Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otvorený list Havranovi o právnom štáte, Kaliňákovi a BAlázsovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pani Lesná, pán Havran má v niečom pravdu, i keď osobne stojím za vašim úsilím o právny a demokratický štát, ktorý sa nám, žiaľ, rozpadá pred očami, slovami p. Schutza - je prelezený červami. Havran má pravdu v tom, že ste pri kritike korupcie a zneužívania funkcií zámerne alebo podvedome vynechávali KDH. To sa nedá poprieť. Padni komu padni - teším sa, ako publicisticky spracujete kauzu Ďurkovský a spol. Prajem všetko dobré.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiez som zvedavy ako sa vysporiada s Durkovskeho korupciou v Bratislavskej vodarenskej, PKO, pridelovanie bytov aj toho Figelovho, Bielikova kauza a Palkove "stratene" nahravky, Figelov svagor a nakup aut, Lipsicove miliony pre fiktivnych ludi, osvetlenie Bratislavy a spalovna OLO v hlavnej ulohe s KDH.
Ajajaaaaj tolko kauz KDH, to ma Lesna priehrstie materialu, ktoremu sa moze venovat.

P:S. A Lesna fakt pracuje na urade vlady pre Radicovu ako analyticka ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

KDH nie je ciste, tak ako nie je cista ziadna strana. No zaroven je to strana, ktora je tu najdlhsie. Takze tych par vymenovanych kauz za 21 rokov nie je najhorsie vysvedcenie. Druha najstarsia Je SNS (17 rokov v parlamente), potom SDKU(9 rokov), SMER (9 rokov). Ktora z tychto stran ma menej kauz, menej zlodejstiev? Jedine nove strany mozu o sebe povedat, ze su cistejsie ako KDH. Zatial, lebo maju rok. KDH muselo vybojovat na SK nejeden zapas o povahu statu a takmer sa tym pochovalo a vyrazne sa oslabilo, zmenilo. Kauzy KDH su oproti tomu co pisala Lesna v liste Belakovi ci Havranovi selanky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nesúhlasím! kdh-ci bezprecedentne dojili Bratislavu 20 rokov a používali k tomu najšpinavie metódy, ale práve vďaka tým najspravodlivejším a najčestnejším novinárom sa o tom moc nevie. čo siemens a osvetlenie v BA, čo spaľovna, čo sfalšované komunálne voľby v BA3 o ktorých rozhodol aj súd, že boli sfalšované.... je tam toho veľa ako kdh mafia prznila právny štát, ale súdružke kádrovačke LL to nevadilo a nevadí, dokonca nemá o tom dôkazy... o tom falšovaní volieb už rozhodol aj súd, len tak mimochodom a LL je vzor zaujatosti a demagogickej žurnalistiky. nič viac nič menej a pod vedením I.R. ten právny štát asi ťažko vybudujeme, že, jej nevadia špinavosti, čo robia jej ľudia, napr. tu:
http://spravy.pravda.sk/premie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pre KDH robila, brala ich peniaze (mozme dumat nad zdrojmi ich penazi) a samozrejme ani ju nenapadlo hryzt ruku, co ju zivi, bez ohladu na kohokolvek skandaly.

Pani lesna "zabudla" vlozit do clanku link na Havranov blog: http://www.jetotak.sk/editoria... Havran, na rozdiel od Lesnej, ma tolko kultury v sebe, ze da link aj na blog svojho oponenta. To tiez svedci o charaktere Lesnej.

Plus sa odkazuje na davno neplatnu legislativu: http://lesna.blog.sme.sk/c/266... Lesna nie je dekmmokratka. Lesna je autoritarka, ktora utoci na svojich oponentov na zaklade mylnej logiky a argumentuje s cielom ociernit oponenta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani novinárke, spisovateľke, analytičke

sebavedomie nechýba,

avšak s odbornosťou v témach, ku ktorým sa vyjadruje s pre ňu typickým pátosom, je to už oveľa horšie. Na jej mieste by som sa po toto trapase s citovaním socialistického zákona o prokuratúre, od hanby pod zem prepadol.

A toto platíme z našich daní :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Lesná: "...bojovať za dodržiavanie práva? Za podporu vlády Ivety Radičovej?"

Podporovať vládu Radičovej a súčasne bojovať za dodržiavanie práva si odporuje a navzájom sa vylučuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re:Humanitárne...atď táranie

Milý mysliteľ, drístať môže každý, akurát nemôžeme vidieť jeho tvár, ktorú zrejme nemá. To, čo sa dialo za Fica a teraz, sa samozrejme nedá porovnávať!!! A aj samotné prístupy p. Rasdičovej a p. Fica?? Nuž pre niekoho je drístanie každodennhý chlebík!!Ale naozaj k tomu nepotrebuje mať vlastnú tvár?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

netvrdim

ze nemoze byt lepsie alternativa...ale urcite nie z dnesnej opozicie...alebo uved konkretny priklad ako by to bolo lepsie :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Len preto, ze si to napisal Ty? Brigadnicek smeracky?
Trosku malo.
Faktom je, ze vlada Ivety Radicovej zastavila megarozkradanie stran Jana Slotu a Roberta Fica a jeho ich nominantov, a od odstavenia vlady SMER-HZDS-SNS od moci nie je znama ZIADNA kauza ani podvod tejto vlady, ktory by sa co i len vzdialene blizil k BEZNYM a pocetnym kauzam toho ficovho zlepenca zlodejov.
Takze pan brigadnicek, ctime si fakty a neporovnavajme neporovnatelne => Zlocincov a zlodejov zo SMERu a SNS s ich naprotivkami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To myslíte vážne, pani Lesná?

Vážená pani Lesná, píšete:
"Spomínate kauzy, ktoré sa viažu ku KDH a ktoré sú podľa vás dôležité. Neškriepim sa, možno naozaj v rámci nich došlo k prekročeniu zákona. Nemám také vedomosti, ale ak sa tak stalo, zagratulujem vám, že ste na ne upozornili, a budem dúfať, že ich orgány činné v trestnom konaní čo najspravodlivejšie vyšetria."

Pani Lesná, Vy s vašim publicistickým informačným záberom sa verejnosti snažíte nahovoriť, že "možno naozaj" v rámci káuz KDH došlo k prekročeniu zákona??
Veď Ďurkovského sa samo KDH muselo pod enormným tlakom aktivistov a médií zbaviť vylúčením zo strany!
To Vám naozaj vo Vašom analytickom zábere ušlo - tak ako aj kauza s prideleným bytom J.Figeľovi, ktorému ste aktívne leštili imidž, a ktorý sa doteraz nedokázal aspoň chlapsky vysporiadať so svojim hrubým porušením etiky verejného činiteľa?
V akom účelovom svete analýz sa pohybujete, keď ste si nedokázali všimnúť do očí bijúce kradnutie kádehákov v meste, pre ktoré drvivo prehrali vo voľbách do mestského zastupiteľstva?

Upozorňujete na zásluhy KDH v nastoľovaní zákonnosti, hoci práve funkcionári KDH sú jednými z tých,
ktorí ju krytím prešľapov svojich partajníkov programovo deštruovali?

Vážená pani Lesná, máte nepochybne významné zásluhy v boji proti mečiarizmu, za čo Vám patrí uznanie.
Neznižujte však svoj kredit tým, že sa tvárite, akoby ste nevedeli o deštrukčnej činnosti KDH v politike. Vyčítate svojim oponentom, že sa nezameriavajú na boj za zákonnosť v krajine, hoci práve Vy ste úzko kooperovali s politickým subjektom, ktorý túto zákonnosť prostredníctvom neodpustiteľnej tolerancie do očí bijúcej korupcie svojich straníkov pošliapával!
Vrcholoví funkcionári KDH boli hluchí a slepí voči nálezom aktivistov a novinárov, kým tlak na prebratie zodpovednosti za škandalózne konanie vlastných funkcionárov nenabral pre KDH neúnosnú hranicu.

Kde ste boli vtedy Vy so svojimi výzvami na ochranu zákonnosti na Slovensku?

Verím, že ste na osobnej úrovni veľa obetovali pre obranu demokracie v čase zúriaceho mečiarizmu.
Ale nehrajte tu dnes s nami farizejskú hru o tom, že "možno naozaj" nemáte vedomosť
o protidemokratickom konaní funkcionárov KDH, o ich dlhodobom krytí Ďurkovského korupčného vyčínania,
ktorého rozsah a intenzitu by mu mohol závidieť aj samotný satan Slota.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skoda

Clanok ma obsah, no oramovat ho Havranom je skoda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Táto bláznivá kádeháčka by si už mohla dať pohov. Je to trapné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani "analyticka" Uradu vlady

by si pred pisanim podobnych clankov najskor mala obstarat aktualny zakon o prokurature, ktory bol prijaty "Sovietmi"(?) v roku 2001(!) a nie citovat zo zakona, ktory je uz viac nez 18(!) rokov neplatny.
http://rajtakova.blog.sme.sk/c...

Bol som priam sokovany, ked som premierku pocul hovorit o "sovietskom type prokuratury". Pokial dostava rozumy od analytikov typu pani Lesnej, dnes sa uz nicomu necudujem a len s pokorou obcana poctivo odvadzajuceho dane tomuto statu, dodavam:

Boh ochranuj Slovensko pred podobnymi "analytimi"!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Potvrdilo sa príslovie,

že trafená hus zagága a potvrdil sa aj dovetok, že čím viac gága, tým viac je trafená...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď ste to už v článku načrtli, tých

františkánov. Tak podľa Vás je chyba, že ak dvaja maloletí chlapci obvinili, troch kňazov z pedofílie - že sa tým zodpovedné orgány zaoberali, že to brali vážne, že urobili prehliadku, že to vyšetrovali. A že následným vyšetrovaním dospeli k tomu, že chlapci si vymýšľali. Podľa Vás tích kňazov nemali vôbec vyšetrovať? To, že sa na nich potom spustil neuveriteľný mediálny tlak, ale nie je chyba ani polície ani prokuratúry.
P.S.:Pre chytrákov právnikov amatérov, čo mi budú oponovať, že platí prezumcia neviny. Prezumcia neviny ale neznamená, že niekto nemôže byť vyšetrovaný a obvinený.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

25.5.2011/1

miso, zrejme si o tom prípade veľa nečítal, resp. pozeral len jojku, ktorá robila hon na františkánov. Dvaja (alebo všetci traja?) boli dokázateľne v zahraničí. A bolo tam kopec iných vecí, ktoré boli vyslovene klamstvom. To, že to kaliňák s packom pustili von, bolo zámerné. To nebolo vyšetrovanie, to boli 50-te roky v bledoružovom. Určite si zručný a nájdeš si fakty k tomuto prípadu. To, že si chlapci pod tlakom polície klamali, sa dá pochopiť. Pochopiť sa ale nedá konanie packovcov.
Záverom lekcia slovenčiny zadarmo: "tÝch kňazov" je správne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

2/3

Dik za lekciu gramatiky, dám si pozor. Ja nepopieram klamstva, ktore vysli na povrch (ani to s tym ze tí kňazi boli v zahraničí), ale to vysvitlo až počas vyšetrovania. Zdá sa mi, že tento argument nepopieraš ani ty. Ale ty spolu s p. Lesnou tvrdíte, že túto "kauzu" vyrobili Packa, s Kaliňákom za účelom diskreditácie I.R. ako kandidáta na prezidenta. Ak aj pripustím nezmyselnosť diskreditácie I.R. v tretej línii (teda, že I.R. bude diskreditovaná cez pomocníka v kampani Baláža, ktorý bude diskreditovaný cez svojich podriadených), tak mi chýba jedna zásadná vec. A to, že tí páni boli obvinení niekoľko mesiacov, celý ten mediálny humbug okolo nich tiež trval niekoľko mesiacov, ale nikde v tom humbugu som NEPOSTREHOL SPÁJANIE RADIČOVEJ s BALÁŽOM a s TOUTO KAUZOU POČAS PREZIDENTSKEJ KAMPANE. Teda v čase keď podľa teba a p. Lesnej chceli zdiskreditovať I.R. nebola, žiadna bombastická tlačovka Kaliňáka, Packu, Fica, Gašparoviča, kde by jej toto predhodili na oči a snažili sa ju spojiť s tou kauzou. Tieto teórie sa začali šíriť až ked kňazov zbavili obvinení a to už bolo dávno po voľbe. Proste mi v tom chýba logika.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

osud ma zmysel pre humor

sranda je, ze spoluatorka KDH-ackeho programu sa odrazu cuduje, ze "mini-developer" si ide v jej zahrade bez jej suhlasu stavat domcek - osud ma zmysel pre humor / resp. bozie mlyny melu pomaly ale ... http://lesna.blog.sme.sk/c/265...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

lesna uz s tym prestan ved kauzy a zlodejiny kdhakov a ty si teda velmi kdh pozitiv si tu v bratislave vyzereme az do dna...tak sa tu prestan spravat ako komsomolec a do poslednej kvapky krvi obhajujes neobhajitelne...
havran ma uplnu pravdu na rozdiel od teba nelezie ziadnym politikov do zadku ako to robis uz dlhe roky ty osobne.
politicky korektni novinari su tou najhorsou vecou v tomto state.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME