Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nastupujúca Generácia Lídrov Slovenska sa o 3 dni stretne v Modre (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

cim su toto buduci lidri?:)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sudiac podla prveho odseku

na ich stranke asi nadbytocnymi ciarkami v anglickom texte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

WTF

a co je toto za organizaciu? a o co im ide...hmm...tak google
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zas nejaka sekta typu grinpís
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak veru

asi to bude tak, teraz pozeram ich stranku, no na to ze su spoločnosťou zo SR a nemaju tam menu v slovencine ma dost zarazilo a ani ziadne nejake ciele tam nie su, cele je to take vagne a o nicom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

brutalna somarina

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vodcovstvo je strašné slovo

a evokuje strašné predstavy...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

supeer

a budete predávať Herbalajf či Amway produkty ?
či scientologovia útočia ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nevšímajte si slová tohoto očipovaného jaštera z pekiel.

Jste churavé sochy bez slávy!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nastupujúca generácia lídrov Slovenska?

A ja som čakal, že tam budú mena ako Mikloš, Sulík...
A ono su to nejákí nímandi, čo si kúpili vstupenku na konferenciu, aby sa pár hodín cítili dôležití. Nuž čo - aj na tom sa dá zarábať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Majte radi to, na čom naozaj záleží."

Milí lídri,majte ma radi.Ja Vás môžem tiež...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nenechaj sa odradit, drzim palce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

súčasní lídri slovenska nič moc.

ale ak ich majú nahradiť títo "nastupujúci", no tak ihneď utekám do obchodu, nakúpim konzervy a zahrabem ich na utajenom mieste!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nemoze to byt az take zle,

...ak je k clanku povolena diskusia. Alebo len autorka nevedela ze sa da aj nepovolit? :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

decka a par kvazi ekonomov sa hra na lidrov:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Idem budovat kryt pod domom a panic room...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nastupujúca generácia lídrov? No, podľa toho, čo si pod tým človek predstavuje. Ak to majú byť nejakí low-level manageri vo firmách, tak áno. Ale skutoční lídri budú iní ľudia. Tam sa obyčajný človek, bez špeci zázemia nedostane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

keď si chlapci a dievčatá dajú modranskú

perlu.... tak budú "perliť".
Bludným učením je aj myšlienka, že organizácie v skutočnosti potrebujú nie dobrý manažment, ale „LEADERSHIP“ a nie manažérov, ale lídrov (vodcov). Tomuto tvrdeniu sa hovorí teória veľkého muža (Groβe Mann Theorie – VEĽKÁ VODCOVSKÁ OSOBNOSŤ) a aj keď nie je identická s „ideálom manažéra“, je mu taká blízka, že sú veľmi ťažko odlíšiteľné. Výsledok vznikajúci z ich kombinácií je skôr blízky charakteru antického hrdinského eposu, než by sa mohol priblížiť predstavám o skutočných potrebách našich organizácií. Ešte zaujímavejšia je myšlienka, že podobné kurzy využívajú často manažéri, ktorí nedokážu „viesť“ samých seba a očakávajú zaručené recepty na vedenie podriadených.
Zaoberať sa osobnostnými charakteristikami a vlastnosťami tzv. veľkých vodcovských postáv bolo v každom historickom období fascinujúce. Ľudia vždy verili, že sa z jedinečnosti historických situácií a jedinečných postáv dá poučiť. Potreba mať VODCOV sa stala znovu módou (doteraz sa toto volanie obmedzilo na úroveň najvyšších postov v politike a vojenstve). V poslednom čase sa táto požiadavka zovšeobecnila a rozšírila na vodcov v organizáciách každého druhu (dokonca sa objavila disciplína „speed leadership“) a existujú aj kurzy, ktoré dokážu urobiť lídra z každého účastníka (čo zaplatí). Zrazu potrebujú aj firmy na výrobu peny na holenie alebo výrobcovia párkov nielen dobrých manažérov, ale aj „vodcov“. Objavila sa potreba nových manažérov s celkom jedinečnými schopnosťami, vypracovali sa „pravidlá hry pre víťazov“ (Spiellregel für Sieger) a hlasné volanie po silných, dynamických, vizionárskych a charizmatických vodcoch, ktorí určujú zmysel a smerovanie organizácie (majú za úlohu priťahovať ľudí a predstavovať pre nich centrum tvorivých nápadov, oddanosti a zosobnenia). Už samotné volanie po takýchto „vodcoch“ je dosť nebezpečné, ako to ukazuje história (nielen v oblasti politiky a vojenstva, ale aj vo firmách, ktoré pod vedením takýchto „osobností“ utrpeli porážku). Pravdepodobnosť, že takéto volanie osloví tých „správnych“, je veľmi nízka. Tých málo, ktorých možno nájsť a ktorí by boli nielen VEĽKÍ, ale aj DOBRÍ, je skôr osamoteným až výnimočným zjavom. Spoločnosť potrebuje skôr ľudí schopných plniť úlohy v oblasti riadenia, ako sa spoliehať na to, že dokáže zmobilizovať vodcov požadovaného druhu. Volanie po vodcoch je bludným učením aj preto, že namiesto toho, aby sme trvali viac na schopnostiach konať a na skúsenostiach, znovu sa spoliehame na vlastnosti zvláštnosti osobnosti. Takéto súvislosti sa však v priebehu histórie nepotvrdili. Ďalším problémom je skutočnosť, že manažment aj leadership sú definované rovnakým spôsobom. Všetko, čo autori vidia ako hodné odmietnutia a zlé (v zmysle: byrokratický, málo dynamický, málo inovatívny, orientovaný na minulosť), zabalia do kategórie „manažment“ a všetko ostatné, čo považujú za želateľné je prisúdené kategórii „leadership“. Dochádza teda k tomu, že sa porovnáva „zlý“ manažment k „výbornému“ leadershipu. Ide však buď o neschopnosť, hlúposť, alebo dokonca zámerné ohlupovanie s domnienkou, že to nikto nezbadá. Diskusia má zmysel, ak sa porovná zlý manažment so zlým vodcovstvom a dobrý manažment s dobrým vodcovstvom. Najprv je teda potrebné odlíšiť (zistiť rozdiel) medzi sebou dobrý a zlý manažment (to isté v oblasti vodcovstva) a až potom porovnávať dobrý manažment a dobré vodcovstvo, a tak zistiť výhody a prevahu vodcovstva nad manažmentom. O pokroku možno hovoriť až potom, ak sme schopní dokázať, v čom je „leadership“ lepší, správnejší a profesionálnejší ako manažment. Toto tvrdenie nie je popretí
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

xx

Toto tvrdenie nie je popretím toho, že existuje a môže existovať aj dobré „vodcovstvo“ a že ho v určitých historických situáciách spoločnosť aj potrebuje.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME