Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Existuje na Slovensku majetkový cenzus pre beztrestnosť ? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

pekná a reálna konštrukcia....

rovnako platná pre privatizáciu v SR. Práve preto sú zákoy v SR tak pekne naformulované a aj neaplikovateľné. Kiež by to bolo inak, kiež by sa prebudili včas a dávno tí, čo zákony predkladali,
schvaľovali a mali vyžadovať ich plnenie. Kiež by sa aj sledovali tie "organizované skupiny" oveľa
skôr aj v inýc prípadoch.
V ČR kedysi dávnejšie komentovali podobný prípad v ČTV... sedeli tam Rychetský, Jičínsky
a šéf kontroly v ČR a na jeden absurdný prípad upozornil Rychetský - Jičínsky v relácii Co týden
dal. Keď prípad popísali (za 11 mld Kč) tak šéf kontroly Čermák-alebo Černák povedal pamätnú
vetu: Je li to možné, je možné, že je to i správné...
Nuž to isté sa dialo pri predaji SPP, slovenských elektrární (viď relácia v TV od Moravca ktorý rozoberal situáciu v ČEZ a uviedol pre zaujímavosť aj to, kde sa
rekreoval pred predajom náš "ústredný" politik s rodinou u Berlusconiho)
Z tohto mračna ako z mnohých iných nezaprší a nezaprší..... Len rozčuľovania je viac ako u telekomunikácií, elektrární, SPP, nákupoch bez verejného obstarávania pre MV SR (minister Palko, nákupca čestný člen Martin
ko CEBO)...
Občania by radi podporili prečistenie tohoto politického chlieva, silne však pochybujem, že sa niekto po 20 rokoch podobných "operácií" bude angažovať (policajti, vyšetrovatelia, prokurátori, sudcovia....). Vždy sa doteraz konštatovalo buď: nebol porušený zákon (lebo ho prezieravo naformulovali), nebol to trestný čin, nezakladá trestnú zodpovednosť, neexistuje sankcia.... (dokonca neboli udelené anil len disciplinárne postihy - viď sudkyne a konkurzné podvody s ktorými si neporadil ani Lipšic).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Privatizáciu SPP, SE a ST by som s týmto neporovnával.

1. Všetky uvedené predaje podnikov šli cez medzinárodné tendre, do ktorých sa mohol prihlásiť ktokoľvek.
2. Všetci kupujúci sú európsky významné firmy s dlhou tradíciou v obore.
3. Reálne nikto neponúkol vyššiu cenu ako bola realizovaná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

BRAVO, pán Šátek!!!

A veľké poďakovanie. Aj za to, že suplujete prácu tzv. investigatívnych novinárov - "profesionálov".
Katastrofálne je, že ľuďmi už ani takéto niečo asi veľmi nepohne. Že si neuvedomujú, že to z vrecka každého jedného z nás nami volení zástupcovia už úplne bez akýchkoľvek škrupúľ ťahajú denne tisíce eur, pričom ich mesačná mzda nie je ani smiešnych 800 eur.
Nuž, to Slovensko naše dosiaľ tvrdo spí, budíky nestačia, bleskov hromu nikde :-)
A mimochodom - prípad emisií je skvelá téma na ďalší románový trhák pre Dominika Dána. :-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Článok je to výborný, ale do novinárov si preto nebolo treba kopať - bez nich by nebolo ani tohto článku v takej podobe a s toľkými faktami, ktoré obsahuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

horales a sudruh pán šatek

máte byť nestranny,ale zase zastavate hlupu neschopnu pravicu ostatny vám chcu len povedať,že ste jednostranne orientovany proti ficoidi ako,že nespomeniete platinovu kauzu pravice či garažovej firme predali vodu,ktora nám zadarmo triska zo zeme a je taka predražena až hrôza,že sme sa prepadli v použivani až pod hygienidky limit ,že mame najdrahší benzín,naftu,elektriku či plyn za to všetko vdačíme vašEJ STUPIDNEJ BEZZUBEJ ZLODEJSKEJ OPOZICIE,ZE KUPUJEME ZAKLAdne potraviny zo zahraničia a naše polia ležia ladom bez obrobenia zato vdačíme krestanom za 25 rokov ich vladnutia so sudruhom panom brato čarnogurskym
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Šátek, od Vás ako od profesionála by som čakal, že keď hovoríte o zločine, tak že aj uvediete jeho právnu kvalifikáciu, t.j. ktorý presne trestný čin bol podľa Vás spáchaný a kto a ako ho podľa Vás spáchal. Toto mi vo Vašom článku chýba, pričom inokedy zvyknete veľmi presne odkazovať aj na ustanovenia príslušných zákonov.

Mlžíte tam čosi o Havalcovi, akoby on mal byť tým páchateľom - ak však bola pravda to, čo povedal na tlačovke Bilas, tak tento žiadnu zmluvu s ministerstvom nikdy podpísanú nemal a Chrbet jeho služby vlastne ani nevyužíval - takže z čiste právneho hľadiska, ťažko tvrdiť že by Havalec svojou účasťou na strane kupujúceho čo i len porušil zmluvu či nejaký zákon a nie to spáchal trestný čin.

Vaše články čítam rád, veľa krát sa v nich mnohé zaujímavé veci dozviem, ale tentokrát mi to príde, že ste skĺzol viac do roviny politickej než vecnej argumentácie :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Snažil som sa držať faktov a mať názor.

Ďakujem aj za kritické slová. K právnej kvalifikácii som sa už vyjadril v článku "Emisná zločinecká skupina", takže som nepovažoval za potrebné opäť túto tému pitvať. Založenie a zosnovanie zločineckej skupiny je tak širokokoncipované, že tam spadajú všetci naznačení páchatelia, dokonca aj tí, čo v priebehu zločinu mlžili a falšovali fakty. Ak si dobre zanalyzujete "výpoveď" Bilasa a prečítate k tomu môj článok, myslím si, že som sa od jeho názorom vôbec nelíšil. Je pravdou, že ja som počul niečo iné, ako on chcel verejnosti nanútiť, to však v článku naznačujem. A o tom pánovi Ing. N. Havalcovi som si skoro istý, oni sa len tak tvária, že všetko je OK a oni nič, na to som však ako bývalý vyšetrovateľ zvyknutý.
Pekný deň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ešte nám napíš o akciách Piešťanských kúpeľov, ktoré boli zobchodované podobne nevýhodne pre štát ako emisie, z realizovaných tzv. Kvasnicových odposluchov pritom vyplývalo, že sa tam dokumenty antidatovali spôsobom "nech to má právnu logiku", aby sa tak legalizovalo zlodejstvo páchané na občanoch SR.
O tom ty samozrejme nenapíšeš, o kamarátoch vždy len v dobrom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Este

keby si dokazy predlozil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dôkazy o čom, odposluchy Kvasnicu boli predsa "nezákonné", takže sa nič nestalo, občania zabudnite, že ste niekedy mali piešťanské kúpele.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som nikdy

Piešťanske kúpele nemal. Ty áno? Ukáž list vlastníctva. :))))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nič si z toho nerob, keď čítam tvoje príspevky myslím že ty toho nemal viac ako len piešťanské kúpele. :-))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to má nejaký dúvis s teplým vzduchom a terajšou kauzou?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

beries to priatelu akosi zvlastne - veris bielemu konovi Bilasovi, ktory ma kryt skutocnych hracov v pozadi (Fico? Siroky? Brhel? Poor? - nehodiace sa skrtni) a neveris analyze znamych faktov. Obhajoba zlodejov je tazka sluzba, pokial su vsak za to provizie z tepleho vzduchu, tak sa to da pochopit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prasce sa nazrali

chrochrtaju blahom ale zabijacka sa neuprosne blizi....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Existuje.
V zakone o preukazovani povodu majetku bol stanoveny na 1 500 nasobok minimalnej mzdy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ukradnete 1 mld. Sk = nestíhateľnosť.

Zákon o preukazovaní pôvodu majetku nevylučuje okrem odňatia majetku aj trestnoprávny postih. Ja som mal danou otázkou na mysli niečo iné. Či na Slovensku existuje "nepísaný" majetkový cenzus, ktorý sa realizuje (aj) v emisnej kauze, t.j. ak ste "zarobili" t.j. nakradli okolo 1 miliardy Sk, tak sa už nemusíte na Slovensku ničoho báť, najmenej trestnoprávneho postihu. Zo svojej praxe, ale aj teraz za ostatné roky vidím, že tomu tak je. Pozrite sa ako sú policajti nekompromisní proti vodičom kamiónov (chodia za nimi domov vyberať pokuty). Porovnajte to s tými ľuďmi, ktorý na emisiách ukradli (zatiaľ) viac ako miliardu, ako si chodia na tlačovky, dávajú rozhovory do novín, ... nič sa nedeje, všetko je v poriadku. Ešte aj predseda vlády ich obhajuje - pred Slovenskom nikto nepredával, ukážte mi inú cenu ako slovenskú, dokážte mi škodu ... to je len amaterizmus, však to pomohlo k zateplovaniu pre občanov ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Myslim, ze to zacalo trocha inak:

Niekedy v septembri 2007 sa zacali prve rokovania o podobe rozpoctu SR na rok 2008. Zaujmom isteho Jana S. je zateplovaci projekt Ministerstva vystavby- jeho synovia maju zalusk na postavenie fabriky na izolacne materialy. Pri rokovaniach sa rozhodne, ze zateplovaci projekt sice moze byt, ale prostriedky nan si musi najst ministerstvo samo. Vtedy vyskoci ako cetik zo skatulky Havalec s tym, ze na vystavbe sice nie je velmi co strelit, ale na Ministerstve ZP su na predaj emisne kvoty, ktorych predaj dokaze vygenerovat dostatocnu sumu. Odvtedy Havalec vsetko kormidluje tak, aby nasytil Jankovu tuzbu po zateplovani a zaroven sa dokazal "primerane" nabalit. Zvysok je uz viac-menej znama vec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Preco

by mal byt za teplym vzduchom Janko S.? Preco Bilas na tlacovke ukazal prstom na Slotu ("Tykam si s nim"), ale zamlcal, ze si rovnako tyka aj s ovela vyznamnejsim hracom - Robertom F.? Dovolim si tvrdit, ze Bilas ucelovo ukazal na Slotu, aby odviedol pozornost - od Roberta F. and His Melody Boys, ale tiez aby bagatelizoval celu vec (vsetko bolo koser, mali sme dobry biznis, len vlada bola hlupucka). Lenze takto to nebolo, sudruhovia, vlada, resp. niektori jej predstavitelia hlupucki neboli, napr. ked Chrbet chcel kontrakt zrusit, premier mu to nedovolil -hadajme preco? A tiez: preco Robert F. naliehal neustale na Bilasa, aby s tlacovkou pockal? Tu triafa pan Satek do cierneho, aj ked nepozna detaily, Bilas chcel urobit tlacovku uz davnejsie, aby odviedol pozornost, prdbehol zvest, ze sa tu pohybuju vysetrovateklia z USA a Svajcu, lenze udalosti uz ovplyvnit nemohol. Bude to este zaujimave, predpokladam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne.

Kde je tá krížová kontrola, ktorou sa Fico tak hrdil ?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME