Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Darček, ktorý vypredali (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veľmi krásne napísané :-) Darček má byť presne o tom, že ho vôbec nečakáme...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ani nevieš, Peter, ako ma práve teraz potešili Tvoje milé slová, ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Krásne Vianoce :-) Ja ďakujem...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to bolo milé...ja sa pamätám, že ako decko som náramne túžila po takom tom pulóvriku z česaného silonu, vtedy sa to nosilo, bývali v pastelových farbách: svetlo i tmavomodré, ružové, žlté...a na omak mäkké, a vždy som ich obdivovala na mojich kamarátkach. Ale neodvážila som sa s tým mamku domŕzať...nebolo to k Vianociam, ale k narodeninám- od našich som dostala belasý pulóvrik, presne taký, po akom mi srdce pišťalo, a od krstných taký istý, len ružový...a tak som mala hneď dva. Na druhý deň som si vykračovala do školy ako páva, lebo som mala ten najkrajší puilóvrik na svete - aspoň ja som to vtedy tak cítila...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...vykračovala ...

mäkká na omak :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a ešte aj pastelová. :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to je dobréééé! Dík za pobavenie. o)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kosť na konci je skutočne dobrá :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

haha

haha
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Česaný silon...aj mne sa páčili také pulóvriky, len ja som ich nemohla nosiť, lepili sa mi na telo, ale moja dcéra ich mala veľmi rada. Dokonca aj nočnú košielku mala takú pastelovú, ružovo modrú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

aj moje baby mali z toho také tie domáce úbory.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

iný príbeh s darčekom

som prežila tak o 20 rokov neskôr. Boli sme s mojím novomanželom prvé Vianoce vo svojom, už aj s malinkou dcérkou, a tak som sa veľmi tešila. Vtedy sa nosili také klobúčiky, a ja som bola presvedčená, že by mi veru taký klobúk pristal, a môjho muža som ťahala ku všetkým výkladom s menovaným artiklom...a ukazovala som mu také i onaké, dúfajúc, že sa dovtípi.
A prišiel očakávaný večer, a po štedrej večeri sme začali rozbaľovať darčeky...videla som tam krabicu, takú štvorcovú, no presne, krásne zabalenú, a nechávala som si ju naposledky, tam určite bude ten klobúk, po akom túžim!!! A konečne prišla na rad - rozbalím ju, otvorím...a hádajte, čo tam bolo.
Hadica na vysávač.
No, zachovala som sa hrdinsky. nedala som najavo svoje sklamanie, ale povedala som si, no počkaj, ako ty mne, tak aj ja tebe. Čo ja budem vymýšľať, čo ti dať k narodeninám (má ich 4 dni po Vianociach). Tiež som svoj darček starostlivo zabalila. Bol to veľmi praktický darček.
Mechanická metla.
Ale nezaplo mu to ani vtedy.
Povedala som mu to až o niekoľko rokov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

zato vravím, že najlepšie darčeky sú tie, ktoré si kúpime sami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ale za tie roky sa naučil, a ja hádam tiež...najhoršie sa kupuje rodičom, tí už všetko majú a zas nakúpiť nejaké somariny len na to, aby to lapalo prach, je k ničomu...tento rok to zaklincovali naše decká, jednej babke navrhli a zrealizovali kúpiť kýbel na smeti a druhej lampu, ktorá reaguje na dotyk. Obom babkám sa tie veci budú hodiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No,

aspoň budeš dobre pripravená, že čo Ti kúpia vnúčatá :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak budú ako ich mamy,

tak budú spočiatku darčeky vyrábať samy...keď som tento týždeň vyhadzovala všelijaké staré rárohy, objavila som jeden veľmi cenný dokument: bola to imitácia starej listiny, aj tie okraje boli také ostrapkané, a previazané to bolo kúskom tenkej ružovej látky. A bolo tam napísané slávnostné vyhlásenie mojej staršej dcéry, že mi nebude papuľovať a nebude drzá, a že keby bola, mám ju vraj upozorniť, a keď to nepomôže, mám jej jednu pleštiť...mala asi 8 či 9 rokov, keď toto veľdielo vytvorila. Musela som sa aj zasmiať na tom a samozrejme som si to odložila na miesto, aby sa to nepoškodilo. Malo to byť k mojim meninám. Tiež mám nespočetné množstvo všelijakých srdiečok z tvrdého papiera, či ozdobných pomaľovaných krabičiek z kladivkového papiera (moje kočky boli veľmi zručné a vedeli celkom pekne vyrobiť kadečo). A tiež mám sošku mačky vlastnoručne vyrobenú a kadečo iné...nemôžem to vyhodiť. Tie baby boli veľmi zlaté, keď sa tak snažili. Ak budem mať vnukov, to aby som sa pripravila na doma vyrobené takny či vojakov alebo kieho...no poteš ma Pánbožko. o)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Také

prehlásenie o poslušnosti sa isto zíde, koľko má tá staršia ? Isto už zabudla na tento listinný záväzok :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keď sme sa sťahovali zo Spiša, po tridsiatich rokoch, nebrali sme so sebou nábytok a bytové doplnky, len kufríkový šijací stroj, pletací stroj, kuchynský robot, televízor,vežu a oblečenie. Teda len pár krabíc, ale okrem potrebných dokladov aj dve krabice s pokladmi: fotografie, prvé školské zošity, kresby mojich detí. Deti mám dve, syna a dcéru, ale boli tam aj obrázky mojej vnučky a vnuka, celý môj svet. Aj ja som nedávno upratovala a našla som, tiež zaujímavý dokument. V desiatich bodoch je tam napísané ako robí zle mojej dcére jej brat a ešte ako mi píše, že maminka, naobedovala som sa, umyla som riady, pripravila som si veci do školy a išla som ku koňom, prídem o siedmej. Pekne od nej, tie činnosti, čo vymenovala, jej trvali dvadsaťpäť minút.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:-))

Nielen vyrobené , ale aj cez celú , čerstvo vymaľovanú stenu namaľované ... ja mám odložené žiacke knižky mojích synov . Známku je tam problém nájsť, samé poznámky ... aj manžel občas svoj názor pani učitelke pripísal, nielen popdpis ... Ale, to by som asi nemala odkladať, to by som mala asi zničiť, to veru nie je nič vhodné k výchove ďalšej generácie ..:-))) Ale keď tie spomienky na tie hrozné časy sú tak neskutočne krásne ..:-))
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME