Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Meditácia – začíname praktizovať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

ako to,

že nikto nereaguje? nepozná Vás,ale ja reagujem,aj som reagovala ,nezľaknem sa ,hoci mám ľakavé srdce,hlavné,že som si oprášila nejaké vedomosti,dakedy som skúšala,ale to boli ťažké veci,týkali sa minulých životov a to sa mi nepodarilo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tušil som, že ste žena...

Prvý krát ste použili pre seba prvú osobu v rode. kurník šopa, zasa som sa nepočúval. :-)
Sme ako deti a stále budeme ako deti vždy, keď narazíme na niečo nové. Dieťa vidí auto, pozoruje rodiča ako šoféruje a ihneď to chce robiť samé. Má pocit, že to dokáže a pri tom, keď k tomu naozaj príde, v najlepšom prípade nemôže pochopiť, prečo ho ten automobil nepočúva tak, ako maminu!!!!??? prečo tak protestuje, skacká a skapíňa motor?!??!?! V tom horšom prípade ho rozbije alebo sa dochráme...
Prečo som to napísal?
Nesiahajme hneď po automobiloch, veď sú tu aj bicykle, kolobežky, šlapacie autíčka, kde si môžme natrénovať svoje zručnosti a dozreje čas aj na veľké auto a "ozajstné" križovatky.
Tí, čo sa boja meditácie sú len neinformovaní alebo sú to veľké deti, ktoré keď nemajú šoférovať veľké auto, tak z trucu nesadnú ani na bicykel. Načo skúmať minulé životy, toky energií, cvičiť levitáciu alebo hypnózu, keď nepoznáme ešte ani vlastné kvality a rezervy? Opakujem s úsmevom. Pohlaďme sa v duchu a najprv sa naučme počúvať aj to najmenšie mrnkanie vlastného Ega, aby sme sa mohli odvážiť rozvinúť všetky kvality a hlavne začať mu dôverovať.
Veď pokiaľ ešte nechápeme ani jeho hlasný krik, nemôžeme sa spoľahnúť vlastne na nič! Ego je ako dieťa. Skúsme ho tak vnímať. Spoznajme najprv to, čo máme pod nosom a potom sa môžeme rozhliadať.
Ak Vás to neurazí, ja by som sa radšej vrátil k tykaniu :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pises

nezmysly. ego cloveka je implantat stvoreny zo zla a klamstva. milovat ho znamena milovat pekla. prave ja som je hlbsie , je nutne obist ego a ist hlbsie. a jedina cesta, ktora je dnes dostupna je cez Pana Jezisa Krista.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako to,

v Biblii je "miluj bližného ako seba samého"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No teda...?

Lepšiu reakciu si ani neviem predstaviť. Vidíš, ja Ťa nepoznám a už môžem oceniť Tvoju vnímavosť. Objavuj v sebe ďalej. Dualizácia - rozdeľovanie je prirodzený spôsob vnímania. Nemožno ho odsudzovať, len ho treba držať na uzde. Pokiaľ ide o hľanadie svojho pána a spolupatričnosti, je to zdanlivo neškodné, ale zbavuje to zodpovednosti a to je nebezpečné. Dosť sa už vraždí v mene niekoho a niečoho. Vývoj je rozpoznanie vlastnej zodpovednosti. K tomuto rozpoznaniu vedú rôzne metódy. Nie je dôležité, či vnímaš Ježiša ako pomocníka a oporu alebo nie. Dôležité je vidieť pred sebou cieľ prevziať zodpovednosť za VŠETKO, čo prežívaš!!! Vždy hľadať pôvod dobra ja zla vo vlastnom konaní. Učiť sa byť vnímavá hlavne preto, aby si svoje konanie mala plne pod kontrolou a bola ním osožná rovnako sebe ako ostatným. Že neexistuje Ego? Áno, ale je to ako s tým autom a bicyklom. Nesnažme sa zaoberať vecami, ktoré pochopíme až potom, keď prejdeme nižšími stupňami. Naučme sa prevziať zodpovednosť za vlastný život a naučme sa ho organizovať podľa vlastných predstáv, aby sme mohli postúpiť zasa ´dalej... aj školy predsa majú svoje stupne.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME