Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stop policajným čistkám ! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Zlepencová vláda nerobí nič tak

dôkladne ,ako politické revanše/Harabín,Nižnanský,atď/,kádr ovačky,politické nominácie do predstavenstiev,rád -všetko zhora až po regiony.Nečudu,že prišli na rad aj policajti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spišiak....

je Catani? alebo so svojim ministrom KATANI? Nuž na tomto sa podpisuje celá koalícia. Dôveryhodnosť polície stúpne závratne. A bude to transparentné. Rovnako ako to nezverejnenie informácií. Ukazuje sa, že niektorí neschopáci (ako miništrant vnútra) a jeho kamoši sú schopní všetkého. Predpokladám, že sa to odrazilo v pozitívnom hodnotení tej smiešnej nezávislej organizácie IVO o stave demokracie v SR.... kde dostala táto banda štyroch hodnotenie 3,1
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

co to tu vsetci pisete ved vcera meseznikov pisal ze uroven demokracie sa zvysila...
mozno akurat tak jeho institutu sa zvysil prispevok od premierky.
taketo veci sa mozu diat len tam kde je predseda vlady obycajny statista ktory je tam len pre pekne oci...
reci ze tato vladfa bude ina su len dristy ludi ktori su slepi.
to ze lipsic je neschopny politik vieme uz moho rokov a to ze jeho chranenec spisiak je zakomplexovany chlapec vieme uz od cias palka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak by tí ľudia naozaj chceli vyzerať čistý tak nech sa hromadne odvolajú na súd. Samozrejme potom na nich ministerstvo vytiahne dôvod prečo boli odvolaný a ak je to závažný dôvod budú mať problém a ak nie tak problém bude mať MV SR a Spišiak s Lipšicom.

Ak ticho odstúpia tak to len potvrdzuje že majú maslo na hlave a nechcú svoje problémy medializovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odvolávanie nespĺňa zákonné podmienky.

Ustanovenie § 35 ods. 2 zákona o štátnej službe zaviedol V. Palko, ponechal a využíval ho R. Kaliňák a teraz ho prevzal a aplikuje ho aj D. Lipšic. Je jasné, že z pohľadu antidiskriminačného zákona nemôže byť policajt v riadiacej funkcii (nie menovaný ale ustanovený do funkcie) odvolávaný iným spôsobom ako "bežný" policajt vo výkone (mimo riadiacu funkciu). Musí byť spracované priebežné služobné hodnotenie s uložením konkrétnych úloh a termínom ich splnenie, ak tieto nesplní potom spracovať služobné hodnotenie so záverom neschopný zastávať riadiacu funkciu s uvedením konkrétnych pochybení a nedostatkov, pričom k tomuto sa má právo dotknutý policajt vyjadriť, k tomu musí zasadnúť komisia, ktorá posúdi objektívnosť uvedených dôvodov služobného hodnotenia a nadriadený urobí zo stanovísk záver. Takýto postup v daných prípadoch (a bolo ich desiatky) dodržaný nebol. Dokonca Mgr. Špánik v odvolaní uvádza, že pred odvolaním ministrom vnútra, jeho priamy nadriadený, ktorým je J. Spišiak nebol vykonaný ani žiadny osobný pohovor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

poznámka:

minister a Catani používajú v tomto prípade KLÁVESOVÉ SKRATKY. Vo švejkovi to znelo ako: maul halten und weiter dienen!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jozef, je to zaujímavé,

ale ako píšeš, tak stále chceš dokazovať len nevhodnosť spôsobu odvolávania. ak sú si riadiaci policajní funkcionári istí že nepochybili , tak ako podotkol "de rastignac" majú právo použiť zákonné prostriedky na svoju obhajobu. predpokladám,že nie je momentálne podstatný spôsob, ale skutok prečo sú vymenení. v skutku mám tiché podozrenie, že niečo pravdy na tom a dôvod tu je.
ak zákonné možnosti nevyužijú, budú pre mna (ako nezaujatého) odvolania opodstatnené.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vieš lorakk,

sám som bol medzi prvými, ktorí pocítili slasti § 35 ods. 2 zákona o štátnej službe. Do personálneho rozkazu V. Palko v časti odôvodnenie napísal : bez uvedenia dôvodu a presne v čase môjho podpisovania tohto rozkazu predstúpil pred verejnosť a o tom dôvode - neexistujúcom prehlásil, že som "rozvracal policajný zbor". Asi takú úroveň má to "tiché podozrenie". Rozprával som sa s niektorými teraz odvolanými a viem ich príbehy, nebudem hodnotiť ich prácu, ale všetci "nevedeli" nielen konkrétne dôvody svojho odvolania, ale vôbec nevedeli ani jeden dôvod, lebo im ho nikto nepovedal. Veľmi vzdialené náznaky vychádzali skôr z informácií "JPP" (jedna pani ...). Keďže tieto informácie nemali dôkaznú hodnotu (nedali sa preukázať), tak sa práve nepoužíva štandardný postup pri odvolávaní riadiaceho policajta (spracovanie služobného hodnotenia), pretože tam sa dôvody musia precízne aj doložiť overiteľnými dôkazmi ale využije sa gumové ustanovenie § 35/2, ktoré pre tieto účely "použije" politický predstaviteľ rezortu - minister.
PS : prepáč ale tomu tvojmu tvrdeniu, že "nie je momentálne podstatný spôsob, ale skutok prečo sú vymenení." vôbec nerozumiem. Vždy pri štátnom orgáne je prvotné a najdôležitejšie právne hľadisko, čiže či odvolanie spĺňa zákonom určené kritériá a postupy, pri jeho porušení je všetko ostatné úplne nepodstatné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no

v zasade s Vami, p. Satek, suhlasim, ale ani Meciarovi sa neda nic dokazat. Mam osobnu skusenost s jednym z petolizacov krajskeho riaditela PZ v Presove. Tak ako sa spraval ten petolizac, ako sa vyhrazal v banalnej veci (nastastie len slovny incident v restauracii), ohanal sa, ze je policajt a ake ma znamosti a hned vyvolaval svojmu nadriadenemu, ktory to sice neriesil (zjavne situaciu zhodnotil ako hlupost), ale dalo mi to taky obraz o policii, ze neverim nikomu. Slusny clovek pociti strach a problemy a vsetko mozne. Ak by sme boli v slusnej krajine, tak tam mal nabehnut sam krajsky sef a toho debila, hoci ho pozna alebo hoci je jeho pribuzny ci co, minimalne zavriet za vytrznictvo a zastat sa slusnych ludi. Ale nic sa neudialo, asi ho nechcel riesit. Kazdy sa bal, kazdy si sepkal, to je krajskeho ... atd., aj privolana hliadka, urobila zapis a dost. Kvoli tomu clovek nebude podavat trestne oznamenie, okrem toho, hoci si kazdy pomyslel, ze co to bolo za debila, svedcit by nesiel nikto, este vytrznik budem ja. Ked sa k tomu prida to, ze kseftarov a prevadzacov vidiet na videach na youtube, ako sa vypekaju na Seycheloch, vozia sa na milionovych autach a taketo pripady su priamo v posobnosti tohto krajskeho, tak aka potom dovera. Takze aj na zaklade takych JPP by som odvolal, do dovodu by som ale napisal: strata dovery slusneho obyvatelstva.
Mimochodom, neviem preco nevie verejnost viac o krajskych riaditeloch a neviem preco sa nerobia vyskumy dovery nielen sefa ale aj okresov, dopravakov apod. Preco sa nezverejnuju klucove statistiky, klucove pripady, na ktorych policia robi? Ja mam pocit, ze policajti nevedia chodit pesi, kazdy z nich riesi ake by si kupil auto, poluju na zver aj ako pytliaci, riesia drobnych zlodejov a cigosov. A ak skusim policajtovi nieco povedat, nepochodim, niet vacsieho machra. Takato charakteristika sa samozrejme netyka slusnych ludi v radoch policie. Ale vseobecne to tak vnimam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja Vám rozumiem a

chápem o čom píšete. V inom diskusnom príspevku som si práve dal otázku, či môžu byť nadriadení policajti otvorení, priami, ľudskí k občanom, keď sú upodozrievaví, nevkusní a neľudskí k vlastným podriadeným ? Odpoveď znie - nie, nemôžu. A toto už je o výbere ľudí, o svojom príklade, ktorí dávajú po jednotlivých stupňoch nadriadení až po toho najvyššieho. Tu zmena systému - organizačná reforma nepomôže. V tomto prípade sa jedná o reformu myslenia.
Preto som aj napísal tento blog, lebo som sklamaný z postupov vrcholového policajného manažmentu, ktorí má plné ústa zlepšenia práce polície, zlepšenia vzťahu k občanovi ... Ak sa však nevedia správať k svojim podriadeným a to je jedno či ho povyšujú, alebo ho chcú odvolať, ale musí to byť v súlade so zákonom a musí to mať punc ľudského vzťahu. Mám obavy, že ešte to máličko čo v polícii dobré ostalo, ešte aj to sa teraz zabije a úplne rozvráti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

všimni si,

že každý píše o neprávostiach (najčastejšie nepodstatných) páchaných policajtmi z pozície moci. je to len jeden pohľad. podstata je inde, a tak mám na teba otázky, ktoré sa týkajú koncepčných zmien (nie iba organizačných, lebo vyššie tvrdíš, že tie nemajú význam) v PZ.
je v skutočnosti PZ vyzbrojený personálom (ide mi hlavne o hlavne najvyšších), ktorý je schopný dnešnú korupčno-socialistickú pozíciu zmeniť inak ako výmenou persón na týchto najvýznamnejších miestach?
predpokladáš, že sa začnú policajti v tomto zložení správať (a to uvažujem iba o väčšinovom merítku) normálne, bez aj týchto krutých výmien? ako naložiť z tými zákonom zabetónovanými?
bežný človek takéto výmeny zažíva denne, je totiž na zamestnávatelovi (u PZ je to MV a lebo priamo minister) ako sa rozhodne ak mu ten-ktorý pracovník nevyhovuje, je proste prepustený.
prečo to má byť nenormálne u polície? čo je to za argument, že pracoval 28 rokov bez disciplinárneho priestupku, tak je automaticky pre vás nedotnutelný a nepostrádatelný?
a ešte jeden bonbónik, tú karmu kto riadi je tiež taký váš s 28 ročnou praxou? prepáč ak s tým nemáš nič spoločné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stručné a jasné.

Vo vašom príspevku som našiel dve otázky, na prvú aj druhú odpovedám - nie.
PS : poznámke o "karme" nerozumiem, inak je to mimo mňa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak

ďakujem.
všetko čo sa deje je teda v poriadku, aj ked nie úplne podla právneho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nerozumeli sme si, vôbec nič nie je v poriadku a je to v rozpore so zákonom. Aby bolo jasné, polícia nie je vybavená personálom ... a policajti sa nezačnú správať normálne ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale práve že sme si úplne rozumeli.

fakt nie sú kádre a nie na správnej parkete a teda je potrebný tvrdý personálny rez.
to, že sa deje právne nesprávne (možno- lebo nepoznám konkrétne znenie 35-ky) je ako som vyššie spomenul, len forma. rez je nevyhnutný a viem o čom hovorím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je rozdiel keď rez vedie chirurg od rezu mäsiara. Jeden má možnosť uzdraviť, druhý len zabíja, pritom rez bol nevyhnutný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jozef

rez mäsiara a lekára je rovnaký, deje sa v inom štádiu života, proste iná kategória.
ale spresňujem, sú zlí a dobrí, ako lekári, tak aj mäsiari. otázka je stále tá istá, bude podla teba PZ týmito rezmi v márnici, alebo je takýto rez nevyhnutný na zachovanie nádeje na uzdravenie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jozef...polícia nikdy nebola a nebude apolitická......takmer vsetci nadriadený a odbory konajú len v súlade so "želaním" vyššie postaveného nadriadeného.I ked MV neskôr prehrá súdny spor s poškodeným policajtom,nikdy nebola aplikovaná priama zodpovednosť za protiprávne konanie konkrétnemu nadriadenému,resp. ministrovi vnútra.Ak by bola a p. Palko by musel uhradiť všetky náhrady škody prepustených policajtov(čím sa tak chválil)myslím že dnes by už v parlamente nebol:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

p. satek

a posluch bol tiez taky fasa clovek, policajt, ktory bol odvolany len tak, tiez pre nic? neviem naco bol dobry Vas clanok o tejto teme. informacie o ludoch mate vy a ministerstvo. vy ste tu napr. "vychvalili" mgr. spanika, on sa tu "vychvalil" a verejnost ma na zaklade Vas dvoch verit, ze on je ozaj ten dobry a ministerstvo to zle? to ze niekto 28 rokov sluzil bez disciplinarneho trestu moze napr. len znamenat, ze mu nic nedokazali alebo ze mal dobrych kamaratov. takze vobec nerozumiem, preco tu riesite personalne otazky a vyvodzujete z nich obludne zavery, ktore sa vobec nemusia naplnit. skor za tym moze byt nieco ine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no

on asi sám odišiel si myslím a vedel prečo
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME