Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čínska kultúrna revolúcia v Košiciach – časť prvá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

EHMK v Košiciach

skončí fiaskom...keby aspoň záchodmi začali ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ale koľko ľudí má vďaka tomu od magistrátu veľmi dobre platený, teplý flek....samozrejme ak je členom alebo sympatizantom KDH alebo SDKÚ.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

píše, ako by pri tej kultúrnej revolúcii

ani nebol a nespolupracoval na nej.
Chcem veriť tomu, že sa snažil, aby niektoré nezmysly neprešli ale...
Ja som sa tiež v začiatkoch podieľal na EHMK.
Akonáhle sa systematicky vytrácala z EHMK kultúrnohistorická podstata Košíc a bolo jasné že tvorivý štáb nemá záujem o občiansku participáciu záujem a naopak začali sa presadzovať výmenníky, Bankovská laserová - od EHMK som sa jasne a zreteľne dištancoval.
Viackrát (aj na prezentáciách EHMK) som verejne pomenoval podstatné nedostatky celého projektu.
Autor blogu si asi potreboval nechať časový odstup... :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Laco, ale viete, že sú tu ľudia, ktorí Vás počúvajú, stoja za Vami a mnohí sa s vami aj pobicykľujú
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dakujem

co dalej... najlepsie by bolo hodit do ringu uterak... co oni neurobia a budu v kulturnej revolucii pokracovat
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovenská nenažranosť

Už nejaké tie desaťročia žijem na tom zhnitom Slovensku a preto si dovolím tvrdiť, že keby ľuďom, ktorí sa tak vehementne snažia urobiť Košice EMKu, keby im skutočne išlo iba o to, tak by to muselo byť už oveľa lepšie rozbehnuté a aj by bolo vidno nejaké výsledky, ale tu kompetentní ľudia v prvom rade vidia to ako sami sebe poriadne prilepšiť.

Laco
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nutnosť, alebo zbytočnosť?

Žiaľ, ako to teraz vyzerá, asi máte v mnohom pravdu. Celý projekt je v súčasnosti spolitizovaný (stačí pozrieť, kto a ako navrhuje pracovníkov do tímov a aké sú hlavné kritériá prijatia) a ľuďom, ktorí na ňom pracujú často chýba invecia. Ak projekt nemá zakapať, nevyhne sa pravdepodobne personálnym korekciám v budúcnosti. Pravdepodobne sa čaká na výsledok jesenných volieb. V minulosti manžment projektu s obľubou vyhlasoval, že projekt takého celonárodného významu možno prirovnať k k usporiadaniu olympijskych hier. Teda neviem, ak by takto prirpavovali olympijské hry, asi by to nem dopadlo dobre.
Čo sa týka samotnej súťaže, každá nová myšlienka sa nepresadzuje ľahko a musí prejsť svojími pôrodnými bolesťami. Ak autor článku kritizuje súťaž, je namieste otázka, akú má inú alternatívu. Je treba si uvedomiť, že v dnešnej postindustriálnej spoločnosti, kde je manuálna ľudská práca v čoraz väčšej miere nahrádzaná strojmi, je stále väčšia skupina ľudí vytláčaná z trhu práce. Riešenie otázky zamestnanosti je obľubenou politickou témou, ale žiadny politik neprizná, že v skutočnosti nepoznáme riešenie. Využívať nízku cenu práce a vyrábať zamestnaných chudobných, navyše za obrovské príspevky z našich daní vo forme investičných stimulov, riešením tejto otázky podľa mňa určite nie je. AK by sa podarilo stabilizovať túto pracovnú silu v službách kultúry a cestovného ruchu, jednak by sa zachovala ľudská dostojnosť týchto ľudí (nemuseli by byť odkázaní na sociálne dávky, ktoré často nestačia ani na živorenie), jednak by sa znížilo riziko sociálnych konfliktov. Podľa mňa, aj keď nevieme ako, je stále lepšie sa o to pokúšať, ako nerobiť nič a kritizovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Absolútne súhlasím

...aj keď si nemyslím, že je spolitizovaný, keďže MK SR (vľavo) podporuje program Košíc (vpravo) v plnej výške cca 10 mil. EUR... Doteraz sme tu mali jednu veľkúúú nulu...

Držím palce, snáď sa nám to podarí....
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME