vnímate rýchly nárast populácie, ktorá je z 90% odkýázaná na štát, ako problém? A ak áno, ako by ste ho riešili? A vôbec, ako by ste riešili rómsky problém?
Opakujem, neodsudzujem to, ak má niekto 10 detí, aj moja stará mama ich mala, ale odsudzujem nezodpovedný prístup k otázke plánovaného rodičovstva. Teda, ak niekto je odkázaný na štát, nikdy nepracoval, a napriek tomu nema problem plodiť jedno dieťa za druhým. A potom sa ešte sťažuje, ako má vyžiť z toho čo mu štát dá. Teda dá mu to daňový poplatník, ktorý si často krát odoprie viac detí, lebo musí platiť vysoké dane, vrátane na tých, ktorí sú absolútne nezodpovední. Kto je tu potom v tomto diskriminovaný?
- Ja som dal v mojom článku konkrétny návrh. Je v princípe zlý? A ak áno, prečo?
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME