Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fikcia: Výbuch nelegálnej osady na plynovode (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

dobry clanok

K++++++
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dnes druhy prispevok

ano, presne tak..... vsetci sme si rovni, niektori este rovnejsi.

Navrhujem nelegalnych osadnikov nalozit do luxusnych klimatizovanych autobusov a poodvazat do Bruselu....tam sa o nich mozu starat kym svet svetom bude.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dlho sme si mysleli,

že príslovie o rovných a rovnejších sa vzťahuje iba na papalášov - máme to denne na očiach.
A - ajhľa - aj tých druhých rovnejších máme takisto denne na očiach a nazývali sme to všelijako, iba táto stará pravda nám neprišla na um.
Tí prví sú totiž rovnejší z dôvodov príslušnosti lu VIP triede (viď urazeneckú reakciu štátnej tajomníčky Nicholsonovej keď bola zaradená medzi "rovnejších" vo VIP rybárskych lístkoch a vykričalo sa to), zatiaľ čo tí druhí sú rovnejší z dôvodov neochoty a neschopnosti vládnucej špičky niečo s tým urobiť a voči veľkohubosti. demagógiam a totálne nekvalifikovaným vyhláseniam proromo mimovládok a ĽPR sa radšej zahrajú na mŕtveho chrobáka, nechajú ich vykrikovať a obviňovať tento národ z rasizmu.V dôsledku toho sa napokon všetky zložky výkonného aparátu boja povedať pravdu na rovinu a pojkračujú v doterajšej praxi, mimoriadne diskriminačnej voči majorite..
Držím palce autorovi článku, poslancovi Kužmovi a pani Pleštinskej, ktorí ako jediní bez nadávok a bez preháňania hovoria pravdu na plné ústa. Žiaľ ani ich hlas do neba našich vládnych a politických špičiek nedoletel a keď doletel, tak boli zatvorené všetky dvere a okná!
Dúfam, že scenár naznačený v článku sa nestane realitou, pokiaľ nejaký macher z osady nevymyslí plán pripojenia "šeckych našich" zadarmo na plyn. Ale tá celoplošne časovaná bomba tiká čoraz naliehavejšie a zodpovední ju počujú čoraz menej. Potom ale nech sa nesťažujú, ak sa v ďalších voľbách ocitne Kotleba nielen v parlamente, ale aj vo vláde!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor si neuvedomuje

ze to je fikcia len dovtedy, kym k tragedii naozaj nedojde. A potom to bude presne tak, ako to napisal. Takze nie fikcia, ale scenar pravdepodobnych udalosti. Presne tak, ako maju na staboch CO napisane, co sa bude robit pocas krizovej situacie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K+++++

minam na tento clanok jeden z mojich dnesnych 3 prispevkov.. pretoze si to zasluzi .. VYBORNE !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pripajam sa. vyborny clanok! az z toho mrazi, aky je pravdivy...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľmi reálny scenár.

Viem si živo predstaviť nájazdy krvilačných novinárov a koordinátorov Európskych organizácii pre optimalizáciu multikultúrneho spolužitia, ktorí pofotia kráter a potom podniknú výpravy do okolia, skadiaľ prinesú srdcervúce reportáže o zúboženom stave utláčanej menšiny a neľudských podmienkach, v akých žijú; pričom skutočnú príčinu tohto stavu taktne zamlčia, prípadne zasunú pod haldu výkrikov o intolerancii väčšinovej spoločnosti.

Budú sa organizovať charitatívne zbierky v Škandinávii, a za utŕžený obnos organizácia zamestná 100 koordinátorov, ktorí v osadách porozdávajú stovky cukríkov a EÚ certifikovaných letáčikov.

Slovenská pospolitosť zorganizuje v nejakom väčšom meste zhromaždenie, pričom oficiálnym dôvodom budú prinajhoršom narodeniny nejakého vlastenca. Slovenskí antirasistickí akivisti sa z osád nadšene presunú protestovať proti tejto demonštrácii rasovej neznášanlivosti. Zhromaždenie sa uskutoční, bude na ňom prítomný Kotleba, 250 ľudákov, Hlina, 700 aktivistov a 1000 policajtov, z toho 300 z nich bude tajných v prevlečení za ľudáka alebo aktivistu. Akcia vyvrcholí obligátnym zatknutím Kotlebu.

Po tom, čo sa na pianizovanej diskusii pod SME článkom o katastrofe po dvoch dňoch objaví stý nezmazateľný, hoci pravdivý príspevok, admin diskusiu zruší. Následne SME zriadi celú sekciu venovanú článkom o katastrofe, kde diskusia nebude povolená vôbec, prípadne len pre užívateľov Piana+, ktorí prešli previerkou.

Nezávislý britský novinár a dobrodruh Steve sa rozhodne prejsť východné Slovensko od poľských po maďarské hranice a urobiť autentický dokument o živote miestných osadníkov. Z výpravy sa nikdy nevráti a ani rozsiahle pátranie nenájde žiadnu stopu po elektronike, ktorú si na cestu vzal. EÚ bude touto tragédiou zhrozená a urýchli, v záujme väčšej bezpečnosti, program povinného elektronického implantátu pre každého občana EÚ.

A to je len začiatok...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K++++ pre autora blogu a

takisto aj pre teba....
Zatial su to len fikcie, ale coskoro sa istotou hraniciacou s istotou stanu krutou realitou...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Easton...len pomaly

počkajme na najnovšie sčítanie ovčanov,aby tam spoluobčania mali vôbec nadpolovičnú väčšinu!!
Už dnes si tam podávajú klučky od ambasádora US až po ministra Daniela,toho od policajtov,ale výsledok je velké gulové...v tomto smere vládne absolútny chaos a bezmocnosť štátnych orgánov...vidno to bolo aj videa z Malaciek,ako padali sánky všetkým,ked ich spoluobčianka posielala veselo do píščan !
Ale ak sa neprihlási dostatok osadníkov k spoluobčanom,bude problém vyriešený...slováci môžu pokojne vybuchnúť,nejde o dsikrimináciu! Našincovi nebudú predsa kvôli takej talafatke,ako metán,stavať nejaké bývanie.!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zdravím sused,

keď som v TV sledovala nejakého činovníka z Malaciek po tom čo tam zbúrali tú čiernu stavbu, ako celý nešťastný hovoril, že teraz musia zaobstarať náhradné bývanie. Tak sa potom pýtam na čo bol celý ten cirkus s búraním, keď im teraz hľadajú asi na náklady mesta novú kuču?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pacinka,

ale veď o tom to celé je! Ak sa títo občania neprihlásia ku diskriminovanému etniku, ale prehlásia sa za Slovákov, alebo Maďarov, nemal by byť viac žiaden dôvod považovať ich za príslušníkov diskriminovanej menšiny. Naopak - malo by sa ku nim pristupovať s rovnakou razanciou, ako ku majoritným porušovateľom akýchkoľvek zákonov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Packa,mum et co.!

Píšem naraz,lebo PIJÁNO:))
1.nič sa nezbúralo!!!ľudia,opijajú nás rožkom suchým !
Zbúrali len základy novej búdy ale nezbúrali žiaden barak so spolubývajúcimi !!!
NIKOHO nevysťahovali. Napokon ten sused povedal jasne,že sa len praktiky zmenili na menej hlučné a viac účinné..ved toho nešťastníka stále chú prizabiť a nikto,ani len minister mu nepomôže..teda,pomôže,až bude sused v lepšom prípade v malackej nemocnici a v horšom pod drnom,ale malacký špitál ke aj tak na funus:(
Vlastne,otázka,ktorú primátor nadhodil,nie je ani básnická,teda,že kam pôjdu. Oni sa len presunú lúpiť do ostatných častí mesta a situácia sa opakuje.
Záver: nič nezbúrali,nič nysťahovali a nič nevyriešili,len bububu..
---------
2. Pre nun:V Štvrteckej osade sa hlásilo k spolubobčanom len 8 kusov na ostatnom sčítaní...to jsou paradoxy,že sa nazýva cigánska..je ich tam jak mandeliniek okolo 5OO.Čiže ,,mum,, má pravdu,starosta túto fintu môže použiť,lenže sa tam denne sáčkuje spústa výžirkov za európske euroše,takže tí by skončili,to by neprežili:))Ale zasa,ak sa majú presunúť niekam,situácia sa bude opakovať..
Záver: nádej len pre tých,čo sú vedla a výstraha pre Lozorno,že sa tam presáčkujú..
-
3. Pre Nepodpíšemseba: ide sa na to novou fintou,že sa najme organizácia,ktorá bude vymáhať cez svoje právne služby právo vlastníkov na pôdu...je to velmi riskantný ale asi posledný zákonný spôsob,inak už zostáva len maďarský spôsob (nejaká modifikácia kolegu Harmana).
Výsledok:celý proces saodsunie na vedlajšiu kolaj a možná revolúcia bude ešte chvilu driemať. spanervy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a obhajuje sa mrcina, tá existuje

Mrcina je reálna. Desaťročia tam vyrastali nelegálne stavby. Prokurátor zrušil rozhodnutie starostu o zbúraní a svoj protest odôvodnil tým, že obec nezistila vlastníkov nelegálnych obydlí. Osadníci môžu byť pokojní, bez listu vlastníctva nevybuchnú :-§
http://zahorie.sme.sk/c/566491...
Možno by stálo za to vytvoriť z fikcie počítačovú simuláciu a zaslať ju tým, čo chránia mrcinu. Aj všetkým vyciciavačom prostriedkov Európskeho sociálneho fondu, čo sa mrcinou zaštíťujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nebude pekne to co napisem, ale ak by sa fikcia stala realitou a nezasiahla by nikoho z nas neosadnikov , zrejme by tu hromadny smutok nenastal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skúsme si našu situáciu porovnať s japon

skou atómkou,aj naši ,aj japonci robia čo môžu,ale výsledok,vymýšľame,aby sme prežili,ale niekde to aj buchne,mimochodom tam v plavči mám zamestnanú blízku rodinu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: tam v Plaveckom Stvrtku

KOLKO tych neprisposobivych je v Plaveckom Stvrtku?
Kolko kilometrov odtial je Bratislava, jedno z mala miest z prakticky nulovou nezamestnanostou (nerobi iba kto NECHCE)?
Odkial chodia do obci na vychode ludia, ktori vedia ako treba pristupovat k osadam, v ktorych zijui tisice takychto neprisposobivych asocialov? (na tuto cinnost je nutnou podmienkou mat trvale bydlisko pokial mozno vo vilovej, alebo aspon "lepsej" stvrti, minimalne 350 km od konkretnej osady...)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ekologické domy v národných parkoch

Hodnoť:   mínus indicator plus

Mas to hooodne nadsazene ...

... a myslim, ze v realu by byly i nektere veci jinak (napriklad nemyslim, ze by byl vinny starosta a naopak si myslim, ze by se tlacilo na spolecnost plynovod provozujici), nicmene je pravdou, ze by z toho byl znacny humbuk a o svete okolo nas si spravne nedelas iluze.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jakub Miakyš: Pán Blaha - toto ste neustáli (Smútok za Ľuboša) 3 193
 2. Yvona Horňáková: Máte doma predškoláka? – Jednoduché aktivity, ktoré ho lepšie pripravia na vstup do školy 2 438
 3. Martin Repka: Pravda o Zuzane Čaputovej 2 207
 4. Emília Mesarošová: Som slovenskou opatrovateľkou v Rakúsku, a preto kandidujem 1 818
 5. Marek Strapko: Za čo to hlasoval a čo koordinoval Maroš Šefčovič? 1 813
 6. Filip Pančík: Rezeň 1 535
 7. Dušan Koniar: Niekto v nedeľu na Sitno, niekto do Lánov 1 321
 8. Sebastián Bražina: Na obranu Andreja Kisku 1 073
 9. Andy Nosko: Prečo to hodím Zuzane a nie Ficovmu posluhovačovi 987
 10. Erich Mistrík: Deň ateizmu - 23. marec 846

Rebríčky článkov


 1. Monika KisBodnárová: Červená kráľovna
 2. Pavel Hanšut: V Žiarskej pred desiatimi rokmi
 3. Kristína Jakubičková: Vedieť, kedy dosť
 4. Michal Lukáč: Prečo nevoliť “menšie zlo”.
 5. Ľuboš Dobrota: Jozef Karol Hell – Slovenský vynálezca so svetovými prvenstvami.
 6. Milan Lacúch: So smrťou Krista je to inak!
 7. Ján Franz: Ukrajina a okolité štáty - I. časť - Ľvov a Černobyl
 8. Peter Biščo: Do debaty dorajtoval s ideologickým bremenom Smeru-SD.
 9. Emília Mesarošová: Som slovenskou opatrovateľkou v Rakúsku, a preto kandidujem
 10. Martin Žilinčík: Uncle Roberto WANTS YOU

 1. Kočner na Kuciaka nič nemal, preto ho dal zavraždiť. Plánoval aj útek
 2. Mala som trinásť a sexuálne ma zneužili. Tábor, kde ma stretol, funguje dodnes
 3. Rakúsky novinár: Článok, o ktorom hovorí Fico, nevyšiel v deň volieb
 4. Najčastejšie chyby, ktorými si vodiči zbytočne ničia auto
 5. Katarína Danová: V trinástich ma zneužíval a všetci sa prizerali
 6. Smial sa aj samotný Bale. Slovenský novinár baví Walesanov
 7. Sagan sa víťazstva na Miláno - San Remo opäť nedočkal, neuspel v záverečnom šprinte
 8. Kopla do lopty a nohu vyšvihla vysoko nad hlavu. Začali ju obťažovať
 9. Telefonát s Vadalom riešil iný spis, ako uvádza Fico
 10. Najlepším hráčom Slovenska bol muž, ktorého v posledných zápasoch kritizovali

 1. Peter Bárdy: Fico nám nadáva, klame, a my chodíme na jeho tlačovky. Prečo?
 2. Povolebné impresie... či snáď depresie: Prečo Čaputová a nie Tauchmannová?
 3. Maroš Šefčovič: Na mňa útočte, ale to, čo sa deje okolo mojej ženy, je neprijateľné (rozhovor)
 4. Šefčovič sa pokúsil spojiť Čaputovú s Kočnerom a vypustil nezmysel roka
 5. Tip pre podnikateľov - Objav storočia vždy získa náhoda
 6. Nešportové správanie maďarských fanúšikov: Tešiacich sa Slovákov trafili pivom
 7. Haščák mal Kočnerovi zaplatiť za nahrávky Gorily milión eur. Neskôr ho kópiami mali aj tak vydierať
 8. Kočner sa nedá zmyť ako blato
 9. Ján Benčík: Pán poslanec, choďte konečne do čerta!
 10. Róbert Ondrejcsák: Amerika je náš hlavný spojenec, aj keď sa to všetci boja vysloviť

Už ste čítali?