Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tri najhoršie slová, ktoré môžete od mestského policajta počuť? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

až 30 metrov parkovisko!
nuž, mať od chaty vzdialené parkovisko až 30 metrov je riadny životný údel. To sa človek nachodí... ------------- Pán Szalay, doteraz som Vás v médiách vnímal ako odborníka a múdreho človeka. Prepáčte, teraz ste trochu vedľa, reagujete cez svoje emócie. Je ťažké si priznať, že ste porušili ustanovenie zákona o cestnej premávke? Že s porušením zákona prichádza nejaká sankcia? Ak ste presvedčený o nezákonnosti postupu policajta, neplaťte pokutu, sťažujte sa na výkon policajta, podajte trestné oznámenie. Urobili ste niečo z toho? Sadnúť si k počítaču a obviňujúco opísať situáciu zo svojho videnia, cez svoje emócie, cez svoju frustovanosť... --------- Svoj názor na nízku intenzitu riešenia Vášho priestupku ste dokumentovali veľmi dobrými susedskými vzťahmi, ako však čítam diskusné príspevky, tento argument pokladáte za pravdivý zrejme len Vy. Vidíte, že to parkovnaie pred vjazdom do pozemku ľuďom jednoducho vadí. Aj to Vaše. ---------- Neviem posúdiť mieru konfrontačnosti v komunikácii policajta, prípadne Vašu. Jedno viem však iste: nespravodlivo a detinsky ste prstom ukázali na troch mestských policajtov, ktorí Vám dali pokutu a obvinili ste hneď všetkých mestských policajtov na Slovensku (úvodnými slovami Vášho blogu, ktoré mali vyznievať ako vtip.) Ak jeden lekár je zlý, tak všetci ostatní sú tiež? Ak jeden učiteľ pochybí, ostatní pochybil tiež? Zvláštne...! --------- Pán Szalay, koľko príspevkov o policajtoch ste napísali, pokiaľ ste nedostali pokutu...? Viem si celkom dobre predstaviť Vašu dočasnú frustrovanosť , som presvedčený, že raz prejde a ja nebudem ani v budúcnosti mať problém naďalej Vás vnímať ako odborníka a múdreho človeka... prajem pekný deň
duchonko
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Nepresvedcive

Nie. Mna Vas nazor nepresvedcil. DRVIVU vacsinu uradnikov magistratu alebo obce ( nie je nalezite uradnika nazyvat policajtom, nakolko to evokuje, ze mestsky policajt podstupil adekvatnu pripravu, ako statny ) povazujem za nekompetentne vykovnavajucich verejny poriadok bez ohladu na snahu o moralizovanie.
8 hodin som cakal pred vlastnou garazou, pred ktorou vedie MESTSKA komunikacia. Stalo mi tam cudzie auto a nemohol som vyjst. 8 hodin som kazdu hodinu prosil mestsku policiu, aby to auto odtiahli, pretoze som sa ponahlal k zubarovi a hlava mi isla prasknut. Do telefou hovorili "pockajte chvilu, uz su na ceste". Prisli o 17:00 a skonstatovali, ze uz si dispecing nedokaze overit, ci je komunikacia verejna, pretoze na magistrate uz nepracuju.......8 hodin vedeli, o aku komunikaciu ide a denne tam odtiahnu 2-5 aut....A zrazu nevedeli. Konstatujem preto, ze mestska policia dobre vedela, o koho auto sa jedna a takto si s obcanom vytrela zadok. Dalsi pripad: Stal som na mieste, kde som nebranil vyjazdu z podzemnych garazi. Zrazu prisla mestska tzv. policia a uz mi cpal pokutu. Udajne dostavaju typy od obsluhy podzemnych garazi.....stalo sa to oproti centrale VUB na Mlynskych Nivach v tom novom komplexe budov. Nikdy tam uz nepojdem kupit co i len mineralku. Takze, mily pane, ak chcete moralizovat, urobte si poriadok vo vnutri a potom nikto nebude generalizovat. Avsak ak si budete "kryt" kolegov, tak sa na Vas budu vsetci aj pozerat. Kompetencie by ste chceli pomaly vacsie, ako statnej policie, ale poriadok vo vlastnych radoch sa Vam urobit nechce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážený pane, zopakujem pointu, hádžete všetkých do jedného vreca na základe poznania iba niektorých jednotlivcov alebo situácií. Ak si myslíte, že je to správne, múdre alebo spravodlivé, niečo to o Vás hovorí. Nikde som nepísal o "krytí" policajtov, ostatné je iba Váš názor, na ktorý máte právo, ale nemusí byť pravdivý.
------
tiež zopakujem, že každému radím - ak máte podozrenie, podanie trestné oznámenie alebo sťažnosť na výkon policajta, nenechajte si to právo vziať, ak sa chete domôcť spravodlivosti, ak chcete, aby bol vinník potrestaný. V opačnom prípade sú to len typické ukrivdené, či ubolené reči.
------
nepoznáte ma, neviete, čo všetko robím, ako to robím, pre koho to robím a napriek tomu nemáte problém hodnotiť aj mňa...
prajem pekný deň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vazeny pane.

1. Spravne. Tak, ako moj nazor, i to, co ste napisali, je iba Vas nazor a nemusi byt pravdivy.
2. Rady ako "oznamit a pod" povazujem za infantilne. Vieme, ze znacna cast situacii skonci "tvrdenim proti tvrdeniu". Ale presvedcil ste ma. Poprosim nezamestnaneho priatela, aby striehol v Bratislave s kamerou a nakrucal verejne rpiestranstva s nahodnym vyskytom cleno zamestnancov magistratu pri vykone sluzby.
3. A prave toto je o kryti. Kazdy pozname vo svojom vnutri spiny a napriek tomu alibisticky povieme "ved si podajte trestne oznamenie"....no fasa. A ze nemam hadzat vsetkycvh do jedneho vreca. A konstatacie o ubolenych reciach povazujem skor za vysmech cloveku, ktory si nedokaze pomoct.
4. Ak ste si vsimli, napisal som KONKRETNE situacie. Tie vas nezaujimaju. Kolegov netreba hanit. Ved by mohli nabuduce oni mna, vsak? Neviem, co robite a ani ma to nezaujima. Ak vsak ziadate pochopenie pre torzo poctivych ludi, ktori u policii zostali sluzit, majte najprv pochopenie aj vy pre poskodenych ludi.
Pekny den aj vam
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: nemcenzurovany

...najprv som si povedal, že nebudem reagovať, evidentne ste dosť naštvaný alebo predpojatý a ani môj nekonfrontačný tón príspevku Vás nedokáže dotlačiť k racionálnej diskusii.
---------
opýtam sa teda inak - ako chcete zákonne dosiahnuť, aby bol nepoctivý, hlúpy, lenivý alebo agresívny policajt potrestaný? Alebo vyhodený? Písaním na blogu? Predpokladám, že sa zhodneme, že to asi nepomôže. To, čo pomôže, je ukázať prstom na zlo, ktoré vidím. To chce však občiansku statočnosť. Na to mi iste odpoviete, že by si na Vás zgustli kolegovia označeného policajta. Musel by som Vám dať za pravdu, že asi by ste mali pravdu, čo však neznamená, že s tým súhlasím. Myslím tým policajnú alebo úradnícku odplatu, či Vašu nečinnosť...
-----
a zopakujem opäť, nepoznáte ma a neviete, čo som robil preto, aby som naplnil svoje predchádzajúce slová a ani sa mi nechce to tu opisovať, napokon, boli by to len slová na webe a mohli by byť len vymyslené. Kedykoľvek sa postavím pred kohokoľvek a môžem sa chlapsky buchnúť do hrude, že som niečo urobil a robím...napriek pomalosti, aj napriek tomu "krytiu"...
--------
prajem pekné leto, priateľu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je ťažké si priznať, že ste porušili ustanovenie zákona o cestnej premávke?
Mohol by si citovať konkrétny paragraf?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ehm. Nepoznam lokalitu ale cesta v zahradkarskej kolonii asi nebude sucastou pozemnej siete ciest a organ tam nema co pokutovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chyba bola zaplatit v terene

a tym si priznat vinu. nabuduce to treba dotiahnut na prislusny urad a prejednat so svojim splnomocnenym pravnikom. jozko by bol v inej pozicii, slo by mu o job.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie je to celkom tak, myslím, že ak by bola pokuta udelená za neexistujúci priestupok, či neoprávneným orgánom, tak ju musia vrátiť, aj keby bola udelená skrátenou formou konania, t.j. blokovým konaním. Proti takémuto konaniu sa nemožno odvolať, ani ho riadnym, či mimoriadnym prostriedkom napadnúť. Ak by sa však neskôr zistilo, že skutočnosť bola iná, udržiavať následky rozhodnutia by bolo, ak nič iné, určite aspoň protiústavné. Tiež by bolo dôležité preskúmať, prečo sa stalo, že priestupok sa deklaroval ako spoľahlivo zistený, čiže, či nedošlo k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu (napr. zneužívania právomoci verejného činiteľa) zo strany toho, kto pokutu udeľoval. Môj názor je taký, že blokové konanie za neexistujúci priestupok, alebo vedené zo strany neoprávneného orgánu, je od začiatku neplatné, a preto aj právne neúčinné. Zaplatená pokuta sa tak stáva prijatou úhradou bez náležitého právneho dôvodu, a ten, kto ju prijal, ju musí vrátiť. Zaplatením pokuty sa ten, kto priestupok pácha, automaticky nepriznáva, ale len vyjadruje súhlas so zaplatením pokuty. Priznanie vlastne zákon považuje za nepotrebné (nie je potrebné na uznanie viny všeobecne), lebo priestupok musí byť spoľahlivo zistený, a bremeno zodpovednoti za tento stav musí znášať orgán, ktorý konanie vedie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

moze byt : )

ale po praktickej stranke treba policajta poslat do ... a nezaplatit, nech si ma predvola. to je zasadne lepsia vychodiskova pozicia ako hocaka pravna argumetacia ex post.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj to je pravda, blokové konanie môže byť vykonané aj po predvolaní. Pravidlom však je aj to, že po odmietnutí blokového konania (na mieste), zažije obvinený vyhrážanie typu - v správnom konaní to bude vyššia pokuta, alebo vám zoberú vodičák (v prípade dopravného priestupku). No a takéto správanie má už, podľa mňa, jednoznačne znaky trestného činu, minimálne poškodzovania cudzích práv. O výške a charaktere pokuty by totiž mala rozhodnúť závažnosť konania priestupcu, nie miesto a spôsob, kde a ako došlo k prerokovaniu priestupku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nebat sa

aj ked nasa policia nema heslo To Serve and Protect, musi ju spravanie obcana k tomu tlacit. policajt sa nema co vyhrazat, obcan sa nesmie bat. moja skusenost je opacna - nikdy nezaplatim (som recidivista - rychlost jazdy:) - vysledok: 4 z 5 pripadov ma ani nepredvolaju (vyberali do vlastneho vrecka) a ten zvysny pripad platim menej, ako pytali na mieste, pretoze mam argumenty a dokazy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ake ma vodic dokazy pri naslednom prejednavani prekrocenia najvyssej povolenej rychlosti?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak toto by zaujimalo aj mna. :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sluzit a chranit? kde zijes.. Slovenska polucia ma vlasne heslo "Buzerovat a mlatit" :(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čudujem sa Vám,

že ste zaplatili pokutu. Pretože ak MP argumentovali, že ste bránili vstupu majiteľa na pozemok a majiteľ sa tam dokázateľne (mali ste troch svedkov) fyzicky nenachádzal, tak státie pred vstupom na pozemok nie je bránením vstupu. Darmo fotili, to by museli natočiť na video majiteľa, ako nemôže kvôli Vášmu autu vstúpiť na pozemok. Vypisovať následne ubolený článok, je povedal by som, detinské. Mali ste žiadať správne konanie a v ňom by im právnik vysvetlil aj by ich povykrúca,l dokonca predpokladám, že keby ste si naštudovali predmetné zákony, dokázali by ste to aj Vy sám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tu nešlo o pokutu,

ani o to, či sa skutok stal alebo nestal. Cieľom MP bolo ukázať moc a buzerovať. Mohol som počkať na štátnych policajtov (prípadne na predvolanie dopravného inšpektorátu), možno (ale možno ani nie, viď nižšie) by som ušetril 20 euro, ale rozladenie a pokazená oslava by zostali. A strata času (oni boli v službe, im zdržanie nevadilo) by bola ešte väčšia. Vybral som si menšiu celkovú stratu.

Ubolený článok je psychoterapia (skúste si to, keď Vás niečo rozčúli - uľaví sa Vám, keď to spíšete) a samozrejme, je to podnet na ich inšpekciu. Minimálne by mohli číslu 144 dohovoriť a takéto situácie sa v tej lokalite snáď nebudú opakovať. Jasné, môžu mi odpovedať tak, že za takýmto správaním svojich ľudí si stoja. Potom budem fakt zvažovať, že z MP vytvorím tému pre komunálne voľby.

Inak, s tým zákonom nemáte pravdu. Čisto gramaticky vzaté, mal pravdu policajt a ja to nespochybňujem. Zvykové právo parkovania, s ktorým boli všetci ostatní susedia na základe zdravého rozumu uzrozumení, je v tomto prípade v rozpore so zákonom č. 8/2009, §25 ods. 1 písm. u), že "Vodič nesmie zastaviť a stáť na iných miestach, kde zastavenie alebo státie môže ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky alebo obmedziť jazdu vozidiel; osobitne na miestach vjazdov alebo výjazdov z pozemkov, vjazdov a výjazdov z objektov určených na zásobovanie alebo parkovacích miest."

Takýchto porušení sa vedome i nevedome odohráva dnes a denne milión, pokutujú sa len niektoré. Arbitrárnosť toho, kto bude a kto nebude pokutovaný (a čisto subjektívne hodnotenie miery závažnosti priestupku) sú dôvodom pre moje rozladenie. Právny štát sa buduje budovaním rešpektovania autorít a zákona. Nepredvídateľnosť, subjektívnosť a arbitrárnosť ho demontujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

lenze ten zakon hovori o premavke na cestnych komunikaciach. si si isty, ze to bola cestna komunikacia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ludia pochopte ze tu islo o princip a nie o presne vymedzenie zakona - pravdaze keby si najal renomovanu pravnicku kancelariu tak pred sudom urcite nic plait nebude....ale o toto tu vobec ale vobec nejde...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem ake ma mechanizmy policia na zabranenie zbytocnej buzeracie obcanov, ale nejaky proces by mal existovat. Nech sa ozve nejaky (mestsky) policajt co toto cita. Cojaviem, ak sa 3 ludia v priebehu mesiaca stazuju na konretnu jednotku => napomenutie. Tri napomenutia = nutene volno + podmienka a 4. napomenutie by bolo rozviazanie pracovneho pomeru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ze mestsky policajt ktory toto cita

hahahahahahahahaha
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Veronika Remisova: Kandidát na sudcu Ústavného súdu potichu prihral zmluvu SBS Bonul oligarchu Bödöra 5 493
 2. Daniel Borský: Bude z nadržaného Maznáka ohrdnutý paroháč? 3 105
 3. Erich Mistrík: Kam týmto smeruje r.-k. cirkev? 2 435
 4. Martin Droppa: Blaha mi napľul do tváre 1 771
 5. Juraj Peteja: Bohatí a skromní, slepí a bezstarostní. 1 717
 6. Eva Meszárosová: Ružovo-modré detstvo? III. časť - Prieskum u nás 1 715
 7. Martin Ondráš: Otrávená voda Žitného ostrova - pijeme ju všetci ! 1 460
 8. Monika Nagyova: Na tento celebritný večierok len tak nezabudnem 1 403
 9. Blanka Ulaherová: (Nielen) o mužovi, čo si dal radšej odrezať nohu namiesto... (Egypt 2019) 1 008
 10. Věra Tepličková: Podpredseda parlamentu Glváč nie je chlipník, je len citlivý koordinátor. 906

Rebríčky článkov


 1. Kristián Babic: Médiá, nálepky a Harabin
 2. Martin Bielik: Štátny príspevok pre mladých na hypotekárnom úvere
 3. Marek Kytka: Načo by sme nemali zabúdať ? – VODA
 4. Katarína Holeková: Ranný vlak
 5. Jakub Tinak: Pravda za Dávida- časť 1 (fakty o čine)
 6. Roland Ondrus: Maznák
 7. štefan michalík: Orwell po 30. rokoch
 8. Patrik Mackových: Čína pumpuje do ekonomiky obrovské sumy. Tá však spomaľuje a ohrozuje ju aj rastúci dlh
 9. Katarína Holeková: Správny čas
 10. Marek Kytka: Objem, redukcia tuku tipy, rady, ako zostaviť jedálniček ?

 1. Minúta po minúte: Fico prišiel na vypočúvanie. Tvrdí, že pri kandidatúre neváhal
 2. Zadržali aj Zsuzsovej šoféra, razia má súvisieť s vraždou exprimátora
 3. Glváč zaťahuje do vysvetľovania svojej komunikácie so Zsuzsovou aj Čižnára, ten ho nepodržal
 4. Počas zatmenia do Mesiaca narazil meteoroid. Zachytili ho na videu
 5. Kočnerovi zomrel otec, na pohreb ho nepustia
 6. Nezvestný Sala poslal správu počas letu: Lietadlo sa rozpadá, mám strach
 7. Tóth dal polícii aj Kočnerove mobily spolu s dokumentmi k Technopolu
 8. Najväčšia sieť čerpacích staníc v Česku vstupuje na slovenský trh
 9. Šatan nepotvrdil Bokrošov koniec, výkonný výbor kritizoval Pospíšila s Fafrákom
 10. SIS o zmiznutí Kosíka: Otázky sú absurdné

 1. Podvodníci zneužívajú kresťanské združenie, ktoré údajne rozdáva pôžičky
 2. Ďalšie škandalózne dotácie ministerky školstva Lubyovej
 3. Vládol Slovensku Marian Kočner?
 4. Alena Zsuzsová: Meno tejto ženy sa aktuálne skloňuje v súvislosti so štyrmi vraždami
 5. Zahraniční podvodníci okrádajú Slovákov s falošnou bankou
 6. Fico robil obštrukcie ako treťotriedny mafián
 7. Komunisti ho odsúdili na doživotie: Najstarší bývalý politický väzeň na Slovensku
 8. Nadřízení v Rusku znásilnili policistku. Pro porušení kázně ji propustili
 9. Výrobca kanónov dostal od SNS peniaze na výskum srdcových chorôb
 10. Mistrík a Čaputová sa dohodli

Už ste čítali?