Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Projekt Európske hlavné mesto kultúry – paškvil alebo originál ? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A preto mal vyhrat Presov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujíma ma, ako sa vyšantia architekti na starej krytej plavárni, dúfam, že to nebudú nejaké deti nejakých poslancov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zatial by sa tam mohla vysantit mladez..

http://www.kulturnipecka.cz/wp...
..............................
podobne aj na roznych oploteniach, minimalne v centre...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

TAK V TOM MUSÍ BYŤ NEJAKÝ FÍGEĽ

NÁŠ PRIMÁTOR V SLUŽBÁCH EÚ ? TAK V TOM MUSÍ BYŤ NEJAKÝ FÍGEĽ
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kde je tvoj kritik?

Peťo, som prekvapený, že sa tu na Teba ešte neohradil Tvoj kritik, ktorý chce za každú cenu dokázať, že toto, čo teraz robíš je iba Tvoja závisť, lebo si neostal pri koryte.

Tak ako píšeš v závere, že bolo to znížené na tých 60 miliónov, a Bankov - jeho baňa už v tom vraj nefiguruje, lebo ju odkúpil súkromník.

Mimochodom ak sa Ti bude chcieť, tak si pozri môj príspevok na novom blogu Pravda : India 2 - ale je to skutočne iba pre silné žalúdky.

Laco
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ahoj Laco

som rád ak mám "kritikov". Teším sa z každého príspevku, ak je konštruktívny. Nápad je ovocím myšlienky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

brod je ještě daleko

Vláda schválila návrh na realokáciu finančných prostriedkov do Regionálneho operačného programu na zabezpečenie financovania čiastkových investičných projektov súvisiacich s projektom Európske hlavné mesto kultúry – Košice 2013.
B.
ukladá ministrovi výstavby a regionálneho rozvoja
B. 1. vypracovať návrh na zmenu Regionálneho operačného programu... ...a predložiť ho na schválenie Monitorovaciemu výboru pre Regionálny operačný program do 15. mája 2010
B. 2. predložiť na schválenie Národnému monitorovaciemu výboru pre Národný strategický referenčný rámec návrhy na zmenu ... ...do 31. mája 2010
B. 3. po schválení Národným monitorovacím výborom pre Národný strategický referenčný rámec predložiť na schválenie Európskej komisii návrh na realokáciu finančných prostriedkov... do 31. júla 2010
podpredsedovi vlády pre vedomostnú spoločnosť,
európske záležitosti, ľudské práva a menšiny
ministrovi životného prostredia
ministrovi dopravy
ministrovi hospodárstva
B. 4. predložiť na schválenie príslušným monitorovacím výborom návrh na zmenu Operačného programu ... ... do 15. mája 2010
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo ďalej?

Séria článkov skončila, ale závery sú pre mňa nejasné. V prvom rade bolo naznačené, že taká rozkoš nie je pre chudobné mestá. Pécs po prvýkrát využil na financovanie EHMK štrukturálne fondy. Ako už bolo uvedené aj vláda SR schválila 60 mil. Eur zo štrukturálnych fondov a 10 mil. Eur z kapitoly ministerstva kultúry. Takže finančný problém to asi nebude, a je otázne, či bez titulu EHMK by financie v takom objeme na ďaleký východ niekedy dorazili. Vlastné vklady mesta a kraja sú v menšom objeme ako vklady štátu a prípadné sponzorské príspevky budú len bonusom pre projekt. Tak o čo tu ide? V druhom rade bola kritizovaná netransparentnosť resp neinformovanosť o použití finančných prostriedkov. Na to sú kontrolné mechanizmy vrátane kontroly verejnosti, takže bude pravdepodobne nevyhnutné ich využiť. V tom tak isto nevidím problém. V treťom rade bola naznačená neinformovanosť verejnostii o projekte. Na to je potrebné viac interaktívnych podujatí zo strany proejktového tímu na aktívnu účasť verejniosti na projekte, ale aj viac záujmu zo strany verejnosti o veci verejné. To sa ešte dá dobehnúť, aj keď času je málo. Takže na záver mi unikla celková pointa, neviem, čo bolo cieľom série článkov, na čo chceli upozorniť, čo chceli povedať alebo vyriešiť. Chýba mi celkový záver.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak sú závery

nejasné odporúčam si to prečítať viackrát. Ak nie tak zo zvedavosti po 1.1.2014. Mesto, štát ani EÚ nemá iné prostriedky, len peniaze daňových poplatníkov SK a zvyšných 26 krajín EÚ. Ak si náhodou to prečítate ešte raz tak narazíte na slová politika v projekte, klientelizmus, a blamáž. Projekt ešte ani nezačal a blamáž tu je :http://www.facebook.com/l.php?... Pozdravujem a odporúčam zmeniť si Váš anonymný nick na niečo optimistickejšie. Nick Cosa Nostra evokuje istú "famíliu" na juhu našej krásnej EÚ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Asi som ťažko chápavý.

Prečítal som si to dvakrát a stále nerozumiem o čo tu ide. V niektorých z predchádzajúcich reakcií na Váš článok k inej téme som už uviedol: ak bol porušený zákon, je občianskou povinnosťou každého občana oznámiť orgánom činným v trestnom konaní svoje podozrenie z nehospiodárneho alebo netransparentného nakladania s verejnými prostriedkami či už daňovníkov SR alebo EÚ. Ak zákon porušený nebol, potom ide len a len o politickú agendu, ktorá v skutočnosti nič nerieši a nič nemení. Ak Vás to trápi ako osobu, prečo na zákalde zákona o slobodnom prístupe k informáciam nepožiadate o predloženie podrobného rozpočtu EHMK n. o. ??? Poslednou možnosťou je, že síce nedošlo k porušeniu zákona, ale boli porušené etické alebo morálne princípy. No tu nerozumiem v čom? Je neetické dávať prostriedky daňových poplatníkov na podporu kultúry a cestovného ruchu, keď podľa Vás chýbajú na iné materiálne veci? Tu zase ja Vám odporúčam prečítať si evanjeliá: "Nielen chlebom je človek živý..." a možno potom prestanete veriť ilúzii, že peniaze Vás môžu urobiť šťastným, a možno spoznáte, že človek okrem materiálnych môže mať aj iné napr. duchovné potreby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chýbal som Vám?

:-) Neviem ako konštruktívne sa dá k tomuto ešte pripojiť... Najmä keď ide o politickú agendu. Netušil som, že p. Neuwirth je napojený na MK :-( a v momente, keď som to zistil, klesla dôveryhodnosť jeho myšlienok. Už ich viac neviem a nemôžem brať vážne...ale predsa mám jednu otázku...sľubujem, že poslednú : Našli ste na získaní titulu a realizácii projektu aspoň niečo pozitívne, keď už 60 mil, ktoré do KE prídu je pre Vás zas len dôvod na kritiku???? A nebudú tie peniaze náhodou kontrolované MF SR ako štrukturálne fondy?

Ďakujem za odpoveď, ak sa nejakej dočkám a želám Vám všetko dobré, viac pre mňa nie ste kredibilným kritikom.
Na záver jedna krátka story:

Bukowski, v čase svojej slávy permanentne dostával žiadosti o posúdenie poézie začínajúcich básnikov. Jeden z nich bol poriadne neodbytným. Nosil mu svoje "kúsky" a sľuboval, že keď si ich pán Bukowski prečíta, pošle mu na znak vďaky fantastické ženské, famózne šľapky z L.A....
Po dlhom naliehaní si jeho básne prečítal. Boli presne ako tie šľapky - nikdy neprišli.


Aj vo Vás p. Neuwirth je taký mladý umelec...a zrejme ani vaše "slečny" NIKDY NEPRÍDU.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý Martin

predpokladám, že ste mladý človek a ešte sa hanbíte podpísať pod svoj názor pretože nie ste si istý, či to, čo tvrdíte je pravda. Mýlite sa, nechýbali ste mi a ani nikdy chýbať nebudete. Ak nájdete v sebe odvahu a príhlásite sa pod svojím pravým menom, veľmi rád Vám zodpoviem na všetky otázky, ktoré mi položíte.
Inak bol som a ešte stále som fanúšikom predstaviteľov beat generation ako Keruac, Ferlingetti, Hendrix, Bukowski a ďalší hoci mnohí z nich boli alkoholici a holdovali drogám. Nikdy som neposudzoval ľudí podľa toho aký je ich osobný život ale to, čo vytvorili. Jimmyho Hendrixa a Jenis Joplin počúvam dodnes. Prajem Vám pozornejšie sledovať správanie politikov a mať viac otvorené oči.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho