Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neberte nám “gastráče“ alebo mýtus obeda zadarmo po slovensky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Hodnoť

Lakomý zamestnávateľ

Tipujem čo spraví môj zamestnávateľ. Pošle na podpis novú zmluvu s tým, že súčasná 370 Eurová odmena v hrubom bude po novom "už zahŕňať" aj stravné.
Alebo bude niečo, čo mu v tom zabráni?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Výpoveď je

koľkostranný akt?
 

Výpoveď...

...z pracovného pomeru je jednostranný právny akt zo strany zamestnanca alebo zamestnávateľa - stačí si prečítať platný zákon. ;-)
 

Zrejme

si nepostrehol kontext a tak je tvoja banálna odpoveď tak trocha mimo misu.
 

 

o nicom argument. Ked chcel tvoj lakomy zamestnavatel na tebe usetrit, co mu branilo aby ti dal uz pri nastupe odmenu nizsiu o cenu listku? Alebo co mu brani teraz poslat ti novu zmluvu s odmenou znizenou o cenu listku?
Pre zamestnavatela je to absolutne jedno ci ti vyplati cca. tie 3e v podobe stravneho listku alebo priamo, stale je to pre neho naklad 3e. Rozdiel je len v tom, ze ak ti to dava formou stravneho lisku, tak nedostanes stravny listok v hodnote 3e ale v hodnote cca. 2.85e lebo cca. 0.15e musi zaplatit spolocnosti co vydava listok. Ja osobne a kazdy racionalne zmyslajuci clovek by si vybral radsej 3e v peniazoch...
 
Hodnoť

 

Chlapec zlaty, Ty absolutne netusis o com pises...
 
Hodnoť

Ďakujeme.

Čo by národ robil bez vás? Umrel by sprostý s vedomím, že gastráče sú zdarma.
Ale ešte že má národ vás.
Vás, čo vie aké sú najpálčivejšie problémy tejto krajine - tzn. gastráče - a venujete nám svoj čas na objasnenie situácie.
 
Hodnoť

Matovič chcel touto hlúposťou

asi zničiť veľkopodnikateľa v gastronómii Kalińaka. Ak je pravda, že 65 percent lístkov sa míňa v reštauráciach, určite by mu zasadil tvrdú ranu. Nevie pochopiť, že to sú účelovo prideľované peniaze na stravu. Ak dá niekomu časť hotovosti, opticky sa to vo výplate stratí a človek nie je nútený ich míňať v reštauráciach. Nie je treba objavovať teplú vodu. Myslím si, že týmto Matovič mnoho ľudú stratil, pretože je to protiľudové opatrenie. Bola to od neho hlúposť.
 
Hodnoť

a prečo len gastráče?

Prečo neprideľovať zamestnancom povinne aj poukážky na oblečenie? Veď chceme, aby sa pracujúci slušne obliekali a nechodili v roztrhaných handrách.

Alebo v obchode s oblečením nikto vplyvný nepodniká?
 

Hm...

...tak si predstav, šuhajko, že aj taká povinnosť ešte niekde existuje - poskytovanie ochranného oblečenia a obuvi (ľudovo montérky, baganče, plášť, prezúvky, etc. napríklad v stavebníctve, strojárstve, zdravotníctve a pod.). :=OOO A vieš ako sa to niekde rieši ak sa zamestnávateľ nechce "otravovať" s nákupom takýchto vecí? Tak, že aj na toto môžeš dostať poukaz a môžeš si ísť tieto veci kúpiť do príslušného obchodu sám. :=OOO Ale šikovný "slovenský podnikateľ" dokáže aj túto záťaž prekonať. :=OOO Že ako? No jednoducho zruší pracovné miesta a na prácu si najme tzv. živnostníkov. Tak zníži "svoje" náklady na pracovnú silu, t.j. mzdy, odvody, stravné, tvorbu sociálneho fondu, ochranné pomôcky, mzdového účtovníka, sociálne priestory, pracovné nástroje, náradie a pomôcky. To sú tí najcool podnikatelia - klony kaňýkovsko-hajekovského náboženského smeru (používaná skratka RÚZ), pre ktorých je outsourcing a zisk mantrou najvyššou. A keď takto zreštrukturalizuje firmu, tak už niet prekážky, aby sa peniažky z realizovaných zákaziek (najlepšie štátnych) alebo predaja tovaru (toto robia ale iba tí menej úspešní, rozumej tí ktorí nemajú rodinu alebo kamošov v parlamente alebo vo vláde alebo v štátnych firmách) začali kotiť samé. No a takýto sperman slovenskej podnikateľskej vrstvy potom miesto riadenia doterajšej výroby niečoho užitočného robí už iba "menežéra", t.j. distribútora peňazí od zákazníka, prepáč ušlo mi, že už je nová doba, tak od klienta k spoluveriacim a niekedy, keď vyjde čas a peniaze aj k tým terajším subdodávateľom - bývalým zamestnancom . ;-7 Výsledkom však nie je to, čo by každý obyčajne uvažujúci človek očakával, t.j. že zníži ceny svojich produktov alebo služieb, ale naopak ceny sa zvýšia, lebo v tom "reťazci", ktorý sa takýmto spôsobom vytvorí chce (a v mnohých prípadoch musí, lebo hladných krkov, ktoré mu tie zákazky "dohadzujú" je habadej) každý jeho článok dosiahnuť čo najvyšší ZISK a preto sa na skutočné náklady nabaľuje aj táto kategória (ktorá je nezriedka vyššia ako skutočné náklady), výsledkom čoho sú v konečnom dôsledku vyššie ceny za ten istý "produkt", nehovoriac o jeho kvalite a trvácnosti, keďže zodpovednosť nesie len jeden "článok" voči druhému a voči spotrebiteľovi je zodpovednosť len fiktívna. :-( Alebo si myslíš, že výrobca ktorý pri výrobe svojho produktu využíva prácu tzv. živnostníkov, brigádnikov alebo iných "subdodávateľov" má nižšie predajné ceny ako ten, ktorý ľudí riadne zamestnáva a má s nimi tie zvýšené náklady? ;-) Skús ísť reklamovať nejaký tovar alebo službu, ktorú/ktorý si si riadne kúpil a garantujem Ti, že vo väčšine prípadov sa od predajcu/poskytovateľa, t.j. od svojho zmluvného partnera, dozvieš toľko výhovoriek ako on za to nemôže ale jeho subdodávatelia, že ho nakoniec aj začneš ľutovať a hanbiť sa za svoju rozmaznanosť, že si to nevieš opraviť sám a otravuješ slušného daňového poplatníka - budovateľa slobodnej trhovej ekonomiky. :=DDD
Ak si mal úmysel svojím príspevkom obrániť/podporiť myšlienky "hovorcu Obyčajných ľudí", tak to si sa podľa mňa poriadne "sekol", lebo to je taký istý (ak nie s ohľadom na jeho postavenie v spoločnosti ešte väčší)parazit ako tí, na ktorých teraz nadáva, keďže mu v návrhu zákona neprekáža napríklad to, že s "fondom týždenného pracovného času" a povoleným množstvom nadčasovej práce sa obyčajní ľudia musia vrátiť o 60 rokov dozadu - do čias nadšeného budovania socializmu a svetlých zajtrajškov! ;-7
 

Si také isté teľa ako Matovič

ten vie prd o živote obyčajného zamestnanca.
 
Hodnoť

si na omyle ;)

zkus se zeptat statnich nebo zamestnancu v "poistovnach" , ci nemaji osatne a dalsi vyhody jako sauna, manikura a podobne blbosti. A hlavne, ci to je zdanene odpovidajici sumou ?
 
Hodnoť

Myslím si,

že gastráče majú ešte jeden - a nie malý - prínos. Sieť reštaurácií,kde chodia zamestnanci obedovať.
 
Hodnoť

 

pre porovnanie. môj zamestnávateľ je štátna správa - za gastráče bojovali dlho odbory. keď boli konečne schválené, naozaj to bol krok vpred. lebo dovtedy si človek mohol iba zakúpiť stravenky do školskej (univerzitnej) alebo robotníckej (blízko bol jeden závod) jedálne. (obe ale smrdeli rovnako). každá bola o dosť ďalej ako naša budova, a ak sme chceli stihnúť obed za 30 minút, ako to bolo na obedňajšiu prestávku vyhradené, tak sme mali 20 min. na chôdzu tam a späť a 10 na jedlo...
po zavedení gastrolístkov, sme si mohli reštauráciu sami vybrať! to bolo fakt úžasné, lebo som mohla ísť aj do reštiky cez cestu a nikam som sa nemusela ponáhľať. a tá ponuka menu v okolí bola naozaj široká.
za lístky sme samozrejme platili.

manžel to má iné. pracuje v súkromnej firme a tam gastrolístky dostáva ako benefity. nijaká suma sa mu nestrháva z platu, ani nič nedopláca. overoval si to. proste úžasný zamestnávateľ. :)

a niekedy sa stalo, že nám pár lístkov ostalo aj na konci mesiaca (keď nestíhal ísť na obed on, alebo ja) - jasné, že sme ich využili a išli sme buď do reštiky, alebo sme za to niečo nakúpili (mäso alebo ovocie)
teraz som na materskej, manžel sa chodí častejšie stravovať domov a gastrolístky nám ostávajú. tak prečo by sme to nevyužili?
 
Hodnoť

Autor ? Not Really !

Zlatík a ty chceš byť právnik ???

Tvoj pohľad na svet a jeho fungovanie je zvrátený a chybný. Myslím, že by si mal trochu zatvoriť tie naše prekliate zákonníky a pokukať čo sa deje v realite. Inak s teba bude len ďalší biblicky tupý kravaťák z názorom svojho šéfa prípadne obľubeného politika, či pápeža.

Tieto "Nové Generácie" a ja neviem čo... majú pravdu, keď vymývať mozgy tak pekne odmalička a najlepšie šprtom, však tí to niekam dotiahnu (napriek nepoužiteľnosti v reálnom živote). Urobia to ochotne, za nejaký ten sponzoring, však študentom sa každé € hodí.

Z celého svojho srdca dúfam, že nikdy nebudeš rozhodovať o životoch ľudí !
 

no

co znamena bad ass a not really? :)
 

 

Tvoja otázka je nezmysel z nasledovných dôvodov:

1. Máš PC a internet - čiže translate.google.com
2. Vlastné mená sa neprekladajú

Ak sa chceš učiť anglicky tak si zaplať jazykovku, sonny boy. :)
 

aha

cize teba volaju v zahranici zla ***** ? :)))
 

 

To si píš.
Som úplne najhoršia ***** na západ od Myjavy.
Prdím si kde ma len napadne, ale v zahraničí ma volajú Iron Lung.

Keby si o tom chcel napísať blog, rád ti nejaké moje prdy pošlem. ;)

Pri komentároch ako je ten tvoj si tak rozmýšľam":

Si len ďalší provokatér čo sa nudí niekde v kancelárii ?
Si len ďalší najmúdrejší s ekonomickou VŠ a bavorákom na leasing ?
Zaplatil si si piáno ?
Si tlstá žena s falošným profilom ?
Si Mikuláš Dzurinda ?
Čo robí ten pokus o cross-scripting na tvojom blogu?
CEO@eschool.sk - to si robíš kozy nie ? :-D
Otravuješ, každého ktorého nick si nevieš preložiť/vysvetliť ?

Neviem a pravdupovediac je mi to fuk, tak isto ako tvoj názor na môj nick. Lebo skutočná sloboda prejavu väzí v anonymite. To že si sem dáš vlastné meno, svoj xicht a všetky možné kontakty je tvoja vec. Si možno číslo 20 čo sa ma na ten nick pýta - áno to je jeho pointa a účel. Funguje a to výborne. Hlavne na pacientov ako si aj ty. Kopa kecov, príspevky v diskusiách sú len reakcie na iných diskutérov. Nemáš vlastný názor, to je tvoj problém a preto si tu honíš ego na ľudoch. Ako si niekde písal, "si súčasť systému" ... to teda si. Gratulujem !
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Súdia nás sudcovia s pochybnou povesťou, alebo čakatelia na pochybnú povesť??! 914
 2. Miroslav Ferkl: Mikuláš Kiska 2019 91
 3. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 65
 4. Miroslav Lukáč: Najdrahší seriál storočia ašpiruje na Oskara. Kasový trhák, ktorý roztrhol štátnu kasu. 60
 5. Dominika Dongova: Čo robiť, keď muž nemá záujem o vzťah? 49
 6. Tomáš Valášek: NATO ako estráda 47
 7. Lórant Kulík: Fotogaléria: Burza starožitností na Mikuláša spestrila Košické rozprávkové Vianoce 36
 8. Andrea Hoštáková: Pohanský hrad nie je hrad? 33
 9. Lenka Hruščáková: Ak si prezeráš feed na instagrame a hovoríš si, že máš hrozný život, tak čítaj ďalej.... 31
 10. Danka Vilhanová: Michal Hvorecký, Matej Tóth, Ján Gordulič, naozaj im neprekáža, že sadli na lep? 31

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po
 2. Milan Lacúch: Len hore, alebo dolu človeče!
 3. Štefan Vidlár: Spomínka na Mikiho
 4. Štefan Vidlár: Obušek
 5. František Cudziš: Vede do vienka. I.
 6. Jarmila Halgasova: Nie je čo oslavovať
 7. Štefan Vidlár: Habáňí
 8. Stanislav Mičev: Zodvihni sa Slovensko, bojuj za svoju budúcnosť!
 9. Vladimír Krátky: Kálavská behá cez pracovnú dobu po obchodoch !
 10. Martin Žilinčík: Peleho predstava kupovania policajtov

 1. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 2. Nový dôkaz potvrdzuje falšovanie zmeniek (minúta po minúte)
 3. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG
 4. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 5. Vodič riešil defekt, zlodej zatiaľ ukradol z auta vyše pol milióna eur
 6. NAKA obvinila Fica z hanobenia rasy a schvaľovania trestného činu
 7. Chlapec zabil otca, ktorý týral jeho aj matku. Súd ho posiela do väzenia
 8. NAKA obvinila Martina Daňa za daňové podvody
 9. Košice majú novú atrakciu v centre. Vyhliadkové koleso
 10. Projektantka: V Prešove muselo byť veľa nahromadeného plynu

 1. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu: Máme historickou příležitost
 2. Mazureka sa nepriamo zastal aj Daniel Lipšic
 3. Ak chcú stíhať Fica, tak nech nás stíhajú všetkých
 4. Matovič premenil rešpektované ľudské príbehy na jeho ďalšie obyčajné opičky
 5. Kálavská behá cez pracovnú dobu po obchodoch !
 6. Peklo Jaromíra Čižnára
 7. Oľga Valková na súde: Ernest Kočnerom pohŕdal, išiel z neho strach
 8. Počiatek Trnkovi: Keď sa dostaneme opäť do vlády, budeme to robiť sofistikovanejšie
 9. Matovič podľa polície krátil dane, hrozí mu 7 až 12 rokov väzenia
 10. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG

Už ste čítali?