Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je vôbec duša nesmrteľná? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

ja som netvrdil že v celom písme ni je zmienka o duši ktorá prežije smrť tela, ale že sa to akoby postupne vynorovalo a v evanjeliách vrcholí. Ja si myslím že duša prežívala telo už vtedy, ale akosi sa ľudia o to nezaujímali ... Asi si nepochopil čo chcem povedať. Duša sa vrátila do tela ... No ale kde sa píše o duši mimo tela, o duši niekde v duchovných svetoch? Začína sa to spomínať až neskôr, najmä v evanjeliách. - Načo by bola spása ak sú už všetci dávno večne živí? Abrahám, Izák a Jakob boli obyčajní ľudia? - vdychol oživujúceho ducha a ďalej sa píše že aj zobral toho ducha ... Inak sú kresťania (napr. pravoslávie) ktoré verí v telo, dušu a ducha. Duša je smrteľná. Katolíci veria len v telo a v dušu, pričom duch je len potenciálny ... - Kresťan verí v spásu skrz Krista, ja teda ani nemám dôvod veriť tomu že pred Kristom bolo možné dosiahnuť večný život v duchu, v duchovných svetoch. To však neznamená že určité zložky duše neprežili ďalej ... lenže pre mňa len do ďalšej reinkarnácie v tele .... Tomu verím ja, lebo je mi to logické a ani si to neodporuje písmu. http://jozefkamensky.blog.sme....
Jozef Kamenský
ahoj
Ježiš neprišiel len aby obetoval svoj život. Obeta už bola v tom , že vzal na seba ľudskú podobu . Hlavným poslaním Ježiša bolo odovzdať učenie, posolstvo ukázať cestu. Podľa mňa bol jednoducho zavraždený-popravený ako chceš. Tým si ľudstvo ete viac priťažilo a naakumulovalo viac zla. Je mi smiešne ako sa tešíme na Jeho druhý príchod tu na zem. Človek má jedinečnú schopnosť kumulovať dobro , alebo zlo.
juraji kovac
<< < 1 2 3

 

Toto je jedno z nesprávnych učení o poslaní Ježiša Krisal. Jeho hlavná úloha je spasiť ľudí.
Lk2,10-11 ale anjel im povedal: "Nebojte sa. Zvestujem vám veľkú radosť, ktorá bude patriť všetkým ľuďom: Dnes sa vám v Dávidovom meste narodil Spasiteľ Kristus Pán.
 

Juraji,

smozrejme bolo dôležité Jeho učenie, lebo kto nepozná cestu, nemôže prísť do správneho cieľa. Ale aj tak, hlavným poslaním inkarnácie Pána Ježiša Krista bolo spasenie všetkých. A nešlo to inak, než Jeho ukrižovaním. Nebol to žiadny omyl či vražda, lebo ak by to nebolo nutné pre Dielo spásy, Pán Ježiš Kristus má oveľa vyššiu moc a zmiznúť spred odsudzujúceho davu by preňho bola maličkosť.
Jeho cesta na Golgotu má svoj hlboký a mimoriadne dôležitý význam nielen pre nás, ľudí, ale pre všetky bytosti nielen v negatívnom ale aj pozitívnom stave.
 

 

Netreba si zamieňať pojmy nesmrtenosť a spása. Spása znamená prežiť ten večný život v Božej prítomnosti. Podľa toho čo si napísal, ja vyznávam v tomto prípade to čo vyznáva pravoslávie. Oddelenie duše od ducha je vlastne tá druhá smrť. Ale to dokáže iba Boh (oddeliť ducha od duše). Je to milosť pre tých, ktorý by mali byť večne trápený.
 

de Pierre,

Načo by bola spása, ak sú všetci dávno večne živí? To je predsa jednoduché.
Hlavný rozdiel je, aký život žiješ. Keď niekto vďaka svojmu životu, v ktorom ubližoval ostatným, dokráča do pekiel, myslíš, že ho taký život napĺňa? Mal by tam "dožiť večnosť"? Prečo? Prečo za cca 60 rokov chýb a omylov večné utrpenie? To by nebolo spravodlivé a bolo by to v riamom rozpore s Božou milosťou. Možnosť spásy znamená po odčinení svojich previnení a úprimnej ľútosti nad svojimi hriechmi mať možnosť vojsť do Kráľovstva nebeského.
To má obrovský význam najmä pre tých, ktorí skončili v peklách. Oni sú totiž presvedčení, že v raji nimi pohŕdajú a nechceli by ich tam a tak ani neoľutujú svoje činy a ani nepožiadajú o milosť a tým pádom nemôžu dosiahnuť spásu a zotrvávajú vo svojom ne-živote. Lebo život plný bolesti, strachu, utrpenia vlastne ani životom nie je, je to iba živorenie.
 
Hodnoť

 

Pekný článok :D a ešte krajšie reakcie lol
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Je.

davas si otazku existencie ale chyba ti definovanie pojmu dusa.
-na kazdu otazku vzdy pride odpoved. podla toho kde ju polozis, ci do vonka alebo do vnutra, odtial pride odozva.
- kazdy kto ma vedomie -ja som- ho ma od Absolutneho Ja Som, ktore Je Absolutne pozitivne. Teda kazdy patri do pozitivneho stavu aj ten najhorsi, je to iba otazka casu. Stvorenie v pozitivnom stave je v procese vecneho zivota. maj sa
 
Hodnoť

de Pierre,

píšeš, že človek nemal na začiatku večného ducha, len jeho zárodok. Lenže aj v zárodku je prítomná večnosť, a preto je večný. Ešte by bolo možno dobré uvažovať aj s neuvedomovaním si. Človek sa často stotožňuje so svojím telom, lebo ho vidí, pričom svojho ducha, ktorý je jeho skutočnou podstatou, toho nevidí, tak ho neberie do úvahy, jednoducho o ňom nevie.
Človek využíva svoj mozgový potenciál tak na 5% a mnohí ani to nie :-) A to o mozgu všetci vedia. Takže chúďatko duša, nemá šancu ......
 

 

ja vychádzam z reality. Ak by človek mal ozaj večného ducha v plnom rozvinutí, padol by? Prišla by smrť? Načo by tu chodil Ježiš? Pre mňa (a nie len pre mňa) to vyzerá tak, že sme v procese vývoja. Zrejme niečo z teba prežije navždy, ale je otázka či to bude vedomé , či to bude mať individualitu, či ťa budem môcť nazývať "ty".
Počul som aj názor že okrem večného života je tu aj "bezsmrtnosť". Bezsmrtnosť je tu niečo čo nezničíš, ale čo si seba samého asi nie veľmi uvedomuje .... Nakoniec som som to písal aj preto aby som ukázal že vlastne majú pravdu všetci menovaní ....
-
mozgový potenciál zvýšiš zas len úsilim duše či ducha, teda nejakým impulzum ... No mozgové závity sa tvoria že vraj hlavne premýšľaním ...ale zas len myslí hlavne ten kto niečo hladá a pod ... Lebo sú zas iní mudrci, ktorí používajú mozog na to aby vymysleli vec, ktorá by myslela za nich.:) To je chyba dnešnej doby ...
 

No veď to,

náš duch je akoby od nás odpojený, je len tenká nitka spojenia. Slúži to na ilustráciu života bez vedomého uvedomenia si svojej skutočnej podstaty. Je to možnosť a v našom prípade realita.
Zomiera len obal ducha nutný k životu na Zemi - t.j. ľudské telo. Po smrti sa práveže zbavíš obmedzeného pozemského vnímania a Tvoj duch akoby obnovil všetky myšlieky, informácie a skúsenosti, ktoré počas života nazbieral (a to nielen pozemského). Duch je vlastne také malé "ja som", ktoré ostáva vždy tým istým bytím bez ohľadu na formu života. Individualita ostáva, len okolnosti jej prejavu sa menia.

Podľa mňa je teória bezsmrtnosti a rozplynutia sa v nirváne chybná. Je to pasca negativneho stavu, ktorý sa snaží ľudí takto polapiť do labyrintu, aby prestali túžiť po živote s Bohom a takto sa pripravili o možnosť dokonalého života. Základnou podmienkou je totiž túžba stretnúť sa s Bohom a ten, kto chce byť ničím sa nemôže s nikým stretnúť, takže si takto nevedomky sám zabarikáduje cestu k spaseniu.
 

 

no asi takto to vidím aj ja.:-) Zhodli sme sa.
 

<< < 1 2 3

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Votrel sa mi do života Marian Kotleba 3 874
 2. Peter Cmorej: Šesť spôsobov ako táto vláda okradla dôchodcov a mladé rodiny, o ktorých ste netušili 3 557
 3. Rastislav Čurma: Pelegrini ako neschopný manažér, ale o to lepší herec 3 292
 4. Peter Gregor: Buzerantské Slovensko 2 933
 5. Jozef Šátek: Čo je podozrivé z videonahrávky stretnutia D. Trnku a J. Počiatka? 2 416
 6. Michal Drábik: Ahoj Babi 2 263
 7. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Kotlebovci klamú o zrušenom proteste v Levoči, Slovenskí branci o napadnutí ich veliteľa 1 978
 8. Jozef Drahovský: Prišla mi sms od odz.skytoll, že mi končí diaľničná známka k 31.1.2020, ale 1 898
 9. Tibor Bindas: Máte auto? Tak podporte zaujímavý auto - nápad, ktorý radikálne zmení naše šikanovanie 1 719
 10. Adriana Karpinska: Medzi lovcami lebiek v Nagalande 1 440

Rebríčky článkov


 1. Ľudovít Herman: Reagujte, keď vás pod vašim článkom chvália
 2. Štefan Vidlár: V Peťerburgu
 3. Milan Lacúch: Relativita hodnôt ľudských
 4. Milan Koval: Pán Matovič, na slovíčko.
 5. Marián Pillár: Vláda Smeru, LSNS, SNS a Sme rodina - prečo?
 6. Jozef Rybár: /13./ Milí NEVOLIČI
 7. Jozef Rybár: /14./ Milí Nevoliči
 8. Rastislav Hrušovský: wu-chan
 9. Michal Kováč: Prečo je pre úspech dôležité nájsť a nasledovať svoju víziu ?
 10. Simona Mačorová: Orálny sex, ako umenie zbožňovať mužov.

 1. Prieskum preferencií: OĽaNO stále rastie, Kiska predbehol PS/Spolu
 2. Znalci potvrdili antedatovanie zmeniek a chyby pri účtovaní (minúta po minúte)
 3. Košičanku hospitalizovali, prišla z problémovej oblasti v Číne
 4. Pre súboj s Kočnerom mu zaistili luxusný športiak. Späť ho má po rokoch
 5. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul pri páde vrtuľníka, na palube bola aj jeho dcéra
 6. Kotleba in, Kiska von
 7. NBS ohlásila hromadné prepúšťanie, ohrozené sú desiatky ľudí
 8. Čínsky Černobyľ. Úrady o víruse klamali, teraz ich kritizujú
 9. Kam to ľudí ťahá? Desať obcí, ktorým pribudlo najviac obyvateľov
 10. Vlhovej opäť tesne ušlo pódium, v super-G triumfovala Shiffrinová

 1. Nový Smer je horší, ako ten starý: Pellegrini, premiér SAD Zvolen
 2. Exkluzívne zábery vily smeráka Počiatka
 3. B.Kačáni: Rodina to riadne prepískla
 4. Obvinenie Trnku zrušili: Obvinenie Kisku trvá ako súčasť volebnej kampane Smeru
 5. Čaputová si navliekla volebné tričko PS, poškodila Kisku a nahrala na smeč Ficovi
 6. O autobusoch a Pellegriniho kamarátoch vo Zvolene
 7. Na trestnej lavici sedí Kočner, hráč 2.ligy... a 1.liga nehrala?
 8. Komentár Daga Daniša: Prezidentka vstúpila do kampane. Úderom na Kisku
 9. Dividendy oligarchu Brhela: Dostal viac ako Vianočný príspevok pre všetkých dôchodcov
 10. Kiska: Existuje Os zla z minulosti, tvoria ju Kočner, Bödör, Gašpar, Kaliňák, Fico

Už ste čítali?