Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sexistická psychológia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

podľa tvojho nadpisu a jednej obohratej vety sa tiež nedá súdiť, že autori sa "sexisticky"vyjadrujú, najmä ak ich poznáme bližšie. Myslím, že sa niekdy pohoršujeme na úplne inom mieste, ako by sme sa mali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

o čom to bolo? mám si kúpiť tú knižku,

aby som pochopil? reklama? alebo tie dve citácie stačia, dokázal si to zhutniť do nich?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neviem čo ovláda autor...blogu

ale čo sa týka Zdeňka Vybíralal - odporúčam každú knihu od tohto autora. Taká kapacita sa tak ľahko nenájde široko - ďaleko. Aj v jeho publikáciách ktoré napísal sám bez spoluaotorov je toľko dobrých vecí o psychológii a komunikácii - že sa dá uplatniť všade (a sú to "poučky" nie teoretické .... ale také čo platia)
A platia aj v médiách - len to treba vedieť čítať. Mimochodom ak sa hovorí o sexe tak v ČR vyšiel preklad zo zahraničia SEXUÁLNÍ inteligenge. Asi by autorovi blogu viac bodla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

xxx

Komunikace znamená nejen výměnu informací a kódů, ale vzájemnou interakci subjektů, která má složité zákonitosti a pravidla, a v případě mezilidské komunikace i velmi jemnou psychologii. Analýza mezilidské i vnitřní, skryté komunikace, kterou se zabývá tato kniha, shrnuje verbální a neverbální sdělování, kognitivní základy a soudobé přístupy k porozumění komunikačních výměn. Pozornost je věnována tomu, jak používáním jazyka a řeči ovlivňujeme myšlení a postoje druhých lidí. Jednotlivé kapitoly rozebírají komunikaci mediální, poruchy komunikace, terapeutické sdělování nebo komunikaci v internetovém prostředí. Kniha vznikla přepracováním a podstatným rozšířením Psychologie lidské komunikace (Portál, 2000).

Autor knihy: Zdeněk Vybíral
Nakladatel: PORTÁL
Jazyk vydání: CZE
Vydáno: 2009

ISBN: 978-80-7367-387-1
EAN: 9788073673871
Počet stran: 320
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpoved

recenzia je o tom, ze kniha obsahuje zavazne az vulgarne tvrdenia, ktore by sa nemali vyskytovat v takejto publikacii, a ze trochu/dost zavadza nazvom.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME