Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

"Tak oblečte si dresy, nech vieme kto za koho kope." (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

po tych saskaradach z obycajnymi ludmi , niektore mihalove vyhlasenia, liberalny dom, a ine medialne vystupy som rad ze som sas nevolil
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Referendum

"či znížiť požadovaný počet podpisov pod referendum a zrušiť podmienku jeho platnosti účasťou nadpolovičnej väčšiny! Ako môže byť relevantný hlas ľudu, ak nie je aspoň majoritný?"

Pokial to niekto v tomto state s referendom mysli vazne (co si myslim, ze nemysli), tak poziadavku nadpolovicnej ucasti zrusi. Parlamentne volby su podstatne zasadnejsia vec a taka poziadavka tam nie je. Naopa, zastavam nazor, ze ak sa poziadavka nadopolovicnej ucasti zrusi, prave po tom sa bude na referendach zucastnovat viacej ludi a mozno aj ta nadpolovicna vacsina. Dovody:

Mnohi ludia ignoruju referenda aj kvoli tomu, ze neveria, ze sa ta nadpolovicna vacsina nazbiera a ze by tym iba zabili cas. Tymto spravanim vsak napomahaju naplnenie tejto obavy. Cosi ako "selffulfilling profecy".

Referendum bez poziadavky nadpolovicnej ucasti velmi jasne definuje, co ma volic robit. Je za - zucastni sa referenda a hlasuje za. Je proti - zucastni sa referenda aj hlasuje proti. Je mu to jedno - referenda sa nezucastni, t.j. zdrzi sa hlasovania. Avsak za sucasnej situacie:

Ak je volic za, zucastni sa, a hlasuje za. Tu niet o com diskutovat.

Ak je to volicovi jedno, referenda sa nezucastni. Z hladiska samotneho volica je to uplne OK, ale z hladiska dopadu na vysledok referenda uz nie. Svojou neucastou v reali hlasuje proti predlozenemu navrhu formou (mozneho) zneplatnenia referenda. Vysledok hlasovania by nemal byt ovplyvnitelny tym, ze sa niekto nezucastni.

Ak je volic proti, ma dve moznosti:

1. Ist hlasovat proti. Paradoxne svojou ucastou moze dopomoct k splneniu poziadavky nadpolovicnej ucasti a tym padom napomocu k uspesnemu odhlasovaniu predlozeneho navrhu.
2. Na referendum neist a svojou neucastou prispiet k tomu, ze (mozno) bude neplatne.

Tu vobec nie je jasne, co je pre volica optimalny krok. To, co naozaj spravi, je potom vysledkom dohadov, spekulacii a kalkulacie. Myslim, ze toto nie je ucelom referenda.

Pokial referendum ma byt efektivnym prostriedkom ucasti verejnosti na riadeni veci verejnych, jeho pravidla musia naprosto jasne a pre volica jednoznacne. Preto zastavam nazor, ze poziadavka nadpolovicnej ucasti musi byt zrusena. Po tomto kroku sa ucast na referendach zvysi, lebo sa ho zacnu zucastnovat aj ti, ktori budu proti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je Matovič kresťan ?

dodrží čo sľúbil ??????????????????????????????????? ??????????????????????????????never ím...
http://www.youtube.com/watch?v...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pôjdem na to heslovito:

1) trpíš rovnakou chorobou ako väčšina spoločnosti - obyčajnosť človeka posudzuješ cez peniaze, nie charakter človeka. Ak by si si dal aspoň tú námahu, že si letmo prečítaš našu stránku, zistil by si, že za obyčajného človeka považujeme každého, kto žije svoj život spravodlivo, bez pýchy a povýšenectva

2) Ak za vydieranie považuješ to, že chceme aby bol splnený sľub, budeš to mať v živote veľmi, veľmi ťažké.

3) Ak za kompromis považuješ to, že nám nedovolila koalícia dať ani jeden bod do programu, máš zvláštny uhol pohľadu.

4) Ak by si si prečítam aspoň tie body, zistil by si, že navrhujeme znížiť počet poslancov na 79, a nie 100, ako bohorovne tvrdíš a následne o tom ešte teoretizuješ.

5) To by sme potom mohli dávať fúkať každému a všade - dobré ráno, chlapče, každý zamestnanec má povinnosť fúkať, ak ho o to zamestnávateľ požiada. Prečo by sme práve v parlamente mali robiť výnimku?

6) "či znížiť požadovaný počet podpisov pod referendum a zrušiť podmienku jeho platnosti účasťou nadpolovičnej väčšiny! Ako môže byť relevantný hlas ľudu, ak nie je aspoň majoritný?" --- je vidieť, že nemáš šajnu - voľby sú podľa tvojej logiky "nerelevantné", lebo nerozhoduje v nich majorita. Naštuduj si aspoň to, že na "relevantnosť" volieb nie je potrebná nadpolovičná účasť, ale rozhoduje v nich väčšina zúčastnených.

7) Nikdy sme sa sami seba neoznačovali za obyčajných ľudí, ako tu podsúvaš.

8) mafiánske praktiky, ktoré sme použili - ešte, že sme ich nepostrieľali, to je fakt

9) píšeš o nejakej karikatúre Shootyho, kde nakreslil Fica - nejako sa ti to v hlavičke pomiešalo - hovoril som o karikatúre Dzurindu ako ho Radičová budí.

10) vieš, keď chceš niečo múdre napísať, mal by si si predtým aspoň veci trošku naozaj pozrieť.

PS) dobré ránko;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

iba k niektorým heslovitým bodom

k bodu 2, splnenie sľubov v politike? to ty to budeš mať ťažké - ak si myslíš, že v špinavej politike sa plnia sľuby.

k bodu 4, informáciu o vašej požiadavke o znížení poslancov na 100 priniesol denník Sme 30.júla - vybav si to snimi.

k bodu 5, jasné, že každý zamestanec musí fúkať - AK HO O TO ZAMESTNÁVATEĽ POŽIADA! Nie každý zamestnávateľ však toto právo využíva - dôležitejšie sú pre mnohých pracovné výkony... Poznám x profesií a zamestnávateľov, kde fúkať nedávajú (pokiaľ sa ovšem niekto doslova netacká :))

k bodu 6, keď čítaš blog - prečítaj si ho poriadne!. Nikde v článku nespomínam, že k relevantnosti volieb treba nadpolovičnú väčšinu - hovorím výhradne o referende. Slovné spojenie hlas ľudu je možno prisilné priznávam, ale niekto tú podmienku niekedy pred rokmi musel schváliť - takže asi nebudem sám s takým názorom.

k bodu 9, je pravda, že sa tam objavila faktická chyba, ale pri tých všetkých drístoch v televízii od politikov - kto si to má všetko pamätať...

a k bodu 10, ja som v tomto blogu netúžil napísať niečo múdre, iba som vyjadril svoj názor - to sa zas pomiešalo v tvojej hlavičke.

PS) príjemný deň :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

P. Matovič

odkiaľ ste prišli na také neokrúhle číslo? Osobne si myslím, že počet poslancov by mal byť nejakým spôsobom odvodený od územnosprávneho členenia, pokiaľ majú poslanci nejakým spôsobom zastupovať nejaké regióny. 79 mi pripadá ako počet okresov. Aká je presne vaša predstava volebného systému a zastúpenia v parlamente?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME