Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo denník SME neuverejnil môj príspevok? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Mýlite sa. Nejde o žiadnu urazenú pýchu.
Miroslav Lettrich
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hlavne sú to zbytočné kecy ... teraz čo ... čo bráni, aby bolo po školách vylepené všetko, nielen kríže, však ani vylepený obrátený kríž potom nemá vplyv, že p. kaplán Lettrich? No a druhá vec ... p. kaplán keby radšej robil záživnejšie kázne a viac pracoval s ľuďmi, než sa vykecáva na SME. Hlásať plno "teórii" je pekné, ale prakticky ich prevádzať je ešte lepšie .. a jedna dve cesty na Babiu horu to samozrejme neriešia... čo tak namiesto kecov a 15 krát zopakovanej tej istej vete o utrpení Krista vyzvať rodičov, aby dohliadli na svoje deti a nejazdili napr. po dedinách a mestách (aj napr. centrom Rabče, že ano) ako ***** 80tkou?? a to často aj rodičia !!! čo tak ukázať im utrpenie Krista v tom, ako potom trpia rodičia pri zranení či zabití dieťaťa, či ako sa strachujú o to, či celé prejdú niekde cez prechod??? čo tak volať po zodpovednosti svojich ovečiek aj v iných prípadoch, veď je ich dosť??? a podobnými milión inými reálnymi riešeniami nemôže byť Kristus medzi ľudí poslaný?? či len opisovaním z biblie hrdo schovávanej pod vankúšom sa dá robiť "osveta"?? A zdá sa, že mediálna košeľa je bližšia, ale možno je to len môj dojem ... asi čakám od cirkvi viac, než je zdravé ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Budem stručný:
1. je veľmi krátkozraké, ak katolík trebárs aj túto otázku o rozhodnutí ESĽP považuje za zbytočné kecy. Len aby ste v budúcnosti neboli prekvapený.
2. Dokonalý nie som a ani moje kázne. Veľmi rád sa nechám poučiť, kľudne aj od Vás. Zastavte sa a dám Vám priestor, aby ste mi ukázali, ako sa to má. A myslím to vážne.
3. Ak mi vytýkate, že by som mal viac pracovať s ľuďmi, tak potom Vám príliš nerozumiem, ale vychádza mi to tak, že o aktivitách vo farnosti toho príliš veľa neviete. Dokonalý zďaleka nie som, ale nikdy, nikdy a nikde kde som pôsobil, som sa nesnažil viac o iné ako práve o to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vďaka za odpoveď ... 1. ja som prekvapený neustále, aj z cirkvi, tak asi to veľká zmena nebude, morálka sa dá dosahovať predsa aj bez krížov, možno tým osobným upozorňovaním a výchovou, čo som písal, 2. Podpichovanie, ale v pohode ... ako sa to má som predsa napísal, nekecajte 10x tú istú vetu o tom, ako nás má boh rád, ale povedzte ľuďom, čo majú robiť, ako sa v reáli prejavuje láska k blížnemu, nie plno teórii .. predpokladám, že na kňazkom seminári vyučujú trošku psychológie, takže nie je ťažke vedieť, nadviažem na už popísaný príklad ... že je rozdiel, ak poviem "dodržujte morálku" a keď poviem "nejazdite jak zvieratá po centre dedín a miest" ... to prvé pre človeka, ktorý nebol vychovaný podľa našich zásad môže znamenať, že morálne je aj ukameňovanie, zatiaľ čo jasný príklad jasne hovorí, čo to to "morálne" je ... motivácie nepoužívate vôbec (ukázať obrazne a preventívne dôsledky vie napr. Tutková, hoci jej to vôbec neschvaľujem) ... tak nabudúce sa nebojte tlačiť na zodpovednosť ľudí, nielen volať po nejakých teóriach, byť sladký a "nekonfliktný" si nechajte na nebo, tu ste pastier duší, nie prizerajúci sa ... len tak mimo ... vyučovalo sa to síce za komunizmu, ale mne chýba napr. to zdôrazňovanie, že "pomôžte starému človeku s nákupnou taškou" ... to už asi nie je v móde ... ak to neučíme, tak to nečakajme, že to spadne z neba. 3. verím, že sa snažíte, aspoň v to dúfam, ale a) snažíte sa dosť? b) snažíte sa správne? Poznám kopu ľudí, čo sa snažia a často to len pri tej deklarovanej snahe zostáva ... čo nemusí byť váš prípad, aby ste sa neurazili a nepodpichovali opäť, ale len hovorím, že možno sa treba zamyslieť, či sa nedá robiť viac a inak, a možno len pár malými zmenami. Nie nadarmo sa hovorí, že malé zmeny dokážu aj veľké veci. Ale inak držím palce a túto kritiku berte len ako možnosť možno niečo robiť lepšie, možnosť na zamyslenie, či ako spätnú väzbu, nie ako osobný útok. Dobrú noc...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A co tak v kazdej triede

davidova hviezda ci znak "satanistov" ???

... keby ten kriz nemal vplyv, tak ho podla mna nepchaju kam sa da ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak keby boli ziaci trosku zrucnejsi

tak vytiahnu klincek z krizika hore a priklinuju ho dole... Krizik sa uz aj sam otoci... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja by som rad vedel, naco tam teda ten kriz je, ked nema na ziakov ziaden vplyv?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

Ja by som rád vedel načo máš na svojom aute logo výrobcu, keď na teba, auto, ani ostatných to nemá žiaden vplyv?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Túto hlboku myšlienku by si mal adresovať ESĽP, nie Jarrymu, pretože to, že križ nemá žiadny vplyv povedal ESĽP, nie Jarry.
Samozrejme, že kríž vplyv má - ako každá reklama.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

z komercnych dovodov

velmi dobre vedia, ze je to pre nich bezplatna reklama.
takze ty vlastne priznavas, ze tie firemne znaky sa maju do skol umiestnovat tiez z komercnych dovodov ako bezplatna reklama, na zvysenie prijmov nejakej korporacie? :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

douc sa. zo zakona cirkev ani nadacia nie su korporacie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zo zakona je aj kldr demokraticka :-) :-) :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pretoze vyrobca to auto vyrobil, aj so svojim logom. Ked cirkev postavi daku skolu, moze si tam dat aj tisic svojich krizov. Ale v statnej skole nemaju co hladat. Alebo si myslis, ze by bolo spravne umiestnit do kazdej triedy zakladnej skoly velke logo VW ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak by sme my a naši predkovia vyrástli na hodnotách VW group, tak prečo nie? :D
Mne je to v podstate jedno, príde mi miestami až smiešne ako niekomu môže prekážať kríž (ako tej strelenej Fínke), rovnako ako inému, ak ho tam nemá. Ako tu už niekto nižšie napísal, prečo ti neprekáža dvojkríž na našom štátnom symbole? Ten už neovplyvňuje nikoho svetonázor? Každé rozmýšľajúce dieťa sa skôr, či neskôr spýta, čo to znamená a prečo to tam máme. Čo mu odpovieš?
Kdesi som začul/čítal myšlienku, ktorá sa mi celkom zapáčila, že každý národ v histórii, ktorý sa vzdal hodnôt (filozofie), na ktorých vznikol, skončil. Pekne nám to tu v Európe ide a aj preto nás skôr či neskôr asimilujú moslimovia - tí sa svojich hodnôt tak ľahko nevzdajú. Nemyslím tým, že sa teraz máme všetci zmeniť na ortodoxných a konzervatívnych veriacich. Úplne by stačilo, keby si ctili predkov, minulosť, tradície, hodnoty, na ktorých sme vyrástli. Američania majú Boha tuším aj v ústave a neviem o tom, že by sa tamojší ateisti nejak proti tomu búrili.
K tým logám ešte mi napadlo: Členom VW sú aj mnohé iné, predtým samostatné automobilky. VW ich kúpil, ale múdro im ponechal ich logá. Prečo asi? Pretože sú hlboko zakorenené v povedomí ľudí a VW chce, aby ich kupovali naďalej. Aj keď zisky z toho už bude mať on. Váži si teda svojich zákazníkov, aj ostatné značky, ich tradíciu, minulosť. A nevymenil si ich všetky za svoje, aj keď v tomto prípade hlavne zo zištných dôvodov. Možno hlúpy príklad, to mi len tak napadlo... ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

doležité je iba jedno, aby kňazi a veriaci ostali verní jednej značke - Ježišovi Kristovi
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"„aj keď je kríž predovšetkým náboženským symbolom, neexistuje žiadny dôkaz, že jeho zobrazenie na stene v triede by mohlo mať na žiakov vplyv"
Konečne niečo, čoho by sa mohli chytiť moslimovia. Určite neexistuje žiadny taký dôkaz ani pre polmesiac, ako naboženský symbol.
Bravo ESĽP!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

presne

tak.
Zavesiť svoj znak na štátnu inštitúciu nie je nič iné ako obšťanie plota psíkom na znak toho, že tu som teraz ja pánom. Keď po mne príde väčší psík so smradľavejším močom, bude pánom on. Ospravedlňujem sa za prirovnanie,ale zdá sa mi, že sedí.
Nechápem, prečo sme odstraňovali kosáky skrížené s kladivom. To tomuto pánovi s uazeným egom vtedy prekážalo? (mne áno)
Mne prekážajú akékoľvek znaky nejakej mocichtivej skupiny na štátnych inštitúciách. Nechcem mať obšťatý plot akýmkoľvek psom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Konečne niečo, čoho by sa mohli chytiť moslimovia. Určite neexistuje žiadny taký dôkaz ani pre polmesiac, ako naboženský symbol."
Pokud si to budou skutecne myslet, urcite jim nebude vadit, kdyz bude kriz viset i v jejich skolach :).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale oni si ho tam

dávať nebudú a štát im ho tam vnucovať tiež nebude. Takže výsledok budú polmesiace vedľa krížov vo verejných školách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vrátim sa sám k sebe:

To by ináč vôbec nebolo zlé - symboly kresťanstva a islamu v jednej triede. De facto by uznali, že sú "len" jedným z mnohých svetových náboženstiev, ktoré sa navzájom musia tolerovať.
lenže jasné, toto sa nestane...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

najprv treba zacat krizom, aby si neverici vypestovali tolernaciu ku krizu a k veriacim.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 1 431
 2. Martin Foto Potočný: Keď si nakoniec November '89 všimol Fica 735
 3. Věra Tepličková: Pri ochrane svojho súkromia, mám právo klamať, 284
 4. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho novembrového týždňa 232
 5. Ondrej Prostredník: Je capnutie dieťaťa po zadku násilím? 224
 6. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 200
 7. Martin Droppa: Mŕtvym utečencom 188
 8. Eva Jarábková: Žiaden štát nie je pre všetkých 135
 9. Zuzana Števulová: Práva LGBTI ľudí nie sú vecou názoru 133
 10. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 126

Rebríčky článkov


 1. Sonya Haraszti: Bola som na titulke SME. Témou bola zmena pohlavia.
 2. Juraj Hodul: Prečo nemáme v Bratislave niečo ako bol kedysi Lunapark? A prečo tu nemáme aqapark?
 3. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 4. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 5. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 6. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)
 7. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 8. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti
 9. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november.
 10. Stanislav Mičev: Jankovskej 2500 eur, Kotleba, Sulík a minimálna mzda

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 3. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 4. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 5. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 6. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit
 7. Slovákov môžu spasiť Maďari. Môže nastať aj takáto absurdná situácia
 8. Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka
 9. Známy zápasník zrazil ženu, za jej smrť dostal podmienku
 10. Dôchodkyňa upozornila na kauzu s pôdou: Pri mene Vadala som sa zľakla

 1. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 2. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 3. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 4. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 5. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 8. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 9. Na obranu Jaroslava Danišku
 10. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu

Už ste čítali?