Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Projekt Európske hlavné mesto kultúry a politika v kultúre (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán P.N.

...pri čítaní vašich príspevkov - špeciálne na tému EHMK - ma nenapadá nič iné, okrem neuspokojených ambícií jedného Košičana, ktorý si teraz na verejných fórach - mimochodom medzi tými istými "diskutérmi" - neustále vylieva mok plný trpkosti, bohužiaľ do vlastného lona... Vykonštruované fakty, zdeformovaná akožepravda, neopodstatnené útoky, efemérny hnoj na dvor pravice.... a takto by som mohol pokračovať ešte veľmi dlho... Ale nie ste to práve vy, kto deklaruje absolútne pravicové myslenie? Nie ste vy ten pán, ktorý košickú pravicu posadil do vedenia ako marketér Kanpíkovej kampane? A nie ste to náhodou vy, kto dostal teplé miesto a superkšefty spoločne s kamošom Vilom na MMK ???? Okrem toho, že miesto dostal pán Kolarčík práve po vás, alebo teda aspoň ste mali túto ambíciu!!!! Akurát sa to nepodarilo, a kto vie prečo...Chápem teda Vaše rozhorčenie, ale nemyslíte si, že je to voči tým VAŠIM POSVATNÝM Košiciam a košickým "podporovateľov - spoludiskutérov" trošku nefér??? Koho chcete oklamať...????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

za to ambicie

neschopnych a este neschopnejsich ludi na mmk a v ehmk sa naplnaju dokonale. Pan Neuwirth uvadza fakty, vy len vagne polemizujete, pripojte sa tedsa k efektivnej diskusii a uvdzajte fakty, ktore nas "istych diskuterov" ako nas nazyvate zaujimaju. A to podotykam, ze "isti diskuteri" ako nas oznacujete, su kosicania srdcom i dusou, co sa o najvyssich radnych neda ani zdaleka povedat, su odvsadial pozbierany a nazvazany a slovo kosice pre nich znamena to iste ako sobrance, sabinov a podobne, rovnako je to aj v ehmk. Takze podme k faktom, poprosim vas ako zastancu ehmk o mena ludi, ktory nie su prepojeny na politicke strany ani v ziadnom pribuzenskom vztahu s kdh, sdku, poslancami a podobne a k menam uvedte aj pozicie a hned budeme doma! Takze martinko klingacik, rozpravocku ak uhadnes moje meno nechcem ta pozname vsetci velmi dobre, kazdy kto uhadol a prekukol o com ehmk v skutocnosti je, a o co tej grupe spolu s radnymi ide, bol tak povediac vypoklonkovany, nechceny, dvere sa zatvorili a koniec, finito. Samozrejme v duchu tvojho hesla, lenze ak meno neuhadli, chudacikovia slabomyselni, tak tym bolo aj povedane, moje meno je ehmk, som europske hlavne mesto kultury :) Cakam na mena a tie funkcie a este by ste mohli na dovazok aj dat info, ako sa vobec na tie miesta dostali, kto tvoril vyberovu komisiu, ako a kedy prebehlo vyberove konanie a ako bola o tom informovana verejnost a samozrejme ake sance dostali profesionali zamestnat sa v tejto neziskovke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán M.K.

v roku 2006 košická pravica dostala šancu po 12 rokoch ukázať, že dokáže vládnuť v súlade s požiadavkou občanov. Ako túto šancu využila, to ukážu tohtoročné komunálne voľby. Absolútna pravica alebo ľavica neexistuje, to sa mýlite, stále je to o ľuďoch, jednotlivcoch a ich charakteroch.Klamete, ak tvrdíte, že Kolárčik nastúpil po mne. Ja som rozbiehal projekt len z pozície vedúceho marketingu a komunikácie ako jeden z mnohých projektov. Práve kvôli principiálne rozdielnym názorom na projekt EHMK som sa ďalej odmietol na ňom podieľať a po čase som z MMK odišiel. Vtedajšie moje výhrady sa potvrdili a nemám dôvod ich meniť. V článku uvádzam fakty, ktoré sa Vás asi osobne dotýkajú, sú však pravdivé.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...veď práve

...stále je to o ľuďoch, jednotlivcoch a charakteroch... Aká škoda, že tie vaše "fakty" sú úplne rovnaké ako tí, podľa vás "správni" ľudia, jednotlivci a charaktery - NEPOCHOPENÍ :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v roku2006košická pravica dostala šancu?

Pravica mala v rukách mesto od r.2002 - akurát nemala primátora, resp. mala aj toho - po odstúpení Trebuľu.
http://www.kosice.sk/clanok.as...

KDH Predseda: 1. Martin Boritáš 2. Daniel Adamkovič MUDr. 3. Peter Bajus Ing. 4. František Balún 5. Bernard Berberich 6. Milan Bereš MUDr. 7. Peter Cengel Ing. 8. Mikuláš Čečko 9. Jozef Čurlej Ing. 10. Michal Čverčko RNDr.,CSc. 11. Marián Dittrich Ing. 12. Andrej Dobránsky Ing. 13. Jozef Figeľ MVDr. 14. Ján Forgáč Ing. 15. Agnesa Janitorová 16. Ján Kupec Ing. 17. Jozef Lengyel 18. Michal Müller Ing.19. František Piasecký 20. Daniel Rusnák

SDKÚ-DS, OKS, SMK Predseda: 1. Igor Jutka MUDr. 2. Ladislav Baločko Ing. 3. Peter Baník Ing. 4. Dušan Bosák RNDr. 5. Eugen Čuňo JUDr. 6. Iveta Friedmannová PhDr. 7. Ľubomír Grega Mgr. 8. Igor Grekov JUDr. 9. Vincent Handžák Ing. 10. Ján Jakubčiak Ing. 11. Martin Jalč Ing. 12. Viktor Jeník Ing. 13. Michal Kravčík Dipl.Ing., CSc. 14. Marek Labuda 15. Igor Laskovský JUDr. 16. Jozef Ondruš Ing. 17. Anna Parišková 18. Katarína Sokolová Ing. 19. Tibor Matoušek 20. Branislav Adamkovič Ing. 21. Tibor Boroš Ing. 22. František Fedák Ing.23. Jozef Filipko Ing.

Komu z týchto ľudí by ste dali hlas dnes ?

Páčilo by sa mi, keby diskutujúci mali meno.

Ocal Yksnivor :-) (Martinus Klinger)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nikomu

zo zasady nikto z kdh ani sdku u mna neprejde! Mali dost casu ukazat,co vedia, ukazali neschopnost podciarknutu arognaciou. Vysmeivaju sa nam Kosicanom do ksichtu a myslia si, ze ich budeme volit. A mozu si brat uverov kolko chcu, robit akcie, brat konecne na vedomie peticie a tak dalej a tak dalej a samozrejme, korzar ich moze chvalit kolko len chce, vsetko malo. Zbohom!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Celeé EHMK je habaďura

:-) zbytočne vyhodené peniaze
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vilnus - EHMK 2009

Vilnus, hlavné mesto Litvy, nie je "the city on the edge", možno len leží "on the edge" of EU, no nie je to žiadne špinavé priemyselné ghetto. Práve naopak - starobylé kozmopolitné mesto, ktorého centrum je zapísané v zozname UNESCO.
Vilnus, EHMK roku 2009, mal v čase príprav projektu rovnaké "problémy" ako Košice:
1.Nespolupracoval s ďalšími litovskými historickými mestami (Kaunas, Trakai, Kernavé) ako pôvodne mal.
2.Projekt bol kritizovanými obyvateľmi kvôli netransparentnosti v organizácii a financovaní
3.Organizátori pripravili len "dobre vyzerajúcu fasádu" , ignorovali pôvodnú litovskú kultúru a židovské, či poľské korene.
- viac v tomto jednoduchom článku v anglličtine:
Vilnius Capital of Culture: A Criticized Opportunity
http://www.studykaunas.eu/?q=n...
Btw, jeden z mnohých stredov Európy je práve v Litve - 26 km na sever od Vilnusu. Na tom mieste bol zriadený Europos Parkas:
http://www.europosparkas.lt/
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re: AndreaS.

Ďakujem za príspevok. V Litve som nikdy nebol, uznávam, že Vilnius je krásne mesto tak ako každé, ktoré spomínam. Prívlastok "on the edge" je myslený obrazne. V obchodnej oblasti,kde som pracoval, som spolupracoval s litovskou firmou a boli to ľudia múdri, pokrokoví a hrdí na svoju krajinu. Pravdepodobne sa takí nedostávajú k spolupráci na takom projekte a príležitosť dostávajú "dravci a novodobí Nomádi", ktorým ide o všeličo iné ako o vypracovanie kultúrneho projektu. Inak by sa nemohli správať tak nekúlturne. Viem aj o tom, že litovská vláda krátila dotácie na vilniuský projekt o 40 %, čo vyvolalo pobúrenie len zainteresovaných "manažérov". Rovnaké symptómy ako spomínate sprevádzajú tento projekt hlavne vo východných krajinách, kde by som pridal ešte korupciu, politické zneužívanie projektu a v niektorých prípadoch aj trestné činy rozkrádania verejných financií. Mohol by som som pokračovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

cisty, priatelsky, kozmopolitny Vilnius

bol som tam tusim v r. 1987 (v case prohibicie) ako clen isteho kosickeho foklorneho suboru. ciste babenky cisteho mesta po nas bezdovodne hadzali (ciste) prazdne flase od cisteho alkoholu z okien internatu, v ktorom sme boli ubytovani. fuckt, kultura za pětset.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

klingáčik - cililink

Chcel som zareagovať na toho podareného klingáčika, ale predbehol ma doktor Rovinský a tak iba dodávam, že nepohneval by som sa keby tu napísal aj skutočné argumenty a láskavo sa pod nich podpísal pravým menom, lebo ja si pamätám ešte aj Kremienka a Chcholúšika, alebo Kubka a Maťka.

Ladislav Serenča
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hihi

ja aj Pufa a Mufa
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prajem Ti pekné prežitie Veľkonočných sviatkov.

Toto nie je prvý apríl.

Laco
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takto sa nikam nedostaneme.

Ako som už viackrát prezentoval som zástancom kontroly verejných výdavkov priamo občanmi. Na druhej strane, ak sa diskusia uberá cestou osobných invektív, je otázkou, či občania sú kvalifikovaní na takúto kontrolu. Táto diskusia sa stáva skôr kontraprodukltívnou a napokon budú všetci všetkých nenávidieť v mene nejakej fiktívnej ľavice alebo pravice. Na zákalde prirodzenej morálky, je sloboda jednotlivca najvyšším mravným princípom s čím úzko súvisí aj slobodné vyjadrenie jeho názoru bez toho, aby bol za to kritizovaný alebo zosmiešňovaný. O tom je diskusia a polemika. Pretože ináč to už nie je o občianskej kontrole, ale o politickej roztržke. Poďmeme sa baviť o probléme bez vzájomných invektív. Za najväčší nedostatok v doterajšom priebehu prípravy projektu EHMK by som uviedol nedostatočnú komunikáciu čerpania a použitia pridelených (zverených) finančných prostriedkov, ktorá vyvoláva podozrenia z klientelizmu (Na Slovensku je to žiaľ ešte stále tak, bez ohľadu na ľavicu alebo pravicu). Možno by občania namiesto niektorých iných informácií o projekte viac privítali zverejnenie podrobného rozpočtu neziskovej organizácie o vyčerpaných a plánovaných výdavkoch na jej internetovej stránke. Prečo o to nepožiadal autor v rámci slobodného prístupu k informáciám? Aj keď je pravda, že neziskovka by to pri takom veľkom projekte mohla urobiť dobrovoľne. Možno takýto rozpočet by mohol byť potom témou na niekoľko článkov a polemík, ale bavili by sme sa už o faktoch a nie o politických dohadoch.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME