Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Volať políciu ? Preberte sa ! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

u nas hlavnou ulohou

MP je manazment parkovacich papuci..bez nich by bola ich existencia bezpredmetna....uprimne, ani dopravaka a ani MP policajta som este nevidel sluzit....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Martin

toto by si mal poslať na Ministerstvo vnútra i keď pochybujem, že by Ti odpovedali. Alebo by si sa dozvedel, že páchateľov zadržali, len Ty si to nezbadal, pretože žiješ v inej dimenzii. Smutné na tom je to, že tí príslušníci žijú z našich daní a okrem vyberania pokút nie sú schopní nič iné.
Ak chce polícia zlepšiť svoj image takýmto spôsobom, tak to svedčí len o tom, ako si váži nás občanov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a co by asi tak dosiahol? Spravne, presne to! Pokial ulohou mestskych pandurov je prispievat do obecneho rozpoctu, nikto nemoze cakat, ze budu riesit pripady, z ktorych im nic "nekvapne". Za take vysledky by ich nacelnik empikov ani starosta nepochvalili. Ale zato ked kazdy den zalozia zo 20x papucu a aspon polovicu z toho vyberu "cash", to ich budu davat este aj za vzor kolegom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jarry

to by ešte bolo v "pohode", lenže u nás už ani na ulici nevidíš policajtov a je jedno akých. Vo väčšine prípadov sú mestskí policajti zbytoční. Mnohokrát sú tam ľudia, ktorí by tam vôbec nemali byť, nemajú vzdelanie a ani chuť niečo robiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Z mestskych policajtov sa nam stali policajti parkovaci. Volam ich mestski obuvnici, pretoze to jedine co robia je obuvanie papuc na kolesa aut. Aj mestsky kamerovy system nie je vyuzivany na patranie po vreckaroch, ci niciteloch verejneho majetku. Kamery su bezne aj cely den zamerane iba na "iste miesta", kde staci na 3 minuty odstavit auto a mestski panduri su tam ako na koni. A uz iba cakam, kedy niekto pride s tym "stastnym" napadom, dat mestskym policajtom pravomoc na meranie rychlosti a riesenie dopravnych priestupkov tak ako v susednych Cechach. Tam uz policia na riesenie verejneho poriadku uplne rezignovala a stala sa s nej iab druha policia dopravna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Marty

kamery sú na iné veci. Keď u nás pred Vianocami na námestí koncertovala Zdenka Predná kamarátovi vykradli auto. Teda išiel na mestskú políciu, lebo parkovalo pri námestí a bláhovo sa domnieval, že ak je námestie monitorované kamerami, zlodej sa zistí. Aké však bolo prekvapenie, keď zistil, že mestskí polocajti monitorovali Zdenku Prednú, teda natáčali si jej koncert. Teda sú aj kameramani, len kamarát ich tam vtedy skoro pozabíjal od radosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak tých policajtov by som hneď prepustil a ešte by mali byť trestne stíhaní za zneužitie právomoci verejného činiteľa. Keď už nič iné, tak sa človek spolieha aspoň na kamery a dúfa, že ten, kto ich obsluhuje, má rozum na svojom mieste. Žiaľ, veľa krát je to naopak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja nerozumiem tomu, že sa nájde tolko hlupákov, ktorí dajú dobrovolne svoje peniaze týmto žobrajúcim mafiám. Sú to organizivané skupiny žobrákov, často z Rumunska, ale aj z iných krajín, ktorí posobia na území celej Európy. Navyše, tí, ktorí peniaze žobrú, napríklad ženy s deťmi, alebo postihnutí, majú svojho pasáka, ktorému odovzdávajú zisk a on im vydeluje určitú čiastku.
V prípade fiktívnych zbierok ide o jasný podvod, ak falšujú hlavičky unicef, alebo iných organizácií, otázne je, prečo polícíia nekoná. Jedna možnosť je, že zo zisku platia tieto žobravé mafie policajtom výpalné. Druhá možnosť je, že naša polícia nepovažuje za potrebné strácať čas a vynakladať svoju námahu na drobných pouličných delikventov.
Treba podávať sťažnosti v prípadoch takejto nečinnosti polície, aj v tomto konkrétnom prípade, inak sa situácia nezmení.
Hlúposť ludí ale neovplyvní nič, dokedy budú existovať hlupáci, ktorí sa nechajú takto oklamať a dobrovolne dávajú peniaze podvodníkom, dovtedy budú takýto podvodníci úspešne posobiť v našich uliciach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie kazdemu hned dojde, ze ide o podvodnikov, mne sa to stalo tiez a kym mi docvaklo o co ide, uz kolega podpisoval papier a vytahoval peniaze, a kedze dal len euro este mu aj vynadali... Otazne je preco nekona policia? A preco to ma riesit mestska policia? Mna skor zaraza pristup policie, ako to ze ludia prispeli....
Takze neoznacuj ludi za hlupakov, pretoze takto sa necha opantat hocikto a nie kazdemu hned dojde o co ide....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja si zas myslím, že keď sa roky hovorí, že netreba dávaťvna ulici peniaze podvodným žobrákom, myslela som, že je to zrejmé asi snáď každému. V médiách sa stále upozorňuje na týchto podvodníkov a ľudia sa opakovane nechajú nachytať. Preto sa mi tam objavilo slovo hlupáci. Ale dobre, beriem ho spať, ak to bolo tvrdé.
Ak chcete pomocť, ak vám možem poradiť, dávajte peniaze priamo tam, kde viete presne, ako skončia. dobrí anieli, alebo napríklad priamo na účet nešťastníkov, ktorých príbehy sú opísané v časopise notabene. Nikdy nedávajte žiadnym akože unicefom a podobným podvodníkom a nedávajte ani penIaze na štátom nepotvrdené vyhlásené zbierky. Aj čo sa týka verejných zbierok, ja dávam peniaze len, ak viem stopercentne, kde skončia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Song pre Teba..Za Tvoju obciansku statocnost:
http://www.youtube.com/watch?v...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

OK, akceptujem

že môj príspevok bol posúdený ako porušenie kódexu, aj keď som nepoužil žiadny vulgarizmus. Pripúšťam, že som pejoratívne oslovil autora (slovko tr**as). Ospravedlňujem sa. Chcel som povedať toto:

Milý Dano, myslíš, že sa niekto na tvojom komentári zabavil ? Je link na skladbu Udavač od BLAS trefnou reakciou na môj článok ? Prečo touto formou irónie ospravedlňuješ konanie osôb, ktoré spomínam vo svojom článku ? Máš niečo s nimi a cítiš sa dotknutý ?

Tvoja reakcia nie je vtipná, je len cynická. Aj kvôli takémuto prístupu, je naša spoločnosť taká, aká je.

Verím, že tentokrát som ostal verný kódexu blogera i diskutéra a všetko je vporiadku.
s úctou Maťo Huba
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

príliš sa zapodievaš drobnosťami..a nezabúdaj..nemáš právo nikoho súdiť...ani tie dve dievčatá, ktoré len a len zarábajú na "naivite" iných..a je len a len na Tebe, či inom človeku, či im hodíš niečo do sporkasičky..
ani nepoznáš ich príbeh a súdiš ich..
..a aká je naša spoločnosť? s čím resp. s akou inou spoločnosťou ju hodnotíš a posudzuješ?
...a kto som ja? som len jedno velké nič a aj nič znamenám..:) ak sám pochopíš a prijímeš túto pravdu, navždy sa zbavíš nepokojnej mysle, ktorá v Tebe prebýva :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tvoj postoj sa snaží pôsobiť múdro a metafyzicky. má však vážne trhliny:

prečo by som mal poznať príbeh ľudí, ktorí sa snažia podviesť iných ľudí ? čo by to malo zmeniť ? Je mi to ľúto, ale to ako s tebou niekto v živote zaobcházdal, môže vysvetľovať tvoje konanie, nie ho však ospravedlňovať. Nie je pravda, že len a len na ľuďoch závisí čo "hodia do sporkasičky" - záleží to od spôsobu klamstva, od toho ako ich podvedieš aby si vzbudil dojem, pocit, emóciu, aby dali ! V tomto prípade. Som hlboko presvedčený, že podvody je potrebné zastaviť a prekaziť. U seba i iných, ak máme tú príležitosť. Nastavenie zrkadla je jediným spôsobom, ktorý pomôže i podvodníkovi pochopiť, že nič nie je bez následkov - skôr, či neskôr a pomôže mu tak začať žiť inak, očistiť sa.

Ako vieš aká myseľ vo mne prebýva ? Dúfam, že zasejem nepokoj i do tvojej mysle, uspanej na vlnách apatie a cynizmu a preberiem ju k pochopeniu, že za svet ktorý nás oblkopuje zodpovedáme my sami. My sami zakladáme príčiny budúcich následkov, tvoríme svet, v ktorom budú vyrastať naše deti a ich deti a ich deti. (ak veríš v reiknkarnáciu-my samotní znova a znova...)

súdil si rovnako ako ja - som podľa teba udavač. si na ich strane, povedz prečo ? aký je teda ich príbeh ?

ešte k spoločnosti - hodnotím ju ako jeden veľký podvod. podvodom je predstava demokracie ako systému kde stačí "verejné" vyjadrenie raz za 4 roky bez následnej kontroly. podovodom sú výdobytky politikov chrábiace ich pred "rovnakou dotknuteľnosťou" s nami ostatnými. podvodom sú mnohé s tých múdrych slov v zákonoch, ktoré sa nedodržiavajú alebo neuplatňujú pod rôynymi zámienkami, podvodom sú ľudia usvedčení s proyiústavných krokov a činov, ktorí beztrestne chodia pomedzi nás ako prezidenti, premiéri, ministri... mnoho aspektov našej spoločnosti je veľkým podvodom a nemusím ju porovnávať so žiadnou inou, len s jej vlastnými "zákonmi a princípmi", ktoré nedodržiava. sme spoločnosťou ktorá nie je na seba prísna a k sebe spravodlivá, a to na nej vidno. podvod je tak bežný že je všadeprítomný - od úplatkov pri STK až po miliardové krádeže (emisie). podvody sú tak bežné a rozšírené vo všetkých formách, že ich ľudia už nevidia a nerozlišujú. ako ty. taký je stav našej spoločnosti.
nemýľ sa ale - len tieto úvahy netvoria môj svet. je omnoho širší a bohatší a presahuje hranice nášho štátu i národa. moja myseľ je ďaleko vo vesmíre v inom čase a priestore väčšinu času. zčasu načas sa však vráti a mrkne sa, ako sa veci majú tu dole. čo zčasu načas treba - nežijeme totiž len sami pre seba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1.Pretoze kazdy clovek ma svoj pribeh a nikto z nas ho nema pravo sudit za ten jeho..nikto nema pravo (ale robi sa to), posudzovat ciny cloveka a dôsledky toho cinu, pokial sa bytostne a existencne nedotkynaju jeho sameho (nikto Ti nema pravo liezt do "kapusty").
2.Podvody a klamstva nezastavis. Nie su v Tvojej moci ich zastavit. Su sucastou spolocnosti a sucastou zivota ako takeho.Hodnotis, co je pekne a skarede..dobre a zle..musis potom vidiet aj to, ze sa podvadza a klame, ako aj kona cestne a bez lzi..su to dva protipoly a musia tu byt..
3.Ci niekomu das peniaze, alebo nedas, je to len a len Tvoje slobodne rozhodnutie. Ci podlahnes iluziam spolocnosti alebo si zachovas nadhlad. Takze je len a len na Tebe, ci hodis mincu zobrakovi bez nôh, alebo dvom dievcatam..
4.Viem aka mysel v Tebe prebyva..si na zaciatku hladania seba sameho (velmi dobra volba) a viem aj to, ze musis si prejst velmi vela vecami vo svojom zivote, aby si nasiel to, co hladas.Je to sucast Teba, Tvojho ucenia sa, Tvojho navratu k sebe samemu.Si na dobrej ceste.
5.S reinkarnaciou mas pravdu.Ale je tu jedna zakladna podmienka, na ktoru si pozabudol. O reinkarnacii väcsina ludi len citala, alebo pocula..Ale spytam sa Ta, kolky ju zazili na vlastnej kozi? Spytam sa Ta inak. skocil si niekedy padakom z lietadla? nie? tak ako môzes niekomu vraviet, aky je to uzasny pocit, ked si nikdy neskocil?
6.Apatia a cynizmus je zaklad pre pochopenie mnohych pravd, ktore sa nedaju objavit v rusenej mysle.
7.Spolocnost nie je podvod. Vsetko je tak, ako ma byt.Aj ked sa to na prvy pohlad nezda
...na zaver..si na dobrej ceste...len tak dalej :)
a...aky je ich pribeh? keby ich pritlacila policia, nic by sa nedozvedeli..ich strach je silnejsi (pred niekym, ci niecim), ktory ich donutil urobit tento "zufaly" krok..Pretoze vela..velmi vela..ludi robi zle a zufale veci len kôli tomu, ze ich tlaci strach, alebo nejaka ina osoba, ci situacia..
..a preto Ti vravim, pozeraj sa na veci aj z druhej strany, pretoze len vtedy, ak spoznas oboje (dobre aj zle), spoznas cestu..:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

OK

Myslím, že teraz ma tvoja argumentačná artiléria rozdrvila ako červa, preto to tu z mojej strany uzatváram :-). Som na dobrej ceste... ? Skvelé !! Akými rôznymi spôsobmi sa dá prísť k osobnému Guru !

Vďaka, že si sa zaradil k mojim čitateľom, zastav sa niekedy znova.

Želám všetko dobré
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:) vidis..cesty bozie su nevyspytatelne :) ani nevies, na koho narazis...
len nezostavaj stat len na jednom brehu..pametaj - existuje aj druhy :)
..ak chces byt riekou - musis poznat oba brehy :)
...dakujem...:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

PS: nenapadla Ta aj druha strana mince? co ak tie dievcata niekto vidiera a nuti pod rôznou formou natlaku robit "žobračky"? nenapadlo Ta to? napriklad...:) tak Ti vravim este raz..NESÚĎ, pokiaľ nepoznáš ich príbeh...:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

napadla

keby ich policajti preverili, mohli na to prísť, rozbiť gang "falošných vyberačov peňazí", dievčatá (ženy) oslobodiť a dať im šancu žiť život inak.

bohužiaľ , nevyšlo. možno na budúce. možno ty budeš mať tú príležitosť. nepremrhaj ju.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Júlia Piraňa Mikolášiková: Čo majú spoločné Penta, Lexov siskár, Kočner a Zsuzsová? 264
 2. Marek Mačuha: Zrušenie ĽSNS - veľké divadlo 48
 3. Marian Baran: Starec vo vlaku 24
 4. Anežka Richtariková: Prečo silou-mocou vyháňame mozgy z krajiny? 21
 5. Boris Cíferský: Bývali v chudobincoch, rentu dostávali len niektoré. Dôchodok guvernantiek bol ťažký 19
 6. Boris Cíferský: Máte chuť na mladé mäsko alebo mladú žabku? Nie, o jedlo sa nejedná 18
 7. Helena Michlíková: Okamžitá asociácia Matadorky 17
 8. Júlia Piraňa Mikolášiková: Kočnera kvôli kšeftom aj sledovali. Chceli ho zavraždiť 17
 9. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (19. - 25.4.1919) 16
 10. Júlia Piraňa Mikolášiková: Zabudnutá kauza Kočnera. Mega krádež v banke a 6 miliónov 16

Rebríčky článkov


 1. Monika KisBodnárová: Prichádzaš...
 2. František Cudziš: Neoficiálny harmonogram osláv 160. výročia narodenia A. Stodolu na Slovensku v r. 2019, I.
 3. Ondrej Tunega: K študentom sa pridajme
 4. Martin Žilinčík: Veľkonočné tradície
 5. František Cudziš: K výročiam zo života Aurela Stodolu, IV.
 6. Helena Michlíková: Okamžitá asociácia Matadorky
 7. Monika KisBodnárová: Za mňa i za neho...
 8. Sonya Haraszti: Veľká noc vtedy a teraz alebo aké je to byť dievčaťom na oblievačku
 9. Martin Šiška: Desatoro –„Nebudeš krivo svedčiť proti svojmu blížnemu“ – 1. časť
 10. Jozef Kovalík: Ráno, ktoré zmenilo svet

 1. Výbuchy v kostoloch a hoteloch na Srí Lanke si vyžiadali viac ako dvesto obetí (minúta po minúte)
 2. Sagan sa nedočkal triumfu ani na Amstel Gold Race, preteky nedokončil
 3. Vadala založil na Slovensku bunku mafie, vedel už pred rokmi Gašpar
 4. Kauza náplaste: Obvinili desiatky lekárov z celého Slovenska
 5. Vlastný gól mladého Slováka je v Amerike hitom internetu
 6. Zlý vplyv Kaliňáka si uvedomujú mnohí, dáva Zalovi za pravdu Maďarič
 7. Moment Čaputová nebol prelud
 8. Čo ak Truban, Sulík, Matovič, Hlina a Kiska nezískajú väčšinu (píše Marek Maďarič)
 9. V Česku hrozí Lidlu pokuta za klobásy bez mäsa, na Slovensku ich nekontrolovali
 10. Slovenskí mladíci prehrali aj s Lotyšmi a budú bojovať o záchranu

 1. 4 dni v Pafose za menej ako 250€
 2. Oveľa väčšou tragédiou ako zhorený Notre Dame sú útoky na kresťanské symboly
 3. Markéta Šichtařová: Už máme instrukce, co si myslet o Notre-Dame
 4. Vadala založil na Slovensku bunku mafie, povedali pred rokmi Taliani Gašparovi - domov.sme.sk
 5. ROZHOVOR: Katedrála v muslimské čtvrti...
 6. Profesor Ivan Hričovský v historickom ovocnom sade v Brezne ponúkol cenné rady
 7. „Moment Čaputová“ nebol prelud - komentare.sme.sk
 8. Týždeň v kocke Daga Daniša: Smer má nakročené do dôchodku
 9. Loď zhltla výletníkov ako veľryba Jonáša
 10. Kauza náplaste: Obvinili lekárov z celého Slovenska

Už ste čítali?