Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Petícia učiteľov za prepracovanie systému kariérneho rastu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

vyborne

napisany clanok.Len ci zobudi ucitelov, ktori si davaju kydat na svoje plecia a chrbat s tym, ze to este nie je az take strasne.
Podpisal som sa pod peticiu, suhlasim s nou a drzim Vam palce
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Píručka ku kariernemu rastu

Ak ju dostanem, tak ju zabalím a pošlem osobne do rúk ministrovi školstva, ODPORÚČAM UROBIŤ TAK VŠETKÝM UČITEĽOM na Slovensku potom sa asi on smiechu nezdrží. Mimochodom ja som už získal 6% zvýšenia platu s okamžitou platnosťou, robím okrem školského také čo mi okamžite zvýšilo plat o predmetnú sumu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ZRUŠIŤ kreditný systém,

je to oblbovák, aby mali zámienku na nezvyšovanie platov, poprípade na dlhoročné oddialenie zvyšovanie platov. NENECHAJME SA oblbovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážení kolegovia, asi mladí zostavovatelia petície!Akosi ste zabudli v nej spomenúť aj učiteľov,ktorí majú do dôchodku 2-3roky a už nestihnú sa vzdelávať,hoci sa celý život vzdelávali a nič im to nie je platné.Preto by som chcela ,aby sa v petícii objavil bod,že učitelia,ktorí majú do dôchodku minimálne 5 rokov, aby sa im do zvýšenia kvalifikácie zarátala celoživotná prax a vzdelávanie.Ináč som rada ,že sa aspoň niečo rozhýbalo medzi učiteľmi,ale mladí nezabúdajte aj na starších kolegov.Preto ju podpíšem,ak bude kompletnejšia a po právnej stránke s elektronickým podpisom aj vierohodná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spoluautor petície

Vážená kolegyňa. Som jedným zo spoluautorov petície. Keď sme ju tvorili, bolo nám jasné, že neobsiahneme všetky problémy, ktoré nová reforma priniesla. Naším cieľom však bolo zaktivizovať všetkých učiteľov (teda aj starších) a nájsť spoločnú reč pre ďalší spoločný postup. Nebolo ani fyzicky možné zahrnúť do petície všetko, pretože by bola veľmi rozsiahla. V súčasnej dobe nám mnohí ľudia píšu rôzne návrhy, ktoré by chceli do petície doplniť. My ich všetky evidujeme a sme pripravení ich spolu s petíciou odovzdať na ministerstve školstva. Nemôžeme však každý deň petíciu meniť a dopĺňať. To by sme začínali stále od začiatku a o chvíľu by samotný text petície mal 10 strán. Je potrebné, aby všetci učitelia dokázali nájsť spoločnú reč a ťahali za jeden povraz. A to sa dá aj tým, že podporíme túto petíciu. Pokiaľ nedokážeme postupovať spoločne, nikdy nedôjde ku zmenám.
Celkom nerozumiem záveru Vášho príspevku. Žiadate, aby naša petícia "bola po právnej stránke s elektronickým podpisom aj vierohodná". Po právnej stránke je naša petícia správna. Elektronicky ju podpísať nemôžete, pretože nebola vydaná v elektronickej podobe. Už sme to v tejto diskusii vysvetľovali, ale touto cestou nechceme ísť. Ak sa niekto rozhodne petíciu podporiť, musí si ju jednoducho vytlačiť, podpísať a poslať nám ju poštou. Iná možnosť nie je a dôvody sme vysvetlili aj v tejto diskusii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mohli by ste sa spojiť s programátorom

a vytvoriť online podpisový hárok, nemám tlačiareň. Som však zvedavý či to bude tento týždeň u nás v zborovni... Ak áno, podpisujem určite.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je s tým problém

nakoľko online petícia, ak chceme aby bola podľa zákona akceptovaná by musela byť podpísaná elektronickým podpisom... tak je to v poslednej novele zákona č. 85/1990 Z.z. o petičnom práve (novelizovaný zákonom č. 112/2010 Z.z.). Konkrétne odstavec, ktorý sa o tom zmieňuje znie: (2) Pri podaní petície elektronickými prostriedkami sa písomná forma považuje za zachovanú, ak sú v nej uvedené údaje podľa § 4 ods. 1 (tzn. meno a priezvisko, adresa trvalého bydliska, podpis) o tom, kto ju podáva a zároveň je k dispozícii prostredníctvom elektronických prostriedkov elektronický formulár, ktorý možno podpísať zaručeným elektronickým podpisom. Petície budeme rozposielať na školy v priebehu tohto týždňa, takže niekde sa môžu objaviť až na ďalší týždeň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem, do akej miery je online podpisový hárok oficiálne akceptovateľný. Jednou z hlavných súčastí klasickej petície na papieri je samotný podpis. Nie som si celkom istý, či by sa pri online petícii dal nejakým spôsobom získať a či by bez neho bola petícia platná. Mám pocit, že s elektronickým podpisom sa tu celkom nedá počítať. Naozaj neviem, ako tieto veci fungujú, tak hrám na istotu prostredníctvom klasického papiera. Ak môžete, tak poraďte, ako naložiť s elektronickou petíciou. Budem vďačný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Elektronicke podpisovanie

Elektronicke podpisy pod peticie normalne platia, stat to normalne uznava. (Samozrejme, SNS uznava iba Rafajove podpisy, ale to uz je ina kapitola).

Na elektronicke peticie ma najlepsie know-how changenet.sk , stale tam nejake bezia. Staci im poslat text peticie na zverejnenie a oni to uz bezplatne umiestnia u seba, poslu zozbierane podpisy kam treba... a tak.

Ved pozrite napr. http://www.changenet.sk/?secti... , alebo ostatne na http://www.changenet.sk/?secti... .

Odporucam sa do toho pustit, elektronicka peticia ma obrovsky potencial. A ked sa takto podavaju hromadne pripomienky k navrhom zakonov, moze sa aj toto...

PS: Osobne mi pripada cely ten system, ktory kladie doraz na formalne "vzdelavanie sa" (o kvalite a zmysluplnosti tychto "vzdelavani" vie asi kazdy ucitel svoje) a nie na odvedenu pracu resp. jej kvalitu ako korupcny a uplne nezmyselny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

s týmto je problém

keďže tieto petície na changenet.sk sa nijako nepodpisujú a teda napísať tam môže každý aj niekoľko desiatok - stoviek rôznych mien a adries. Obávame sa, aby to potom nebolo zhodené štátnymi orgánmi tým štýlom, že to mohol podporiť hocikto za iných ľudí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...môj názor,...

...budúci stredoškoskí pedagógovia by mali prejsť výcvikom aký majú vo francúzskej légii. A potom ich pustiť do praxe...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nesuhlasim s kreditnym systemom.

Je to umelo vymysleny system na sposob kopirujuci nase vysoke skoly, ktory vôbec nemeria kvalitu ucitela (viditiet tro aj na nasich VS). Ak niekto chodi po skoleniach neznamena a zbiera kredity neznamena, ze bude vediet lepsie ucit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Velavážený pán autor tohto článku

Vyber zo skrine dedovu leninsku brigadierku,otcovu zvazácku uniformu a pripni si mamičkin pioniersky odznak iskričky . Namaluj transparents heslom,vyobliekaj sa a vyraz do ulíc . Pozor ,najlepšie na 1. mája ,vtedy máš sviatok ,budu párky,klobáska ,pivo a na jeseň sa priprav vystrelit z Aurory . Tvoj čas sa vracia. Aak sa ti to zdá komplikované daj výpoved a skus chlebíček neštátných zamestnancov....Dakujem,...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte raz,

celý ten článok je nelogický.,Som zamestnávatel a vždy dám na prvé 3. mesiace malý plat. Kto má naozajstný zaujem robit vo firme to prijme ,po uspešnej práci mu zvýšim ,či zmluvu mu nepredlžim ,neviem prečo sa nad tým rozčuluju učitelia ,možu byt radi ak ich nevyhodia po skuš. lehote.Kždý sa musí obhajovat ,aj ten posledný robotník musí dokázat že profesiu ovláda ,tak neviem nad čím sa rozčuluje pisatel..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

o koľko menší ako po

skúšobnej dobe?
Keď mi ako učiteľovi po roku (nie po troch mesicoch!!!) zvýšia plat o 5 EUR, je to to isté? Ty to tiež tak robíš?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hej ,niekomu uberiem aj o 20%

To vtedy ked sa ho chcem zbavit na počkanie ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

emčoemčo

Veľavážený emčoemčo. Očividne problematike školstva vôbec nerozumieš. Keby si jej rozumel, tak by si vedel, že riaditeľ má počas prvého roka viac ako dosť príležitostí na to, aby zistil, či si nový učiteľ robí svoju prácu poriadne. Počas prvých troch mesiacov mu plynie skúšobná doba. To určite vieš, čo znamená. Takmer vždy dostáva nový učiteľ zmluvu na dobu určitú - na 1 rok. Počas tohto roku riaditeľ bez problémov zistí, či je učiteľ schopný, alebo nie. Chodí mu na hospitácie, komunikuje s uvádzajúcim učiteľom a má aj odozvy zo strany žiakov alebo rodičov. Po roku je každému riaditeľovi jasné, či si daný učiteľ svoje povinnosti plní dobre alebo zle. Ak mu chce po roku predĺžiť zmluvu, tak to urobí. Preto nerozumiem tomu, prečo by mal na konci ešte začínajúci učiteľ absolvovať nejakú skúšku. Ak je po ročnej práci riaditeľ spokojný a záverečná skúška učiteľovi nevyjde, tak ho má vyraziť??? Alebo opačný prípad. Ak sa celý rok učiteľ fláka a záverečná skúška mu vyjde ukážkovo, tak si ho má riaditeľ nechať??? Nikdy som netvrdil, že z vysokej školy vychádzajú dokonalí učitelia. Je to o prístupe v praxi. Sám som prvé dva roky takmer nespával, pretože som sa do neskorej noci pripravoval do školy. Riaditeľ dokázal po roku posúdiť, či si svoju prácu robím dobre, alebo nie. A ak by ma niekto chcel po roku ešte skúšať, tak by som ho poslal do teplých krajín. Svojou prácou sa každý nový učiteľ obhajuje počas prvého roka, ale aj počas ďalších rokov. Nechápem však, prečo by mal okrem toho všetkého ešte naviac vykonávať nejaké skúšky. Predpokladám, že si tiež na konci prvého roka nesadneš so svojimi zamestnancami a nedáš im nejaký test. Sám dobre po roku vieš, či robia dobre, alebo zle. Ak mu prvý rok dáš zmluvu na dobu určitú a zamestnanec sa neosvedčí, nič ti nebráni v tom, aby si ho vyrazil. To isté by som urobil na tvojom mieste aj ja. A nepotrebuješ ho pri tom ani z ničoho skúšať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

2.kval.skuska

Dobrý deň, s petíciou súhlasím, celý našej kolektív školy sme ju podpísali,ale chcela by som túto cestu využiť ešte na jeden problém: ja a ešte viacero ľudí sme absolvovali 2. kval. skúšku. Neuspeli sme pre rôzne príčiny. Problém je v tom, že nám nebola umožnená opravná skúška, pretože nebol dodržaný termín. Opravenú prácu sme mali odovzdať do 31.12. 2009, ale vlastne už od 1. 11. 2009 platil nový zákon. Odvolali sme sa: riaditeť PCP sa odvolal na MŠ a MŠ nám oznámili, že každé MPC vedelo o zmene zákona, takže malo prispôsobiť termíny, aby sa dala urobiť opr. sk. v termíne. Chceli by sme to riešiť právnou cestou, nevieme sa však spojiť s inými rovnako pochodilými kolegami. Chceli by sme aby nás bolo čo najviac. Pridá sa niekto? Teraz pri kreditnom systéme vznikajú aj takéto paradoxy: ja osobne som si urobila 1. kval. sk.; potom som spravila malý doktorát, ktorý je vlastne jej náhradou. Nakoniec som ukončila aj rozširujúce štúdium. Takže ako keby som mala 1. sk. kval. 3 - krát. A vraj kreditný systém! Prosím, vyjadrite sa, milí kolegovia, ako riešite 2. kval. sk. Vy, alebo sa pridajte k nám. Ďakuje a zdraví Viera.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K 2.KS na MPC Prešov

Zdravím všetkých pedagógov! Som ďalšia obeť MPC Prešov. Keďže nám na MPC nechcú dať kontakt na seba navzájom (a je nás vraj až do 90 ľudí!) navrhujem, aby všetci ukrivdení nechali kontakt na seba (telefón, mobil, najlepšie mailovú adresu) na adrese: psychopedi@centrum.sk. Je to neutrálna adresa, lebo chápem, že nikto nechce vyjsť z ulity hneď s osobnými údajmi, najmä ak číta príspevky niektorých nezainteresovaných...A hlavne, ak viete o sebe po školách, dajte si echo a ozvite sa, lebo len v jednote je možnosť pohnúť sa ďalej - či ombudsmanovi, či cez právnika na súde, či ináč... Chybu sme neurobili, len sme boli obratí o šancu opravenú prácu obhájiť - a to len preto, lebo pán Pavlov nezvládol organizáciu termínov 2.KS tak, aby do 1.11.2009 mali šancu aj tí, čo neuspeli na 1.termíne. Oháňať sa účinnosťou nového zákona je trápne, veď my sme sa prihlásili na 2.KS podľa starých predpisov a tie boli pre obe strany – pre MPC Prešov aj pre uchádzačov – záväzné!!! Bol to problém pochopiť asi len v Prešove! Tým, čo sa ozvú na uvedenú adresu, pošleme prístupové kódy k nej. Všetkým odvážnym ďakuje Judka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milá obeť

Je mi ľúto, že Tvoj príspevok je typickým príkladom právneho bezvedomia nášho učiteľstva a jeho manipulatívnosti. Dúfam sa ozvú aj iní, ktorí vedia kto rešpektoval pravidlá a kto nás pri druhej kvalifikačnej skutočne okašlal...
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Marek Páva: Ivo Nesrovnal hodil bratislavské lesy cez palubu 3 545
 2. Milan Kurota: Koľko dní trvá policajtom odoslanie jedného listu? 2 847
 3. Martin Kasarda: My si vás kúpime, občania! 2 632
 4. Stanislav Martinčko: Nevideli ste niekto náhodou Okoličányho? 2 409
 5. Advokátska kancelária BÁNOS: Nebankovky zanikli, pôžičky splácame naďalej. Ako sa vyhnúť plateniu vysokých úrokov? 2 324
 6. Karol Galek: Ako zdravý rozum a hlas ľudu zvíťazili nad uhoľným lobingom a Baškom 2 159
 7. Poradňa pre občianske a ľudské práva : Prečo my rómske ženy musíme čeliť ponižovaniu a segregácii v nemocniciach a u lekárov? 2 082
 8. Monika Kozelová: Matka s nemecky hovoriacimi chlapmi sa pokúsila uniesť dcéru zo školy. 2 049
 9. Michal Šimečka: Koniec slovenského zázraku 1 982
 10. Diána Marosz: Chlpatý Soros s pivom 1 944

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Výchovná facka Slušnému Slovensku
 2. Sonya Haraszti: Zdravotníctvo v Anglicku: ako som v Kocúrkove u lekárov nepochodila.
 3. Helena Michlíková: Prišiel k nám africký piesok
 4. Juraj Čierny: Naprieč hrebeňom Západných Tatier
 5. Juraj Gašpárek: ĎURIFUK a jeho bláznivé dobrodružstvá...
 6. Lucia Sámelová: Hodnota slobody
 7. Fero Sklenár: No Point to Worry about... 2018.04.19.
 8. Tomas Bily: Mladé Pušky
 9. Roland Ondrus: Minister -Made in China
 10. Jakub Balúch: Naše tajné súboje

 1. Bratislava má nový hit. Prechádzku vo výške 85 metrov
 2. Koalícia chce ľuďom prispieť na dovolenky a pôžičky. Hovorí aj o vyšších platoch
 3. Prečo chytil Sagan hostesku za zadok? Nahovorili ho kamaráti
 4. V Česku velebia jeho premenu. Stoch končí zápasy na hranici vyčerpania
 5. Nová rektorka neovláda angličtinu. Pred voľbou to spôsobilo rozruch
 6. V rakúskom Salzburgu sa zrazili vlaky, desiatky ľudí sa zranili
 7. Za zvýšenie životnej úrovne v réžii koalície sa nedoplatíme
 8. Pri Sade Janka Kráľa má vyrásť 30-poschodový vežiak
 9. GDPR zmení aj nástenky v triedach, na vešanie fotiek a vyvolávanie mien treba súhlas
 10. Slušňáci s premiérom, Macron v Sýrii a Danko vyskakuje

 1. Akcia s krycím názvom Gargamel: Nafingoval Gašparov švagor lúpežný prepad?
 2. RTVS kryje Laššákovej táraniny
 3. Príbeh Bonulu: Hlavným akcionárom Ministerstva vnútra je Bödörova SBS
 4. Ján Kuciak: Šéf polície založil firmu. Prenajíma si kanceláriu u syna oligarchu
 5. Komu ležel J. Kuciak v žaludku? Tihle měli důvod se ho zbavit: Kočner, Bödör, Vadala?
 6. Ako funguje NAKA?
 7. Komentár Daga Daniša: Kto ovláda slovenskú políciu
 8. Pozemková mafia ďalej úraduje a je veľmi kreatívna
 9. Milan Kňažko: Zásadná rekonštrukcia vlády sa nepodarila, zostávajú len voľby
 10. Prez den lhal a v noci krad

Už ste čítali?