Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pár otázok na SDKÚ (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Financovanie SDKU

nemôže byť založené na "viere", že to je OK - musí to byť založené na faktoch, dokumentoch, ktoré ukážu, že je to OK.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak ked na faktoch a nie viere

dokazali ficove "fakty", ze ide o pranie spinavych penazi? alebo je to len viera? v jeho reci a reci novinaroch, vsade figuruje len, ze je vazne podozrenie. nikto este nic nedokazal, len tomu vsetci veria.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže SDKÚ má dve možnosti:
a) vysvetliť, ako to naozaj bolo;
b) povedať: "myslite si, čo chcete, ale NIČ NÁM NEVIETE DOKÁZAŤ."

Z hľadiska prezumpcie neviny je druhá možnosť korektná. Ale volič, ktorý sa s takýmto vysvetlením uspokojí... nuž, nebudem ho zbytočne urážať, veď politici z SDKÚ ho týmto prístupom už urazili dostatočne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jedna otázka na autora blogu

Prečo sa autor nežiada Róberta Fica, aby ukázal dôkazy svojich tvrdení?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a máte pocit, že Ficko má niečo k tomu povedať?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobré ráno, Slovensko!

Tak ako ficovolič, akurát v obrátenom garde... "Ale veď aj oni kradli!!!"

Ľudia zobuďte sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fico obvinil, Fico má dokázať

Fico obviňuje, Fico by mal dokazovať.
Napríklad ak by som ja Teba obvinil, že si ukradol fľašu borovičky v obchode, mal by som ja dokazovať, že si to urobil. Ak ja nemusím nič dokazovať a všetci sa začnú pýtať Teba, skús dokázať, že si nekradol. To sa nedá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V tomto článku

nebolo žiadne z Ficových tvrdení/obvinení, takže prečo to tu ťaháš?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovensku dávaš

5 hviezdičiek ? Mňa by zaujímala z koľkých možných :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Predseda vlády SR Róbert FICO

by už mal konečne všetkým OBČANOM SLOVENSKA vysvetliť KTO v konečnom poradí ZAPLATÍ MÝTNÉ + MÝTNY SYSTÉM A JEHO PREVÁDZKU! Určite to nebudú ani dopravcovia, ani výrobcovia, ani predajcovia. Budeš to TY OBČANE SLOVENSKA, ako posledný článok reťazca!

PRETO ŠTRAJK KAMIONISTOV PODPORUJEM!
Ja vnímam zavedenie mýtneho systému ako SYSTÉM REŠTRIKČNÝ, ktorý je v konečných dôsledkoch namierený predovšetkým proti OBYČAJNÉMU OBČANOVI SLOVENSKA, ako KONEČNÉMU SPOTREBITEĹOVI!

Ak dopravcovia neuspejú, tak premietnu zvýšenie nákladov z titulu MÝTA do zdraženia svojich služieb a budú ich fakturovať svojim odberateľom, následne aj výrobcovia ich zakalkulujú do zvýšenia cien svojich výrobkov a budú postupovať rovnakým spôsobom a predajcovia ich premietnu do zvýšenia cien tovarov predávaných konečnému spotrebiteľovi - obyčajným občanom. Takže z titulu zavedenia MÝTA môžu občania Slovenska v "Európskom roku (2010) boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu" právom očakávať zvýšenie spotrebiteľských cien, podľa môjho odhadu o 10 - 20%, za čo sa môžu poďakovať našim mocipánom.

Podľa môjho názoru mal byť mýtny systém predovšetkým naSMERovaný tak, aby slovenský štát a slovenskí dopravcovia neboli znevýhodňovaní vo vzťahu k tým štátom, ktorí mýtny systém zaviedli. Malo ísť o akúsi RECIPROCITU, resp. OCHRANU voči štátom a ich dopravcom, ktoré tento systém na ich území zaviedli, čo znamená, že prepravcovia z týchto štátov, kde mýtny systém zaviedli, by aj na Slovensku poskytovali tieto služby za rovnakých, recipročných podmienok, aké sú dané slovenským dopravcom prepravujúcich tovar na území týchto štátov.

MÝTNY SYSTÉM JE MONŠTRUM, ktorým naši mocipáni zavádzajú a ohlupujú ľudí tým, že im nepovedia skutočnú pravdu o jeho dôsledkoch na ľudí - spotrebiteľov v tom SMERe, že celá záťaž mýtneho systému, celé toto nové bremeno v skutočnosti v jeho konečnom dôsledku dopadne (spočinie) na plecia obyčajných ľudí.
Nebudú to poskytovatelia prepravných služieb, ani výrobcovia, ani predajcovia tovarov, ale spotrebitelia, konzumenti - čiže občania, t.j. ten posledný článok reťazca, ktorí MÝTNE nakoniec zaplatia.

Naši mocipáni to mohli spraviť aj obdobne, ako to uzákonili v prípade koncesionárskych poplatov za STV a SRo a nemuseli sa tak stavať žiadne moštrá pri cestách, nemusela sa zriaďovat Mýtna polícia SR, ani nová akciová spoločnosť, ani... To by však nebolo to "pravé orechové". Neboli by provízie, neboli by veľmi dobre platené nové manažérské funkcie pre vyvolených, ani nové úradnícke kresieľka, ani...
Veď stačilo iba zaviesť nový POVINNÝ koncesionársky poplatok na stavbu a opravy dialnic a ciest vo výške cca 30 Eur/rok a osobu a tých 15 miliard Eur by bolo k dispozícii bez kriku, štrajkov a zbytočných výdajov na mýtny systém a jeho fungovanie, lebo slovenský občan by zas iba "strčil hlavu do piesku" a čušal.
A zaplatil by povinne každý občan Slovenska vrátane dojčat. Ďeťom by to strhli z rodinných prídavkov, matkám, sociálne odkázaným, nezamestnaným, ZŤP-osobám... by to strhli z ich sociálnych dávok, dôchodcom z ich dôchodkov a pre tých, čo by nemohli alebo nechceli zaplatiť, napr. bezbytovci, Romovia a pod. by si tento poplatok povinne, nútene odpracovali na stavbách ciest a ich údržbe. A hlavne by to vyšlo pre nás všetkých oveľa oveľa lacnejšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pokračovanie.

Tak milý občane Slovenska rátaj s tým, že v "Európskom roku (2010) boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu" sa ceny služieb a tovarov na Slovensku asi výrazne zdražia, raduj sa z tohto novoročného dárku a poďakuj zaň všetkým našim veľmi sociálne cítiacim mocipánom a nezabudni im za to vyjadriť úprimnú a opravdovú vďaku pri volebných urnách tým, že ich znovuzvolíš do ich mocenských pozícií. Pamätaj občane Slovenska, že TY si skutočným, opravdovým zdrojom (nositeľom) štátnej moci a od Teba celá štátna moc pochádza (Čl. 2, ods. 1 Ústavy SR) a tak TY OBČANE SLOVENSKA by si TU mal byť aj skutočným PÁNOM.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo žiadnu ANTISOCIÁLNU parlamentnú stranu vo voľbách NEPODPORÍM.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... až pisatelia spravia toľko čo Dubovcová ...
jáj zmýlil som sa, sorry
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm

"par otazok na sdku" to sa sklonuje podla vzoru "polozme sa na otazku"?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Všetkým vám

ako vidím, ktorí kopete za SDKÚ-DS , nejde o transparentnosť, za ktorú toľko drukujete, ale o obhajobu špinavosti jednej strany ak sa jej dopustila....vaše komentáre to naznačujú.....skúste sa zamyslieť nad základnými faktami z privatizovania od roku 1989 až po dnešok a musí vám byť jasné, koľko svinstva sa na Slovensku napáchalo a kto má najviac za nechtami špiny.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm

no prezrad, kto...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To som rad, ze si si spomenul na Poora a Saniho Rezesa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ehm

Fakt, že sa mi nepáči nevysvetlené a veľmi podozrivé financovanie SDKU zo mna nerobí zástancu Roberta Fica a SMER-u. Pravdu povediac sa mi táto vláda hnusí - to však stále neznamená, že budem akceptovať zlodejinu inej strany. Ano - platí prezumpcia neviny - avšak plne transparentná strana bez bočných kšeftov by nemala problém všetko vydokladovať a ukázať verejnosti, že obvinenia nie sú pravdivé. Žial, zo strany SDKU k ničomu takému nedošlo a ako autor článku správne poukazuje - situáciu v SDKU boli vysvetlovať ľudia, ktorý v SDKU vtedy neboli a nepredložili dôkazy ale naznačili, že SDKU veria. Žial to nestačí ani mne. Nebudem meniť zlodeja za zlodeja a preto plánujem dať svoj hlas strane, pri ktorej podobné pochybnosti nebudem mať. Žial z parlamentných strán taká žiadna nie je.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME