Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fatimské posolstvo (5) - dve časti tajomstva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

mam zavaznu otazkuô. Rusko predsa vzdy bolo krestanske a dovolim si tvrdit, ze vacsina obycajnych ludi si svoje krestanske presvedcenie aj ponechala. Tak o ake obratenie Ruksa ide? ci su politici dolezitejsi nez bezni ludia? VED KOLI ZOMRELI ISTE AJ PRE SVOJE PRESVEDCENIE, TO AKOZE NEBOLO DOST?

prenasledovanie tohto autoritarskeho rezimu nebolo vobec smerovane len na RKC. Komunisti predsa nicili vsetky duchvone autority, vratane vajdov u romov a kmenovych nacelnikov u Mongolskych kmenov a odobne. Nenicili iba krestanov, dokonca v strednej europe s cirkvou de facto spolupracovali ( aj ked ju deformovali) a odvolavali sa na nabozensku slobodu pred ostatnym svetom.

No a prilis vela toho casu na obratenie ten svet nedostal. Tie udalosti sa odohrali prilis skoro, a de facto neexistovala ZIADNA realna sanca, ze by to Lucia stihla presadit. Ziadna. Nemohla to ta Panna Maria o nejakych 10-20 rokov skorej niekomu povedat :)?

osobne to povazujem ak, tak za vizie jasnovidneho dietata, cize nieco skor blizke parapsychologii, nez doslova bozskeho povodu - tada njam zpohladu mojich sucasnych vedomosti a poznania, ktore nie je limitovane na ramec ponukany RKC. Taketo vizie su charakterizzovane zaprve tym, ze ten clovek vidi veci tak, ako zodpovedaju jeho nabozenskemu resp. kozmologickemu presvedceniu, to znamena ze Ind by videl Budhu a katolik Jezisa alebo P. Mariu ( pozri napr. aj material ktory zhromazdil Moody, kde na tento fenomen poukazuje), a za druhe nepostradaju katastroficke prvky a tykaju sa obvykle pomerne blizkej buducnosti. Ak ponukaju aj riesenie, je to len plus, obvykle ho obsahuju vsetky. A nie je netypicke ani to, ze naozaj pride k nejakej zmene ked sa to riesenie prenesie do reality. Vizie ppodobne tej o pekle a takmyto postavam su bzen aj napr. u schizofrenikov - cim netvrdim, ze Lucia bola dus. chora, iba to, ze nie su ojedinele, napr. aj pri holotropnom dychani a inych podobnych technikach.
 
Hodnoť

 

a) To, že peklo existuje nie je žiadnym tajomstvom, stačí si prečítať Božie Slovo.
b) "Aby ich zachránil, chce Boh vo svete zaviesť úctu k môjmu Nepoškvrnenému Srdcu. Ak ľudia urobia, čo vám poviem, veľa duší sa zachráni a bude mier." Máme to chápať tak, že Boh hodil svojho Syna cez palubu? Scestné, satan sa snaží, to sa mu nedá uprieť. Biblia píše niečo iného: Zj12,10 A počul som mohutný hlas volať v nebi: "Teraz nastala spása, moc a kráľovstvo nášho Boha a vláda jeho Pomazaného, lebo bol zvrhnutý žalobca našich bratov, ktorý na nich dňom i nocou žaloval pred naším Bohom. Ale oni nad ním zvíťazili pre Baránkovu krv a pre slovo svojho svedectva; a nemilovali svoj život až na smrť. Preto radujte sa, nebesia, aj vy, čo v nich bývate." ...
c) "Ak ľudia splnia moje želanie, Rusko sa obráti a bude mier. Ak nie, bude Rusko šíriť svoje bludy po svete a Svätý Otec bude musieť veľa trpieť, rôzne národy budú zničené. Ale nakoniec zvíťazí moje Nepoškvrnené Srdce."
To už je tvrdé vyhrážanie sa a vydieranie, ale aj odhalenie. Už tu nie je Božia vôľa ale kohosi želanie. Nie je ťažké uhádnuť koho. Citácia v Zj12,12 pokračuje - Beda však zemi i moru, lebo zostúpil k vám diabol, plný zlosti, lebo vie, že má málo času.
 

LEVI

tak si všímam, že sa aktívne zapájaš do diskusie najmä vtedy,keď chceš napísať niečo proti P.Márii
článok som nečítala,ale v zjavenia,aj keď RKC uznané,nemusíš vôbec veriť
 

 

Ak si pozrieš na čo všetko som reagoval zistíš, že to nie je len o Panne Márii ale aj o pápeženstve, modlárstve a aj ďalších odchýľkoach oproti Božiemu Slovu (ak to obmedzíme na člákny venované viere). Články p. Vojtka o fatimskom zjavení ovšem v plnej nahote odhaľujú pozadie tohto zjavenia aj ducha, ktorý sa za tým skrýva.
V tomto zmysle som reagoval aj na predošlé články p. Vojtka venované Fatimskému zjaveniu.
Už niekoľkokrát som napísal, tuším že aj v jedne našej predchádzajúcej diskusii, že Panna Mária a Ježišova matka podľa mňa (na základe pozornej analýzy vyhlásení údajnej Panny Márie) nie je tá istá osoba. Dokonca údajne pri jednom svojom zjavení prehlásila, že keď sa splnia jej požiadavky zjaví sa ona, aj Sedembolestná a ešte jedna Panna Mária (pravdepodobne lurdská, už si to nepamätám). Trojjediná Panna Mária - to je sila, tu už ide o pokus o priadenie božskej trojjedinosti Boha. Mnoho katolíkov povauje Máriu za boha, mnohí za spoluspasiteľku. Toto všetko je príkrom rozpore s Božím Slovom, ktoré si ja veľmi vážim. Preto píšem čo píšem. Nie z nenávisti, nie zo závisti, ani zo žierlivosti. Jednoducho tým chcem dosiahnuť, aby ľudia začali rozmýšľať a porovnávať a neverili každému bludnému duchu (1Jn4,1).
 

no

a ja to za bludy zas nepovažujem, o tej trojjedinnosti je fakt blbosť,s tým som sa nestretla
a pápež? to sme už hovorili: Ty si skaala a na tej...... tvrdil si že v hebrejčine či v čom to znamená iné. Faktom je že teológovia pri svojich vedomostiach majú väčšie pochybnosti vo viere ako obyčajný ľud,myslím,že stačí byť ako deti=jednoduchý(necháp to ako že nemáme študovať písmo)
ešte by som chcela, čo ak pravdu má RKC?to len že čo by si si myslel potom(nechcem citáty z písma)
 

 

Ak by mala pravdu rkc, potom by musel klamať Boh. Prepáč ale ja dôverujem Bohu.
 

 

Ak si pozrieš na čo všetko som reagoval zistíš, že to nie je len o Panne Márii ale aj o pápeženstve, modlárstve a aj ďalších odchýľkoach oproti Božiemu Slovu (ak to obmedzíme na člákny venované viere). Články p. Vojtka o fatimskom zjavení ovšem v plnej nahote odhaľujú pozadie tohto zjavenia aj ducha, ktorý sa za tým skrýva.
V tomto zmysle som reagoval aj na predošlé články p. Vojtka venované fatimskému zjaveniu.
Už niekoľkokrát som napísal, tuším že aj v jedne našej predchádzajúcej diskusii, že Panna Mária a Ježišova matka podľa mňa (na základe pozornej analýzy vyhlásení údajnej Panny Márie) nie je tá istá osoba. Dokonca pri jednom svojom zjavení údajne prehlásila, že keď sa splnia jej požiadavky zjaví sa ona, aj Sedembolestná a ešte jedna Panna Mária (pravdepodobne lurdská, už si to nepamätám). Trojjediná Panna Mária - to je sila, tu už ide o pokus o priradenie božskej trojjedinosti. Mnoho katolíkov považuje Máriu za boha, mnohí za spoluspasiteľku. Toto všetko je príkrom rozpore s Božím Slovom, ktoré si ja veľmi vážim. Preto píšem čo píšem. Nie z nenávisti, nie zo závisti, ani zo žiarlivosti. Jednoducho tým chcem dosiahnuť, aby ľudia začali rozmýšľať a porovnávať čo im je predkladané a neverili každému bludnému duchu (1Jn4,1).
 

 

Pardón, objavilo sa mi to ako neodoslané.
 

Sola scriptura?

Zjavenia Panny Márie dostávajú prívlastky podľa miesta, kde sa uskutočnili a ak sa nemýlim, každé zjavenie bolo čímsi špecifické. Z toho aj prívlastky. O žiadnej trojjedinosti nemôže byť ani reči.

Netuším, či ste evanjelik, alebo kresťan hociktorej inej denominácie, no ak sa chcete púšťať do katolicizmu, prosím, prečítajte si katechizmus (http://www.katechizmus.sk).

Takisto sa odvolávate na Božie Slovo, napriek tomu mám zvláštny pocit, že Váš výber veršov nie je celkom správny a povedal by som, že Božie Slovo účelovo vytrhávate z kontextu. Ako vy, i ja ho mám v úcte, preto s takým použitím čohosi tak cenného zásadne nesúhlasím.
 

 

Dodatok: ak by sme mali rátať domnelú x-jedinosť Panny Márie podľa počtu zjavení, razom by sme presiahli číslo tri... myslím, že také počítanie je scestné.
 

 

To číslo tri nevychádza z počtu "zjavení" ale z toho čo údajen povedal samotná táto bytosť pri jednom "zjavení" vvo Fatime. Boli tam uvedené "iba" tri. Preto o tom, či je toto počítanie scestné alebo nie si to prejednejte s touto bytosťou.
 

 

Tých "sola", ktoré je uznávam je niekoško, takže výraz sola stráca význam. Tá trojjedinosť vyplýva z textu, ktorý údajne povedala táto bytosť. Uviedla tri PAnny Márie. Ak tieto texty zjavenia vo Fatime (ktoré cituje p. Vojtko) poznáte, mali by ste vedieť o čom píšem. Ak ich nepoznte, tak doštudovať, aby sme mali jednotné noty. O.i. ste nespozorovali, že trojedinosť v tomto prípade používam ako sarkazmus.
Nie som ani evanjelik ani z inej deneminácie (cirkev podľa mena), som jednoducho kresťan. Na to aby som pochopil scestnosť katolicizmu nepotrebujem študovať katechizmus. Stačí mi Božie Slovo. Jeden anglický bankár povedal, že na to aby sme vedeli spoľahlivo odhaliť falošnú bankovku nie je potrebné študovať každú falošnú bankovku, stačí aby sme dôkladne poznali tú pravú.
V tým kontextom mi je to do smiechu. Toto hovorí zástupca katoliciznu, kde je táto prax pracovnou metódou. Ja sa spolieham na vedenie Duchom Svätým, ktorým som bol aj pokrstený.
 
Hodnoť

prepáč Marián

veríš tomu ? Ja mám z toho dojem taký ako napísala V Š. jasnozrivosť ovplyvnená a zabalená do ortodoxného r.katolicizmu.
 
Hodnoť

prepacte ale objasni mi niekto blizsie ?

Prvy spominany datum zjaveni sa pise v roku 1916. Lucia v r. 1916 mala 10 rokov aspon podla prveho clanku a v r. 2001 ked napisala (Na adresu spochybňujúcich hlasov, očakávajúcich ďalšie apokalyptické senzácie, Lucia 17. novembra 2001 odpovedala:...) by mala mat 95 r ak dobre ratam. Je este tato Lucia de Santos na zive ?
Druha vec co ma len tak mimochodom zaujala, mozno len pisatelska chybicka krasy, ze: O chvíľu Lucia bolestne vykríkla a v tvárach detí bolo badať hrôzu. To čo deti vtedy videli, zostalo tajomstvom. Meniaci sa výzor tvárí detí, nedával okolostojacim tušiť, či to, čo im bolo zjavené, je dobré, alebo zlé. Tak bolo badat hrozu ale ludia netusili ci to co deti videli bolo dobre alebo zle. Hroza = zle nie ? Aspon podla mojho smrtelnickeho vnimania.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 361
 2. Pavel Weiss: Aby zdravotníctvo nebola len „čierna diera“, alebo kam to kráčaš „Hippokrates“? 326
 3. Martin Droppa: Cigánsky guláš 174
 4. Marek Strapko: Za 14 rokov dospeli k čistému vydieraniu! 77
 5. Michal Sivák: Otvorený list pre Mariána Kotlebu 73
 6. Miroslav Lukáč: Čoóó? Igor Matovič? Ten kretéén? 66
 7. Jana Petkaničová: PS: Pozdravujem z Caracasu (1/3) 63
 8. Věra Tepličková: Akty XY: Záhada prepustenia prokurátora Trnku vyriešená? 54
 9. Róbert Flamík: List Lucaskovi 50
 10. Simona Petrík: Pracujúci rodičia, nenechajte sa odradiť. Na rodičovský príspevok máte právo 50

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Igor bravooó, ALE :
 2. Milan Kulkovský: Nemôžeme zabudnúť, oni si to nezaslúžia - masaker v Ostrom Grúni a Kľaku
 3. Zdeněk Kedroutek: POKRAČOVANIE DIGITNÁLNYCH PREUKAZOV A DIGITÁLNEJ SPRÁVY NA ÚROVNI ÚzO.
 4. Ľudovít Herman: Ježiš, neposlušný tínedžer
 5. Kristína Jakubičková: Kašli na rozmer XS modelky
 6. Ľudovít Herman: Dobrý nástroj do diskusii na SME - rozšírenie do Windowsu
 7. Ľuboš Šimún: Prečo odovzdať svoj hlas vo voľbách do NRSR 29.2.2020 ? (2)
 8. Anna Záhorčáková: Ako ženy fungujú v mužskom svete
 9. Lukáš Parízek: Teória relativity parlamentnej diplomacie
 10. Štefan Vidlár: S tým nepújdu

 1. Minúta po minúte: Bödör na súde tvrdí, že Kočnerovi nepomáhal zbierať špinu na novinárov
 2. S Kočnerom bola na jachte aj Tománková z Čistého dňa
 3. Fico kritizoval prezidentku za jej reakciu na prepustenie Trnku
 4. Čo dávajú jesť Kočnerovi a môžu sudcovia čítať noviny (ďalšie otázky o procese)
 5. Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere, s Brignoneovou dosiahla rovnaký čas
 6. Čo ja s tým mám? Reaguje Fico na Počiatkovo video s Trnkom
 7. Šéf búracej firmy: Státisíce v Prešove nezarobím, ani zďaleka
 8. Vlhová je po prvom kole obrovského slalomu v Sestriere na druhom mieste, Shiffrinová je štvrtá
 9. Vlhová prehrala už v prvom kole, paralelný obrovský slalom prekvapujúco vyhrala Direzová
 10. Magoni je šťastný muž. Shiffrinovej tréneri nerobia najlepšiu robotu (rozhovor)

 1. Toto je jasný dôkaz, že Fico sa prezidentky bojí, a to je pre Slovensko dobrá správa
 2. Fico predstavil nezodpovednú zmenu, ktorá vyženie najlepších študentov zo Slovenska
 3. Pozor ! SMERácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 4. Fico chytá pre budúcich lekárov desaťročnú Železnú oponu
 5. Počiatek na Kočnerovej nahrávke vychválil Slotu: Vymyslel nový kšeft, aj Fica oholil
 6. Palko kritizuje Čaputovú: Prezidentka Zuzana Čaputová zdržuje normálny ústavný proces
 7. Študenti medicíny sú z plánov Smeru zhrození: Ficove riešenie rázne odmietame
 8. Trump: Ide o nebezpečný útok na právo amerického ľudu slobodne si zvoliť prezidenta
 9. Kto je spoluzakladateľka Čistého dňa Tománková: Začínala u Fica na Úrade vlády
 10. Fico sa chce zbaviť zodpovednosti za Kotlebu - Komentáre SME

Už ste čítali?