Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Má právo odmietnuť úradník oddať dvoch rovnakého pohlavia? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Viliam,

ľudia, ktorí sa brali v kostole, si udelili sviatosť manželstva navzájom jeden druhému za asistencie Boha prostredníctvom kňaza. Pri ich rozvode nastáva situácia zrušenia danej sviatosti, takže žiaden z nich, keď si nájde nového partnera, nedopúšťa sa žiadneho cudzoložstva, pretože už nepodvádza svojho manžela, keďže manželstvo skončilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nie je pravda. manželstvo uzavreté v kostole je uzatvorené do konca života a nejde nijako zrušiť, hoci by manžel manželke ubližoval, zraňoval, rozviedli sa... manželstvo uzavreté v kostole končí jedine smrťou jedného partnera. Tak znie cirkevný zákon. teda ako píšem, mám pravdu- druhé manželstvo po kostole= cudzoložstvo. znie to tvrdo, ale je to tak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyneve,

hej, tak znie cirkevný zákon, lenže to vôbec neznamená, že je v súlade s Bohom.
Na manželstvo nikomu nestačí papier od cirkvi. Manželstvo je zväzok ľudí stojaci na láske a úcte. Keď sa manželia začnú nenávidieť, sami v sebe to manželstvo zrušili, lebo hrubo pošliapali jeho princípy. Papier nemá žiadnu hodnotu. V tomto sa cirkev strašne mýli. Rozhodujúce je to, čo človek prežíva vo svojom srdci. Papier na manželstvo je typickým farizejstvom.

Aj manželstvo uzavreté v kostole končí rozhodnutím človeka, Boh vždy rešpektuje slobodnú voľbu každého. To len rkc to nedokáže pochopiť. Samozrejme, je lepšie, keď sa ľudia majú radi a snažia sa riešiť problémy v rodine, avšak niekedy to nejde. Peklám sa veľmi hodí, ak sa vrámci manželstiev uzavretých v kostole páchajú zverstvá ako pohŕdanie, nenávisť, bitky. Toto pokladáte za sviatostné manželstvo? Je to pošliapanie všetkých jeho princípov a podporovanie zla. To by nikto nemal robiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"ak sa vrámci manželstiev uzavretých v kostole páchajú zverstvá ako pohŕdanie, nenávisť, bitky. Toto pokladáte za sviatostné manželstvo? " - nie je sviatostne uzavreté..a právoplatné... tak ako keď sa vezmú na úrade a potom sa bijú...dokiaľ sa nerozvedú- je platné. v prípade KC je nerozvediteľné.

nesúhlasite s RKC? to si vydiskutujte s pápežom. ak si však každý kresťan úpraví morálku a zákony podĺa seba= úplná anarchia.

Ak tvrdíte, že Boh ruší-začína podľa lásky a toho, ako si to človek vysvetľuje...isto uznáte, že aj homo-človek, ktorý povie, že druhú osobu miluje si z toho vyvodí, že možu mať spoločný život a Boh im to posvetí.
a teda celá propaganda KC proti..je úplne zbytočná...lebo Boh sa teší, že homo. sa majú radi a večer si lásku dokazujú spoločnou lóžou ako ostatní manželia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyneve,

nemusím nič diskutovať s pápežom, lebo pre mňa je rozhodujúce učenie Pána Ježiša Krista a nie katechizmus cirkvi. Preto aj úprava čohokoľvek má byť podľa Jeho učenia a v tom prípade nenastane žiadna anarchia.
Nepovedala som, že Boh ruší - napísalala som, že daní manželia svoje manželsvo zrušili. A to je diametrálny rozdiel.
Ja si myslím, že homosexualita je duševná úchylka a mala by sa liečiť. Tiež si nemyslím, že by homosexuáli mali uzatvárať manželstvá, lebo tým nevytvárajú plnohodnotnú rodinu s oboma princípmi (ženským a mužským) a schválením týchto manželstiev by sme chorobu povýšili na normálny stav. No zároveň týchto ľudí neodsudzujem, lebo je to ich voľba.

Nepovoliť homosexuálne manželstvá nie je diskriminácia, ale je to v rozpore so zákonom o rodine. Určité duševné stavy skrátka obmedzujú človeka, napríklad epileptik by nemal mať vodičák, človek so sklonom k pedofílii (aj keď sa toho času vie ovládať) by nemal byť učiteľom a pod. Tí ľudia sa nemôžu ohradzovať, že ich niekto diskriminuje, sú to len obmedzenia z hľadiska ich choroby či už telesnej alebo duševnej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

" ... lebo pre mňa je rozhodujúce učenie Pána Ježiša Krista a nie katechizmus ....", tak nech sa ti stane podľa vlastného slova...
,
Ježiš povedal: " ...každý, kto prepustí svojú manželku a vezme si inú, dopúšťa sa voči nej cudzoložstva. A ak ona prepustí svojho muža a vydá sa za iného, cudzoloží... " -pozri Mk 10, 11 -12, Mt 5, 31 -32 a 19, 9, Lk 16, 18.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

je divné, že katechizmus Cirkvi je verný Ježišovmu Slovu i Učeniu - nie, je to normálne.
,
ako si potom racionálne dáme do súvislosti absurdné nezmysli a tvrdenia, zo strany nejakej semiramis?
, veľmi jednoducho, osobne sa jej daný hriech dotýka, ale pokánie činiť nemieni, radšej bude tárať!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No,

keď myslíš. Posudzovanie a odsudzovanie Ti ide vynikajúco. Môžeš byť na seba hrdý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie, nie je to celkom tak ... v tom Matúšovi 19,9 sa píše: Kto by prepustil ženu, - ak len nie pre smilstvo, a vzal by si inú, cudzoloží a kto si prepustenú vezme cudzoloží. Pozerá sa na ten fakt ... ak len nie pre smilstvo? Keď sa rozvdú takýto ľudia, tak ten kto nepodvázal nehreší a pritom je rozvedený.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kto sa ženil alebo vydával v kostole určite si pamätá vetu čo boh spojil nech človek nerozdeluje to hovorí za všetko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jozefxx,

áno, to doporučenie je správne. Lenže manželstvo je spojenie lásky a úcty. Keď sa zmení na nenávisť a ubližovanie, už to nie je to manželstvo. Ľudia z neho spravili zväzok, kde sa páchajú a kryjú zlé veci, často až trestné. A to nie je Bohom posvätený zväzok. To je obrovský rozdiel. Rovnako, ako keď cirkev upaľovala a týrala ľudí, vtedy vôbec nebola vedená Bohom, ale zlom. To sa skrátka môže stať.
Aj manželstvo je manželstvom posväteným Bohom len vtedy, ak sa v ňom dodržiavajú Jeho princípy - láska a úcta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ANO máš pravdu preto do manželstva by sa nemalo vstupovať len z dlhej chvíle ale tento krok by si mala dvojica dobre rozmyslieť ked aj to nevylučuje to čo si napísal potom je problém niekde inde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja by som dodala, ze ide aj o rozhodnutie ... to je to hlavne
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bola by som opatrnejšia

v interpretácii toho, čo On posväcuje a čo nie ...
.
Sľubuje sa "v dobrom aj v zlom". Hriešnosť človeka nezbavuje sľubu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak na kyho dasa je sviatost, ked aj tak nepomoze?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Helenka,

sviatosť pomáha, ak človek chce, avšak vôbec nepomáha, ak ju človek odmietne. Boh rešpektuje slobodu voľby každého, aj keď sa rozhodne konať nesprávne. Na rozdiel od rkc, Boh sa nikomu nevnucuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

akoze odmietne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Helenka,

ako odmietne? No predsa jednoducho. Ten, kto prestane milovať a vážiť si svojho manžela/lku, ten vo svojom vnútri zrušil daný sľub a tým pádom aj danú sviatosť. Toto ľudia stále nechápu, že manželstvo nie je papier ale vzájomný vzťah. Boh nesposväcuje manželstvo, kde muž ženu bije. Tam je manželstvo už dávno zrušené, lebo lásku nahradila nenávisť a vzájomnú úctu pohŕdanie. Veď si zober len to, že po smrti si neodnášame so sebu nič (žiadne doklady, účasť v cirkvi), len svoju dušu, kde je jasný zápis o našom vzťahu k Bohu a tiež k človeku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak potom akosi nevidim vyznam sviatosti
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Masvon,

nie je to vôbec zložité ..... alebo si myslíš, že Boh posväcuje tých, čo v manželstve ubližujú im zvereným osobám? To máš potom divného boha, ale určite to nie je Stvoriteľ.
Samozrejme, že sľub v dobrom aj v zlom tam je, ale keď jeden z nich druhého opustí, už niet čo udržiavať, lebo vzťah skončil. Áno, hriešnosť nezbavuje sľubu, ale človek svojím konaním sľub zruší. Boh sa nepozerá na slová či papiere, On hľadí priamo do duše človeka, a preto Ho nemožno oklamať či podviesť.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME