Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Blahorečenie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vdaka, aďa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Osobne sa domnievam, že tá beatifikácia bola naozaj predčasná a uskutočnená v eufórii a pod istým tlakom. Chcelo to pozornejšie a dôkladnejšie skúmať isté skutočnosti. Mne na Jánovi Pavlovi II. najmä vadí, že diskriminoval východné katolícke cirkvi (napr. vnucovanie celibátu v USA, Kanade, Austrálii atď.; znemožňovanie zakladania cirkevných štruktúr mimo tzv. kanonického teritória a iné), bol zodpovedný za úpadok rímskej kúrie, ospravedlnil sa kadekomu za kadečo, ale neospravedlnil sa východným katolíkom za desaťročia násilnej latinizácie zo strany Ríma a rímskokatolíckej cirkvi.
Dohnalovci sú síce úplní fanatici, ale niečo z toho, čo hovoria, má dačo do seba. Ján Pavol II. priamo odvrhol mnohé z toho, na čo stála a čím žila dlhé roky RKC (možno aj právom odvrhol) - ale chápem, že mnohých katolíkov to musí miasť a dvíhať im to tlak (najmä tým tradične založeným). Dalo by sa o tom dlho diskutovať, nie všetko treba hneď interpretovať v zlom (to, že si niečo/niekoho vážim, ešte neznamená, že s tým/ním súhlasím), ale...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Andrea

Musel to byť zážitok. Vďaka za článok :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za správy

z veľkého dňa. Pozerala som všetko v televízii a bola som dojatá.
Ján Pavol II. bol sénzi pápež, osobnosť , úžasný človek.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

velky clovek pre Marianswky Kult

nikto neodviedol od Boha tolko ludi ako pan Wojtyla
Tento clanok to len dokazuje. Modlarstvo je principom celej tejto viery
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

súhlas pius-xxl. Ďakujem Bohu za to, že som to pochopila aj ja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pius-xxl je mi ťa ľúto. Buď provokuješ, alebo v tom lepšom prípade nevieš o čom hovoríš. Prajem ti aby si raz stretol Boha. Sv. Pavol ho stretol na ceste do Damašku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zato ty

si miro, solio, miro z moskvy, dr. markus (ci ako) alias pius xxl prikladom krestana...tvoje najcastejsie prispevky su nenavistne voci katolikom....dakujem, neprosim
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemôžem súhlasiť aby bol blahorečený pápež, ktorý skrýval pedofilné škandály svojich kňazov, ktorý bol ticho keď mal hovoriť, ktorý sympatizoval so slobodomurármi a ich myslením, ktorý do cirkvi priniesol ducha antikrista a apostázy. Práve dnes som si pozrela dokument Duch Assisi a som zhrozená všetkým tým čo som uvidela. Doteraz som vždy stála na strane Jána Pavla II. Iba dnes som pochopila, že v katolíckej cirkvi vládne duch antikrista. Odporúčam každému, kto má rozum a vie ho používať aby si tento dokument pozrel na potom nech má odvahu niečo napísať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V Sv. písme sa píše, že dobrý strom sa pozná po ovocí.
Ten dokument asi nebol veľmi dobrý, ale tendenčný. Prinajmenšom mohol dať na misku váh nielen "zlé" ale aj to dobré čo vykonal Ján Pavol II. Polož si otázku aká silná je tvoja viera, keď si zaujala takýto postoj po vzhliadnutí jedného dokumentu? Ak si bola vôbec veriaca. Nehnevaj sa na mňa, ale akosi ti neverím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Koniec diskusiam na SME

Kedze dnes som si limit vybral a nemienim platit novinam ktore maju taku novinarku ako Prochazkova ani cent,
Maria mozem len tento diskusny prispevok, kedze sa ohanas Svatym pismom a jeho ovocim:
papež Jan Pavol II. chválí všetky náboženstva. Prikladov je habadej, ale spomeniem len niektore.

V 1985, Kde oslovil Moslimov v Brusele, papež povedal: "Kresťania a Muslimovia, stretávame sa vo viere v jedného Boha a snažíme sa uviesť do praxe učenie našich príslušných svätých kníh! (Abbe Daniel Le Roux, "Peter, Lovest Thou Me? Australia 1989)
Alláh Islamu nie je Bohom Biblie, a žiadný Kresťan nemôže schváliť učenie Koránu! Ked sa stretol s veducimi Moslimami v Afrike, v roku 1993, pápež "vyzval Kresťanov, Moslimov a Animistov, aby respektovali náboženstvo tých druhých.."(National Catholic Reporter, February 19 1993).

ako môže Kresťan rešpektovať náboženstva, ktoré vedu ludi do pekla (podľa Sv. Písma a podla sameho Katolickeho 1600 rocneho vrazdenia kazdeho, kto bol nieze proti Boziemu Slovu, ale len proti Tvrdeniam a dogmam Rima?Ved Katolicka Biblia pohanske náboženstva nerespektuje! Katolicka Biblia ich všetky odsuzuje!

Je normalne, že tzv. zastupca Krista sa modli spolu s Šintoistami a Buddhistami v Tokiu 1981, a chvali "mudrost ich starodávných náboženstiev, ktorá ho inspirovala aby "videl božsku prítomnost v každej ludskej bytosti." "ako Námestnik Krista, vyjadrujem svoju radost z toho, že Boh rozdelil tieto náboženstva mezi vami." (Le Roux II.21 1982 )
V Togu, roku 1985 sa papež radoval, že sa "modlí poprvy krat s animistami." (La Croix, August 23 1985)
monsignor Wojtyla, (este skor nez sa stal papežom Janom Pavlom II, prehlásil:
"Nostalgie za křesťanskou jednotu zároveň způsobuje touhu po jednotě celé lidské rasy. ..To zdvihá postoj církve k ostatním náboženstvím, který je založený na uznání jejich duchovních hodnot, humanistických a křesťanských dohromady a dotýká se takových jako jsou Islam, Buddhismus a Hinduismus." (Le Roux II.21 1982)
A co prve prikazanie? Aj Katolicke Svate pismo pohanske náboženstva nerespektuje! Biblia vsetky odsuzuje)) Alebo mi nejaky vytrhnuty versik mi usiel?
Bohuzial dalej diskutovať dnes nemozem.

Shalom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sektári to majú ťažké, pretože...

Svätý otec Ján Pavol II. je naozaj svätý muž. Má ďaleko od namyslenosti sektárov, ktorí mu zazlievajú to, že si ako odvážny a láskavý nasledovník Krista vážil zrnká Božej pravdy rozosiate vo všetkých náboženstvách, ktoré sa usilujú o to isté ako kresťania - dostať sa do spoločného cieľa nás všetkých - k milosrdnému Bohu, ktorý dáva svietiť slnku a padať dážď na všetkých rovnako, pretože mu na všetkých rovnako záleží ako každému normálnemu otcovi záleží na všetkých jeho deťoch...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jozef, nepoznam ťa, ale podla tvojho

blogu usudzujem ze si bol s panom Wojtylom kolega, ktovie ci si taktiez nezakryval tie hrozne veci, ktore zakryval tvoj šef, čiže nemožeš nič proti nemu nieže priznať, ale ani povedať negatívne:-)))

No a keďže si farar, je logicke, ze reaguješ na Piusa ako reaguješ, pretože nepoznaš a uz vonkoncom si nevažiš desatoro, ktoré na rozdiel od Vas si Kresťania ctia a dodržiavajú:

Ex20/ 3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! 4 Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! 5 Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať, lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce neprávosti otcov na deťoch do tretieho a štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia,

Mimochodom je to z Katolickeho SVateho písma. A to čo sa vcera udialo v Rime je ďaleko od Božieho SLova, čiže sektárstvo, a suhlasim s Tebou Jožko, vcerajsok v Babylone na siedmych vŕškoch bol len namyslenosťou sektárov:-)

Mimochodom je logicke, ze nazyvaš mrtveho Svatym, napriek tomu, že ani v Katolickej Biblii nie je nazvany takymto sposobom ani jeden mrtvy. Logické, pretože si farar a ty to vedieť ani nemuš :-)

Mimochodom Tvoj naslednik Krista bohuzial Kristovy nepatril, pretoze kade chodil tade tvrdil: Mária cely som Tvoj... Ani štipku miesta pre J.K.???? :-))))))))))))))

Jedine s čim suhlasim je ciel vsetkych Kresťanov, ale vysvetli mi prosim ťa - co maju uctievaci modiel, uctievaci pohanskych bôžikov (o com Pius píše) spolocne s Bohom Biblie?

Inak pekne píšeš o laske, otcovy, len prečo ho tak ignorujete, nepočuvate a porusujete desatoro? :-)))))))))))))))))

Bohuzial dnes ti uz nemozem odpovedať. Nemienim platiť diskusie...

Prajem ti aby si sa raz obrati od modiel k živemu Bohu, ktorý dáva svietiť slnku a padať dážď na všetkých rovnako, pretože mu na všetkých rovnako záleží ako každému normálnemu otcovi záleží na všetkých jeho deťoch...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tak Mária, dobrý strom sa pozná po ovocí. Pozri sa na to aké ovocie priniesol pontifikát J.P.II. Ukrývanie pedofílie kňazstva. Postavenie všetkých nekresťanských cirkví na úroveň kresťanskej, J:P: sa otváral pôsobeniu démonických síl aj tým, že dovolil aby dostal od šamanky znamenie na čelo. Previnil sa a nielen 1x, bola to séria celoživotných previnení proti prvému Božiemu prikázaniu: Nebudeš mať iných Bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal. On sa iným Bohom klaňal, už aj tým, že pobozkal korán - knihu, ktorá jasne hovorí proti Svätej trojici. Ovocie jeho práce nenechalo dlho čakať: Prenasledovanie kresťanov moslimami, zabíjanie kresťanov, zrútenie sa časti chrámu v Assisi, v ktorom J.P. dovolil odstrániť všetky kríže, ktoré sa nedali tak dovolil, aby ich prikryli. Zahynuli pritom dvaja kňazi a dvaja laici. Je toho veľmi veľa, čo nám treba vedieť aby nás nezviedoll Zlý. Pozri si zjavenia z La Sallete, ktoré mimochodom uznala cirkev ako pravé a ktoré zakazuje čítať svojim kňazom i laikom. Myslíš si, že s katolíckou cirkvou je všetko v poriadku? Nesúdim podľa jedného dokumentu. Viac krát som sa stretla s realitou, ktorú som len ťažko prijímala. Dokument v La Sallete ma iba utvrdil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

uprimne mi je luto, po precitani toho dokumentu, ktorym sa ohanas, len vidim, kolko nenavisti je v katolikoch, co sa najviac biju do prs. s katolickou cirkvou v prvom rade nie je v poriadku to, ze jej chyba ta kristom ohlasovana laska. a tusim kristus povedal cosi take, ze treba davat pozor nie na neciste co vchadza ale co vychadza. co vychadzalo z jpII a co vychadza z teba a z dokumentu duch assisi? lebo mne to pride ze tych "demonov" maju v sebe autori toho dokumentu. sak z neho ide cista neznasanlivost a nenavist, zaslepeny fanatizmus, ktory ma na svedomi tolko zla a smrti. to fakt toto chcete?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Banba, ničím sa neoháňam, len poukazujem na to, aby sme sa spamätali a nezatvárali oči pred pravdou, ktorá je krutá. Protiví sa mi akákoľvek forma násilia, túžim sa stať šíriteľkou pokoja a lásky medzi ľuďmi. Nie som zaslepená ani sfanatizovaná, snažím sa milovať každého človeka a hlavne už nikdy nechcem zaprieť Ježiša Krista, v ktorého verím, lebo iba ON je náš jediný vykupiteľ a Spasiteľ, žiadnych iných bohov nemôžeme stavať na jeho úroveň. Myslíš, že ak niekto skutočne miluje Ježiša je zaslepený a sfanatizovaný? Zjavenia Jána sú tiež sfanatizované? Doteraz som aj ja bola príkladná kresťanka katolíčka. T.j. v tichu a pohodlí som si každú nedeľu a sviatok vypočula sv. omšu, pravidelne som chodievala (aj chodievam ku sv. spovedi), ale to nestačí. Cítim, že už nemôžem byť príkladným, t.j.vlažným kresťanom. Boh chce od nás viac, chce aby sme ho milovali a nasledovali a to aj v trápeniach a bolestiach. Vieš čo hovorí Ježiš o vlažných ....?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

keby si skutocne milovala jezisa, tak nad tym, co napisali v duchu assisi akurat zaplaces. pokoj a laska sa nesiri netoleranciou voci inym kulturam a nasilu presadzovanou vierou. keby ta tu moslimovia prisli presviedcat, ze ich je pravda a oni maju nabozenstvo lasky, komu uveris skor? tym, co budu pokojne v laske zit medzi nami a svojim zivotom ukazovat v co veria alebo tym, ktori ta nasilu budu presviedcat, ze musis uverit, lebo tak je napisane? veru...spamatat by ste sa mali. len trochu inak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja budem tolerovať a vždy som tolerovala iné kultúry, to však neznamená, že budem prijímať na čelo šamanské znamenia, že budem s nimi tancovať pred oltárom katolíckeho kostola okultné tance a prijímať ich ducha, ktorý NIE JE DUCHOM KRISTA. Pozri sa kam nás doviedla tzv. tolerancia, ktorá nebola žiadnou toleranciou. Prečo je vo svete taký nepokoj, zabíjanie kresťanov, aká je tolerancia príslušníkov nekresťanských náboženstiev? To len my kresťania máme byť znášanliví, príkladní a milo sa usmievať na svet, však nič sa nedeje. Ozaj sa nič nedeje? Banba, nech sa deje čo sa deje, ja vždy budem stáť na strane nášho Pána Ježiša Krista a brániť ho, nie násilím, nikoho nechcem presviedčať, možno len nech sa každý zamyslí. Všetci máme slobodnú vôľu a rozum, rozhodnime sa kam patríme. Či Kristovi alebo...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a teraz si to precitaj po sebe este raz a velmi sa zamysli. a skus sa k tomu aj pomodlit. hlavne k tej vete, ci LEN VY krestania mate byt prikladni. a ked to nepochopis, tak snad ti to vysvetli najvyssi. a pomedituj nad krizom a nad tym, aky povod ma tvoj jezis a ci bol taky elitarsky ako si ho kreslite teraz. a ked uz chces posudzovat skutky byvaleho papeza, tak sa na ne pozri cez srdce. kludne aj to kristove.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Saška Uhlárová: Naprieč Rumunskom po najkrajších cestách sveta Transfagarašan a Transalpina 2 045
 2. Monika Kusendová: Dovolenka v Egypte – more terrible than great? 1 821
 3. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho októbrového týždňa 1 234
 4. Jozef Šátek: Kto, ako a prečo zatajoval "Gorilu". 1 181
 5. Miroslav Beblavý: Správa týždňa: Ako Kmotrík vytiahol z vodární 4,5 milióna eur 1 069
 6. Danica Chames: Poriadny chlap predsa musí mať špek 958
 7. Karolína Olšavská: Sú pohonné hmoty na Slovensku kvalitnejšie ako v Rakúsku? 942
 8. Martin Pekár: Ako zarobiť na štáte 300 000 EUR za mesiac 781
 9. Lórant Kulík: Fotogaléria: Letecký pohľad na sídlisko Terasa v Košiciach 724
 10. Elena Antalová: Sociálny štát a okašľaní dôchodcovia 687

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Dvá ministri
 2. Radovan Medovič: Schyzofrénia po gorilovsky
 3. Sonya Haraszti: Keď sa na Tindri spojíš so strateným kamarátom z detstva i s bratom svojho exa.
 4. René Števánka: UZNESENIE EP O BOJI S DEZINFORMÁCIAMI VS IDEÁLY NOVEMBRA ‘89
 5. Róbert Kováč: V tŕni nahí
 6. Štefan Vidlár: A Voter - A Shit
 7. Ľubomír Belák: Na mol v divadle
 8. Štefan Vidlár: Enem né tak
 9. Peter Mrázik: Výsledkom kolektívneho vyjednávania v Jaguar Land Rover je rekordné navýšenie mzdy
 10. Filip Pančík: Žemľovka

 1. Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje
 2. Bývalý šéf tímu Gorila: Našli sme stámiliónové transakcie
 3. Asi najsmutnejšie je mlčanie Ivana Mikloša
 4. Ako o Gorile klamala Anna Bubeníková
 5. Zoológ: Pri stretnutí s meďveďom sa mu musíte pozerať do očí
 6. Johnson sa po prehre vzpieral. Nakoniec požiadal o odklad brexitu
 7. Čo dnes robí Bubeníková z Gorily? Stala sa developerkou
 8. Johnson požiadal Úniu o odklad brexitu, rokovať o ňom odmieta (minúta po minúte)
 9. Threema potvrdzuje Kočnerov vplyv na novinárku
 10. Gorila vyhnala do ulíc zástupy ľudí, chcú spravodlivé Slovensko

 1. Robert Fico - krstný otec Gorily aj mafie
 2. Threema: Kočner sa radil s predsedom súdu Lindtnerom, na ktorom stojí prípad Lexu
 3. Lipšic vyzval na zverejnenie nahrávky z rokovania vlády o odvolávaní Bubeníkovej
 4. Keby nebolo Pittnera Gorila by nebola: Autora spisu Gorila vyhodili ako vlastizradcu
 5. Kočnerova Threema: Ty si kúpiš byt, ja platím všetko ostatné, napísal Jankovskej
 6. Gabo berie veci alternatívne: Pozadie je pre SDKÚ rovnaké
 7. Dzurinda na nahrávke s Miškovským: Neser ma, ak chceš, aby som ti pomohol!
 8. Generálny prokurátor Trnka si nahrával návštevy na prokuratúre
 9. Tomáš V. viní starostu Rače z krádeží a úplatkov
 10. Sudca Lindtner priznal kontakty s Kočnerom, kolegovia ho vyzvali na odstúpenie

Už ste čítali?