Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Potkany a politici (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Riešenie sú pri tom veľmi jednoduché. Vzdelávaním a vytvorením podmienok na znovuosvojenie si pracovných návykov tejto skupiny obyvateľov, ktorá sa už stala exkluzívne závislou na majoritnej spoločnosti. Čo takto ich stimulovať príkladmi ich úspešných rodákov, ktorí sa zaradili do normálnej spoločnosti a nemajú pocity predsudkov a hanobenia zo strany väčšinovej spoločnosti ?"

keby to bolo take jednoducho, tak by boli Romovia uz uplne inde ...
stimulovat akymi prikladmi? ludmi, ktori sa ku kolegovcom z lunika ix radsej ani nepriznavaju?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

keby to bolo take jednoduche

Skutočne to tvrdenie o jednoduchom riešení dráždi - aj mňa. Riešenie vôbec nie je jednoduché a vôbec nie rýchle - ale je, existuje. Ak ste chceli upozorniť na to, že riešenie nie je jednoduché - súhlasím s Vami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ano, to bolo to, co som chcela povedat
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re: Martina

Máte to nejako pomylené. To sa majú tí čo sa začlenili do normálnej spoločnosti opäť znížiť k tým z ktorých sa dostali vyššie, alebo naopak by sa mali tí neprispôsobiví snažiť dotiahnúť sa k ním hore. No a nato by im malo stačíť , keď vidia v médiach čo dokázali ich súkmeňovci zodpovedným prístupom k životu, k spoločnosti v ktorej žijú a snažiť sa tam dostať tiež.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja predsa vobec nehovorim o znizovani ...
romovia v prvom rade potrebuju mat podporu vlastnych, len problem je v tom, ze sa nevedia zorganizovat, kazdy chce byt vajda, kazdy chce mat hlavne slovo, pozri sa na vsetky tie organizacie, ktore maju zastupovat zaujmy romov a nakoniec sa staraju len sami o seba ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

O pomýlenosti by som pouvažoval...

Vážená,
veľmi pozorne som si článok prečítal a tak tvrdím, že Vy to máte pomýlené. Autor článku poukázal na to, že tých neprispôsobivých jednoznačne nemožno rozmaznávať, ale dať im jasne najavo, že sú tu nejaké pravidla a hranice, ktoré platia rovnako pre každého občana. No žiaľ Vy ste pravdepodobne nikdy nevideli na vlastné oči to, čo sú schopní títo ľudia robiť. (Samozrejme v tom negatívnom zmysle.)

Ladislav Serenča
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

myslis ako rodena kosicanka som to nevidela :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Martina_M

Práve preto, keď si rodená Košičanka, tak by sa patrilo napísať, že v čom to má autor článku pomýlené.

Laco
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja by som navrhovala, aby si sa najprv pozrel na to, kto komu povedal, ze to ma pomylene, hm?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Martina prepáč...

bol som presvedčený, že to vytýkaš autorovi článku. Dobre, že si ma upozornila, že je to: citizen.ke

Ešte raz prepáč - Laco
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v pohode ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odkaz autorovi článku:

Peter dobre napísane, ale nič s tým písaním nezmôžeme. Ako sa hovorí je to iba hádzanie hrachu na stenu. Sám dobre vieš, že celú petíciu som ja inicioval a ako občan som sa včera aj predvčerom zúčastnil rokovania poslancov mestského magistrátu, aby som im tam osobne povedal, že situácia je veľmi vážna a aby to nebrali na ľahkú váhu!

No bohužiaľ mali sa čoho chytiť, lebo na mojich odovzdaných petičných hárkoch nebolo
ani 20 % podpisov požadovaného počtu (tieto podľa zákona totiž musia byť) občanov Košíc, ktorí napĺňajú literu zákona o voľbách.

Najsmutnejšie na tom je, že ešte aj média, ktoré by mohli tomu napomôcť, aby vyzvali voličov k tomu, aby neboli k týmto veciam ľahostajní, tak ešte aj tie v tejto oblasti nič nerobia. A vôbec nemusím ďaleko chodiť, ako príklad môžem uviesť nasledujúce:
tu do tohto blogu som písal o každom mojom kroku, ktorý som urobil a aj teraz robím o tom čo sa deje na Luníku IX. No žiaľ asi som nepadol do „oka“ niektorému administrátorovi a tak moje články na blogu SME nezverejňujú. Síce na blogu sú, ale iba na mojom osobnom a toto je pre mňa figu platné, lebo blogeri, keď nevidia o čom píšem, tak o môj blog ani neškrtnú.

Laco Serenča
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm...

či to nebude tou otvorenou podporou Kotlebu pane
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

eggo

Môže to byť, ale je zaujímavé, že kde sa on objaví, tak sa novinári idú pozabíjať, len aby im nič neuniklo.
Laco
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rasizmus?

Celý problém romskej otázky je len v rovine rasizmu. No neviem či ochrana väčšinového obyvateľstva pred neprispôsobivými občanmi je rasizmus. V občianskej spoločnosti má mať každý občan robnaké povinnosti a práva bez rozdielu pohlavia, rasy a vieroviznania. Je to ale tak? Čo robia kompetentné orgány na riešenie tohto problému. NIČ!!!!! Hovorí sa o rôzných programoch ale výsledky sú nulové. Hovoriť a živiť len názor rasizmu je veľmi malo. Ak niekomu z rodiny niekoho zabiju, znásilnia alebo okradnú je ťažko vysvetlovať však to urobili romovia a čo stým?
Ale čo vláda robí na ochranu ostaného obyvateľstva. Nič. Na tento problém z romskou otázkou som upozornil ešte 91 roku a bol som označený za rasistu. Vôbec nešlo o problém rasy a diskriminácia ale o vypracovanie programu na riešenie romskej otázky.A tak sa problém dostáva výlučne do politickej roviny. Však aj róm je hlas pre voľby a veľmu dobré manipulujúci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V prvom rade sa musí zmobilizovať romská inteligencia a viesť svoju narodnostnú menšinu.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME