Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Päť mýtov o profesionálnych rodinách (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Fakt Sandokan ?

Alebo si mu dala len "krycie meno " ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to krycie meno,

veď sandokanov sú stovky (zapísané v matrikách).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

keby bolo na Ide,

tak je o jedného Sandokana viac...
to bolo (asi) jediné, s čím som sa fakt nevedela stotožniť
a tak má chlapec predsa len normálne meno :-) ( a dnes ho oslavuje ;-))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako vždy...

mená detí sú zmenené, mená dospelých a príbehy ako také sú skutočné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

som si

vydychla (iba za to meno samozrejme:)). dobry clanok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

es.en.,

raz som videla v TV nejakú reportáž a tam bolo dieťa s menom Sandokan. Vraj ich je východe zopár s týmto menom, aj všelijaké Esmeraldy a iné seriálové mená.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

potvrdzujem, nasi volakedajsi susedia o poschodie vyssie mali 10 deti a jeden z nich sa volal Sandokan.

Ida, velmi si vazim vasu snahu o otvaranie Pandorinej skrinky, mate pravdu, diskutovat treba... a cim skor tym lepsie. Lebo problemy budu. Ale nic hodnotne sa nerodi lahko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kamosova mama

bola lekarka a v tej dobe ked isiel Sandokan, tak naslo sa par osadnikov-kolednikov, co ku nej prislo, ze ako sa volas ??? - odpoved Sandokan Horvath a podobne....v obcianke mali sebou preskrtnute meno Dezider a podobne a nad tym rukou dopisane Sandokan :-))))))))))))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prajem

tebe i tým deťom, aby sa čo najviac z toho naplnilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

drzim palce. deti by nemali trpiet za chyby a rozhodnutia dospelych.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte k tej

vychovávateľke...
...a povedala ešte, že malý smrdí... :o(((
a to bolo najvoňavejšie babuľko, aké som kedy mala, rozhodne by som ho našla spomedzi mnohých detí aj so zaviazanými očami-podľa vône...
aj to je uhol pohľadu a nastavenia... ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

som za profesionalne rodiny/ moji rodicia maju malu v pestunskej, ale tiez si uvedomujeme, ze hoci co je pre nu lepsie ako ked bola v domove/ do troch rokoch mala plienky a ked sme si ju zobrali 4 rocnu tak nevedela hovorit- ma nasluchacie aparaty- ale uz prvy den ked dosla ku nam povedala tato a afto :D teraz ma 9 chodi do druhej triedy - raz bola v pripravke a raz opakovala je sikovna a uz si chysta ulohy sama- niet nad male radosti. Pri starostiach je to horsie... tiez chvilu uvazujem, ze ci nam to bolo treba- ale to len ako taky povzdych inak je uzasna :)

raz sa nam priznala, ze teta v domove ju bila... ked prisla v noci za nou ze je hladna- mala posunky na kakat cikat a hladna smadna.
treba vsetko preverovat...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak si napísala, teším sa !

Máme doma nevšedné dieťa, najprv bola v profirodine a keď mi detský domov odmietol predĺžiť pracovnú zmluvu prešla do pestúnstva. Nevšedná je, pretože je postihnutá alkoholizmom mamy a otca a nevšedná je preto, že kedykoľvek sa jej spýtate, či by šla do decáku - vždy odpovie áno. A viete prečo? "Pretože tam sa do mňa nestarali" - suverénne odpovie. Je u nás 5-ty rok. Keď k nám prišla - mala zelené zuby od antibiotík a furt bola počúraná a nielen to, škúlila tak, ako ste ešte nevideli, ba aj zle počula. Od kedy je u nás nebola chorá, neškúli, počuje a je to sranda - furt chce ísť naspäť do decáku. Má smolu - bude žiť v rodine a furt sa budeme do nej starať, lebo ju ľúbime. Keď je v pohode - som jej Majčik - keď ma chce ***** tak mi povie "áno pane". Chcela som upozorniť na jednu zabúdanú skutočnosť. Nielen okolie, blízky, vaše vlastné deti ale aj deti, ktoré máte v profirodine budú k vám kruté. Je to pre mňa tréning na to, ako mať rada bezvýhradne. Je to ťažké, ale ešte som nepočula, že by niečo - čo stojí za to bolo jednoduché.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

áno, maja, tak to bolo

keď k nám do pohody to dieťa prišlo, pán riaditeľ zo špeciálnej školy internátnej stál na dvore so založenými rukami a hovoril: "... toto dieťa tu nezvládnete. má amnézie, bude vám utekať..." Potom som sa rok pozerala ako ju nikto nemá rád. Potom ste prišli vy dvaja s René. A Ty si mi povedala: "... a viete, že ona má dlhodobú pamäť?" a šikanovala si ma tým, že si mi furt písala aby som zaúkolovala vychošky aby jej dali operovať očká, a po treťom pobyte: "... a viete, že konečne plakala, keď išla od nás?" A potom bola u vás pol roka a poslala si mi minútový šot zo základnej umeleckej školy. Naše trdlo spievalo pri klavíri v šatičkách. Dokelu! Kto nevidel, neuverí...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Najväčšia sranda je,

že just bývame v tých končinách, odkiaľ malé trdlo - pán riaditeľ špeciálnej školy priniesol. Vieš si predstaviť ten des ... po chodbách sa nieslo "preboha, ona sa k nám vrátila..." Toš, zvykli si, a aj na to, že vyžadujem už 5-ty rok denné informácie o tom, ako sa jej v škole darí - nedarí a tiež požadujem, aby denne čítali moje informácie o tom, ako sa jej darí doma a v noci a pod. Chcela som touto poznámkou povedať, že okolie profirodín nie je pripravené na profesionálny vstup profirodiča do výchovného procesu dieťaťa a ešte bude dlho trvať, pokiaľ nás budú vnímať ako partnerov. Zatiaľ nás vnímajú ako tých, čo privedú do školy decko, s ktorým sú iba problémy. Poznámka: v mojom prípade aj rodiča vnímajú ako toho, s ktorým sú iba problémy. A aj napriek tomu naše decká v škole prospievajú ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vynikajúci článok,

K+. A Vám obom, Ida i Maja, ako i ostatným, ktoré sa takto staráte o deti, patrí moja úcta a veľké ĎAKUJEM.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pekne si tu kurizujete :o)))

júj, ako za starých čias... :-D
ja by som ešte dodala, že tá Maja z blogu si zo spoločnej práce s Idou zapamätala tri dôležité miľniky, ktoré teraz posúva ďalej, hoci ich kedysi tiež dosť dobre nechápala:
1) nových rodičov "natrvalo" NIKDY neposudzuj, to už urobili pre Tebou iní (psychológovia počas prípravy)
2) neber si viac detí-daj pozor, aby sa raz nestalo, že kvantita bude na úkor kvality
3) neboj sa!

Navždy si budem priať, aby sa podarilo to všetko, čo si v blogu vypichla, nech by sa iní aj na hlavu postavili (!), aby sa z intuitívneho systému profesionálnych rodičov stal premakaný mechanizmus, ako sa o Opustené deti, čo najkvalitnejšie postarať...
Toť môj sen...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jedno, alebo viac a aké?

V súvislosti s počtom detí v profesionálnej rodine som sa stretla s mnohými názormi a najrôznejším prístupom nielen zo strany profirodičov, ale aj zo strany detských domovov. Na toto nebude stačiť žiaden metodický pokyn. Je to vskutku vždy individuálna záležitosť. Profesionálny rodič by si mal vyjasniť, na aké deti sa chce špecializovať, a to nielen v súvislosti so svojimi spôsobilosťami ale aj vo vzťahu k zloženiu svojej rodiny, bytovým a materiálnym podmienkam, ale aj vo vzťahu k lokalite, kde žije. S touto skutočnosťou by mal oboznámiť detský domov a tak vstupovať do pracovno-právneho vzťahu. Detský domov potom prejaví alebo neprejaví o profirodiča záujem, alebo si ho vedie v databáze a pri príchode vhodného dieťaťa sa mu ozve. Netreba tiež, osobitne pri väčších deťoch, vnímať za zlyhanie, ak si dieťa s profirodičom "nesadne". Mám priamu skúsenosť, že k nám prišlo dieťa od kelegyne, kde sa mu "nepáčilo" a pritom sa tam ďalším dvom deťom páči. Pri predstavách rodiča o dieťati možno akceptovať rôzne požiadavky s výnimkou rasových, náboženských, a pod. Bohužiaľ často "ustráchanosť" profirodičov nechá priestor manipulatívnemu správaniu zo strany detského domova - čo neskôr spôsobuje v rodine vážne problémy. A ešte k počtu detí. Je naozaj rozdiel, či sa výchove detí venuje jeden z profirodiny, alebo obaja partneri, niekedy tiež vstupujú do výchovy starý rodičia alebo ďalší členovia rodiny - s tým treba rátať aj pri posudzovaní profirodiny. Zdôrazňujem, že pri "certifikácii" niekoho za profirodiča by sa väčšia pozornosť mala venovať celej rodine profirodiča. Ďalej je dôležitá postupnosť pri prijímaní detí do rodiny, vek a pohlavie vlastných detí, špecifiká vlastných detí verzus špecifiká detí prichádzajúcich do rodiny a pod. Samostatnou kapitolou sú súrodenecké skupiny, možno niekto zaujme k otázke súrodeneckých skupín / profirodina stanovisko...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hej, maji

MAXIMÁLNY súhlas ;-)
nič viac sa nedá povedať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Majka, máš pravdu o tej postupnosti prijímania detí. Som veľmi vďačná, že mi dali problémové dieťa najprv na 2 týždne bez súrodenca. Mohli sme sa "oťukať", aby sme mohli spolu vychádzať, aby sme sa trochu spoznali. Druhé dieťa bolo zdravé, ale takmer nerozprávajúce. Dakujem, Ida, že to takto dopadlo, aj v mene Lacka!! Si fantasticky empatický človek, mám Ťa rada!
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME