Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Meditácia – začíname praktizovať 3. Fáza (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie vždy však prichádzajú na základe meditácie iba dobré správy a dobré udalosti. Keď raz otvoríš dvere, je veľmi ťažké ich znovu zavrieť. Takisto by som radšej meditoval v kruhu budhistov, a nie sám, snáď netreba vysvetľovať prečo. A do tretice: Nie každý má schopnosť meditovať, resp. nie pre každého je to vhodná metóda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemal som najprv čo dodať

pretože máš pravdu. Zaujalo ma podobenstvo s otvorenými dverami a pripomenulo mi to nespočetné príklady ľudí, ktorí si povzdychnú:
"Ako mi len bolo dobre, kým som sa to nedozvedel..." platí to azda vo všetkom. Určite nie je cudzí príklad, keď sa partner dozvie o nevere svojej lásky :-) Nuž, ako sa vjednom filme pekne dalo na výber. Buď jedna tabletka alebo druhá. Dobre si rozmysli výber, pretože pri tej druhej už nebude cesta späť :-) Každý sám sa musí rozhodnúť, či je zrelý a pripravený prijímať pravdu takú aká je a zbaviť sa všetkého, čo ju zahaľuje alebo zaujme postoj ako "omikron".
Ostatné je otázka... a odpovedí je azda toľko, koľko aspektov, ale nechcem Tvoje odporúčanie nijako argumentovať. Súhlasím s ním, no mne to proste nevyšlo. Pre takých, ako ja sa teraz zdôverujem s vlastnými zážitkami, aby neamli pocit, ktorý mňa zneisťovbal... že sú akísi iní :-) Ja by som sa takémuto blogu voľakedy potešil :-) Prišlo mi do cety ale zasa niečo iné, niekto iný, ktorý mi pomohol, tak sa proste len pokúšam priložiť ruku k spoločnému dielu.
ďakujem za peknú reakciu a veľ a zdaru
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to pekné, a aj mňa to zaujíma. Čo je cieľom meditácií? Zenoví budhisti povedia, že nič :-) A predsa je. Cieľom je osvietenie (ktorému nikto z tých, čo to nepozná, neverí) a zotrvávanie v ňom (to je už oslobodenie ako to dokázal Budha). Lenže to vôbec nie je také ľahké, a dnešný západný svet to ešte viac sťažuje. Ale ajtak sa to dá. Ako ostatne všetko. Len treba chcieť.
pre viac info odporúčam www.zazen.sk
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Možno by sme nemali

zabudnúť na to, že meditácia je len časťou rozvoja, ale to určite vieš, len ma to tak nejako lákalo doplniť. Učiť sa, vedomosti aplikovať v živote a meditovať... všetko dávno známe veci, len nám to na pár rokov potlačila dogma... raz jedna, raz druhá atď... mme veľkú príležitosť odhodiť dogmy a naučiť sa MYSLIEŤ všetci, nie len vyvolení :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sú to samé

bla-bla-bla-bla-bla-bla-bla-bla-bla -bla-bla-bla-bla-bla-bla
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keď myslíš...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bla-bla-bla

povedalo dieťa, ktoré ešte nevedelo nič...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME