Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Deň prvý: Začiatok konca (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

Som rada, ze si spat, tvoje clanky mi chybali :) Prajem vela stastia na poslednej praxi, azda sa to bude dat prezit. Hlavu hore, ide k vam leto ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Celkom ma ten príchod leta teší, aj keď je zle načasovaný - dva týždne musím chodiť v dlhých tmavých nohaviciach, zavretých topánkach a v tmavom tričku. :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Zbožňujem"

tie protivné premúdreté opice, ktoré miesto povzbudenia ešte z pozície moci človeka ubíjajú. Keby si jej tak mohol povedať: Enem se ***** A vlastne môžeš, však by ti nerozumela.:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nebudem pokúšať šťastie. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"si ... holím hlavu"
Na to je tiez predpis alebo to dobrovolne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To dobrovoľne. Dodáva mi to ešte hrozivejší výraz, tak aby si pacoši nedovoľovali. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlas
Holá hlava sú fajn mimikry.. :))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Maareek

do toho!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vďaka. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo tak zmeniť titulok

stačí ho otočiť na Koniec začiatku :-)) Veď je to vlastne pravda. Končí Ti začiatok u protinožcov a začne "pracovný proces". Držím palce
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Heh, to si nechám na deň desiaty. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Holá hlava?

Super.Si sympaťák.Teším sa na zajtrajší článok a držím palce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keď nám, medikom, prednášali sestry na ošetrovateľstve o tom, čo všetko robia, tiež som mala pocit, že keby zrušili doktorov, nikto si nič nevšimne.
Minule mi kamarátka, čo študuje oše, ukazovala tú hŕbu papierov, čo na praxi vypisujú. Chorobopis, prakticky taký, aký robíme my, bol len jednou menšou časťou toho štósu dokumentov.
Tiež máme takých vyučujúcich, z ktorých stíska ritku, už len keď mierumilovne, študenta prehliadnuc, idú okolo. Tých sú ešte dva podtypy - prvý je presvedčený, že študent je nadaný telepatiou a bude skákať, len čo oni pomyslia (v zásde taká osoba nič nepovie, len sa zdvihne a rázne kráča bez ohľadu na to, či informovala o tom, čo sa bude diať, či nemá študetnt rozrobené atď. Výslekom je u študenta pocit neznalosti, neschopnosti a chaosu). Druhý utopí študenta ako mača pri prvej príležitosti - aj pri každej ďalšej - ale nanečisto. Všetko vysvetlí a ukáže a pritom nadáva na všetkých predošlých, že nás nič nenaučili. Vypozorovala som, že typ dva je výhodný, ak sa neklasifikuje, ináč utekať, kade ľahšie. Ale naučí.

Mám ešte dotaz:- pokiaľ viem, ošetrovateľská starostlivosť rozdlená na úkony nie je to úplne najlepšie - na jednu stranu, ak ošetrovateľ robí jednu vec stále dookola, rýchlo v tom nadobudne dokonalú zručnosť, ale na druhú stranu pre pohodu persoálu aj osobný prístup k pacientom je lepšie, ak sa jeden ošetrovateľ stará o menej ľudí a kompletne... hm...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na to neexistuje jednoznačná odpoveď. Na praxi som zažil sestru, ktorá musela naraz prebaľovať pacienta, druhý sa dožadoval lieku proti bolesti a tretej pacientke praskol vak na peritoneálnu dialýzu, celá izba plávala. Dotyčná sestra by v tej chvíli tímové ošetrovateľstvo privítala.
Na strane druhej máš pravdu - je rozdiel starať sa o pacienta a robiť ošetrovateľské úkony.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Juuuj, to zase tak nie ;)
Je rozdiel, keď je na odelení jedna sestra na stravu, iná na injekcie a ja neviem čo ešte - takáto deľba práce.
Ešte aj na ARO, kde má jedna sestra jedného pacienta, v prípade potreby skáču všetci okolo jedného a jedna dohliada na ostatných pacientiov.
Druhá vec je - keď som pracovala ako sanitárka - JIS, päť pacientov všetci ležiaci. Umývala som šiestu posteľ s inštrukciou, že keď si nebudem vedieť rady, tak mám kričať o ratu a niekto odvedľa dobehne. Umývala som posteľ, ruky od persterilu, keď chcel jeden pacient umyť ovocie, ďalšia pacientka polohovať posteľ a za nič na svete si aj tak nemohla nájsť miesto na svete... tak som to zariaďovala medzi umývaním a prezliekaním. Keď som už s posteľou končila, vošla sestra a zhúkala ma, čo mi tá posteľ trvá tak dlho...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME