Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Trenčín v bludných vodách (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

ano a este dodam

ze toto vsetko by sa malo uskutocnit rychlo, nie vsak zasa zbrklo za kazdu cenu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1/3

otázka - načo sa tu píše a dávajú témy, ak autorka úplne rovnako ako celler neodpovedá. tak si poslanca za sas nepredstavujem.
no a prečo "sme zdedili", keď SME BOLI súčasťou "MESTA" oddávna?
čo tak urobiť niečo naozaj poriadne? čo tak zastaviť VŠETKY "aktivity" a robiť iba to, čo zákon PRIKAZUJE? prestať sa hrať na spravodlivých, pretože žiadna dotácia nie je dosť, žiadne prerozdelenie nie je "spravodlivé", žiadne reči nie sú pravdivé, pretože politici klamú z podstaty veci.
takže čo bude? braňova sľubotechna a rozdávanie nejestvujúcich .... alebo niečo naozaj poriadne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dôsledok chorého mečiarizmu

A bude sa to s Vami ťahať ešte aspom dve generácie za to že ste nám dali túto zrúdu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Opäť nič konkrétne, len slová a slová. Veď autorka pracovala na mestskom úrade aj predtým tak čo zdedila. Už rok sa neustále omiela stále dokola jedna pesnička bože čo sme zdedili my spasitelia. Iné zastupiteľstva v iných mestách tiež niečo zdedili, ale neplaču pred občanmi, lebo na to zvolení neboli, ale snažia sa robiť, lebo na to zvolení boli. Ak ani po roku nie je vidieť pokrok len zvyšovanie napätia medzi obyvateľmi a vyvolávanie ďalších káuz tak voľba nebola dobrá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

suhlas,

radsej by sa konecne mali zacat venovat praci a urobit nieco viditelne pre obcanov. uz je to fakt trapne - celler pise pseudoobhajoby, kascakova teoretizuje, rybnicek sa zavrel s "auditormi".... a nic. asi to bola ozaj zla volba trencanov:-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zvláštne, že pani Kaščáková považuje za jeden z hlavných problémov mesta neschválenie Idey Grande a odvoláva sa na územný plán mesta . Doporučujem jej pozrieť sa do platného územného plánu a zistiť, čo by tam vlastne malo byť. Ostatné sú len nemastné neslané "marketingové" reči. Apropo, ťahať mesto do garancií na výstavbu nájomných bytov asi nebude to pravé orechové. To pochopili všetci, len Rybníček s Kaščákovou nie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No, ja si myslim, ze ti dvaja transparentni to pochopili velmi dobre, len tym ostatnym, co nie su "zainteresovani" to nezapaluje. Uz len ten nazov, Idea Grande, ja mam este zopar bombastickych typov - Brezina Bum Bac, Ceresnovy sad Buldozer, alebo Vinohrady Aluminium. Ja sa len po tych rokoch cudujem, ze ten hrad este stoji. Ze tam este nie je nejaka hlinikovo-sklenena nalestena krabica s blikajucimi neonmi, taky TescoSuperHyperLand.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sa netes:-),

mozno rybnickovi "poradcovia", ktori maju vztah k trencinu 0,00 , uz maju pripravene "genialne" plany ako usetrit / to je mimoriadne zlozite skrtnut vsetko / a zarobit peniaze aj na hrade:-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Renáta, keď píšeš: "Odkúpili pozemky, investovali do projektov v dobrej viere, že konajú v súlade so zákonmi," tak sa to rozhodne netýka projektu Idea Grande.

Investor, ale aj odborné útvary Mesta Trenčín boli pred vyše rokom, počas posudzovania vplyvov projektu na životné prostredie, jednoznačne upozornení, že projekt NIE JE V SÚLADE S ÚZEMNÝM PLÁNOM. V pripomienkach to uviedlo napr. Ministerstvo výstavby, ktoré celú vec ešte konzultovalo s Krajským stavebným úradom a Ministerstvo životného prostredia dalo ako jednu z PODMIENOK PRE REALIZÁCIU PROJEKTU jeho zosúladenie s územným plánom.

Napriek tomu vydalo Mesto Trenčín záväzné stanovisko v ktorom uvádza, že projekt je v súlade s územným plánom a stavebný úrad napriek nesúladu s územným plánom vydal územné rozhodnutie.

Na nezákonnosť takto vydaného územného rozhodnutia upozornila iniciatíva Trenčianske fórum už pred rokom (http://www.trencianskeforum.sk...), ale zodpovední aj investor upozornenie ignorovali.

Pred voľbami aj po voľbách sme viac krát hovorili s primátorom, s Tebou aj ďalším ľudmi na úrade o potrebe urobiť revíziu nezákonných postupov a rozhodnutí v oblasti stavebného poriadku na mestskom aj stavebnom úrade a o nutnosti prijať opatrenia aby sa tieto veci už nemohli opakovať. Opakovane sme upozorňovali aj na nezákonnosti v prípade projektu Idea Grande. Bez výsledku.

Keď sme "doma" nepochodili a bolo zrejmé, že aj súčasné vedenie mesta má tendenciu miesto riešenia problémov ich zľahčovať a zametať pod koberec, nezostávalo nám nič iné, než sa obrátiť na prokuratúru (http://www.trencianskeforum.sk...), ako nezávislú inštitúciu, aby sa postarala o nápravu nezákonného stavu. Tá sa stotožnila s našim právnym názorom a podala proti územnému rozhodnutiu protest (http://www.trencianskeforum.sk...). Aj vzhľadom na to, že vedenie mesta sa ani k protestu prokurátorky nepostavilo čelom, ale sa ho snaží zľahčovať, sa nedá sa vylúčiť, že ďalšie protesty a zrušené územné rozhodnutia budú nasledovať.


Píšeš o chybách minulého vedenia, o tom, že ste zdedili takýto zlý stav vecí, ale (podľa mňa zámerne) vynechávaš, že osoby zodpovedné za tento stav, za minulé chyby a nezákonnosti stále sedia na úrade a rozhodujú. A úplne pochopiteľne sa snažia svoje minulé chyby všemožne kamuflovať (napr. návrh územného plánu smeruje k legalizácii množstva takýchto nezákonných územných rozhodnutí). Kamuflácie sa žiaľ dejú - a to je pre mňa silné sklamanie - aj s priamou podporou primátora.

Nemyslim si, že môžeme zodpovedne a vážne hovoriť o obnove dôvery a o spolupráci bez toho aby sme analyzovali minulé chyby, napravili ich a prijali opatrenia vylučujúce ich opakovanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A aby sme nezostali v sladkom bahne anonymity, tak osoby spoluzodpovedné za nezákonné postupy v prípade Idea Grande sú Adriana Mlynčeková - bývala aj súčasná (!) šéfka útvaru architektúry, Branislav Celler - bývalý primátor, referent stavebného úradu so značkou "Vi", Mária Pavlíková - bývalá prednostka stavebného úradu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie si anonym,

tak myslis, ze p.Kascakova zareaguje???
moj tip je - nie:-)
ale aj to je "vizitka" blogujucej viceprimatorky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pani Kaščaková a pán Rybníček nereagujú zásadne na nič. Oni sú presvedčení vo svojom egu o tom jedinej pravde, ktorú majú samozrejme oni. Táto dvojka sa hľadala tak dlho až sa našla. Zaujímavé v projekte Idea Grande ako viceprimátorku vôbec nezaujíma postoj prokuratúry.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE

Je ale trochu úsmevné, že nereagovanie vadí práve Vám, pán Polák. Ako vernému podporovateľovi pána Cellera sa tomu celkom čudujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako viete, že som podporovateľom pána Cellera, vy viete koho som volil ? Ak si myslíte,m že dnes je to lepšie tak potom neviem čo ste čakal. Dnes je to z kaluže do blata.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE

Vychádzal som z posledných komunálnych volieb. Napr.: http://www.youtube.com/watch?v...
...ale ak je len meno rovnaké, no ide o iné osoby, potom sa ospravdlňujem!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Noro, zameriavaš sa na jeden jediný cieľ - ukameňovať vinníkov za chyby. Prepáč, ale nemôžeme naskočiť na túto vlnu len preto, lebo Ty to tak chceš. Chyby boli aj budú a poukazujeme na ne aj sami. Ty si vytrhol zopár príkladov, a objavuješ Ameriku z toho, aké sú bombastické, pričom zlých rozhodnutí ubližujúcich tomuto mestu sú stovky. Riešime ich každý deň, ale nie sme pri tom vedení nenávisťou. To, že sa to Tebe nepáči a robil by si to inak je možné. Vážim si Tvoj názor, aj názory iných diskutujúcich, ale sú len jednými z mnohých. Rozhodovanie je na našich pleciach a zodpovedať sa budeme nielen Tebe ale všetkým občanom nášho mesta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rozhodovanie nie je na vašich pleciach, rozhodovanie je na občanoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE

"Noro, zameriavaš sa na jeden jediný cieľ - ukameňovať vinníkov za chyby." Renáta, rozhodne si nemyslím, že ide o nenávisť. Tá sa podľa mňa prejavuje podstatne inak.
Tu ide o zodpovednosť konkrétnech/konkrétnych uŕadníkov, ktorí takéto rozhodnutia podpisovali. A dnes naozaj sedia na rovnakých stoličkách, ako počas bývalého vedenia. Toto je to sklamanie. Pre mňa je to jasný signál, že porušovať zákony sa môžu aj naďalej, beztrestne a bez akýchkoľvek sankcii či aspoň elementárnej zodpovednosti. Prestávam sa čudovať prečo niektorí, ktorí očakávali normálne spôsoby sú znechutení, keďže majú komunikovať s rovnakými ľudmi ako pred necelým rokom (poznajúc predchádzajúce praktiky a spôsoby).
Príde mi tragické a bizarné naprávať chyby s tými, čo ich spôsobili. A ešte im za to platiž zo spoločných financii na ktoré sa poskladali hlavne obyvatelia mesta.
Naozaj mi nepríde normálne platiť úradníka (úradníkov), ktorí ešte donedávna rozhodovali nezákonne (a vedome!) aj keď na to boli upozorňovaní. Chyby sa robia, robíme ich všetci. Ale fakt to nezľahčujme, lebo toto nie je len krivo nakreslená čiara na výkrese. Tá čiara je tam zámerne a s vedomím realizátora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odporúčam prečítať si ešte raz poslednú vetu mojej predchádzajúcej reakcie.

Vôbec sa mi nepáči kam to smeruješ. Vraj "chyby boli aj budú". Miešaš do jedného vreca náhodne a bez zámeru vzniknuté chyby/omyly, nedbanlivosť pri výkone pracovných povinností a "chyby" vyrobené vedome a zámerne, možno aj s motívom profitu. Minulé aj tie súčasné. Pritom sa vôbec nebavíme o tej prvej kategórii chýb. Hovoríme o tej druhej ale najmä o tretej. Od nového vedenia mesta som rozhodne nečakal, že bude tieto veci zľahčovať, kamuflovať, ospravedlňovať a zametať pod koberec. Tomu skutočne nerozumiem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

BTW

Keď som ešte písal k tej zodpovednoti. My máme priamo v pracovnej zmluve ukotvené, že ak s našou prácou, rýchlosťou a kvalitou nebude zákazník spokojný pri riešení jeho problémov (a je jedno, či v Heinekene stoja kamióny pre nefunkčnosť siete alebo dispečing v JAR nemá prístup k databázam pre navigáciu pilotov), može žiadať "hlavu" zamestnanca.
Neviem si predstaviť, že by ma zamestnávateľ toleroval, keby som vedome porušoval predpisy (teda jeho "zákony") a on by ma bez sankcii toleroval a zabezpečil by mi "beztrestnosť". Prišlo by mi to divné a hlúpe zároveň. Ale to sa bavíme súkromnom sektore. Bohužial. Len potom sa nemôžeme čudovať, že nám tu ešte stále mnohé elementárne veci nefungujú.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME