Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Od koho sa učí denník SME? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Mne sa tiež veľa napáči všetko čo

tlačí do hlav SLovakov SME, ale páči sa mi že reaguje práve zastupca hadam naj demagogickej organizacie na svete:-)))))))))) a porovnavať SME s Goebelsom

Hitler dostal vrelý dopis blahoželanie od kardinála Michaela Faulhabera šest mesiacov po tom, co prišiel k moci:
"Co staré parlamenty nedokázaly v šedesáti letech, Vaše široká, státnicky moudrá vize dosáhla v šesti měsících! Tato ruka v ruce" s papežstvím, ta největší morální síla v historii světa, vyznačuje mocnou pomoc neuvěřitelného požehnání a zvýšení německé prestiže, jak na Východě, tak na Západě, v očích celého světa. (John Toland, "Adolf Hitler", 1977)

"Nacistické Hnutí, které osvobozuje svět od Židů, je hnutím za renesanci lidské důstojnosti.Všemoudrý a Všemohoucí Bůh je za tímto hnutím...Páter Franjo Kralik v „Katolických novinách“ v Záhřebu 1941

."(Citát Hansem Askenasy: Are We All Nazis?):
Organizace SS, v mnoha ohledech, byla řízena podle vzoru Jezuitského Řádu, který Himmler studoval a obdivoval. Mimochodem, přísaha SS končí "a k tomu mi pomáhej Bůh!" Úžasné, co? Jejich katechismus se skládal ze série otázek a odpovědí jako: Proč věříme v Německo a Vůdce? Odpověď: Protože věříme v Boha, věříme v Německo, které On stvořil ve svém světě, a ve Vůdce Adolfa Hitlera, kterého nám poslal.
Židé mohli být vyhlazeni ve jménu Boha dobrými Katolíky, protože po staletí jejich církev demonstrovala, že je to Jeho vůle tím, že neúnavně pronásledovala a zabíjela tyto nenáviděné "odmítače Krista!"

"Hlavně jsem se naučil od Jezuitů, a pokud vím, Lenin také. Svět nikdy nepoznal něco tak nádherného jako hierarchickou strukturu Katolické Církve...Nebylo toho málo, co jsem použil ve Straně"..
Adolf Hitler

Mirec. Takže kto sa od koho učí? AK sa SME uči na nacistickej propagande, preberá len skúsenosti 1600 ročnej existencie Rímskej mašinérie:-)))))))))))))))) nacisti boli v porovnani s Vami amateri:-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je nezmysel, uz v 1937, teda este pred vojnou, papez odsudil nacisticky rezim v znamej encyklike Mit brennender Sorge:
,,Ti, kdo povyšují rasu, národ či některou z jeho konkrétních forem, představitele státní moci anebo jiné základní prvky lidské společnosti na normu, jež převyšuje vše, včetně náboženských hodnot, převracejí a falšují řád věcí stvořených podle boží vůle"
Alebo:
,,Jen povrchní duše mohou upadnout do bludu, kdy hovoří o národním Bohu a národním náboženství, jen povrchní duše se mohou pustit do bláznivého pokusu uvěznit Boha, Stvořitele veškerého světa, do hranic jednoho národa, tělesné omezenosti jedné jediné rasy"
http://cs.wikipedia.org/wiki/M...
Okrem toho este pred vojnou dala cirkev mnohe nacisticke diela na Index zakazanych knih, napr. znamy Mytus 20. storocia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

prepáč, ale to je taká znôžka nezmyslov, že sa ani nedá na ňu reagovať inak ako ignoranciou.
Zapadol by si k šéfovi propagandy...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a je naozaj smiesne, ze tym ze nacisti i komunisti povazovali jezuitsky rad za svojho najvacsieho nepriatela, ktoreho sa az prehnane obavali, chces vyvodzovat spojitost medzi jezuitmi a nacistami.
Ked Hitler povedal ,,ucme sa od Zidov", tak to je podla teba zrejme dokaz spriaznenosti medzi nacizmom a Zidmi :D
Povedz bratom v tej vasej americkej sekte, aby trochu viac popracovali, lebo tieto splechy za vela nestoja :))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pravda a lož.

Hochhhutovu drámu „Zástupca“ (Stellvertreter) uviedli vo svetovej premiére v berlínskom divadle Kurfürstendamm 20. februára 1963. Autorom bol vtedy tridsaťdvaročný, protikatolícky zmýšľajúci ľavicový intelektuál, ktorý chcel šokovať svet. Touto drámou bol Pius XII. prvýkrát po smrti takto frontálne obvinený z politickej vypočítavosti, ktorá mala motivovať jeho alibistické „mlčanie“ a ľahostajnosť voči holokaustu. Kľúčovou scénou drámy je tretí výjav prvého dejstva, v ktorej dôstojník SS Gerstein vysvetľuje svojmu židovskému priateľovi Jacobsonovi, že za holokaust nie je zodpovedný nemecký národ, že miliónom nevinných obetí sa už nedá pomôcť, ale že jedine Vatikán by ešte mohol zastaviť elimináciu židov, a to jej verejným odsúdením. Celá hra rozvíja túto tému a vrcholí konštatovaním pápežovej zbabelosti a cynizmu v druhom dejstve, keď jedna z ďalších postáv hry, jezuita Richard, o Piovi XII. prehlási: “Taký Kristov zástupca, ktorý má všetky tieto zločiny pred očami; ktorý pritom zo štátnických dôvodov čaká hoci aj jeden deň, hoci aj jednu hodinu a nepozdvihne preklínajúci hlas svojho srdca; ktorý dovolí čosi, čo musí zatriasť každým človekom na tejto zemi, ... taký pápež je ... zločinec“(Ein solcher Papst ist ... ein Verbrecher). Hra vyvolala celosvetovú polemiku, a aj v samotnom Nemecku prevažne negatívne odozvy. Biskupská konferencia v Hofheime (4.-6. marca 1963) vyhlásila: „Pokladáme za zvlášť poburujúce, že práve pred nemeckým národom je pápežova pamiatka znevažovaná a jeho činnosť prezentovaná nepravdivo“. Názor evanjelických biskupov sa od postoja katolíckych veľmi nelíšil: podľa berlínskeho evanjelického biskupa, Dr. Dibeliusa, Hochhut svojou drámou „urobil Nemecku i svetu zlú službu“, pretože Pius XII. konal podľa svedomia a zrelého uváženia – snažil sa, podobne ako protestanti, konkrétne pomôcť jednotlivcom: to bolo za daných okolností jedine možné. Dibelius vyznáva, že sa s Piom XII. stretol aj osobne a jeho dojem je na míle vzdialený od Hochhutovej interpretácie. Podľa ďalšieho evanjelického biskupa, Dr. Gerharda Jacobiho, keby Pius XII. dostal od nemeckých biskupov návrhy na ešte účinnejšiu pomoc prenasledovaným židom, iste by ich bol uplatnil. Hochhuta v Nemecku kritizovali i židia. „Spoločnosť židovsko–kresťanskej spolupráce“ dokonca žiadala kancelára Adenauera, aby boli „úpadkové a historicky pomýlené“ predstavenia zastavené. Šéfredaktor anglického časopisu „Jewish Chronicle“ prehlásil, že „jednoznačný zásah Pia XII. smerom k odsúdeniu antisemitizmu je notoricky známy a nijaký žid nemôže jeho účinnú aktivitu v ich prospech popierať“. Aj známy židovský historik a novinár Pinchas Lapide, cítil vo svedomí povinnosť „dištancovať sa od Hochhutových klamstiev“.

http://teologia.iskra.sk/docs/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

samozrejme, že písal nezmysly.

ak by to bolo ako píše, tak by hlavný židovský rabín v ríme po skončení wwII. nebol konvertoval, spolu so svojou rodinou na katolícku vieru.
http://www.christbook.sk/produ...
.
link na túto udalosť som tu prilepil snáď sto krát. nepochybujem, že naň klikol. a nie len on. no vo svojej podstate ho nenávisť voči katolíkom tak ničí, že nie je schopný prijať žiadny argument, ktorý by ho mohol z tej nenávisti oslobodiť...
.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

miro tropko

stale cakam na zaslanie rtg snimkov dokazujucich, ze ste v tych vasich krestansych zboroch pricarovali ujovi niekde v poprade 20 cm chybajucej kosti....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to pochopoteľné

aj SME píše pre potrebu formovať verejnú mienku v záujme istých vplyvných politických skupín. Je to viditeľné aj na blogu, ,kde istá návšteva politika u biskupov vyvolala pokrik ukrižuj ich . A podobný politik svojim sfetovaným rehotom u toho istého blogera vyvoláva ilúziu pokročilej a uvolnenej demokracie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

porovnateľnosť zločinov

Trestný zákon č.300/2005
§147 (1) Kto v úmysle spôsobiť ťažkú ujmu na zdraví inému z nedbanlivosti spôsobí smrť, potrestá sa odňatím
slobody na sedem rokov až desať rokov.
§277 (4) Odňatím slobody na sedem rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 (neodvedenie dane a poistného) vo veľkom rozsahu.

Tú tieto trestné činy porovnateľné? Je veľké neodvedenie dane horšie ako zabitie človeka (lebo horná sadzba je vyššia)?

Na to, že novinári píšu tendenčné články, si treba zvyknúť, a dokonca si myslím, že je to užitočné. Bystrí to rozum a pozornosť, neumožní nám to vopchať noviny do škatuliek "dobré"-"zlé&quo t;, ale núti to uvažovať nad každou správou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

samozrejme neurcite media nechceli nikoho poucovat,ani karhat,ani sa vmiesavat.naopak,vedia o ich moci,preto ich prosili len o pochopenie,ze chcu sluzit bohu,ktoreho si uz davno vybrali,ktoreho aj oni dobre poznaju,volba je slobodna pokial viem.oni vedia o co ide,lebo sami boli vytvoreni tou jedinecnou silou,ktora zrejme tak ci tak znici vasu aj nasu snahu,hoci kazdy za inym cielom ide.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ine strany ak dostanu slobodnu odpoved,hned sa zacinaju vyhrazat danami,hrozbami o zivoty ich blizkych a inymi nechutnostami,pri com sami najlepsie vedia ako v dnesnom svete manipuluju ludmi len preto ze maju srdce a nechcu robit to co robia nizsi jedinci,ktorych nam je v podstate luto,lebo utocia,lebo uz vlastne vsetci vieme ze koniec je blizko.ze jehova boh,ktory ja verim ze splni to co slubuje a to vravim aj za seba,lebo sme vsetci nedokonali,aleprostrednictvom jeho syna jezisa krista sa mozeme ochranit.nie nadarmo dal za nas obet.nic proti inym vyznaniam,len ziadam o nenutene sluzby,
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nevsimol som si

ze by nevinna KU nejak riesila evidentne podvodne konanie svojho zamestnanca...to vas nezaujima preco tam stale posobi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

môžete mi prezradiť v čom bolo jeho konanie podvodné?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

75 percentna zhoda jeho dizertacnej a habilitacnej prace...ale to viete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

oba tituly získal práve na UK - to viete.
Nie je to náhodou maslo na hlave UK?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

miro, to snad nemyslis vazne

snad mi nechces povedat, ze vykradnutie svojej vlastnej prace a predlozenie takejto prace ako habilitacie na titul docenta je v poriadku? ale zla zla UK mu na to neprisla? iluzie si o UK vobec nerobim ale nemozem prehliadnut podvodne konanie jablonskeho....katolicka univerzita je jeden svinsky chliev..je na rebricku arra na poslednom mieste. tam by som svoje dieta nedal studovat ani keby mi za to platili....to radsej nech nejde na univerzitu nez aby si zaspinilo svoj zivotopis v takej ustanovizni...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

snad je maslo

hlavne na hlave T. Jablonskeho, nie? Alebo ma UK predpokladat ze kazdy kandidat je podvodnik, hlavne ked je dekanom na KU? Podla vas je vinna hlavne UK? Trochu deformovane videnie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Chlapci...
Oba tituly získal práve tam - na UK.
Neviem aké kritériá sú pri habilitácii, ale v samom článku sa spomína, že habilitačná komisia posudzovala, že je "docentská" práca dostatočná vzhľadom na rovnakú tému "doktorskej" práce.
A opakujem, nezastávam sa KU, ale posúďte mediálne spracovanie celého prípadu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

este raz

povedz mi aku doveru moze mak KU v RK, ked jeden z jej dekanov si samovykradol vlastnu pracu....?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no vidíš, ale práve to, či to bolo trapasom, alebo aj napriek tomu práca spĺňala podmienky na udelenie doc. posudzovala komisia UK...
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jakub Miakyš: Pán Blaha - toto ste neustáli (Smútok za Ľuboša) 3 193
 2. Yvona Horňáková: Máte doma predškoláka? – Jednoduché aktivity, ktoré ho lepšie pripravia na vstup do školy 2 438
 3. Martin Repka: Pravda o Zuzane Čaputovej 2 207
 4. Emília Mesarošová: Som slovenskou opatrovateľkou v Rakúsku, a preto kandidujem 1 818
 5. Marek Strapko: Za čo to hlasoval a čo koordinoval Maroš Šefčovič? 1 813
 6. Filip Pančík: Rezeň 1 535
 7. Dušan Koniar: Niekto v nedeľu na Sitno, niekto do Lánov 1 321
 8. Sebastián Bražina: Na obranu Andreja Kisku 1 073
 9. Andy Nosko: Prečo to hodím Zuzane a nie Ficovmu posluhovačovi 987
 10. Erich Mistrík: Deň ateizmu - 23. marec 846

Rebríčky článkov


 1. Monika KisBodnárová: Červená kráľovna
 2. Pavel Hanšut: V Žiarskej pred desiatimi rokmi
 3. Kristína Jakubičková: Vedieť, kedy dosť
 4. Michal Lukáč: Prečo nevoliť “menšie zlo”.
 5. Ľuboš Dobrota: Jozef Karol Hell – Slovenský vynálezca so svetovými prvenstvami.
 6. Milan Lacúch: So smrťou Krista je to inak!
 7. Ján Franz: Ukrajina a okolité štáty - I. časť - Ľvov a Černobyl
 8. Peter Biščo: Do debaty dorajtoval s ideologickým bremenom Smeru-SD.
 9. Emília Mesarošová: Som slovenskou opatrovateľkou v Rakúsku, a preto kandidujem
 10. Martin Žilinčík: Uncle Roberto WANTS YOU

 1. Kočner na Kuciaka nič nemal, preto ho dal zavraždiť. Plánoval aj útek
 2. Mala som trinásť a sexuálne ma zneužili. Tábor, kde ma stretol, funguje dodnes
 3. Rakúsky novinár: Článok, o ktorom hovorí Fico, nevyšiel v deň volieb
 4. Najčastejšie chyby, ktorými si vodiči zbytočne ničia auto
 5. Katarína Danová: V trinástich ma zneužíval a všetci sa prizerali
 6. Smial sa aj samotný Bale. Slovenský novinár baví Walesanov
 7. Sagan sa víťazstva na Miláno - San Remo opäť nedočkal, neuspel v záverečnom šprinte
 8. Kopla do lopty a nohu vyšvihla vysoko nad hlavu. Začali ju obťažovať
 9. Telefonát s Vadalom riešil iný spis, ako uvádza Fico
 10. Najlepším hráčom Slovenska bol muž, ktorého v posledných zápasoch kritizovali

 1. Peter Bárdy: Fico nám nadáva, klame, a my chodíme na jeho tlačovky. Prečo?
 2. Povolebné impresie... či snáď depresie: Prečo Čaputová a nie Tauchmannová?
 3. Maroš Šefčovič: Na mňa útočte, ale to, čo sa deje okolo mojej ženy, je neprijateľné (rozhovor)
 4. Šefčovič sa pokúsil spojiť Čaputovú s Kočnerom a vypustil nezmysel roka
 5. Tip pre podnikateľov - Objav storočia vždy získa náhoda
 6. Nešportové správanie maďarských fanúšikov: Tešiacich sa Slovákov trafili pivom
 7. Haščák mal Kočnerovi zaplatiť za nahrávky Gorily milión eur. Neskôr ho kópiami mali aj tak vydierať
 8. Kočner sa nedá zmyť ako blato
 9. Ján Benčík: Pán poslanec, choďte konečne do čerta!
 10. Róbert Ondrejcsák: Amerika je náš hlavný spojenec, aj keď sa to všetci boja vysloviť

Už ste čítali?