Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fatimské posolstvo (8) - 13. september 1917 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

..podareny podvod..

..new age ma svoje tvare poslov na marse a katolici tvare jezisa alebo marie na zhorenych tortilovch cispsoch, spagetach, stenach domov a v jaskyniech.. ich vyznavaci bez akychoklvek relevantnych dokazov tvrdia veci, ktore nemozu nijako dokazat.. na to aby som potrvdil existenciu lochneskej prisery, nestaci maly charly od lochnesu, ktory bude svato svate prisahat, ze ju vcera na isto videl..aspom v mojom svete podobne prehlasenia potrebuju ovela viac dokazov.. odhliadnuc od toho, ze fatimske vyhlasenia deti si protirecia, su moralne a vecne irelevantne a tak isto mnohe ich halucinogenne a zavadzajuce predpovede sa vobec nepotrvrdili..
 

 

Zdá sa, že svoje dojmy zamieňate za pojmy. Vyjadrujete sa k niečomu, o čom buď skoro nič neviete, alebo vedome zavádzate. Napr. úkazy, o ktorých v tomto článku píšem videlo 25 tisíc prítomných ľudí, medzi iným novinári, či profesori poverení udalosti sledovať.
A v čom podľa Vás "fatimske vyhlasenia deti si protirecia"?
Keď pozriem na nadpisy Vašich článkov, je mi jasné, že k danej téme zákonite pristupujete s predsudkami. Potom aj Váš príspevok asi treba chápať, že je skôr o Vašich postojoch, než o hľadaní pravdy.
 

 

a to aké halucinogény tie deti brali.?:-) Zdá sa že sa v halucinogénoch vyznáte, tak povedzte sám čo vám spôsobuje vidiny podľa vzorca že "podľa seba súdim teba?".:-)
 

de Pierre,

je vysoko pravdepodobné, že dané deti zjavenie krásnej pani naozaj videli, aj ostatní mohli vidieť rôzne sprievodné úkazy, lenže problém je v tom, že to nebola pravá panna Mária. Mama Pána Ježiša Krista by nikdy od nikoho nežiadala modlitby k jej srdcu, lebo je to hrubé modlárstvo, ktoré vedie ľudí, žiaľ, do pekiel.
Ľudia stále podceňujú temné sily, vo svojej spupnosti si myslia, že dokážu rozpoznať zlo. Lenže zlý duch môže mať v pohode tvár krásnej ženy, úsmev na perách, rozprávať milo o Bohu ..... a vrámci reči ľstivo doplniť "maličkosť", napríklad žiadosť o modlárstvo. A ďalšou vecou pre zajvenie je výber detí, daný duch si vždy vyberá deti, lebo tie sa dá zmanipulovať najľahšie, to zvládnu aj obyčajní ľudia.
 

 

seminaris, v jednom máte pravdu: že diabol sa snaží ľudí oklamať a zviesť. Otázka je, u koho sa mu skôr podarí. Či u troch malých detí, úprimne milujúcich Boha, alebo u toho, čo si suverénne myslí, že má patent na pravdu, a dokonca určuje Bohu kritériá modlárstva. (Mt 11,25)
O pravdivosti fatimských zjavení svedčia mnohé znamenia, ktoré ich sprevádzali, ako i naplnenie predpovedí.
Skúste sa zamyslieť nad tým, ako Vy napĺňate prorocké slová Písma: Lk 1,46b.
 

 

Tá časť znie: "Velebí moja duša Pána". V tomto zmysle som čítal od Semiramis veľa vyjadrení. Určite to nezamenila za: "Velebí moja duša Krásnu Páni", čo je základom mariánskeho kultu.
 

 

Ďakujem za upozornenie, jedná sa o preklep - správne má byť Lk 1,48b.
 

 

OK. Čo sa však týka Lk 1,48b, tam kladiete dôraz na "blahoslaviť ma budú". Rovnaké konštatovanie (lebo sa nejedná o príkaz, a ani o vysvetlenie či je to správne alebo nie) však povedala aj Lia, Jákobova manželka v 1M30,13. Prečo ju ignorujete? O izraelskom národe to povedal Boh (to je už iná autorita ako Lia alebo Mária) v Mal3,12. Prečo ignorujete jeho slovo a tým izraelský národ? Slovo blahoslavení sa v Novej zmluve vyskytuje cca. 53x, v Starom zákone cca. 15x. Podľa toho je jasné, že význam tohoto slova je iný, aký sa mu snažíte v konštatovaní Márie v Lk 1,48 pripísať.
 

Štefan,

kedysi som sa už snažil s Vami diskutovať, ale k ničomu to neviedlo. Preto som ani pri predošlých mojich článkoch na Vaše rúhavé príspevky už nereagoval. Ako som však z rôznych diskusií vypozoroval, patríte do nejakej letničiarskej sekty. To aj do značnej miery vysvetľuje Vaše názory a Váš spôsob dialógu.
Teraz však predsa zareagujem na Váš príspevok, ani nie tak kvôli Vám (už poznám, že ľudia z takýchto spoločenstiev majú klapky na očiach), ale skôr kvôli iným čitateľom, ktorých by ste mohli popliesť argumentami, naoko fundovanými.
- Už predtým, keď ste na mňa zareagovali, ani ste nezbadali, že som napísal omylom zlé číslo verša. Obsah Vás vôbec nezaujímal, len (nesprávneho) verša podľa čísla ste sa hneď chytili.
- K správnemu pochopeniu a výkladu Biblie nestačí len vyhľadať si jedno slovo v rôznych textoch, a ich účelovým spájaním vytvárať vlastné dedukcie. S takýmto spôsobom som sa stretol u Svedkov Jehovových, aby zdanlivo logickou konštrukciou spochybnili niektoré pravdy, ktoré učí Katolícka cirkev. Vy ste urobili teraz niečo veľmi podobné.
- Mária, na ktorú zostúpil Duch Svätý (Lk 1,35) v rozhovore s Alžbetou, ktorú tiež naplnil Duch Svätý (Lk 1,41) prorocky hovorí: "blahoslaviť ma budú všetky pokolenia". To znamená, že ju máte blahoslaviť aj Vy, ako aj ja, "lebo veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný" - čiže nie pre ňu samu, ale pre to, čo skrze ňu urobil Boh.
- Porovnanie s Liou je úplne nelogické. Slová, ktoré hovorí Lia, nie sú vôbec z Ducha Svätého. Je to výklad mena, ktoré dáva dieťaťu: Aser = blažený - "To je pre mňa blaženosť! Blahoslaviť ma budú dcéry." Lia sa takto hrdí pred svojou mladšou sestrou, ktorá bola manželkou toho istého muža a spolu oňho súperili. Keďže Jakub väčšiu lásku prejavoval Ráchel, pre Liu práve narodenie väčšieho počtu synov bolo v semitskom chápaní dôležitosti mužských potomkov triumfom.
- Vytýkate mi, že ignorujem Liu??? A v čom? Pretože povedala: "Blahoslaviť ma budú dcéry"? Som ja azda dcéra?
Vidíte, aké nezmysli vytvárate! To je dôsledok sektárskeho zneužívania Biblie.
- Ďalej ste si vyhľadali Malachiáša: "I budú vás blahoslaviť všetky národy, lebo vy budete bohumilá krajina - hovorí Pán zástupov." Tento prísľub sa viaže na duchovnú obrodu Vyvoleného ľudu, v súvislosti s príchodom Mesiáša. Tento záver Malachiášovho proroctva v sebe spája predpoveď príchodu Mesiáša s eschatologickými prvkami. Takéto proroctvá sa dajú plne pochopiť až ich naplnením. Podobne, ako keď sa v Ježišovom proroctve spája eschatológia s predpoveďou zničenia Jeruzalema. (Mt 24; Mk 13; Lk 21,5n)
To, že ma obviňujete z ignorovania Malchiášovho proroctva a izraelského národa, je jasným znakom, že len naslepo kopete okolo seba.
Pamätajte, že len pravda Vás vyslobodí. (Jn 8,32)
 

 

Jediné na čo som chcel upozorniť je slovo "blahoslaviť" ktorým učenie rkc obhájiť a zdôvodniť svoj odklon k mariánskemu kultu.
Balahoslaviť, neznamená uctievať ale uctiť si niekoho. V tom je rozdiel medzi nami. Ja si Máriu ctím ako matku Ježiša, ako osobu, ktorú si Boh vybral na to, aby skrze ňu dostal Boží syn ľudské telo, aby mohol naplniť svoju úlohu Spasiteľa. Ústrednou postavou v mojom srdci však ostáva Ježiš.
Rkc tu podsúva malú nepatrnú zámenu, Ježiš je synom Márie. Podstatné však nie je to, že je synom Márie, ale že je synom Boha.
Preto sa v Božom slove píše: Jn4,15 Kto vyzná: "Ježiš je Boží Syn," ostáva v ňom Boh a on v Bohu.
Všetky tie články, ktoré ste uverejnili o fatimskom zjavení a aj citácie tej "krásnej pani" dokazujú to, čo som naznačil ja a aj iní diskutujúci, že niekto tu zneužil túto prirodzenú úctu k Ježišovej matke (teraz som nemal na mysli rkc) a podstrčil duchovnú bytosť, ktorá sa za ňu vydáva. Obviňujete ma, že mám klapky na očiach. Na to však, aby človek nespozoroval túto zámenu je už potrebná duchovná slepota.
 
Hodnoť

 

Aj mne sa pred pár dňami zjavila panenka Mária, a aj boh osobne. Pokecali sme si o všeličom. Boh mi hovoril o tom čo bude, o budúcnosti cirkvi, a vzal ma aj na prechádzku do neba. No a teraz čo? Beriem to skromne, ako baránok boží.
 
Hodnoť

 

na tom niečo bude a podľa hysterických reakcií ateistov a odporcov novodobých zjavení si myslím že ozaj to nejaké zjavenie bolo. Proste u odporcov nie sú žiadne rozumné dôkazy, len také iracionálne správanie ...
 

 

Súhlasím, nejaké zjavenie to bolo. Už ho len správne pomenovať a neveriť každému bludnému duchu (viď 1Jn4,1).
 
Hodnoť

 

Ak vsak ide skutocne o zjavenie niecoho doleziteho, preco sa zjavovat detom, ktore nie su prilis hodnoverne. Tazko si predstavit, ze niekto by odmietol zjavenie sa povedzme na pode OSN.
 

 

Myslím, že kto len trochu pozná Evanjelium, má v tom jasno.
Odpoveď nájdete tu: Mt 11,25.
 

 

Nuz v Mt 11,25 Jezis chvali Otca, ze sa mu zalubilo nieco skryt pred mudrymi a rozumnymi a zjavit to nemluvnatam. Odhliadnime od toho, ze tu neslo o nemluvnata. V kazdom pripade, ja som hovoril, ze zjavenie na pode OSN by dosiahlo viac ako zjavenie detom.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: Kde je bývanie, tam vzniká rodina 365
 2. Jozef Sitko: Neslýchaná vulgárnosť Počiatka, Trnku, Jankovskej a ďalších! 359
 3. Stanislav Martinčko: Veľká radosť psa generálneho prokurátora D. Trnku ! 209
 4. Maroš Chmúrny: Zodpovednosť podľa Fica 206
 5. Jozef Šátek: Kto je zodpovedný za blamáž v prípade D. Trnku? 118
 6. INEKO: Ako odvolať Bugalu či Kováčika 115
 7. Ivan Holko: Ktoré korenie je bezpečné pre psy? 110
 8. Vanda Tuchyňová: Žilinský primátor vzdal zápas o hodnoty, volí tvrdý pragmatizmus 89
 9. Natália Blahová: Kto má morálne právo viesť túto krajinu? 80
 10. Monika Nagyova: Denník starej dievky - Och, aké škaredé sú moje rúčky bez obrúčky 78

Rebríčky článkov


 1. Andrea Fuglíková: Strategie vojenského výcviku, které můžete použít ve svém podnikání
 2. Martina Meriačová: Svojich tieňov sa viac nebojím. .
 3. Ľudovít Herman: Páčilo by sa mi byť homosexuálom...
 4. Štefan Vidlár: Predceda Andrej
 5. Milan Kulkovský: Nechcem byť Catmann, ale občas by to nebolo od veci...
 6. Ján Franz: Čiernobiela krajina
 7. Milan Lacúch: Uvidel som smrť!
 8. Július Kovács: Prečo Kotleba rastie, lebo neprotestuje pred prázdnymi budovami potme.
 9. Ľudovít Herman: Ja voliť nepôjdem. No a čo!
 10. Simona Mačorová: Sexuálna Výchova

 1. Vypovedal Haščák aj Bödör. Výrobca zbrane dostal podmienku (minúta po minúte)
 2. Šéf komanda potvrdil sledovanie Kuciaka, Threema bola získaná zákonne (minúta po minúte)
 3. Kuciakovi kolegovia ukázali na Kočnera, súd rozhodne o Threeme (minúta po minúte)
 4. Prieskum: Voľby by vyhral Smer pred ĽSNS a koalíciou PS/Spolu
 5. Čo dávajú jesť Kočnerovi a môžu sudcovia čítať noviny (ďalšie otázky o procese)
 6. Kotlebovci predčasne ukončili míting v Levoči, odporcovia ich vypískali
 7. Nemám úctu k prezidentke, povedal v parlamente Danko
 8. Danko povedal, že nemá k prezidentke úctu. Nemal by piť, odkazuje mu opozícia
 9. Princ Harry: Nie som ľahkovážny, inú možnosť som nemal
 10. NAKA zadržala bývalého šéfa odboru školstva košickej župy. Už je na slobode

 1. Igor Matovič navštívil smeráka Počiatka na francúzskej riviére
 2. Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list
 3. Iniciatíva Kresťania proti nenávisti varuje pred Kotlebom a Harabinom
 4. Najväčší hriech Roberta Fica: Bödör mal k Ficovi častejší prístup než nejeden minister
 5. Bödör mal pre Kočnera zabezpečovať policajné lustrácie, aj ich spolufinancovať
 6. Židovský cintorín zničili deti. Liberáli vinili národovcov či tradičnú rodinu
 7. Ako vyzerá zodpovedná zmena v podaní Smeru
 8. Urobil Jozef Makúch z NBS-ky bankomat pre súkromnú firmu?
 9. Lajčák cez štátnu akciovú spoločnosť pomáha pred voľbami nekalo financovať Smer
 10. Ako sa generálny prokurátor Trnka nechal korumpovať Kočnerom

Už ste čítali?