Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Meditácia – začíname praktizovať 2.fáza (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

väčšinu života mám pocit/59 r./

že som na nesprávnom mieste v nesprávny čas,pripomínajú mi to najbližší,čo s tým
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj Ty?

Vitaj v klube! Nie si sám. Ver tomu alebo nie. Nemám pre Teba radu ani odpoveď, lebo je to všetko u Teba. Ty sám vieš presne, prečo sa tak cítiš, ale zatiaľ si sa o to nezaujímal, pretože si sa venoval miliónom iných vecí... ako napríklad rozmýšľaniu o tom, prečo sa tak cítiš :-)
Skús byť prvidelne sám so sebou a len sa tak vnímaj. Prvá fáza meditácie ako je opísaná v článku ešte nikoho nezabila, tak to jednoducho skús a vydrž. Môže to byť príjemný relax, ktorý Ti poskytne aktívny oddych alebo to može byť začiatok všetkých odpovedí... hm...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo ked

kameň úrazu je v mojom najbližšom priateľovi
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo keď je to všetko inak?

Čo keď robíš veľa vecí len preto, aby si nemusel počúvať seba samého? Čo keď už tušíš, že problém je na Tvojej strane? Prečo vidíš kameň úrazu v niekom inom a nie na svojej strane? Prečo kladieš otázky "blogerovi" a nie sebe? Nedovolím si hlbšie hodnotiť ani komentovať, lebo problematiku nepoznám ani len zo závanu, ale čo keď si práve v situácii, v ktorej ľudia tak radi chodia za veštcami, jasnovidcami, terapeutmi, psychoanalytikmi radšej, akoby mali aspoň chvíľu stráviť sami so sebou? Budem ako obohraná platňa, ale keď sa nenaučíš byť pozorný a vnímavý sám k sebe, iní to ani zďaleka za Teba nevyriešia. Pokoj, kľud, pozornosť a lásku potrebuješ dostať najprv od seba k sebe, aby si ju mohol rozdávať a tým bol aj obdarovávaný... nie je to žiadne tajomstvo ani mystérium ani umenie, ani talent, ani vnuknutie. Je to len trpezlivosť a pozornosť... a práca... a trpezlivosť... a pozornosť... a práca ... :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

snažím sa porozumieť,

aha ak pochopím,budem priateľa/som žena/ chápať tak ,že ma nerozčúli,ale čo ked ja rozčúlim jeho?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Som hrdý na to,

že ma považujete za radcu, ale POZOR! Už sa začíname opakovať a nenápadne čakáte riešenie zasa len inde, ako v sebe.
NESNAŽTE SA CHÁPAŤ SVOJHO PRIATEĽA!
Všetko vo svojej mysle zhoďte zo stola. Sústreďte sa na pozannie seba, svojich potrieb, obáv, ich pôvodu. Nič nemá vúčšiu prioritu ako pochopenie Tvojho vlastného vnútra! Až pochopíš, čo na tom stole vlastne potrebuješ, môžeš sa po to zohnúť k zemi a poožiť to späť tam, kam to skutočne patrí.
JA TI NEPORADÍM, AKO SA MÁŠ ROZHODNÚŤ!!!!!
Ja ťa len chcem ubezpečiť v tom, že sa VIEŠ SPRÁVNE rozhodnúť a existujú metódy, ako sa to naučiť. Si úžasná bytosť, ktorá saprejavuje s konkrétnymi kvalitami v tomto svete. Pokiaľ máš pocti, že sa Ti nedarí a nežiješ tak, ako by si chcela, nevyužívaš svoje kvality tam a na to, ako ich máš k dispozícii... Môže ryba lietať? Môže vták žiť pod vodou?
Ja a každý iný Ti môže len poskytnúť otázky, no odpovede máš u seba :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aha,

aj ked ti to pripadá stále o tom istom,treba z teba mačkať detaily,tebe je už všetko jasné,ale mne nie,dík
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prosím, ani zďaleka

nemaj pocit, že ma otravuješ. koniec koncov, môžem skončiť a hotovo. Chcel som len byť trochu naliehavejší, aby si si všimla, že problém NIKDY neprichádza zvonka!!!
Je to ako keď sa nedarí hodiť loptu do koša. Stále! Opakovane! Aj keď som ju tam presne v tej istej situácii hodil milión krát, zrazu to nejde! Každý skúsený športovec už vie, že zbytočne bude hľadať príčinu vo vetre alebo v zmene fyzikálnych zákonov, či dokonca zarieknutí, pokiaľ nevylúči vlastný vplyv. Ten býva najčastejšie príčinou nezdaru. To je cieľom správne pochopeného duchovného rozvoja a k tomu slúži aj jeho súčasť metóda meditácie. Je to už otrepaná fráza ale otrepaná je len preto, lebo sme ju ešte stále nepochopili:
Príčina je v nás! Spoznajme sami seba, naučme sa komunikovať so sebou a rozvíjať svoje kvality k osohu seba aj ostaných. Už len samotné spoznávanie je čarovné a s poznaním prichádzajú aj úspechy v pocitoch spokojnosti a šťastia.
Dnes sa už odpájam z netu, ale ďakujem Ti za úžasnú diskusiu.
Veľa si ma naučila a naozaj si mi pomohla. Potreboval som Ťa.... a Ty si sa objavila :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dík,

vrátim sa
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám 51

a zmätok v duši.
Vnáram sa do duchovna a spôsobujeme mi to nervozitu, trochu strach.
Som len na začiatku. Nič nie je náhoda. Stretávam tých správnych ľudí, ale nieje to ľahké.
Nie je mi jasné ako ďalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

napiš

nie je to nebezpečné?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nebezpečné?

Je nebezpečné študovať a vedieť viac? Možno v stredoveku, keď upaľovali tých, čo vedeli viac, ako duchovní vodcovia.
Nebezpečné alebo rizikové je nasledovať majstra! Každý z nás je majstrom! Každý sme sám pre seba tým najlepším duchovným vodcom. Ostatní sú pre nás ako spolužiaci vo veľkej škole života. Sú tu aj starší žiaci, ktorí nám môžu načas poslúžiž ako vzory, sú tu aj mladší, ktorím by sma mali pomôcť, ak vieme a podporiť ich, keď to potrebujú. Je dobré vypočuť iného, prečítať si blog, ale o správnosti, či nesprávnosti rozhoduje vždy vlastná kritická myseľ. Preto ju musíš nechať prejaviť sa, oslobodiť. K tomu jej pomáha tá "sedavá" meditácia, nuž a zároveň ju nesmieš nechať vydýchnuť a stále ju cvičiť v sústredení.... to je umenie prežívať to, čo je!!! Zamslel si sa, odkiaľ prichádzajú strach, obavy, nervozita? Nie je to náhodou vždy spojené s minulosťou alebo budúcnosťou? Minulosť je za nami a budúcnosť máš v rukách len a len V TOMTO OKAMŽIKU!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem posúdiť.

Keď som do toho vhupol veľmi rýchlo, mal som depresie, strach. Bolo my naznačené, že idem príliš rýchlo. Ignoroval som to. Tak som dostal po nose - depresia, strach... Snažim sa byť kľudný, nehodnotiť druhých, všímať si viac seba. Neriešim veci, ktoré si to nezaslúžia. Mení sa mi jedálny lístok, pomaly prestávam jesť mäso, jem veľa zeleniny, nepijem alkohol (občas trošku pivo). Telo si nejakým spôsobom samo pýta, čo chce...
Nejakým spôsobom dostávam do vedomia, čo som vyviedol, zle spravil. Cítim však podporu. A to veľmi silnú a jasnú.
Ďakujem autorovi blogu za ukázanie spôsobu, ako sa posunúť ďalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Píšeš, akoby

si ťahal tiež z mojich skúseností.... ak existuje nejaké potvrdenie správnosti, tak asi v tom, že prežívame všetci podobný vývoj... že sa stretávame a že máme z toho dobrý pocit.
Džím palce a teším sa :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Super! Otvor si šampus za každý strach!

Všetko to, čo cítime vo vnútri je lepšie, ako by sme trpeli aj navonok. To je veľké plus, že sme v karme tak ďaleko. Nepotrebujeme prežívať utrpenie navonok, ale môžeme sa sústrediť na vnútro. Dobre si to utrpenie užívajme. Veľa nás naučí a odhalí nesprávny pohľad skôr, ako sa prejaví vo fyzickej chorobe. Ak sa nám niečo stane, premýšľajme, prečo nám to spôsobuje takúto reakciu a pátrajme po príčine, aby sme to vedeli nazvať. Nečakajme až na to, kým nás niekto upozorní. Snažme sa predbehnúť vonkajšie vplyvy a vyriešiť príčinu. Ako na to? Žiadne veľké vedy, prosím. Žiadne ťažké definície. Proste si každý deň sadnime na zadok a ČUŠME!!!!!!! :-) Ak Ti pomôže článok ohľadom druhej fázy, skús sa proste podľa neho riadiť a vydrž nejaký čas, uvidíš, že odpovede budú chodiť akoby samé... Strach zvyčajne vychádza z Ega. Porozumej si s ním. Spoznaj sa. Všímaj si seba samého, dopraj si pokoj. Ego je nástroj, ktorý má slúžiť, tak nájdi jeho kvality... a neplaš ho! :-) Každá bolesť alebo nervozita, či strach je len upozornenie, že sme sa dotkli niečoho citlivého. Treba to teraz jemne ohmatkávať, skúšať, pozorovať, nech sa príčina bolesti odhalí ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kto sú

tí správni ľudia,tí,ktorí ti sami vošli do cesty,alebo si ich vyhľadal?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Všetci tí

ktorí ma niečo naučili.
Všetci tí, čo ma ***** vytočili, čo ma osočili, až mi zovrelo žalúdok. Všetci, čo ma ohovárali, zosmiešňovali, napádali, okradli, zbili.
Všetci, ktorí ma milovali, chválili, obdivovali, verili mi, poskytli mi útechu, zastali sa ma, obhajovali.
Stále sú tu a stále sa okolo mňa motkajú, len vlastným pričinením, štúdiom a cvičením si ich začínam všímať a spozorovávať.
Zbierala si niekedy huby? Prečo sú ľudia, ktorý idú priamo v mojich šľapajách a oni ten hríb objavia a ja ani za svatého?!?? :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mal som zdravotné problémy

a ako náhodou sa mi do cesty priplietli liečitelia, ľudia ktorí ma nasmerovali k vyliečeniu. (Jednalo sa o ľudí, ktorí sa navzájom nepoznali a napriek tomu akoby spolu "spolupracovali".)
Lekár, ktorého som "náhodou" stretol, ma nasmeroval k riešeniu... Bolo to viac ľudí.
Neverím na náhody!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

smiem vedieť

či meditáciu robíš tak ako píše autor blogu a ako dlho denne ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nerobím žiadne meditácie

Do "duchovna" ma posunul priateľ -liečiteľ.
Myslím si, že spôsob, ktorý popisuje p. Švec, je správny. (Nemám nič odskúšané.)
Nechávam veciam prirodzený chod. Počúvam, kto mi čo hovorí, všímam si ľudí.
Budem skúšať meditácie - pod tým názvom rozumiem venovanie sa samému sebe, stíšiť množstvo myšlienok preháňajúcich sa v mojej hlave. Vyčleniť čas keď som civel na TV a čas plynul medzi prstami.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME