Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Matičné tunely (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

To je tak

ak akákoľvek organizácia nie je pravidelne kontrolovaná.Pritom sa na problémy poukazuje iba pri preberaní agendy po predchádzajúcom šéfovi.Možno po pár rokoch vo funkcii sa bude niekto sťažovať na pána Tkáča v tých istých intenciach, najmä ak sa zistí, že sa žiadný postih sa nekonal.Bolo by treba urobiť kontroly vo všetkých zariadeniach tohoto typu,Čemadok nevynímajúc
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pojde niekto sediet? Nie? Zasa cierne knihy? Ano?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A zase je to len

bla bla bla. Ako sám dobre viete slovensko nie je právny štát a to bez ohľadu na to čo si o tom Vy politici myslíte. Chcete urobiť dobrú vec pre občanov? Chytte zbraň do ruky a zastrelte vynníkov. Je to také jednoduché. Môžeme sa do nekonečna rozprávať o tom kto, kde, kedy, a s kým kradol ale na čo? Dôležitý je výsledok a nie zúčastniť sa v danom procese. A jedna myšlienka na záver: Ten štát, ktorého národ okráda sám seba zanikne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán poslanec Galbavý,

Ste poslancom dlhé roky, vaša strana bola tá čo aj vládla a zas ste vo vláde. A teraz mi odpovedzte na jednu otázku, dávala aj vaša vláda naše peniaze bez kontroly do Matice ? Iste dávala a predpokladám, že mala aj právo na kontrolu, bohužiaľ až nový predseda povedal ako to je s Maticou. Všetci ste boli ticho, tak buďte naďalej, pretože táto vláda spraví zas veľké nič. Skutok sa nestal, trestné stíhanie zastavené, zabudnite!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Však len žartujete pán poslanec... ?

"Po zverejnení týchto skutočností azda naozaj prišiel čas sa vážne zamyslieť nad tým, či Matica slovenská má v súčasnej podobe ešte oprávnenie na existenciu. Teda či má pokračovať vo svojej dvojjedinnej podobe - na jednej strene ako inštitúcia, zriadená zákonom a plniaca určité úlohy, ktoré jej zveril štát (a z toho titulu jej platí), a na druhej strane ako spolok, financovaný z príspevkov a darov svojich členov. Pretože pre štát je takto vážne zdiskreditovaná organizácia ťažkým partnerom. Zdôrazňujem, že ju nezdiskreditovali žiadni vonkajší nepriatelia či neprajníci, ale jej vlastné vedenie."

Myslím si, že pri kontrole financií v MS a nielen v nej - vo všetkých štátom spravovaných organizáciách zlyhali kontrolné orgány - a tie treba tiež "pototo" - veď Markuš tam bol 20 rokov a počas vašej 8-ročnej éry (SDKÚ) ste ani raz nemali potrebu ho prevetrať? - už minimálne od roku 2000 tam mohol byť poriadok.
A ak neviete, čo je úlohou a poslaním MS, tak sa vyberte do Matice a dozviete sa veľa užitočného a doplníte si základný všeobecný prehľad občana SR, navyše ako VŠ by ste mali takéto veci vedieť už dávno.
Ak budete nahlas uvažovať o opodstatnenosti MS, tak vedzte, že naserete ešte aj tých pár zúfalcov, ktorí vám zostali mimo blavy a skončíte na smetisku dejín tak ako mečiar.

Tiež sa chcem opýtať, ako Vy a vaša strana sa opovažujete hazardovať s majetkom občanov štátu - výpalným, ktoré voláte POVINNÉ zdravotné poistenie a ktoré pcháte do papule zahraničným súkromným spoločnostiam, namiesto toho, aby bolo "recyklované" do zlepšenia zdravotného stavu občanov, aby ďalej vládali pracovať na vašou stranou zabezpečených montážnych linkách ako otroci.
Že vám huba neodpadne a hanba nefackuje, radšej sa milo usmievajte do kamier v parlamente a modlite aby ste nepatrili k tým, čo sú odkázaní na lekárske ošetrenie v zariadení financovanom prosperujúcou ZP...teda na pomalé zdochýnanie s preležaninami, ***** pošťaný, o hlade a smäde...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stokrát

K+
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Štát v matici

môže kontrolovať LEN tie peniaze, ktoré jej on sám poskytol. Matica pritom má aj iné zdroje financovania - sú to prostriedky získané od členov, dary, peniaze z Neografie. Na tieto peniaze štát dosah nemá. V tom je práve problém - ak by Matica zabordelila peniaze od štátu, tak by sa na to prišlo kontrolou. Lenže ak zabordelila peniaze od členov, príjmy z Neografie (čo je jej podnik), alebo ten národný poklad, tak tu musia vyvodzovať zodpovednosť v prvom rade členovia a funkcionári matice. Prečo to neurobili a nechali bývalé vedenie šafáriť - a Markuš bol vo funkcii 20 rokov, je ich vec - štát nemohol zasahovať ani do týchto vecí.
Čo sa týka toho opľutia - maticu opľuli tí ľudia, ktorí ju roky riadili a spôsobili tento škandál.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

obrali

o tazko zarobene peniaze mojho syna. Mozme len dufat, ze sa zazrakom podari chudakovi tie peniaze niekedy dostat spat.
Za kazdu skusenost by sa malo platit, urcite na to syn nikdy nezabudne co sa mu stalo ked uveril fondom spojenym s Maticou. Je mi to velmi luto, ale prezijeme to.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME